الف الف , oldtrafford1

الف الف

 این شکرخواب جوانی است که چون باد گذشت ........ وای از این عمر که افسانه و رؤیا باشد.......شهریار
الف الف , oldtrafford1

الف الف

مطالب
cloobid
oldtrafford1
، 3 سال و 7 ماه و 20 روز
مرد 36 ساله متاهل
ليسانس ، عمران


تبلیغات

الف الف , oldtrafford1
تا حالا نشده کسی برای کنار آمدن با شادی و خوشبختی مشکل داشته باشد. وقتی شادی و لذت وارد زندگی ما می شود، ما آزادانه آن را تجربه می کنیم، اما وقتی غصه و ناراحتی به سراغمان بیاید، معمولاً با آن مبارزه می کنیم.
ما در جامعه ای زندگی می کنیم که به ما دیکته می کند همیشه لبخند روی لب داشته باشیم، به همین خاطر برخورد با غم و غصه کمی برایمان دشوار می شود. اما ناراحتی و غم و اندوه بخشی طبیعی از زندگی همه مردم است. این ناراحتی ها چه به خاطر یک فقدان مهم در زندگی مثل مرگ یکی از عزیزان، ایجاد شده باشد چه به خاطر شکست های کوچک و بی اهمیت روزانه، می توانیم یاد بگیریم که چطور راحت تر با آنها زندگی کنیم.

ما نه تنها می توانیم راحتی بیشتری به این گونه احساسات پیدا کنیم، برای سلامتی و تندرستی ما هم لازم است که به طریقی سالم با آنها برخورد کنیم.خطر برخورد نامناسب با احساسات زمانی برای من آشکار شد که یکی از همسایگان همسر بیمارش را از دست داد. وقتی من می خواستم با او ابراز همدردی کنم، او فوراً انکار کرد که احساسی به این مسئله دارد. طی یک هفته، او همه وسائل و متعلقات مربوط به همسرش را بیرون ریخت و هر چیز مربوط به بیماری و مرگ او.

جای تعجب نبود که وضعیت سلامتی او از آن موقع روز به روز بدتر شد. ابتدا هیج دلیل برای علائم بیماری او پیدا نشد، اما با گذشت زمان، مشکلات جدی جسمی در او ایجاد شد (که همه آنها مشکلات ناشی از استرس بودند).

البته، این یک نمونه بسیار حاد است اما به خوبی می توان اهمیت برخورد صحیح با مشکلات و ناراحتی ها را در آن مشاهده کرد. خیلی خوب است که ببینید چطور با اینگونه احساسات کنار آیید و مهارت های جدیدی یاد بگیرید.

در این مقاله قصد داریم به نحوه برخورد با ناراحتی های زندگی بپردازیم.

غمگین
پذیرش ناراحتی خود و تحمل آن

رویکردهای کلی نگری به سلامتی دیر زمانی است که پی به نقش احساسات ما در وضعیت سلامتیمان برده و پزشکی مدرن این روزها توجه بیشتری به این مسئله معطوف داشته است.

برای داشتن یک زندگی احساسی سالم، لازم است که به همه احساساتمان احترام بگذاریم و به آنها فرصت ابراز بدهیم. وقتی غم و ناراحتی به سراغ ما می آید، باید به خودمان اجازه بدهیم که آن را به طور کامل حس کنیم. اینکار باعث می شود بفهمیم که غم و غصه واکنشی بسیار طبیعی و عادی به فقدان های زندگی است، نشان دهنده ایراد و اشکال ما.

هر نوع فقدان می تواند ناراحتی در ما ایجاد کند-حتی می تواند به همراه یک غروب زیبای خورشید باشد که نشاندهنده پایان روز است. ممکن است ندانیم که چه چیز همیشه باعث ناراحتی ما می شودحتی ممکن است یک تغییر کوچک در شیمی بدنمان مثل تغییرات هورمونی، تغییر سطح قند خون و از این قبیل باشد.

اینکار کمک میکند که نیاز به درک همه واکنش های احساسیمان از بین برود. مسئله مهم اینست که نباید به هیچ عنوان احساساتمان را سرکوب کرده و در برابر آنها مقاومت کنیم.علاوه بر پذیرش ناراحتیمان بعنوان بخشی عادی از زندگی، و اجازه وجود دادن به آن، راه های دیگری هم برای کمک به کنار آمدن با غم و غصه هایمان وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

5 راه حل اساسی برای کمک به کنار آمدن با غم و اندوه

1. احساساتتان را با یک دوست امین یا یکی از اعضاء خانواده درمیان بگذارید. در واقع این فرد باید کسی باشد که خوب به حرف های شما گوش بدهد، سعی در قضاوت کردن در مورد آن یا تغییر دادن شما نداشته باشد.

2. سعی کنید کارهایی انجام دهید که به شما آرامش می دهد. به پیاده روی بروید، دوش آب گرم بگیرید، یک کتاب خوب بخوانید، به گل و گیاه های خانه رسیدگی کنید یا به سایر سرگرمی های مورد علاقه تان بپردازید.

غمگین

فوراً استرستان را پایین آورید.

ذهنتان را آرام کنید.

احساساتتان را تسکین دهید.

نوعی آسودگی خیال در جسمتان ایجاد کنید.

تمدد اعصاب را به طریقی طبیعی و آسان ایجاد کنید.

3. راهی برای آرام کردن و تسکین خود پیدا کنید. اینکار باعث می شود احساساتتان آزاد و رها شود. مدیتیشن کنید، به موسیقی آرامش بخش گوش دهید یا حرکات کششی ساده انجام دهید.

4. خاطره نویسی کنید. وقتی اینکار را انجام می دهید مثل این می ماند که یک شنونده خوب دارید که می توانید به او اطمینان کرده و حرف هایتان را با او درمیان بگذارید.

5. یاد بگیرید که چطور بهترین دوست خود باشید. سعی کنید یکبار دیگر نگاهی به خودتان بیاندازید و اینبار ب عشق و علاقه به خودتان نگاه کنید. ببینید شاید تا امروز با خودتان به تندی و سنگدلانه رفتار می کردید، و از این به بعد به جای آن برای خودتان همدردی و دلسوزی کنید.

چه موقع به دنبال کمک متخصص بروید؟

ناراحتی های شدید و طولانی مدت می تواند نشانه افسردگی باشد. افراد افسرده معمولاً احساس تنهایی و ناامیدی می کنند و خودشان را به خاطر چنین احساساتی سرزنش می کنند.

اگر احساس ناراحتی و غصه زیاد بیشتر از دو هفته در شما ماندگار شد و در فعالیت های روزانه تان مثل کار یا خواب و خوراک ختلال ایجاد کرد، بهتر است به متخصص مراجعه کنید. اگر این احساسات شما با فکر مرگ و خودکشی همراه شد، سریعاً از متخصص روانشناس کمک بگیرید.
ادامه
99
الف الف , oldtrafford1
روکش دندان چیست؟

روکش یا به عبارت دیگر پروتز دندان ثابت، که به انگلیسی dental crown نامیده می شود، یک کلاهک فلزی یا سرامیکی و یا ترکیبی از هر دوی آنهاست که بر روی دندانهای با تخریب گسترده گذاشته میشود، تا علاوه بر حفاظت از آنها در برابر شکستن، عملکرد و زیبایی دندان نیز مجددا به آن باز گردانده شود.چسب روکش دندان, ساخت روکش دندان
روکشهای ترکیب سرامیک و فلز به صورت غالب در مطبهای دندانپزشکی استفاده می شودانواع روکش دندان کدام است؟

• روکشهای تمام فلزی ( all metal):

روکشهای تمام فلزی همانطور که از نام آن بر می آید تمام بخش پوشش دهنده دندان از فلز ساخته شده که بسته به نوع فلزات موجود در آلیاژ آن می تواند فلز سفید یا زرد باشد.

مزایا روکشهای تمام فلزی

- بهترین روکش دندان است.

- چرا که تراش دندان بسیار کمتر است، باعث سایش دندانهای مقابل نمی شود،

- ماندگاری بسیار بالایی دارد چون کاملا فیت دندان می شود.
معایب روکشهای تمام فلزی

تنها عیب آن ظاهر نازیبای آن است.

جنس روکشهای تمام فلز روکش های تمام فلزهیچ وقت یک فلز به صورت خالص نمی تواند جهت روکش استفاده شود، همیشه آلیاژهای فلزی هستند که برای روکشهای دندانی مورد استفاده قرار می گیرند. شامل :

آلیاژهای قیمتی ( precious): آنچه که در انواع روکش دندان به عنوان گلد استاندارد محسوب می شود همین نوع روکش است. ۶۰℅ این آلیاژها شامل فلزات قیمتی ( طلا، پلاتینیوم، وگاهی پالادیوم ) است که بالغ بر ۴۰℅ آن طلاست. این همان چیزیست که در اصطلاح عموم جامعه «دندان طلا» نامیده می شود.

آلیاژهای نیمه قیمتی (semi precious) : که بیش از ۲۵℅ از فلزات قیمتی تشکیل شده است.

آلیاژهای معمولی (non precious) : کمتر از ۲۵℅ فلزات قیمتی را شامل می شود. و بقیه آن شامل نیکل،کروم و...• روکش سرامیکی دندان (all ceramic):

چسب روکش دندان, ساخت روکش دندان
نحوه گذاشتن روکش دندان

روکشهای تمام سرامیک همانطور که از نام آن بر می آید به طور کامل از نوعی چینی مانند پرسلن ساخته شده است.مزایا روکش سرامیکی دندان

* این روکشها در مقایسه با روکشهای pfm که روتین مطبهای دندانپزشکی است بسیار طبیعی تر به نظر می رسد چرا که فلزی در زیر آن به کار نرفته است.

* لبه فلزی ناشی از روکشهای pfm معمول وجود ندارد.

* اگر کسی به آلیاژهای موجود در فلز آلرژی داشته باشد، می تواند این روکشها را مد نظر داشته باشد.

معایب روکش سرامیکی دندان

ساختار این انواع روکش بسیار ضعیف است. بنابراین فقط در دندانهای قدامی که زیبایی مد نظر است مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع روکشهای سرامیکی ( تمام سرامیک )

-پرسلن جاکت کراون: که بیش از صد سال پیش با عنوان روکش تمام سرامیک ابداع شد و بسیار ضعیف است و به همین دلیل امروزه زیاد مورد استفاده نیست.

-پرسلنهای مدرن : که ادعا دارند با همان زیبایی جاکت کراون استحکام بالاتری دارند.

-روکش زیرکونیا : که به تفصیل درباره آن توضیح خواهم داد روکشهای pfm ترکیب سرامیک و فلز ( چینی باند شده به فلز ) روکشهای ترکیب سرامیک و فلزآنچه که امروزه به عنوان روکش به صورت غالب در مطبهای دندانپزشکی استفاده می شود همین نوع روکش است.چسب روکش دندان, ساخت روکش دندان
روکش کردن دندان زمانی دندان شما نیاز به روکش دارد که تاج دندان به شدت آسیب دیده باشد

روکشهای pfm ترکیب سرامیک و فلز ( چینی باند شده به فلز )

روکشهای ترکیب سرامیک و فلز آنچه که امروزه به عنوان روکش به صورت غالب در مطبهای دندانپزشکی استفاده می شود همین نوع روکش است. در واقع بخش فلزی دور تا دور دندان را پوشش میدهد و به عنوان بخش هسته ای استحکام روکش را سبب می شود و پرسلن یا چینی روی آن ،زیبایی روکش را منجر می شود. در واقع ترکیبی از زیبایی و استحکام.

مزایا روکشهایpfm

ο استحکام بالا تر در مقایسه با روکش سرامیکی دندان،

ο فیتنس خوب فلز با دندان (عمر این روکشها از تمام فلزها کمتر و از تمام سرامیکها بیشتر است.)

معایب روکشهای pfm
◊ سایش دندان مقابل در مواردی که گلیز روکش از بین رفته است.

◊ احتمال ترک یا پریدگی چینی روکش.(اگر کم باشد ترمیم با کامپوزیت و اگر زیاد باشد تعویض روکش مدنظر قرار می گیرد. )

◊ بعضی موارد فلز لبه روکش دیده می شود، به ویژه بعد از تحلیل لثه که این اتفاق مهمی است به ویژه در دندانهای قدامی.

◊ ضخامت بالاتری از دندان تراش می خورد.

چسب روکش دندان, ساخت روکش دندان
مورد دیگر استفاده از روکش بد رنگی های دندانی استچه زمانی نیاز به روکش کردن دندان هست ؟

روکش کردن دندان زمانی دندان شما نیاز به روکش دارد که تاج دندان، به شدت آسیب دیده و با ترمیمهای معمول قابل پر شدن نیست، یکی از مواردی که این موضوع را باعث می شود، بعد از درمان ریشه (عصب کشی) است.

چرا که دندانی که نیاز به روت کانال یا عصب کشی دارد، نه تنها به علت پوسیدگی بخش وسیعی از تاج خود را از دست داده بلکه بعد از درمان ریشه نیز خشک و شکننده میشود و چه بسا اگر ترکی در تاج دندان باشد، دندان خرد شده و از بین می رود.مورد دیگر سمپتومها و علایم ترک در دندان است، که شایعترین علامت آن درد دندان در حین جویدن است. و دندانپزشک معمولا از طریق دق کردن دندان در جهات مختلف به آن پی میبرد. مورد دیگر استفاده از روکش ( البته انواع خاص پروتز های ثابت دندان ) بد رنگی های دندانی است.

چسب روکش دندان, ساخت روکش دندان
روکش کردن دندان معمولا بدون درد است

چگونه یک روکش زیبایی بر روی دندان قرار می گیرد؟

این روش درمانی تحت بی حسی موضعی انجام می شود. این درمان شامل دو مرحله است که بسیار مشابه روش درمانی روکش ونیر است. مراحل این روش درمانی به شرح زیر است:

مرحله اول:

در این مرحله دندان پزشک، دندان شما را برای روکش کردن آماده می کند. برای این کار دندان را قبل از تغییر شکل آن با استفاده از یک دریل کوچک تمیز می کند. ایده اصلی انجام این کار اطمینان از این موضوع است که دندان شما در شرایط مناسب برای درمان قرار دارد و امکان قرار دادن روکش بر روی آن وجود دارد. علاوه بر این لازم است اندازه و ظاهر دندان با روکش آن در این مرحله هماهنگی داشته باشد.

در ادامه دندان پزشک یک الگو از دندان های شما تهیه کرده و برای آزمایشگاه جهت ساخت قالب ارسال می کند. از این قالب برای ساخت روکش دندان استفاده می شود. در این زمان ممکن است از شما خواسته شود از یک روکش موقت تا زمان آماده شدن روکش نهایی استفاده کنید.

مرحله دو:

در این مرحله روکش جدید ساخته شده بر روی دندان شما قرار داده می شود. دندان پزشک در این مرحله سطح دندان را با اسید خراش می دهد تا بتواند یک سطح زبر بر روی آن ایجاد کند. انجام این کار باعث می شود روکش دندان بطور محکم به دندان بچسبد.

دندان پزشک در ادامه روکش را بر روی دندان شما قرار می دهد و از شما می خواهد مناسب بودن آن را قبل از چسباندن روکش به دندان بررسی کنید.

به هر حال مراحل فوق فقط برای روکش کردن یک دندان استفاده می شود. به این ترتیب اگر شما به دنبال روکش کردن چند دندان خود هستید، لازم است این روش درمانی بر روی هر یک از دندان ها مطابق مراحل فوق در چند جلسه درمانی انجام شود.

عمر یک روکش دندانی ( پروتز ثابت دندان ) چند سال است ؟

اصولا در یک حالت آرمانی دندانهای هر فرد تا پایان عمر او باید به او خدمت کند، اما متاسفانه عواملی از قبیل پوسیدگی، شکستن دندان، بیماریهای لثه و ....باعث می شود ما دندانهای سالم اولیه خود را از دست بدهیم. در مورد روکش (پروتز ثابت دندانی ) هم وضع بر همین منوال است.

قاعدتا اگر بعد از گذاشتن روکش شما بهداشت دهانی خوبی داشته باشید، در عین حال مراجعه منظم به دندانپزشکتان جهت بررسی شرایط روکش را در برنامه خود قرار دهید، مسلما عمر روکش شما بیشتر می شود. و در صورت نیاز( موارد ذکر شده در بالا جهت تعویض روکش )، دندانپزشک به شما توصیه می کند که روکش دندان خود را عوض کنید.

فواید و عوارض

مهم‌ترین مزیت روکش دندان حفظ ساختار دندان در برابر شکستگی و نیز حفظ سلامت بافت‌های اطراف دندان و زیبایی آن شده است. روکش کردن دندان معمولا بدون عوارض است، اما گاهی ممکن چسب روکش در بیاید که شما در این حالت باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا آن را دوباره در جای خود قرار دهد. روکش کردن دندان معمولا بدون درد است.

چسب روکش دندان, ساخت روکش دندان
مهم‌ترین مزیت روکش دندان حفظ ساختار دندان در برابر شکستگی است

مراقبت و نگهداری

پس از این که روکش دائمی قرار داده شد، دندان پزشک اطلاعاتی در مورد مراقبت و نگهداری از روکش دندان به شما می دهد. به طور کلی، حفظ بهداشت دهان و دندان با روزی دو مرتبه مسواک زدن و نخ دندان کشیدن یا استفاده روزانه از تمیز کننده‌های بین دندانی (مسواک‌ها مخصوص و خلال دندان) توصیه می‌شود.

این کارها باعث جدا شدن پلاک از جایی می‌شود که روکش به لثه می‌رسد و به جلوگیری از پوسیدگی دندان و بیماری لثه کمک می‌کند.

از جویدن غذاهای سفت، یخ یا دیگر مواد خوردنی سفت خودداری کنید، زیرا این کار به روکش دندان شما آسیب وارد می‌کند. همچنین باید از جویدن ناخن‌های دست و دندان قروچه رفتن خودداری کنید، زیرا انجام این کارها باعث می‌شود که طول عمر و دوام روکش دندان شما کاهش پیدا کند.

در صورتی که بر حسب عادت دندان قروچه بروید، دندان پزشک محافظ دندان شبانه را برای محافظت از روکش‌ها در هنگام خواب توصیه می‌کند. عمر متوسط روکش‌های معمولی بین هشت تا ده سال است، پس از آن می توان اقدام به تعویض روکش دندان نمود.

چسب روکش دندان, ساخت روکش دندان
معمولا ارزانترین روکشها همین روکشهای پرسلن باند شده به فلز هستند

قیمت روکش دندان

هزینه روکش کردن دندان بسته به جنس آن و دستمزد دندانپزشک و هزینه لابراتوار می تواند متفاوت باشد. منظور از جنس روکش دندان بیشتر نوع آن است که غالبا فلزی، سرامیکی، پرسلن باند شده به فلز و یا زیرکونیوم (یا همان روکش دندان زیرکونیم) می باشد.

معمولا ارزانترین روکشها، همین روکشهای پرسلن باند شده به فلز هستند که البته قیمت روکش دندان در آنها هم به آلیاژ زیر آن بستگی دارد. اما با آلیاژ مرسوم در لابراتوارهای دندانی، به صرفه ترین هزینه روکش دندان را دارند
ادامه
الف الف , oldtrafford1
چه هدیه ای یک آقا را خوشحال می کند
کادو خریدن و هدیه دادن هم می تواند لذت بخش ترین کار دنیا باشد، هم می‎تواند کلی ما را به دردسر بیندازد و اذیت کننده باشد، به خصوص وقتی قرار است برای آقایان، چه برادر، چه پدر و چه همسر کادویی تهیه کنیم که هم جذاب باشد، هم مورد پسند و هم قیمت مناسبی داشته باشد! هدیه دادن به نظر ساده و بی دغدغه می آید اما وقتی در بطن ماجرا وارد می شویم تازه می بینیم یکی از کارهای سخت و پیچیده است؛ از این نظر که معمولا نمی دانیم آن چه به عنوان هدیه در نظر گرفته ایم مورد پسند هست یا نه؟ متاسفانه مردها کمتر شانس کادو گرفتن پیدا می کنند، پس لازم است برای خرید هدیه باب میل‎شان کمی دقت بیشتری به خرج دهیم. یکی از بهترین کارهایی که می شود برای راحت تر کردن مراحل تهیه کادو انجام داد، شناختِ روحیات شان از جنبه روان شناختی است. واقعیت این است که برخلاف خانم ها، هدیه آقایان هرچه کاربردی تر، جذاب تر! با تمام این تفاسیر بیایید چند نمونه از هدایایی را که تجربه نشان داده مردها در 99 درصد موارد عاشقش می شوند، با هم مرور کنیم.هدیه برای آقایان

پیشنهادهایی برای تزیین کادو
می دانید چه چیزی هدیه شما را خیلی خاص می کند؟ شیوه کادو پیچیدن شماست که ارزش هدیه شما را صد چندان می کند. وقت و انرژی که شما برای کادو کردن صرف می‎کنید، هرکسی را خوشحال و ذوق زده می‎کند. این که شما چقدر برای کسی که به او هدیه می دهید ارزش قائل هستید یا دوستش دارید ممکن است در ظاهر هدیه شما خلاصه شود.

بهترین هدیه برای آقایون چیست
هدیه برای آقایان

کادویی جذاب برای آقایان
برای خجالتی‎ها
آن ها خیلی کم صحبت می کنند و هنگامی که مورد سوال قرار می گیرند، کوتاه ترین جواب ممکن را می دهند. اعتماد به نفس این افراد گاهی پایین است و معمولا موقع ایستادن سرشان را پایین می اندازند. چون افراد خجالتی و کم حرف به خوبی نمی توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند، هدیه گرفتن حس خوبی برایشان ایجاد می کند. افراد خجالتی و کم حرف به فعالیت های گروهی علاقه ای ندارند، در جمع احساس راحتی نمی کنند و بیشتر اوقات خود را در تنهایی می گذرانند؛ از این رو اگر می خواهید مناسب ترین هدیه را به آن ها بدهید کتاب مورد علاقه شان را به آن ها هدیه بدهید. موزیک پلیر یا هندزفری هم می تواند هدیه مناسبی برای این گروه باشد چون معمولا به موسیقی هم علاقه زیادی دارند و اغلب در تنهایی موسیقی گوش می دهند.
برای افراد ولخرج
ولخرج ها افرادی هستند که نمی توانند در برابر خرج کردن پول مقاومت کنند و بدون هیچ حساب و کتاب و مدیریتی پول شان را خرج می کنند. این افراد هیجان پول خرج کردن را به امنیت مالی ترجیح می دهند، هدیه ای که این هیجان را در آن ها ایجاد کند، می تواند آن ها را خیلی خوشحال کند؛ مثل یک دسته گل بزرگ، قاب عکس و وسایل تزیینی جالب و شیک و حتی یک شکلات خوشمزه با بسته بندی خاص. هدیه ای با اندازه بزرگ تر و تعداد بیشتر آن ها را بیشتر از یک کادوی کوچک گران قیمت و ارزنده خوشحال می کند. هرچه بسته بندی و تزیین کادویی که به او هدیه می دهید شکیل تر و تجملی تر باشد، او هیجان زده تر خواهد شد.
برای افراد ساده و بی ریا
شخصیت های ساده و بی ریا، خوش بین و مثبت اندیش هستند و روح زندگی در آن ها جریان دارد. این افراد معمولا اشخاص صادقی هستند و کمی تا اندکی هم زودباور. آن ها چون با آن چه هستند راحتند، نیازی به چیزهای اضافی برای خوشحال بودن ندارند. درواقع خوشبختی و شادی را در درون خود جست وجو می کنند. این افراد از آن جا که همه چیز را ساده می گیرند، تقریبا از هر چیزی که به عنوان هدیه دریافت کنند خوشحال می شوند، بنابراین لازم نیست سراغ هدایای خیلی خاص و جذاب بروید. هر آن چه فکر می کنید دوست دارند از خوردنی ها گرفته تا پوشیدنی و لوازم کار و منزل را می توانید به آن ها هدیه دهید و نگران هم نباشید.

مناسبترین هدیه برای آقایان
برای افراد سختگیر و جدی
شخصیت های سختگیر و جدی در زندگی شان یک خط ثابت را انتخاب کرده و از این شاخه به آن شاخه پریدن پرهیز می کنند. دایما دیگران را ارزیابی کرده، مسائل را پیش بینی می کنند و خیلی اهل ابراز احساسات نیستند. بنابراین برای خرید هدیه سراغ وسایل فانتزی، جالب و جدید نروید. اگر فرد اهل ورزش است یک وسیله ورزشی، اگر اهل مطالعه است یک کتاب، اگر به انجام کارهای فنی علاقه دارد یک ابزار کارآمد، اگر به دنیای هنر علاقه مند است یک اثری هنری و اگر به حوزه دیجیتال علاقه مند است یک وسیله دیجیتالی به او هدیه دهید. بهتر است برای این فرد سراغ پوشیدنی ها نروید چون ممکن است سلیقه شما را نپسندد و هدیه ای که به او می دهید آن طور که باید او را خوشحال نکند.
برای حسابگرها
زیاد پول خرج کردن، افراد حسابگر و خسیس را مضطرب و نگران می کند. هنگام هدیه دادن به این افراد بهتر است سراغ هدیه های خیلی گران قیمت نروید به این دلیل که اولین چیزی که بعد از گرفتن هدیه به ذهن آن ها می رسد این است که حالا چگونه هدیه ای را که او به من داده است، جبران کنم و این موضوع شیرینی گرفتن هدیه گران قیمت را به کام آن ها تلخ می کند. گرفتن وسایل کاربردی می تواند برای این افراد مناسب باشد؛ بنابراین می توانید سراغ محصولات آرایشی، بهداشتی، لباس، کیف، کفش و لوازم کاربردی منزل بروید چون در این صورت با یک تیر دو نشان زده اید؛ هم به او هدیه ای داده اید و هم او را از این که خودش برای خریدن آن چیز هزینه کند، نجات داده اید. دقت کنید آن چه می خرید حتما مورد نیاز باشد چون افراد حسابگر از این که چیزی غیرقابل استفاده جایی بماند، اصلا حس خوبی ندارند. به هیچ وجه سراغ وسایل تزیینی مثل مجسمه نروید.
برای افراد خودنما
توجه طلبی زیاد و افراطی بارزترین ویژگی شخصیتی این دسته افراد است. این گروه رفتارهایی نمایشی، برون گرایانه و پررنگ و لعاب دارند. آن ها هیجانی و تحریک پذیرند و همواره با خودنمایی، دلربایی و عشوه گری تلاش می کنند در کانون توجه قرار بگیرند. بنابراین خودنماها از هدیه ای خیلی خوش شان می آید که توجه طلبی آن ها را تامین کند. نحوه دادن هدیه هم برای این افراد مهم است. اگر می خواهید در هدیه دادن به این افراد سنگ تمام بگذارید، سعی کنید آن ها را به بهترین شکل غافلگیر کنید. اگر سورپرایزتان در حضور دیگران باشد که فوق العاده است. هدیه هایی از نوع پوشیدنی و تزیینی هم مورد پسند این دسته افرد است به شرط این که مدل و رنگش به چشم شان بیاید. ست اصلاح مردانه و اگر هم عطر مدنظرتان است، بوهای گرم و تند را انتخاب کنید یا یک ساعت مچی با صفحه ای بزرگ و طرحدار هدیه بدهید!
برای افراد مهربان
محبت و عشق ورزیدن به دیگران بالاترین ایده آل افراد مهربان است. معمولا برون گرا هستند و در اجتماع حضوری فعال دارند. شخصیت های مهربان هرگز تاریخ تولد عزیزان و دوستان شان را فراموش نمی کنند، اگر هدیه ای که دریافت می کنند نشان دهنده این باشد که طرف مقابل شان وقت و انرژی زیادی برای تهیه آن صرف کرده احساس خوشایندتری در آن ها ایجاد می شود. اگر فرد مد نظرتان اهل هنر باشد، می توانید یک اثر هنرمندانه برایش بخرید. اگر اهل موسیقی، فیلم یا تئاتر است یک اثر به روز و باب سلیقه او و شاید هم بلیت یک کنسرت، فیلم یا تئاتر می تواند خوشحالش کند. اگر اهل کتاب و کتاب خوانی است، می توانید یک کتاب در حوزه مورد علاقه اش به او هدیه دهید. اگر اهل ورزش یا فعالیت خاصی است محصولی در این باره حتما به مذاقش خوش خواهد آمد. برای این دسته افراد، تفکر پشت هدیه بیشتر از آن چه هدیه می گیرند اهمیت دارد؛ بنابراین از دادن کارت هدیه و وجه نقد به عنوان هدیه به این افراد خودداری کنید.

هدیه برای آقایان

بهترین هدیه برای آقایان
برای افراد سرزنده
این ها افرادی هستند، برون گرا با روابط اجتماعی بالا. آن ها در جمعی که پر از افراد گوناگون است به راحتی وارد شده، خود را معرفی می کنند و با آن ها صمیمی برخورد می کنند. افراد سرزنده و شاد همواره با مردم در تعاملند و دوستان زیادی دارند. طبیعتا این دسته افراد از گرفتن هدیه خیلی خوشحال می شوند، مطمئن باشید هدایایی که کودک درون آن ها را فعال تر می کند مثل عروسک شخصیت های کارتونی، اسباب بازی‎های فکری یا مناسب بزرگ سال؛ مثل ماشین یا هلی کوپتر کنترل از راه دور، بازی های رایانه ای و لوازم تزیینی نوستالژیک آن ها را خوشحال تر می کند. اگر از پوشیدنی ها می خواهید هدیه ای برای شان تهیه کنید، پیشنهاد می کنیم حتما سراغ رنگ های شاد بروید؛ مثلا یک ست کیف و کفش یا یک کلاه و شال گردن با رنگی خاص و منحصربه فرد. همچنین یک تابلوی نقاشی از طبیعت، دوربین عکاسی و حتی لوازم جانبی گوشی موبایل، لپ تاپ و کامپیوتر با رنگ های شاد هم می تواند هدیه مناسبی برای این دسته افراد باشد.
برای جسورها
افراد جسور، افکاری رک و صریح دارند و احساسات شان را صادقانه ابراز می کنند. سختکوش و با انگیزه هستند، از این رو بیشتر از هدایایی خوش شان می آید که برای رساندن آن ها به اهداف شان کارایی لازم را دارند. پس اگر می خواهید کادو بدهید؛ به او وسیله ای کاربردی مثل گوشی، لپ تاپ، فلش، کتاب و ... هدیه کنید. اگر شخص مد نظرتان ورزش یا هنر خاصی را به طور حرفه ای دنبال می کند، هدیه دادن ابزاری که به کارش بیاید، بسیار او را خوشحال می کند. از آن جا که رک گویی یکی از ویژگی های افراد جسور است ممکن است فکر کنید کارتان کمی سخت است و هدیه ای که به او می دهید، باید مطابق سلیقه او باشد اما چون قدرت کنترل احساسات خود را دارند، زیاد نگران نباشید. یک فرد جسور حتی اگر از هدیه تان خیلی خوشش هم نیاید به گونه ای برخورد می کند که شما آن را حس نکنید.
برای خودشیفته ها
خودشیفته ها خودشان را خاص و مهم می پندارند و انتظار دارند که خاص ترین هدیه را هم دریافت کنند. پس اگر می خواهید برای کسی هدیه بخرید که پرتوقعی و خودشیفتگی بارزترین ویژگی شخصیتی اوست، کارتان کمی سخت است چون تنها هدیه ای که کاملا مطابق با سلیقه او باشد و آن را در شأن خود بداند، خوشحالش می کند. اگر فرد کادو گیرنده در این دسته قرار می گیرد، ساعت اصل یا هدایای گران قیمت بهترین گزینه است. شخصیت های خودشیفته و پرتوقع همیشه در تلاشند بهترین ها و خاص ترین ها را برای خود فراهم کنند؛ برای همین تنها لباس هایی با برندها و مارک های خاص و گران و همچنین لباس هایی با جنس های خاصی مثل حریر و ابریشم آن ها را خوشحال می کند. یک عطر خاص با بسته بندی بسیار شیک هم می تواند گزینه مناسبی برای این دسته از افراد باشد.
برای احساساتی ها
مردهای رمانتیک، معمولا از روی احساس شان تصمیم می گیرند و به احساسات دیگران هم توجه می کنند، تمام تلاش شان این است که رضایت دیگران را جلب کنند. وظیفه شناسی هم یکی دیگر از خصوصیات آن هاست. خیلی زود تحت تاثیر موقعیت های ناراحت کننده قرار می گیرند، از این رو رعایت آداب هدیه دادن بیشتر از خود هدیه دادن برای شان اهمیت دارد. در واقع هدیه گرفتن برای آن ها بیشتر از این که جنبه کارایی داشته باشد، جنبه احساسی دارد، بنابراین روز تولد، مناسبت های مهم و سالگردها را حتما به یاد داشته باشید و دقیقا در همان روز هدیه تان را تقدیم کنید. بهتر است کنار هدیه تان یک شاخه گل یا یک دسته گل هم بگذارید یا در تزیین هدیه تان از گل طبیعی استفاده کنید. یک عطر خوشبو یا یک ادکلن معروف در کنار یک بسته شکلات یا یک سی دی از موزیک های کلاسیک و عاشقانه هم با توجه به روحیه لطیفی که این افراد دارند، بسیار مناسب خواهد بود.

هدیه های ویژه آقایان
لیست هدیه برای مردان و معرفی انواع کادوی مردانه :
ساعت مچی مردانه :
یکی از هدایای مناسب و جالب برای آقایان ساعت مچی است که با توجه به توان مالی خود می توانید نوع مناسب را انتخاب و خریداری کنید. همانگونه که می دانید ساعت های مچی مردانه دارای تنوع بالایی هستند که انتخاب مناسبی برای آقایان در سنین مختلف محسوب می گردند.

پوشاک مردانه :
انواع مختلف پوشاک مردانه هدیه مناسبی برای آقایان محسوب می گردند، در صورتی که با سلایق و تمایلات طرف مقابل تا حدودی آشنایی دارید و از سایز و اندازه های وی مطلع هستید، انواع مختلف پوشاک مردانه از جمله:کت و شلوار، پیراهن، شلوار، تیشرت، کلاه و… می توانند بهترین انتخاب برای شما باشند.

ست کمربند و کیف پول چرم مردانه :
اغلب آقایان از داشتن ست کیف پول و کمربند چرم لذت می برند و آن را مورد استفاده قرار می دهند، از این رو این موارد می توانند هدیه قابل توجهی برای آقایان با سلایق مختلف باشند.

دوربین یا گوشی موبایل :
در صورتی که محدودیت مالی ندارید و ترجیح می دهید هدیه ایی با ارزش خریدازری کنید، پیشنهاد می کنیم به سراغ انواع دوربین عکاسی یا فیلم برداری و یا گوشی موبایل بروید تا هدیه ایی مناسب و قابل توجه داشته باشید.

کادویی جذاب برای آقایان
عینک آفتابی مردانه :
انواع مختلف عینک های آفتابی مردانه هدیه مناسبی محسوب می گردند، البته به این شرط که با سلایق طرف مقابل کاملا آشنایی داشته باشید و بدانید چه نوع عینکی را ترجیح می دهد.
ست کیف و کفش مردانه :
یکی از هدیه های جالب و قابل توجه ست کیف و کفش مردان هاست که می تواند انتخاب مناسبی برای روز پدر یا روز مرد و سایر مناسبت ها باشد.

ست کتاب و خودنویس :
در صورتی که قصد دارید طرف مقابل شما، فردی دانشجو، معلم و… است می توانید در هنگام خرید هدیه به سراغ انواع خودنویس، کتاب های مختلف و سایر لوازم تحریر بروید و انتخاب شایسته ایی داشته باشید سپس به تزیین کادو پرداخته و از تقدیم هدیه ایی زیبا و باارزش لذت ببرید.

ست ماشین اصلاح مردانه :
ریش تراش و انواع موزر مردانه هدیه ایی کاربردی و مناسب می باشد که مطمئنا آقایان استقبال خوبی از آن می نمایند، از این رو همیشه در لیست هدیه برای مردان قرار می گیرد.
مناسبترین هدیه برای آقایان
ست لوازم بهداشتی مردانه :
با هر بودجه مالی می توانید اقدام به خرید ست لوازم بهداشتی مردانه نمایید و اطمینان داشته باشید که هدیه شما مورد استفاده قرر می گیرد.

ست کامل لوازم ورزشی مردانه :
اگر فردی که قصد خرید هدیه برای وی را دارید، به ورزش علاقه مند است و گاهی به باشگاه می رود و یا ورزش های مختلف را انجام می دهد، مناسب ترین هدیه برای وی می تواند ست وسایل ورزشی باشد.
عطر و ادکلن مردانه :
انواع مختلف عطر و ادکلن های مردانه می توانند از جمله بهترین و در دسترس ترین هدایا برای آقایان باشند. شما با اطلاع از تمایلات طرف مقابل تان می توانید به راحتی عطر یا ادکلن مورد نظر را انتخاب و تهیه نمایید.
ادامه
الف الف , oldtrafford1
رفتارهای مناسب بعد ازخیانت همسر
خیلی فرقی نمی کند اسمش را چه بگذاریم، «خیانت»، «بی وفایی»، «کم مهری» یا «ظلم» اسمش هرچه باشد. پیامد ها و آسیب هایش یکی است. آسیبی به بزرگی کشتن یک زندگی. همان زندگی مشترکی که روزگاری نه چندان دور باامید به وفاداری و با آرزوی داشتن روزهایی شاد آغاز شد. متوجه می شوید که همسرتان خیانتکار و بی وفا است، این امر شما را واقعا ناراحت کرده و ضربه سختی به شما وارد می سازد. تصور می کردید که ازدواج سبب می شود تا همسرتان دیگر هیچ گاه به خود اجازه بد عهدی و خیانت ندهد، اما کارها مطابق میل شما پیـش نرفـت. هنوز هم زمانیکه یاد کارهایی که او انجام داده است، می افتید، احساس ناراحتی میکنید. چگونـه می تـوانید آزار و اذیت ها را به دست فراموشی سپرده، همسر بی وفای خود را ببخشید و زندگی مشترک خود را از خطر نابودی نجات دهید؟خیانت همسر

رفتار با همسر خیانتکار

بعد از خیانت همسرم چه کنم؟
برای برخورد مناسب به نسبت دشواری مسئله به زمان بیشتری نیاز دارید.مراحلی که برایتان خواهیم گفت شما را در این مسیر هدایت می کنند.
1- خودتان را وادار کنید تا غذاهای سالم مصرف کنید، طبق برنامه پیش بروید، به اندازه کافی استراحت کنید، هر روز ورزش کنید، به اندازه کافی آب بنوشید و تفریح داشته باشید. ایجاد تعادل، بهترین راه حل، برای مبارزه با آسیبی است که به شما وارد شده است.
2- باید قبول کنید که احساس خشم، عصبانیت، شک و تردید، شکه شدن، آشفتگی، ترس، درد و رنج، افسردگی، و پریشانی برای فردی که شاهد خیانت همسرش بوده کاملا نرمال است.
3- این مشکل باعث به وجود آمدن برخی مشکلات فیزیکی در فرد می شود از قبیل:حالت تهوع و استفراغ، اسهال، مشکلات مربوط به خواب (بی خوابی و یا پر خوابی)، لرزش، اختلال حواس، کم غذایی و کم اشتهایی. سعی کنید در این حال بیش از پیش از خود مراقبت کنید.
4- نباید عکس العمل آنی از خود نشان دهید و یکمرتبه به دلیل بدعهدی همسرتان تصمیم بگیرید که از او جدا شوید. شما نیازمند کمی زمان هستید تا مسایل دیگر را نیز زیر و رو کنید. نباید به طور خاص تمام توجه خود را به خیانتی که از او سر زده معطوف نکنید.

5- خندیدن کاملا طبیعی و نشان دهنده سلامت فرد است. فیلم یا سریال های تلویزیونی خنده دار تماشا کنید و مقداری از وقت خود را با افرادی صرف کنید که خنده بر روی لب های شما می اورند. زندگی بدون اینکه توجهی به قلب های شکسته و خیانت های همسران داشته باشد، همچنان در حال پیش رفتن است.
6- گریه کردن نیز یک امر کاملا طبیعی است. اگر خود به خود گریه نمی کنید، می توانید آهنگ های غمگین گوش کنید و یا به تماشای فیلم های تراژیک بنشینید.
7- برای خود یک ژورنال درست کنید. تمام افکار و احساساتی که به شما به دلیل خیانت و بی وفایی همسرتان دست می دهد را بر روی کاغذ یادداشت کنید.
8- با همسر خود در مورد بدعهدیش صحبت کنید. تمام سوال هایی که به ذهنتان میرسد را بپرسید. شاید با این کار به این نتیجه برسید که همسرتان هنگام ارتکاب به این کار، اصلا فکر نمی کرده که به شما خیانت می کند.
9- به دنبال مشاوره بروید. سعی نکنید تا به تنهایی از پس این مشکل برآیید. هم شما و هم همسرتان پیش از اینکه مجددا رابطه جنسی بدون محافظت با هم برقرار کنید، باید تحت آزمایش HIV (ایدز) و تست سایر بیماری های آمیزشی قرار بگیرید.
10- حداقل یک روز به خود فرصت دهید.
11- انتظار نداشته باشید که حس آشفتگی، بی اعتمادی و عصبانیت به مجرد اینکه تصمیم می گیرید همسر خود را ببخشید و به سرسپردگی خود ادامه دهید به راحتی از بین برود. از بین رفتن دردورنج وارده از طریق خیانت، نیازمند زمان است.
12- سعی نکنید این بازی، که چه چیز و یا چه کسی مسبب بروز چنین فاجعه های شده است را شروع کنید. با این کار صرفا انرژی خود را تلف می کنید. در اینصورت فقط می توانید نفر سوم را سرزنش کنید و خودتان خوب می دانید که هیچ چیز درست نخواهد شد.
13- اگر بیش از اندازه عصبانی باشید، بر سر مسایل کوچک داد و بیداد راه بیندازید، احساس کنید که بر روی طناب باریکی در حال راه رفتن هستید، و زمانی که به یاد بدعهدی همسر خود می افتید، عکس العمل های شدید فیزیکی از خود نشان دهید، بی شک دچار استرس بعد از ضربه روحی شده اید و باید هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید.
14- نباید ضربه روحی وارده را پنهان کنید. با فرزندانتان صادق باشید؛ اما لازم نیست جزییات مشکل را نیز برای آنها شرح دهید. قسم هایی نخورید که بعدها نتوانید به آنها عمل کنید. تنها چیزی که بچه ها باید بدانند این است که حال شما رفته رفته رو به بهبودی خواهد رفت.

15- واقع بین باشید. درآمد، سرمایه، وضعیت مسکن، و حمل و نقل خود را در نظر بگیرید. اگر تصمیم به خاتمه زندگی زناشویی خود می گیرید باید ببینید که آیا جایی برای زندگی کردن دارید و همسرداری،آیین همسرداری ،ناگفته های مسایل زناشویی - درامدی دارید که از آن طریق بتواند نیازهای اولیه تان را مرتفع سازید.

توجه:
1) بی وفایی یک فرد، هیچ گونه دلیل روشنی ندارد. ممکن است نشات گرفته از سایر مشکلات در زندگی مشترک باشد، ممکن است چیزی در درون قلب همسرتان وجود داشته باشد و … به هر حال شما هیچ گاه به درستی دلیل واقعی آنرا متوجه نخواهید شد.
2) نوع خیانت، معمولا فهم و درک آنرا راحت تر می کند. آیا به یک شب ختم می شود؟ به دلیل مشکلات زندگی بروز کرده؟ اعتیاد به برقراری رابطه جنسی بوده؟ آیا خیانت صرفا برای خاتمه دادن به زندگی مشترک بوده؟
3) به خاطر داشته باشید که زندگیتان با گذشته فرق کرده و باید ناراحتی به وجود آمده را تسکین دهید.
4) به طور مشابه می توان گفت که مرگ نزدیکان نیز باعث بروز غم و اندوه می شود (از عدم پذیرش از سوی فرد شروع می شود، بعد خشم، عصبانیت، کشمکش، افسردگی و در نهایت به پذیرش ختم می شود) پس چنین مسایلی بدین معنا نیستند که زندگی به پایان رسیده است و شما دیگر قادر به ادامه دادن آن نیستید، چرا که در اصل شما این توانایی را در وجود خود دارید و تنها مشکل به کارگیری ان است که کمی دشوار می باشد.
5) پیش از اینکه خانواده خود و یا همسرتان را در جریان بد عهدی او قرار دهید، مجددا بر روی این امر فکر کنید. افراد خانواده می توانند کینه ها را برای مدت زمان بیشتری نگه دارند و شرایط را بدتر کنند.
ادامه
الف الف , oldtrafford1
سوال:
سلام. سوالم اینه که آیا درست هست که خانم یا آقایی بخاطر بچه زندگی رو تحمل بکنه آیا این بچه در چنین زندگی لطمه بیشتری نمیخوره؟و اگر حتما باید تحت هر شرایطی بخاطر بچه متحمل اون زندگی بشه و متحمل همسرش چطور برخوردی باید باشه تا بچه آسیب اخلاقی ،روحی نبینه و اینکه اگر بخاطر بچه باید زندگی کرد زن و مرد احساساتشون رو از کجا تامین کنن و حتی نیاز جنسیشون رو؟

آیا درسته که بخاطر بچه زندگی رو تحمل کرد؟ تأمین احساسات و نیاز جنسی زن و مرد چی میشه

جواب مشاور: (صوت مشاور توسط فرد دیگری به متن زیر تبدیل شده است)


سلام. این سوالی که شما میپرسید سخته و برمیگرده به رشد فکری خاصی که در فرد ایجاد شده , یک زندگی از دونفر تشکیل شده زن و مردی که محصول زندگیشون بچه ای هست که بین دونفر مشترکه اگر بحث جداشدن رو مطرح بکنیم خب جداشدن شیوه ی یک زندگی جدیده که اگر برنامه ریزی شده و با هدف مشخصی باشه و دونفر نتونن هیچ تفاهم و هیچ درک متقابل از نیازهای همدیگر و شرایط زندگی همدیگر داشته باشند شاید جداشدن یک راه حل باشد منتها وقتی که ما به مسئله ی طلاق نگاه میکنیم میبینیم که این دونفر هیچ تلاش تخصصی خاصی رو برای نگهداشتن نداشتن و زندگی رو به روزمرگی و به ازدست دادن لحظه ها گذراندن به همین دلیل میبینید این دونفر آهسته آهسته از هم فاصله میگیرن ، سرد و بی تفاوت میشن و مجموعه ی سردی ها و بی تفاوتی ها تبدیل به نفرت و کینه میشه ، خب در این میان بچه ها چی میشن؟ وقتی که طلاق حاصل میشه متاسفانه بچه ها پاس داده میشن و دونفر برای اذیت و آزار همدیگر از بچه استفاده میکنن و در اینگونه موارد مردها بچه رو به خانم نمیدن حتی گاهی بعضی از این آقایان قدرت نگهداری ندارن اما بخاطر لجبازی با خانم بچه رو نمیدن و بچه آسیب میبینه , در زندگیهایی هم که زن و مرد طلاق نمیگیرن و دچار طلاق عاطفی هستند باز هم بچه ها آسیب میبینند چون بچه نیازمند به عاطفه ی دونفره بصورت کاملا مساوی هست منتها وقتی که این دونفر از هم ناراضی و ناراحت هستند اونجا هم رفتارهای غیرمعقول و غیرمنطقی رو درمورد بچه های خودشون انجام میدن صرفا بخاطر اینکه خانم از شوهرش خوشش نمیاد و رفتار نامعقولی انجام میده یا آقا از همسرش خوشش نمیاد و رفتار نامعقول تر انجام میده! شاید این دونفر که دارن زندگی میکنن به واسطه ی یک قراردادهایی زندگی رو شروع کردن و به واسطه ی صحبتها و قرارداد دیگری زندگیشون رو پایان میدن و در صفحه ی شناسنامه بحث ازدواج و طلاق رو پیش میارن اما در شناسنامه جایگاهی وجود نداره که بچه ها و محصول دونفر ازبین بره یعنی تا زمانی که پدر و مادر وجود دارن نقش پدر و مادرهای خودشون رو بایستی داشته باشن متاسفانه ما افرادی رو شاهد هستیم چه زمانی که دچار طلاق عاطفی هستن و چه زمانی که از همدیگر طلاق میگیرن منطقی به رفتارهای خودشون در رابطه با بچه ها توجه نمیکنن و بچه ها در هردو حالت آسیب میبینن , ببینید بعضی از افراد هستن که بخاطر بچه ها طلاق نمیگیرن و دچار طلاق عاطفی هستن اما بخاطر بچه ها تغییر رویه نمیدن!! فردی که بخاطر بچه میخواهد در زندگی بماند خب بخاطر بچه هم سعی و تلاش بکنه که عشق و علاقه به همسرش ایجاد بشه , بارها گفتم که بچه ها نقشی در بوجود آمدن خودشون نداشتن اونها بوجود آمدن و پدر و مادر اگر هم علاقه ای به همدیگر نداشته باشن حق ندارن که پدر و مادر بدی باشن و خشن رفتار کنن. در کل حق شماست که زندگی خوبی داشته باشید ولی وقتی انتخاب کردید که در طلاق عاطفی بمانید و در این زندگی مسائل عاطفی شما دیده نمیشود خب دیگه خودتون انتخاب کردید و هدف زندگی شما رشد و آرامش بچه ها هست دیگه خودتون دیده نمیشید , اینکه شما احساس دارید! اینکه شما نیاز دارید! اینکه شما نیازهای جنسی دارید چه مرد چه زن فرقی نمیکنه دیگه بایستی کنترل و خودسازی داشته باشید چون شما میگید من بخاطر بچه میمونم پس باید خوب هم بمونید , یا باید این مسئله رو انتخاب کنید یا اصلا وارد این بازی نشید چون بازی بسیار خطرناکیه. وقتی زن و شوهر طلاق بگیرن بعنوان دو انسان آزاد که فقط نقطه مشترک اونها بچها هست میتونن ازدواج کنن و در ازدواجی هم که انجام میدن باز هم نقش پدر و مادری از بین نمیره , ما خیلی از آدمها رو داریم که بعد طلاق دیگه باهم حرف نمیزنن!! پدر و مادرها بعد از طلاق هم باید درمورد بچها و تربیت اونها بشینن حرف بزنن که این در جامعه ی ما مورد قبول نیست و ما باید براش فرهنگ سازی بکنیم که وقتی زندگی رو قیچی کردیم بچه ها رو قیچی نکنیم. اما اگر طلاق نمیگیرید و در زندگی میمونید دیگه کلمه ای بنام خیانت نباید باشه نباید به خودت فکر کنی بنابراین اگر میخواید جدا بشید منطقی جدا بشید و این رو بدونید که در هر انتخابی که انجام بدید بچه های شما حضور دارن و برای حضورشون باید برنامه ریزی شده عمل بکنید. موفق باشید
ادامه