نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
حسین سبحانی نیا , neyshabour

حسین سبحانی نیا

 به میان شما آمدیم !
حسین سبحانی نیا , neyshabour

حسین سبحانی نیا

مطالب تصاویر 5دوستان 32
cloobid
neyshabour
، 10 سال و 21 روز
مرد 67 ساله متاهل
دکتري و بالاتر ، نماینده مجلس شورای اسلامی

دوستان

آلبوم تصاویر

  • دكتر سبحانی نیا
  • دكتر سبحانی نیا
  • دكتر سبحانی نیا
  • دكتر سبحانی نیا
  • دكتر سبحانی نیا

5 تصویر ...

morebox img

رسانه ها

  • کلوب دات کام , recreation
  • نیشابور , neyshaburclub
  • 22 رسانه

    morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
اطلاعات پروفایل

کلوب آی دی

cloobid
neyshabour
، 10 سال و 21 روز

نام

حسین سبحانی نیا ، hossein sobhaninia

شغل

نماینده مجلس شورای اسلامی

درباره من

حسین سُبحانی نیا از سیاستمداران اصول گرای ایرانی است.

زندگی

حجه الاسلام والمسلمین حسین سبحانی نیا در روز بیستم خرداد ۱۳۳۳ در شهرستان نیشابور متولد شد.پس از تحصیلات مقدماتی در مدرسه گلشن عازم حوزه علمیه مشهد گردید و ضمن بهره مندی از محضر اساتید حوزه, سطوح عالیه را با درجه ممتازدر مدرسه مرحوم آیه الله العظمی میلانی به پایان رسانید.همزمان با تحصیلات علوم اسلامی به فراگیری علوم کلاسیک در دانشگاه تهران در سال۱۳۵۳ پرداخت .

در این دوره با همکاری انجمنهای اسلامی دانشگاه مبارزات خود را علیه نظام پهلوی در سطح حوزه و دانشگاه گسترش بخشید.با توجه به تماس و ارتباط نزدیکی که با مجامع روحانی و دانشگاهی داشت در انتقال افکار و دیدگاههای این دو قشر به یکدیدگر نقش داشت. پس از اخذ مدرک لیسانس علوم سیاسی و فوق لیسانس روابط بین الملل از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران, در مقطع دکترا به تحصیل مشغول گردید.بعد از انقلاب, همکاری خود را با حزب جمهوری اسلامی زیر نظر آیت الله خامنه ای با پذیرش مسئولیت واحد اعزام مبلغ شروع کرد.با توجه به رشته تحصیلی علوم سیاسی و نیازی که در وزارت امور خارجه احساس می شد, در سال ۱۳۵۹ با نظر و مشورت شهید آیه الله دکتر بهشتی به آن وزارت خانه منتقل گردید و تا سال ۱۳۶۳ و انتخابات دومین دوره مجلس شورای اسلامی, ضمن همکاری با بخشهای سیاسی وزارت خانه, مسئولیت ادارات آموزش و ارزشیابی, گزینش و بازسازی نیروی انسانی را عهده دار بود.

در انتخابات دوره‌های دوم، سوم، چهارم، هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم شهرستان نیشابور انتخاب شد. در سال ۱۳۸۲ پس از شرکت در انتخابات هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی مجددا به عنوان نماینده مردم نیشابور و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی. در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز سبحانی نیا به عنوان نماینده نیشابور و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه می‌دهند.

وضعیت

مرد متاهل متولد 20/خرداد/1333

محل سکونت

Iran ، تهران

تحصيلات

دکتري و بالاتر

دین

اسلام

صفحه وب

http://www.sobhaninia.com/

تاریخ عضویت

11 خرداد 1390 ساعت 17:30