نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
سید مهدی  , navasar

سید مهدی

 میلاد شمس الشموس، خسرو اقلیم طوس، ،شاه انیس النفوس امیر نعمت تمام ایرانیان حضرت رضا علیه السلام مبارک
سید مهدی  , navasar

سید مهدی

مطالب
cloobid
navasar
، 11 سال و 10 ماه و 16 روز
مرد 57 ساله متاهل
ليسانس ، كارمند
وبلاگ میهن بلاگ
مریم  , niloofaran20
سلام و درود بر سید بزرگوار... تولدتون مبارک شاد و تندرست باشید
ادامه
99
5
1
خانُمِ کاشانی , seven7777777
پنجشنبه 30 آبان ، 10:06
تولد 98 تون هم مبارک
ادامه
المیرا    , el_ra
نوشته المیرا برای سید مهدی 3 سال پیش
تولدتون مبارک دوست من
ادامه
1
1
اولدوز  , light123
سه شنبه 30 آبان ، 23:14
تولدتون مبارک
ادامه
سید مهدی  , navasar

مؤلف: استفان کاوی

انتشار کتاب فوق عنوان پرفروش‌ترین کتاب را در سراسر جهان به خود اختصاص داد و سرانجام به عنوان کتاب مرجع مورد استفاده نویسندگان و محققان بسیاری قرار گرفت. مطالب پربار این کتاب سرشار از دانش عملی برای مردمانی است که مایلند کنترل زندگی و کسب و کار خود را به دست گیرند. نکات پرمحتوای آن چنان عمیق و اساسی است که با مطالعه مجدد هر بخش، سطح تازه ای از تفکر و ادراک را پدید می‌آورد. هفت عادت مورد بحث عبارتند از:
1- عامل باشید 2- به صورت ذهنی، از آخر آغاز کنید
3- نخست، امور نخست را قرار دهید 4- به استراتژی برنده-برنده بیندیشید
5- نیروی جمعی ایجاد کنید 6- اره را تیز کنید
7- نخست بخواهید که بفهمید، آنگاه جویای تفاهم باشید
نوشتار حاضر، بیانگر فرازهای مهم کتاب از زبان نویسنده می‌باشد.
در مدتی بیش از ۲۵ سال کار با افراد در کسب‌ وکار، دانشگاه و مسائل خانواده، با اشخاص بسیاری تماس پیدا کرده‌ام که به موفقیت بیرونی قابل توجه¬ای رسیده‌اند اما دریافته‌اند از درون تشنه‌اند و عمیقاً به تجانس شخصی و روابط موثر و سالم و بالنده با دیگران نیاز دارند. وقتی مردم رویدادهای خوب زندگی افراد و خانواده‌ها و سازمان‌هایی را می‌بینند که بر اصولی محکم متکی هستند به هیجان می‌آیند، چنین اتحاد خانوادگی و کارگروهی، یا چنین فرهنگ سازگار جمعی و همکاری سازمانی رامی ستایند. درخواست بی درنگ آن‌ها، برداشت اصلیشان را آشکار می‌کند: چگونه آن را انجام می‌دهند؟ فنونش را به من بیاموز. آنچه واقعاً می‌گویند این است: اندرزی به من بده که فوراً همه چیز اصلاح شود یا راه حلی که بی درنگ درد مرا بکاهد. افرادی را نیز می‌یابند که به خواسته¬های آن‌ها پاسخ مثبت می‌دهند و این امور را به آن‌ها می‌آموزند و برای مدتی کوتاه نیز شاید این مهارت‌ها و فنون موثر بنمایند. شاید از طریق تسکین‌ها و زخم¬بندی‌های اجتماعی، ظاهر قضیه را حفظ و مشکلات را حذف کنند. اما درد مزمن و نهفته به جا می‌ماند و سرانجام عوارض شدید تازه ای ظاهر می‌شود. آلبرت انیشتین گفته است: " به هنگام رویارویی با مشکلات اساسی نمی‌توانیم از همان سطح تفکری که آن مشکلات را به وجود آوردیم، آن‌ها را بر طرف کنیم".
اگر به پیرامون و درونمان بنگریم و مشکلاتی را که زیستن و ارتباط متقابل در قالب اخلاقیات شخصیت، ایجاد کرده دریابیم، پی می‌بریم این‌ها مشکلاتی ژرف و اساسی‌اند که نمی‌توانند از آن موضع سطحی که به وجود آمدند برطرف شوند. برای حل این مسائل ژرف به سطح تازه و ژرف‌تری نیاز داریم. عاداتی که در این نوشتار تشریح می‌شوند به این سطح تازه می‌پردازد: به نگرشی مبتنی بر اصول، مبتنی بر منش، و نگرشی از درون به بیرون. نگرش از درون به بیرون یعنی اینکه نخست از خودمان آغاز کنیم، حتی به شیوه اساسی¬تر؛ یعنی اینکه نخست از درونی‌ترین بخش خود آغاز کنیم، یعنی از برداشت‌ها و منش و انگیزه¬های خود آغاز کنیم. یعنی اگر زندگی سعادتمندانه می‌خواهید، شخصی باشید که نیروی مثبت ایجاد می‌کند و به جای قدرت بخشیدن به نیروی منفی، از کنار آن می‌گذرد. اگر می‌خواهید فرزند نوجوانتان دلپذیر و سرشار از همکاری باشد، پدر و مادری سرشار از تفاهم و همدلی و مهر و محبت باشید، اگر می‌خواهید در کارتان وسعت عمل و آزادی بیشتری داشته باشید؛ اگر می‌خواهید کارمندی مسئول‌تر و سرشار از کمک و ایثار باشید، اگرمی خواهید به شما اعتماد کنند و قابل اطمینان باشید و اگر خواهان عظمت فردی هستید و می‌خواهید استعدادتان مورد توجه قرار گیرد، نخست بر عظمت اصلی و منش خویش متمرکز شوید. به منظوری که مد نظر ماست، عادت اصلی درونی شده است که آن را به صورت نقطه تلاقی دانش و مهارت و اشتیاق توصیف کنیم.
دانش یعنی چه باید کرد و چرا
مهارت یعنی چگونگی انجام دادن آن
اشتیاق یعنی انگیزه و میل به انجام دادن آن
برای اینکه کاری را در زندگی‌مان به عادت بدل کنیم، می‌بایستی نقطه تلاقی دانش، مهارت و اشتیاق را به وجود آوریم.
ادامه
4
1
  , babajundusetdaram
سه شنبه 30 آبان ، 10:30
http://uupload.ir/files/l7z_tavalod12.jpg
ادامه
سید مهدی  , navasar


دلیل خوبی وجود دارد که یکی از مواد تشکیل دهنده بسیاری از محصولات مراقبت از پوست چای سبز است. ترکیبات موجود در این محصول به نابودی رادیکال های آزاد و فعال کردن دوباره سلول های در حال مرگ در لایه بالایی پوست کمک می کنند.

بدون تردید، شرایط پوست نقشی کلیدی در زیبایی ظاهری انسان ایفا می کند. بر همین اساس، بازار محصولات مراقبت از پوست بسیار داغ است و افراد بسیاری برای حفظ جوانی پوست و کند کردن روند پیری استفاده از این محصولات را مد نظر قرار می دهند.

به گزارش "کر2"، اما برای حفظ جوانی و شادابی پوست شاید نیازی به صرف هزینه های زیاد برای خرید محصولات مراقبت از پوست یا حضور در اسپا نباشد. شما در خانه نیز می توانید به گزینه هایی که خواص ضد التهابی، پاک کنندگی و لایه برداری دارند، دسترسی داشته باشید.

چای

دلیل خوبی وجود دارد که یکی از مواد تشکیل دهنده بسیاری از محصولات مراقبت از پوست چای سبز است. ترکیبات موجود در این محصول به نابودی رادیکال های آزاد و فعال کردن دوباره سلول های در حال مرگ در لایه بالایی پوست کمک می کنند. پژوهشگران فکر می کنند که چای سبز ممکن است برای افراد مبتلا به روزاسه، سوریازیس و چین و چروک مفید باشد.

اما این تنها چای سبز نیست که برای پوست انسان مفید است. بابونه نیز دارای خواص ضد التهابی و عوامل مرطوب کننده است، که آن را به گزینه ای ایده آل برای تسکین پوست حساس تبدیل می کند، در شرایطی که بافت و کشسانی پوست را نیز بهبود می بخشد. چای سیاه نیز سرشار از فلاونوئیدها است، که نشان داده اند در کاهش التهاب و آسیب ناشی از پرتوهای فرابنفش موثر هستند.

عسل

جای شگفتی نیست که عسل می تواند پوست خشک را دوباره به زندگی باز گرداند. پژوهش ها نشان داده اند که عسل می تواند به بهبود زخم و سوختگی کمک کند. عسل می تواند یک محیط درمانی مرطوب فراهم کند، عفونت را از بین ببرد، و التهاب، تورم و ترشح را کاهش دهد. همچنین، عسل سرعت بهبودی را با تحریک آنژیوژنز (رگ‌زایی)، گرانولیزاسیون، و اپی‌تلیالیزاسیون افزایش می دهد.


شکر قهوه ای

مصرف یک قاشق غذاخوری شکر ممکن است برای شما خوب نباشد، اما قرار دادن آن روی صورت شرایط متفاوتی را رقم خواهد زد. شکر یک منبع طبیعی برای اسید گلیکولیک است که یک اسید آلفا هیدروکسی مشوق جاگردی سلولی است. شکر قهوه ای یکی از مواد تشکیل دهنده در محصولات مراقبت از پوست و منوی اسپاها است.

شکر قهوه ای به عنوان یک لایه بردار طبیعی خوب عمل می کند. در ترکیب با یک روغن مانند جوجوبا، شما می توانید به لایه برداری سلول های مرده پوست از روی صورت و لب ها اقدام کنید.

شیر سویا

استفاده موضعی از شیر سویا نشان داده است که در کاهش تجمع رنگدانه ها در پوست (هیپرپیگمنتیشن)، بهبود کشسانی، کنترل تولید چربی، مرطوب کردن پوست و حتی به تاخیر انداختن رشد مو موثر عمل می کند. برای بهره‌مندی از فواید مراقبت از پوست شیر سویا می توانید حمام شیر سویا را امتحان کنید.

روغن

شما می توانید استفاده از روغن پاک کننده خود را به یک روال روزانه تبدیل کنید، در شرایطی که آن را بر اساس نیازهای پوست خود شخصی سازی می کنید.

با روغن کرچک به عنوان پایه آغاز کنید، زیرا یک محصول ضد باکتری و مناسب برای از بین بردن آلودگی های روی پوست محسوب می شود. سپس روغن دوم را اضافه کنید. روغن آووکادو برای از بین بردن خشکی پوست بسیار خوب عمل می کند، روغن جوجوبا در درمان آکنه موثر است و روغن بادام برای پوست های چرب خوب است. اگر پوست چرب دارید ممکن است به روغن کرچک بیشتری در ترکیب خود نیاز داشته باشید؛ اگر پوست خشک دارید به میزان کمتر از آن نیاز است. دو روغن را با یکدیگر ترکیب کنید، صورت خود را شستشو داده و با این ترکیب به مدت چند دقیقه صورت خود را ماساژ دهید. اجازه دهید مدتی در همان حالت باقی بماند، سپس صورت خود را با آب گرم شستشو داده و با حوله خشک کنید.
ادامه
سید مهدی  , navasar
«نیكی {تنها} این نیست كه {به هنگام نماز} روی خود را به سوی مشرق و {یا} مغرب كنید،‌ {و تمام گفتگوی شما درباره قبله و تغییر آن باشد و همه وقت خود را مصروف آن سازید}،‌ بلكه نیكی {و نیكوكار} كسی است كه به خدا و روز رستاخیز و فرشتگان و كتاب {آسمانی} و پیامبران ایمان آورده،‌ و مال {خود} را با همه علاقه ای كه به آن دارد،‌ به خویشاوندان و یتیمان و مسكینان و وا ماندگان در راه سائلان و بردگان انفاق كند،‌ نماز را بر پا می دارد و زكات را می پردازد،‌ {همچنین} كسانی كه به عهد خود به هنگامی كه عهد بستند وفا می كنند، و در برابر محرومیتها و بیماریها،‌ و در میدان جنگ استقامت به خرج می دهند،‌ اینها كسانی هستند كه راست می گویند {و گفتارشان با اعتقادشان هماهنگ است} و اینها هستند پرهیزگاران.»

قرآن كریم - آیه 177 سوره بقره
ادامه