رضا تواضعی , rezatavazoie

رضا تواضعی

 روایت یک سویه و پهلوی ستیزانه حاکمیت برعکس عمل کرده و باعث شده خاندان فاسد پهلوی تطهیر شود
رضا تواضعی , rezatavazoie

رضا تواضعی

مطالبدوستان 346
cloobid
rezatavazoie
، 5 سال و 1 ماه و 13 روز
مرد 41 ساله متاهل
فوق ديپلم ، آزاد

دوستان

 • رضا خزایی , rezakhazai135
 • محمدعلی قربانی , 110ghorbani
 • محمدعلی آرمیون , armion
 • وحید فخاریان , fakarian
 • 346 نفر

  morebox img

رسانه ها

 • قبیله سلمان , salmantribe
 • ایران , iranhamishejavidan
  معاونایران
 • 167 رسانه

  morebox img


تبلیغات

رضا تواضعی , rezatavazoie
علی ماجدی که تا دوماه پیش سفیر ایران در آلمان بوده در مصاحبه با خبرگذاری ایسنا سخنانی حیرت آور گفته که واقعا مانده ام با این مسئولینی که ما داریم چرا غربیها تا به امروز خاک ایران را به توبره نکشیده اند !؟
علی ماجدی در این مصاحبه در برابر سوالی که در متن آورده شده است سخنانی جنون آمیز و خائنانه گفته که در ادامه می توانید بخوانید
________________________________________________________________
ایسنا -در حال حاضر به غیر از برجام ما با چالش‌هایی دیگری با اروپا مواجه هستیم، چنان که می‌بینیم دانمارک، هلند و آلبانی اقدام به اخراج دیپلمات‌های ایران کرده‌اند به این بهانه که ایران می‌خواسته اقدامات تروریستی در این کشور انجام دهد. از طرف دیگر شاهد دستگیری دیپلمات ایرانی در آلمان هستیم. جدا از این که ادعا‌های مطرح شده از سوی اروپا در مورد ایران درست است یا نه، برخی در کشور می‌گویند که اروپایی‌ها با ایجاد این چالش‌ها و ادعا‌ها می‌خواهند فرار به جلو داشته باشند به نحوی که ایران نتواند در مورد موضوع SPV از آن‌ها مطالبه کند.

علی ماجدی -من اعتقادی به این تحلیل‌ها ندارم. اروپایی‌ها در مورد ادعا‌هایی که مطرح کرده‌اند اسنادی آورده اند که ما نمی‌توانیم آن را به راحتی رد کنیم. گرچه آن‌ها نیز نمی‌توانند این اسناد را به راحتی اثبات کنند. ما می‌بینیم در هنگامی که آقای روحانی به اتریش سفر می‌کند مسائل آلمان رخ می‌دهد. قبل از آن نیز مسائل دیگری وجود داشت. آن‌ها با یک دوگانگی در سیاست ایران مواجه شده‌اند، آن‌ها شواهدی برای ادعا‌های خود دارند که می‌توانند بر روی آن دست بگذارند و در این جا است که من می‌گویم این اقدامات این احساس اعتماد و امنیت را دچار مشکل می‌کند. روابط بین‌الملل مبتنی بر احساسات نیست بلکه مبتنی بر واقعیت است و یک حرکت اشتباه هر چند کوچک می‌تواند این احساس امنیت را از بین ببرد. ما در داخل کشور با موضوعی همچون "عملیات خودسرانه" مواجه هستیم، آیا می‌توانیم منکر شویم که در خارج از کشور نیز نمونه‌ای از این اتفاقات رخ نمی‌دهد؟ عملیات‌هایی که اعتماد را دچار خدشه می‌کند.
_________________________________________________
یعنی در زمانی که اروپایی ها برای راه اندازی طرح spv گربه رقصانی می کنند و ایران را مچل خود کرده اند و برجام مانند لاشه ای است که اگر این طرح عملیاتی نشود چندان به درد ایران نمی خورد یک نفر که برای سالها سفیر ایران در یکی از مهمترین کشورهای اروپایی بوده پیدا می شود و نیروهای امنیتی ایران را ( که یکی هم وزارت اطلاعات دولت خوده آقای روحانی است ) متهم به عملیات خرابکاری خودسرانه !!!! در اروپا می کند .
یعنی در بدترین شرایط ممکن با دست خودمان بهانه طرف اروپایی می دهیم که ما را به عملیات تروریستی متهم کنند و کار خودشان در گربه رقصانی در برجام را توجیه کنند .
فقط نگاه کنید از زمانی که این ابله این مزخرفات را گفته " چگونه بی بی سی این خبر را چون جان شیرین در آغوش گرفته و بوقهای رسانه ای غرب این خبر را بر سر گذاشته اند . چه بسا این مسئله به یک جنگ تمام عیار رسانه ای علیه ایران تبدیل شود و این خبر را یک اعتراف از سوی ایران در انجام عملیات تروریستی در خاک اروپا قلمداد کنند تا برای تحریم بیشتر و حتی اجماع علیه ایران دلایل محکم و قاطع داشته باشند .
واقعا در این مملکت چه خبر است ؟
باز هم می گویم هر کس فکر می کند براندازی از خارج قرار است انجام شود هذیان می گوید . آمریکا کل دم و دستگاه پفیوزیسیون خارج نشین را به عنوان رد گم کنی سر پا نگه داشته است . مهره های اصلی پروژه براندازی در غالب پروژه نفوذ در داخل قرار است کارها را پیش ببرند .
ادامه
99
5
1
9
رضا تواضعی , rezatavazoie
رضا 5 روز پیش
روایت یک سویه و پهلوی ستیزانه حاکمیت برعکس عمل کرده و باعث شده خاندان فاسد پهلوی تطهیر شود
رضا تواضعی , rezatavazoie
رضا 1 هفته پیش
سایت های ایراندوستان فیلتر و سایتهای پانترکها باز است . جمهوری اسلامی در شل کردن غلاده قوم گرایان برای کوبیدن ناسیونالیستها زیاده روی می کند
7
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  جمعه 28 دی ، 20:41
  در حالی که گفتمان ملی ای که مدنظر بنده است در راستای مذهب ایرانیان است و مکمل و محرک آن هست و ضعفهای آن را پوشش می دهد و در عین جهانی بودن به آن یک وجهه بومی می دهد .
  ادامه
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  جمعه 28 دی ، 20:38
  البته من ملی گرایی فعلی ایرانی را هنوز شدید اغشته به پهلویسم می بینم که در تضاد نه فقط با گفتمان جمهوری اسلامی که حتی در تضاد با گفتمان ملی ای است که مورد نظر بنده و امثال بنده هست .گفتمان ملی ای که به شدت به سکولاریسم و حتی غربی شدن میل دارد و از عناصر ملی در غالب یک متدولوژی بی بهره است و حتی در تضاد با شیعه گری به عنوان یکی از ارکان اصیل ملی گرایی ایرانی قرار میگیرد .
  ادامه
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  جمعه 28 دی ، 20:35
  چه بسا همین درگیری ملی گرایی ایرانی با قوم گرایی باعث شود نیروهای ملی گرا دارای انسجام بیشتری شوند و برای قدرت گیری بیشتر در حاکمیت خیز جدی بردارند .
  ادامه
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  ایران 1 هفته پیش
  به تازگی سعید حجاریان یادداشتی را منتشر کرده است که فارق از نتیجه گیری که در انتهای آن دارد و ماهی مرادی که می خواهد صید کند حاوی نکات بسیار درستی است .
  قطعا با نتیجه گیری این یادداشت زاویه دارم که در زمان دیگری شاید به آن پرداختم اما نکاتی که در باب وضعیت جامعه و ترسیم مسیری که جامعه به آن سمت می رود " در آن مطرح شده تا حد زیادی درست رصد شده است و فارق از پیامی که می خواهد این متن به آن منتج شود " حامل پیامهایی هست که بهتر است از همین حالا بدون حب و بغض جدی گرفته شود .
  _________________________________
  رُسانتیمان نوعی کینه‌توزی تؤام با مقصرتراشی است که منشاء آن را حسرت و اندوه و حرمان دانسته‌اند. ماکس شلر این واژه را از نیچه وام گرفت و سپس آن را در مباحث خود به کار بست. اما، آشنایی ما با این واژه بیشتر مرهون تلاش‌های آقای داریوش آشوری‌ست. ایشان در مقالات و گفت‌و‌گوهایی این واژه را درباره عداوت روشنفکران ایرانی با غرب به کار برده و نشان داده است، پس از نسل اول روشنفکران که شیفته غرب بودند، نسلی آمد که نوعی بغض و عداوت نسبت به وضعیت غربی‌ها در آنان برانگیخته شده بود. این زاویه نگاه را به‌طور مشخص می‌توان در غرب‌زدگی آل احمد دید. بعدها شریعتی نیز با طرح مسأله بازگشت به خویشتن این مقوله را همه‌گیر و همگانی کرد و در میان جوانان رواج داد. در این میان نمی‌توان از سهم شایگان و به‌خصوص کتاب آسیا در برابر غرب چشم‌ پوشید. فردید گوی سبقت را از همگان ربود و غروب عقل و دین را در غرب دید و به تبعیت از هایدگر، نوعی رمانتیسیسم ضدتجدد را در ایران رواج داد. به‌نحوی که هنوز این عارضه برطرف نشده است و کماکان پنجه در پنجه مدرنیسم و هرچه بوی غرب بدهد، افکنده‌ایم.

  قصد من در این مجال، پرداختن به نگاه ما شرقی‌ها به غرب نیست و می‌خواهم این واژه را درباره اوضاع داخلی خودمان به کار بندم. در وضعیت کنونی ایران، از یک سو، عده‌ای به‌واسطه موقعیت و پست و مقام و یا رانت‌های خرد و کلان به ثروت‌های افسانه‌ای دست یافته‌اند و از سوی دیگر، با توجه به روند جاری و چشم‌انداز منفی، عده کثیری از مردم به‌خاطر مشکلات اقتصادی از جمله تحریم‌ها شغل خود را از دست می‌دهند و به خیل فقرا می‌پیوندند و در نتیجه، طبقه متوسط هر روز کوچک‌تر می‌شود. طبیعتاً افرادی که زمانی به‌اصطلاح دست‌شان به دهان‌شان می‌رسیده و اکنون به زیر خط فقر رانده شده‌اند، با تماشای اخبار مربوط به دستگیری و یا احیاناً فرار رانت‌خواران گمان می‌کنند، حق‌شان خورده شده است. چنانکه داگلاس نورث می‌گوید: «این طبقه بر این باورند حقوق‌شان ضایع شده و عده‌ای در کشور حق‌شان را می‌خورند و به ایشان ظلم می‌کنند. بنابراین، این گروه هم در هر جا که بتوانند دست به تلافی زده و با تخریب کردن، دزدی، درست کار نکردن، کوتاهی در انجام وظایف، کم‌فروشی و احتکار خشم خود را فرو می‌نشانند و با این توجیه که «حق ماست، همه می‌خورند چرا ما نخوریم» خود و دیگران را قانع می‌کنند». این نگاه بالاخص در میان کارگران و به‌ویژه در کارخانه‌های واگذار شده به بخش خصوصی شدت و حدت بیشتری دارد و مسأله تا جایی پیش می‌رود که، احساس کینه‌ورزی نسبت به ثروت‌های مشروع و ثروت‌های غیرمشروع تؤامان بالا می‌گیرد. تلفیق این کینه‌ورزی و حسرت انباشته شده می‌تواند به اشکال مختلف بروز کند و فرد، به دلیل نپذیرفتن مسئولیت خود در وضعیت اکنون‌اش دست به کنش می‌زند. در حداقلی‌ترین شکل، روی ماشین‌های گران ‌قیمت خط و خش می‌اندازد اما کسانیکه پیش‌تر کارگر بوده‌اند و اکنون به لمپن پرولتاریا تبدیل شده‌اند، حاضرند به مافیای سیاسی بپیوندند و فی‌المثل چماق‌دار شوند یا اینکه توسط پوپولیست‌ها بسیج شده و تقلب وسیعی به‌وجود آورند تا از قبل آن‌ پوپولیست‌ها به نوایی برسند. مثلا در این وضعیت، در تهران ساکنان محدوده «انقلاب به بالا» مانند غرب و غربی‌ها «دیگری»‌ محسوب می‌شوند.

  لاغر شدن طبقه متوسط،‌ وحدت شهری را بر هم می‌زند و امکان بروز اغتشاش تهیدستان علیه ثروت‌مندان را شدت می‌دهد؛ امری که حتی توسط مارکسیست‌ها هم تقبیح شده است. مارکسیسم معتقد است، جنگ اصلی میان کارگر و کارفرماست نه جنگ فقیر و ثروتمند. اساساً مارکس کتاب هجدهم برومر را به‌منظور نشان دادن و تقبیح همین روند نوشت.

  در دوره‌ای، ژنرال فرانکو با سوار شدن بر موج عظیمی از دهاقین –که زمین‌شان کفاف معاش‌شان را نمی‌داد- توانست در جنگ داخلی با تکیه بر فالانژها به جمهوری‌خواهان عمدتاً شهری هجوم ببرد و پس از وارد کردن تلفات بسیار، بیش از سه دهه قدرت را به دست بگیرد و حتی پس از هیتلر و موسولینی در قدرت باقی بماند. مائو نیز با تز محاصره شهرها از طریق دهات انقلاب چین را شروع کرد و همچون فیزیوکرات‌ها می‌پنداشت، آنچه تولید می‌شود در روستاست و شهرها فقط مصرف‌کننده و در واقع انگل هستند. استالین نیز چنین ایده‌هایی را در سر می‌پرواند چنانکه لنین در وصیت‌نامه‌اش نسبت به قدرت گرفتن او -که روستایی خشن- می‌خواندش، هشدار داد و گفت، مبادا استالین را به دبیرکلی حزب بگمارند. به این فهرست می‌توان پل‌پوت را هم افزود؛ فردی که همه جمعیت را به دهات برد و شهرها را نابود کرد. مع‌الوصف، فرانکو و مائو و استالین و پل پوت جملگی اندیشه‌ای واحد داشته‌اند.

  مشکل کنونی ما، برخاستن حاشیه علیه متن است. فی‌المثل از بعضی مناطق کمتر توسعه‌یافته و با نرخ بیکاری بالا، نیروهایی استخدام می‌شوند و در بزنگاه از آن‌ها بهره می‌‌جویند. شاید نیروهای برانداز هم از تقویت نیروهای حاشیه‌ علیه متن استقبال کنند چنانکه دیدیم، دی‌ماه سال گذشته دو نوع راست با اهداف متفاوت به یکدیگر پیوستند. از این رو، وظیفه اصلاح‌طلبان آن است که، به سندیکاها و همچنین بیکارشدگان عطف توجه داشته باشند و آن‌ها را زیر چتر حمایت‌های قانونی ببرند و به جد از صنعت‌زدایی و برهم خوردن وحدت ملی جلوگیری کنند. نمونه ترکیه پیش روی ماست؛ رئیس‌جمهور و وزارت خارجه و... همگی در خدمت صنعت هستند. اما در ایران همچنان رویکردهای ضدصنعت توصیه و تجویز می‌شود. فی‌المثل شاهد هستیم، بسیاری از فقها جز رهبری جواز «تقاص» صادر کرده و به «تصاحب مال دیگری به ازای مال خود» حکم داده‌اند؛ یعنی بیان داشته‌اند، انسان می‌تواند برای جبران ضرر و یا احقاق حقوق پایمال شده‌اش به مال غیر، چه فرد و چه دولت، دست‌اندازی و به اندازه طلب‌اش برداشت کند. علاوه بر این، برخی فعالان کارگری از سابوتاژ و آسیب‌رساندن به اموال کارخانه و سایر رفتارهای وندالیستی سخن گفته‌اند و در یک کلام، دزدی از کارخانه و تخریب آن را به پیگیری‌های صنفی و سندیکالیستی ترجیح داده‌اند. اما جملگی این رفتارها، اعم از تقاص و سابوتاژ و... خارج از دایره اصلاح‌طلبی تعریف می‌شوند و اصلاح‌طلبی، سازماندهی مطالبات از طریق سندیکای مستقل و تحصن را به این قبیل امور ترجیح می‌دهد.

  در پایان باید گفت، به‌نظر می‌رسد این سنخ توصیه‌ها و شقه کردن جامعه به دو بخش ۹۶ و ۴ درصدی خاستگاهی مشترک دارند. توصیه و تاکید بر رفتار انقلابی، ایجاد و تشدید شکاف، و حتی اعدام سلاطین سکه و قیر و... حامل پیام‌های پنهانی است برای مغشوش کردن ذهن ساکنان محدوده «انقلاب به پایین». در واقع، اساس این ایده مبتنی بر قرار دادن دو جنبش علیه یکدیگر است؛ در جنبش «پابرهنگان علیه ثروتمندان»، به‌صورت کور خواست اقتصادی و معیشتی پی گرفته می‌شود و در جنبش‌هایی از جنس دوم خرداد و جنبش سبز، به‌صورت هدفمند خواست‌ سیاسی و دموکراسی دنبال می‌شود. چنانچه این دو جنبش در مقابل یکدیگر صف‌آرایی کنند، دموکراسی و سیاست و طبقه متوسط و متوسط به بالا جملگی بلعیده می‌شوند و جنوب تا شمال تهران، یک‌ دست انقلابی می‌شود.

  بعد از شدت‌ گرفتن تحریم‌ها احتمال می‌رود جناح راست به این راه کشیده شود و تهی‌دستان و بیکاران شهری را علیه ثروتمندان و حتی طبقه متوسط شهری بسیج کند و حکم به تقاص دهد و به اعمال مورد اشاره نورث دست بزنند تا تقاص درماندگی خود را از دیگران بگیرند. این راه مطلوب راست جهانی هم بوده است؛ به طوریکه ارتجاعی‌ترین مجامع عرب و قسی‌القلب‌ترین راست‌گرایان امریکایی به‌دنبال بر هم زدن اوضاع کشور از این طرق هستند. در این مسیر به نام، عدالت‌خواهی، عدالت ذبح شده و به نام‌ انقلابی‌گری، دستاوردهای انقلاب نابود خواهد شد.
  ادامه
  4
  2
  8
  رضا تواضعی , rezatavazoie
  رضا 2 هفته پیش
  تنها جریان پویایی که زیر پوست کشور در حال رشد است جریان احمدی نژاد است . این را یک اعلام خطر در نظر بگیرید
  2
   رضا تواضعی , rezatavazoie
   چهارشنبه 19 دی ، 15:04
   دقیقا . جریان احمدی نژاد کاملا یک زیست انگلی دارد .
   ادامه
   شیخ گراف الدین پشمک آبادی , sr_graphic
   چهارشنبه 19 دی ، 07:19
   واقعا.البته این بار هم مثل دفعه قبل که با کم کاری دولت خاتمی به قدرت رسید با کم کاری دولت روحانی رشد میکند.وگرنه ذاتا حرفی برای گفتن ندارد
   ادامه