نرم افزار اندروید کلوب
رضا ج , ridha

رضا ج

رضا ج , ridha

رضا ج

مطالب
cloobid
ridha
، 11 سال و 3 ماه و 16 روز
مرد 42 ساله مجرد
فوق ليسانس ، دبیر ادبیات
وبلاگ میهن بلاگ
رضا ج , ridha
رضا اطلاعات اصلی خود را بروز کرد. 3 هفته پیش
شهر : سمنان

99
رضا ج , ridha
امتحان
  من پیشنهاد می کنم ملت هشت سال انتخابات را تعطیل کنند و اجازه بدهند هر کسی كه می‌آید همینجور ادامه دهد . بعد خودشان با حوصله این موارد را تجربه کنند : 
  اول : ایرانی ها لطفا روزی یک بار(یا دست كم یك روز در میان) حمام بروند.
دوم : ایرانی ها  قبل از پرتاب فحش به بیرون ، دهانشان را ببندند و تا بیست بشمرند.
 سوم : هر خانواده‌ی ایرانی هر روز یک روزنامه بگیرد ، اگر شده یالثارات !
چهارم : هر فرد ایرانی تعهد کند که هر ماه یک کتاب تازه بخواند ... حتی خلاصه مبانی لوله کشی عمومی !
 پنجم : رانندگان به جای فاصله ی بین شلوار و جوراب دختری در آن طرف خیابان به پنل داشبورد جلوی چشمشان نگاه کنند و سرعت از پنجاه کیلومتر در هیچ شرایطی تجاوز نکند.
 ششم : همه به خودشان تلقین کنند که این كسی كه می خواهیم کلاهش را برداریم و شب برای عزیزمان هدیه ببریم ، خودش عزیزِ یک نفرِ دیگر است.
 هفتم : ایرانی ها شبها با هر که دوست دارند،  خانوادگی بیایند بیرون از لانه هایشان .. حتی برای پنج دقیقه نشستن در یک فضای سبز.
 هشتم : به جای دوازده النگو خریدن و در دست انداختن ، یک دستگاه دی وی دی پلیر بخرند و شبها تلویزیون دولتی را از آمریکا گرفته تا ایران نگاه نکنند ... یک فیلم ببینند.
نهم : مردهای ایرانی یک بار برای همیشه قبول کنند که زنها ، جزو املاکشان نیستند و خودشان عقل دارند و عشق و رابطه و آشنایی ، بازی برد و باخت و فتح قلمرو دیگران نیست.
 دهم : مردها تمرین کنند که رد عبور زنی را با نگاه شخم نزنند و زنان تمرین کنند که جواب سلام مردان را با خونسردی و لبخند بدهند چون به معنای ... نیست.
 یازدهم : ورزشکاران ما بعد از باخت به رقیب تبریک بگویند و دهانشان را تا نیم ساعت بعد از هر باخت یا برد ببندند.
 دوازدهم : ایرانی‌ها به جای تمسخر شکل ظاهری سیاستمداران ، فکر کنند که ایراد واقعی کار آن شخص در کجاست.
 سیزدهم : برای حسین فقط در (داخل) مسجد عزاداری کنند.
 به نمایشگاه کتاب اگر می روند برای (کتاب) بروند.
 به خیابان فرشته می روند برای (عبور) از خیابان فرشته باشد.
و در کل به هر قبرستانی می روند برای خاطر (همان قبرستان) باشد. 
  این سیزده مورد را رعایت کردن برای مدت هشت سال ، واقعا سخت است ؟
ادامه
کامنت بنویسید...
رضا ج , ridha
جمعه 26 اردیبهشت ، 23:27
بله
ادامه
دریا محبی , dryamohbi
جمعه 26 اردیبهشت ، 23:26
واقعا سخته
ادامه
  , 07081398
یکشنبه 10 فروردین ، 18:05
11 سال پیش؟!!!!!!!!!!!!!!!!!-_____________________________________________-
ادامه
رضا ج , ridha
شعر
اسفند اسفند ماه من اسفند ماه وفور صمیمیت اسفند ماه باستانی ایرانیان شاد ماه وفا و صفا و محبت است یک گام فاصله داریم با بهار خانه تکانی دل ما می شود شروع باید تکاند این دل مجروح و خسته را باید برون کنیم از دل مجروح و بی رمق اندوه و غصه را هرچیز ناگوار که خراشید روحمان ناکامی و شکست، کینه، عداوت و نامردمی، همه آن چیزها که در نظر مردمان بد است هرچیز پست و رذل، که در شمار صفت های نارواست آماده می شویم؛ در سال پیش رو فرد موفق و کارآمدی شویم در واپسین دقایق این سال رو به موت بستیم با دل خود پیمان محکمی با این دگرگونی دنیا ما هم نوا شویم هر برگ زرد که در کف دل پوسیده بیش و کم آن برگ زرد را که نشان کهولت است با جاروی گذشت، جمع آوری کنیم ما روح و قلب خویش را بکنیم آماده بهار ورنه اگر هزار سال دگر هم که بگذرد، نه این حلول سال جدید و نه نوبهار یا برگ ریز قشنگ خزان سرد حتی سفیدی و پاکی برف نرم توفیر به حال دل غمگین نمی کند ما سال را از پی هم کهنه می کنیم، بی آنکه بهره ای ببریم از طراوتش آنگاه می رسد؛ آهسته، کم کمک فصل خزان و زمستان عمر ما که نیست از پس اش یک نوبهار سبز و لطیف و پر از گلی تا اندکی دل ما تازه تر کند آنگاه وای و وای فصل خزان و سستی و پیری رسیده است حالا که فرصت است قدری شتاب کن این مه که بگذرد، آغاز امتحان دل نوبهاری است آیا تو خوانده ای؟ درس محبت و دلدادگی و عشق... می دانمت که تو در عشق و صفا و صمیمیت، شاگرد اولی...
ادامه
کامنت بنویسید...
رضا ج , ridha
شعر667
شعر خودمه امیدوارم خوشتون بیاد چاره چاره ای خواهم کرد؛ چاره ای زندگی گنگ و ملال آور را، این همه عمر هدر داده سپردیم به باد، ما همه عمر که می شد بشود نقطه عطف یا که مصروف شود در ره یک مطلب نغز، گذراندیم به اندوه ، به شکوه ، به پریشانی و غم حیف ما نیست که بی نقشه و برنامه و بی فکر و هدف صرف باشیم فقط رهگذر ساده و بی نام و نشان در این راه همتی باید کرد؛ مانده عمر گرانمایه و هم قدر طلا تا که محصول همه غفلت و کم کاری و بی فکریمان نشود مایه خجلت که بگویند شما بی هنران مرگ بود توبه تان سختیش یک لحظه است؛ طولش از رفتن از جبهه بی فکری و بی تدبیری، تا رسیدن به امید و هدف و عشق ،فقط ثانیه ای است.....
ادامه
کامنت بنویسید...
مشاور  , reza8n
جمعه 2 خرداد ، 22:57
ایشالله شاهد اشعار زیبای شما باشیم
ادامه