سارا اس اس , monamoonmm

سارا اس اس

 وقتی که رفت:من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می رود...
سارا اس اس , monamoonmm

سارا اس اس

مطالب تصاویر 8دوستان 630
cloobid
monamoonmm
، 13 سال و 10 روز
زن 34 ساله مجرد
فوق ليسانس ،

دوستان

 • شروین س , shervin_salami
 • امیر ستاری , amirsatari
 • سعید خان  , saeed_worm
 •  , jimbel
 • 630 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

8 تصویر ...

morebox img

رسانه ها

 • گوگوش , googooshclub
 • خشایارشا , khashayarshaclub
 • 326 رسانه

  morebox img


تبلیغات

سارا اس اس , monamoonmm
صراط: تقریبا در تمام قاط جهان در طول تاریخ نظامهای مرد سالار تفوق اجتماعی داشته اند و اکثر خانوادها حتی در غرب تا به امروز پدر سری یا پاتریمونیال بوده اند.

اما در نقاط محدودی در جهان معاصر هنوز می توان نظامهای مادر سری را نیز مشاهده کرد.

یکی از این مکانها درکشور پهناور چین است که نظام کمونیستی نتوانست تنوع فرهنگی این مردم را بر طبق اهداف کمونیستی یکسان ساز کند.

الجزیره گزارش داد،در مرز بین استان سیچوان و یونان چین موسو ها زندگی می کنند که در نظامی مادر سالار سامان بندی شده اند.

در این جامعه سنتی تفوق اجتماعی با زنان است و مادربزرگ خانواده در واقع رهبر خانواده است و نامهای خانوادگی و هویت اجتماعی فرد از طریق مادر و اجداد او معنی میابد. در این جامعه بسیاری از کارها مهم توسط زنان انجام می شود اما شکار و ماهیگیری همچنان بر عهده مردان است.
ازدواج گذری در این جوامع یکی از صورت های اصلی ازدواج است به این ترتیب که زن می تواند همسران بسیاری داشته باشد و آنها خودش در یک مراسم سنتی انتخاب می کند مرد باید در خانه زن باشد ولی تا قبل از غروب آفتاب هر مرد باید به خانه مادرش بازگردد اگر از این ازدواج فرزندی پدید آمد بزرگ کردن آن به عهده خانواده مادری است.
این 40 هزار خانه تشکیل جامعه ای را می دهد که امپراطوری زنان نام دارد و گردشگران بسیاری برای دیدن این جامعه وارد آن می شوند. گردشگران به خصوص برای دیدن مراسم رقص آتش وارد این روستا می شوند که در خلال آن زنان شوهران خود را انتخاب می کنند.
گردشگری توانسته اقتصاد موسو ها را متحول کند و آنان را که تنها به کشاورزی و شکار اشتغال داشتند دست به جیب کند تا آنها بتوانند کالاهای مصرفی جدید تر را بخرند. گرچه همه اینها تهدیدی برای حیات سنتی موسو ها محسوب می شود اما آنها به عنوان یک جامعه سنتی اهتمام ویژه ای به حفظ سنتهای خود دارند.
http://www.axgig.com/images/85393753963444060932.jpg
http://www.axgig.com/images/44266471596066171452.jpg
http://www.axgig.com/images/11995470826825225135.jpg
ادامه
99
کامنت بنویسید...
مجتبی روشنی , mogtaba95
پنجشنبه 19 فروردین ، 15:11
لطفا درخواستمو تائید کن
ممنون
ادامه
مجتبی روشنی , mogtaba95
چهارشنبه 20 آبان ، 09:37
++++
ادامه
سارا اس اس , monamoonmm
3 سال پیش
در تبت، چند شوهری پذیرفته است. برادر ها با یک زن ازدواج می کنند و فرزند حاصل از این ازدواج زمین را به ارث می برد. لغت چند شوهری زمانی که این شوهر ها همه برادر باشند به چند شوهری برادرانه ( Fraternal Polyandry) تغییر نام می دهد.

عمل چند شوهری در تبت رواج پیدا کرد و بهترین مثال و رخدادی است که بصورت زنده در سنت چند شوهری اتفاق می افتد. شواهدی مبنی بر منع چند شوهری در Lagash و شهر سومریان در 2300 سال قبل از میلاد مسیح وجود دارد. در متون حماسی هندی، Mahabharata (مهاباراتا سروده‌ای حماسی از سده پنجم یا ششم پیش از میلاد به زبان سانسکریت است. مهاباراتا با بیش از یکصدهزار بیت بلندترین سروده جهان است. کار نوشتن آن تا سده سوم یا چهارم میلادی ادامه یافته‌است.
برخی از تاریخدانان موضوع این سروده‌ها را الهام‌گرفته از نبرد میان مردمان آریایی و دراویدی در هزاره دوم پیش از میلاد می‌دانند. مهاباراتا در قدیم با نام رزمنامه به توصیف زنی به نام Draupadi می پردازد که با 5 برادر ازدواج کرده است. در تبت، چند شوهری قابل قبول است. برادر ها با یک زن ازدواج می کنند و فرزند حاصل از این ازدواج زمین را به ارث می برد. زمانی که چندین برادر با یک زن ازدواج کنند به آن چند شوهری برادرانه می گویند.
مثل سنت بقیه فرهنگ ها، چند شوهری در تبت سازگار با چالش های جغرافیایی منطقه است. در کشوری با زمین های زراعی بسایار محدود، روش چند شوهری از تعداد به ارث برندگان زمین می کاهد زنان به دلیل محدودیت زمین، فرزندان کمتری می آورند. همچنین در این روش زمین در همان خانواده باقی می ماند.
ازدواج چندین برادر با یک زن، باعث می شود تا برادر ها همه با هم بر سر یک زمین کار کنند و پسر های بیشتری برای کار کردن روی زمین به دنیا بیاورند. این عمل باعث می شود که بطور مثال اگر مردی از خانواده نیاز داشت که به مسافرت برود- به هدف تجارت- شوهر دیگر با خانواده می ماند و از آنها و زمین مواظبت می کند. چند شوهری هم اکنون در تبت خلاف قانون است، اگر چه هنوز هم گاهی اوقات این کار انجام می شود.
منبع:womenshistory.about.com
ادامه
کامنت بنویسید...
فرامرز , love_ezdevaj
جمعه 3 فروردین ، 17:15
من این ایده رو خیلی میپسندم من معتقدم زن باید بعد ازدواج آزادی جنسی خودش رو حفظ کنه هم در زمینه لزبین و هم حفظ بوی فرند ضمنا با باردار شدن همسر آیندم از بوی فرندش هم مخالفتی ندارم
ادامه
آرش جمالی , arashkhanejamali
یکشنبه 17 اردیبهشت ، 17:17
دوست دارم نظر شمارو در مورد چند شوهری بدونم
ادامه
مجتبی روشنی , mogtaba95
شنبه 22 اسفند ، 12:16
سارا خانم لطفا درخواستمو تائید کن
مرسی
ادامه
سارا اس اس , monamoonmm
چندشوهری
چندشوهری از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد پرش به: ناوبری, جستجو چندشوهری حالتی از چندهمسری است که در آن، زن به طور هم‌زمان بیش از یک شوهر داشته باشد. در گذشته، در نپال، مغولستان و نیز در عربستان پیش از اسلام؛ چندشوهری وجود داشته است. در چندشوهری پدر خونی فرزند مشخص نمی‌شده‌است. چندشوهری، امروزه در بین توداهای جنوب هند و تبت وجود دارد.
 polygamous که به معنی چند زوجی است تعدد شوهر با اصطلاح polyandry در مناطقی از جهان شایع است که به علت دخالت دولت ها بسیار محدود شده است. Tibet در کوه های هیمالیا منطقه ای ست که چند شوهری در آنجا بیش از دیگر نقاط دنیا شناخته شده است. البته این منطقه تنها جایی نیست که اینگونه ازدواج ها صورت می گیرد . بلکه در قسمتی از برزیل ، هند ، نپال ، سریلانکا ، چین و قبایل آمریکا نیز چنین ازدواج هایی صورت می گیرد. در سال 1959 و 1960 دولت چین این منطقه از فلات تبت را تسخیر کرده و طبق قانون خانواده و ازدواج ، این نوع ازدواج را ممنوع اعلام کرد. که از آن پس از رواج آن بسیار کاسته شد ، ولی هم اکنون باز هم چنین ازدواج هایی در تبت وجود دارد. خصوصا که بعد از چندی دولت چین درصدد برآمد که از این موضوع برای جذب توریست استفاده کند و سخت گیری ها را به طرز محسوسی کاهش داد. در صحیح بخاری از عایشه نقل می‏ شود که: در جاهلیت عرب چهار نوع زناشویی وجود داشته است. ...یک نوع همان است که الان معمول است که مردی بوسیله پدر دختر از اوخواستگاری می کند و پس از تعیین مهر با او ازدواج می کند و فرزندی که از ان دختر پیدا می شود از لحاظ تعیین پدر تکلیف روشنی دارد.نوع دیگر این بوده که مردی در خلال ایام زناشویی با زنی /خود وسیله زناشویی او را با مرد دیگری برای یک مدت محدود فراهم می کرده است تا از او برای خودنسل بهتری بوجود اورد.به این ترتیب که ان مرد از زن خود کناره گیری می کرد و زن خود را توصیه می کرد که خود را در اختیار فلان شخص معین بگذارد و تا وقتی که از ان مرد صاحب بچه نمی شد به کناره گیری خودش ادامه می داد همین که مشخص می شد که زن حامله است اورا می پذیرفت.این کار را در مورد کسانی می کردند که انها را برای تولید فرزند از خود شایسته تر می دانستند.و در حقیقت اینکار را برای بهبود نسل و اصلاح نژاد انجام می دادند .این نوع زناشویی را که در خلال ایام زناشویی دیگر بود-نکاح استبضاع می نامیدند نوع دیگر زناشویی این بود: گروهی که عده‏شان کمتر از ده نفر می‏بود با یک زن معین رابطه برقرار می‏کردند.آن زن آبستن می‏شد و فرزندی به دنیا می‏آورد.در این وقت آن زن همه آن گروه را نزد خود دعوت می‏کرد و طبق عادت و رسم آن زمان، آن مردان نمی‏توانستند از آمدن سرپیچی کنند; همه می‏آمدند.در این هنگام آن زن هر کدام از آن مردان را که خود مایل بود به عنوان پدر برای فرزند خود انتخاب می‏کرد و آن مرد حق نداشت از قبول آن فرزند امتناع کند.به این ترتیب آن فرزند فرزند رسمی و قانونی آن مرد محسوب می‏شد."
نوع چهارم این بود که بالای خانه خود پرچمی میزدند و با ان علامت شناخته می شدند این چنین زنان وقتی فرزندانی به دنیا می اوردند همه مردانی را که با انها ارتباط داشتند جمع می کردند و انگاه کاهن و قیافه شناس می اوردند قیافه شناس از روی مشخصات قیافه رای می داد که این فرزند از ان کیست و ان مرد مجبور بود نظر قیافه شناس را بپذیرد و ان فرزند را فرزند رسمی و قانونی خود بداند. ... از اینجا معلوم می‏شود که رسم چند شوهری در جاهلیت عرب وجود داشته است.   منتسکیو در روح القوانین می‏گوید: " ابو الظهیر الحسن، جهانگرد عرب، در قرن نهم میلادی که به هندوستان و چین رفت این رسم را (چند شوهری) مشاهده کرد و آن را دلیل بر فحشاء شمرد.» و هم او می‏نویسد:  "در سواحل مالابار قبیله‏ای به نام قبیله «نائیر» زندگی می‏کنند.مردان این قبیله نمی‏توانند بیش از یک زن بگیرند، در صورتی که زنهای آنها می‏توانند شوهرهای متعددی انتخاب کنند.

                                       " ... تبت در کوه های هیمالیا منطقه ای ست که چند شوهری در آنجا بیش از دیگر نقاط دنیا شناخته شده است. در این منطقه بسیار سرد و مرتفع زنان می توانند بیش از یک شوهر داشته باشند. البته این منطقه تنها جایی نیست که اینگونه ازدواج ها صورت می گیرد . بلکه در قسمتی از برزیل ، هند ، نپال ، سریلانکا ، چین و قبایل آمریکا نیز چنین ازدواج هایی صورت می گیرد.
زن تبتی یكی از شوهران خود را برای كار در مزرعه راهی می كند شواهدی مبنی بر منع چند شوهری در Lagash و شهر سومریان در 2300 سال قبل از میلاد مسیح وجود دارد. در متون حماسی هندی، Mahabharata (مهاباراتا سروده‌ای حماسی از سده پنجم یا ششم پیش از میلاد به زبان سانسکریت است. مهاباراتا با بیش از یکصدهزار بیت بلندترین سروده جهان است. کار نوشتن آن تا سده سوم یا چهارم میلادی ادامه یافته‌است.
برخی از تاریخدانان موضوع این سروده‌ها را الهام‌گرفته از نبرد میان مردمان آریایی و دراویدی در هزاره دوم پیش از میلاد می‌دانند. مهاباراتا در قدیم با نام رزمنامه به فارسی ترجمه شده‌است- از ویکی پدیای فارسی) به توصیف زنی به نام Draupadi می پردازد که با 5 برادر ازدواج کرده است.
" ... تعدد زوجات در میان مغولان به ویژه در میان اشراف و بزرگان چادرنشین ممنوع نبود. لیكن معمولاً مردان بیش از یك زن نمی گرفتند. در مورد تعدد زوجات می بایست اشاره كرد كه در میان مغولان ابتدا عقد و و نكاح به مفهومی كه برای ایرانیان شناخته شده بود ، معمول نبوده و حتی چند شوهری در میان ایشان به چشم می خورد. بنابراین در دوره حكومت مغولان در ایران زنان از موقعیت نسبتاً بهتری برخوردار شدند. بانوان مغول حجاب نداشتند و حتی پس از گرویدن به اسلام كمتر به حجاب توجه نمودند . زنان مغول نه تنها در زمانی كه رسماً فرمانروا بودند. بلكه حتی در مواقع دیگر در امور مملكت دخالت داشتند.زنان خانواده خان در میهمانی های رسمی و مراسم انتخاب خان شركت داشتند" منبع:http://banoo.rai.ir/Site.aspxParTree=A0901412&LnkIdn=11005 " ... تلاش‌های اخیر برای "غیر قانونی کردن زنا" باعث ایجاد سرو صدا در اروپا شد واین قانون به مثابه شیوع قوانین مذهبی در ترکیه تلقی گردید. عده‌ای معتقدند که این قانون تلاشی برای مبارزه با چند شوهری بودن زنان است که هنوز دربرخی مناطق روستایی ترکیه رواج دارد." منبع:http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA_%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%B1 ازدواج یک دختر با دو برادر به صورت همزمان!+عکس این نوع ازدواج که در میان قبایل دور افتاده کشور نپال رایج است، از نظر ساکنان آن امری کاملا عادی است و حتی این کار خود را از چند جهت مفید می دانند.

تاشی سانگمو در مورد ازدواج همزمان با دو برادر می گوید: « زندگی به این شیوه بسیار آسان تر خواهد بود، چون به جای اینکه ثروت و دارایی خانواده به چند بخش تقسیم شود، همه در خانواده باقی می ماند و من نیز مسئول آن خواهم بود» هنگامی که تاشی سانگمو با « مینگمار لاما » ۱۴ ساله ازدواج کرد، برادر شوهرش « باسانگ » ۱۱ سال سن داشت و چنین مقرر شد که بعد از ازدواج دختر با برادر بزرگ تر مراسم ازدواج او با برادر کوچکتر نیز برگزار شود .
« باسانگ » می گوید: « در این شیوه ازدواج، گذراندن زندگی برای همه ما آسان تر خواهد بود »

در این شیوه ازدواج معمولا دختر با پسر بزگتر خانواده ازدواج می کند و بعد از ان به برادر کوچک تر اجازه ازدواج با او داده می شود. اما بهای این کار برای برادر کوچکتر این خواهد بود که مسئولیت پخت و پز و بزرگ کردن فرزندان بر عهده اوست و زن آنها هم مسئول دخل و خرج خانواده است.
منبع:اول نیوز گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحی

"احتمال جا افتادن چند شوهری زنان به علت کمبود زن در آسیا"١٨ آبان ١٣٩٠ شهرزادنیوز: کمبود میلیون ها زن در کشور های آسیایی، از جمله در چین و هند، به علت ترجیح پسر بر دختر و سقط گزینشی جنین دختران، زنگ های خطر را برای دانشمندان و پژوهشگران جمعیت شناسی به صدا در آورده است. کریستوفر ژیلموتو، از انستیتوی تحقیقاتی "رشرش پور لو دولوپمنت" در پاریس، در مصاحبه ای با تلویزیون اتریش، از "مردانه شدن هشدار دهنده کشورهای چین و هند" سخن گفت و در برابر پیامدهای آن هشدار داد. به گفته این دانشمند، هم اکنون آسیا با کمبود بیش از 117 میلیون زن مواجه است و در دو کشور چین و هند، هنوز هم سقط جنین دختران، علیرغم ممنوعیت قانونی، به شدت ادامه دارد. در آذربایجان، گرجستان و ارمنستان نیز ترکیب جمعیتی در حال عدم تعادل است و در مقابل هر 115 نوزاد پسر تنها 100 نوزاد دختر به دنیا می آیند. به گزارش استاندارد اتریش، عده ای از پژوهشگران بر این باورند که یکی از پیامدهای این پدیده جا افتادن"پوُلیاندری" خواهد بود که طبق آن هر زنی چند شوهر دارد.http://www.1oo1newz.net/index.php?newsitemCategory=social&newsitemId=6782
ادامه
کامنت بنویسید...
فرامرز , love_ezdevaj
جمعه 3 فروردین ، 17:16
خیلی هم خوبه من خودم خیلی مایلم با دختر خانومی ازدواج کنم که بعد ازدواج تمایل به آزادی جنسی داشته باشه انقدر هم اپن مایند هستم که شرایط رو براش فراهم کنم
ادامه
مجتبی روشنی , mogtaba95
چهارشنبه 20 آبان ، 09:38
++
ادامه
مهدی , mehdir25
خورشیدم وشهاب قبولم نمی کند
سیمرغم وعقاب قبولم نمی کند

عریان ترم زشیشه ومطلوب سنگسار
این شهربی نقاب قبولم نمی کند

ای روح بی قرار،چه باطالعت گذشت؟
عکسی شدم که قاب قبولم نمی کند

این چندمین شب است که بیدارمانده ام
آن گونه ام که خواب قبولم نمی کند

بی تاب ازتوگفتنم،آوخ که قرن هاست
آن لحظه های ناب قبولم نمی کند

گفتم که با خیال ،دلی خوش کنم ولی
با این عطش ،سراب قبولم نمی کند

بی سایه ترزخویش ،حضوری ندیده ام
حق داردآفتاب قبولم نمی کند
ادامه
کامنت بنویسید...
مجتبی روشنی , mogtaba95
چهارشنبه 20 آبان ، 09:38
20
ادامه
سارا اس اس , monamoonmm
جمعه 16 مرداد ، 13:02
عالیه مهدی جان...شعرات و انتخابات فوق العادست ممنونم ازت
ادامه
مهدی , mehdir25
دوشنبه 29 تیر ، 01:26
در دلم این روزها چیزی بجز آشوب نیست
اهل قاجاری و در فکرت بجز سرکوب نیست
قلب من همچون درختی شد ولی این را بدان
اینکه رویش یادگاری می نویسی چوب نیست
طعنه های اهل کنعان سخت تر از مردن است
دوری یوسف دلیل گریه ی یعقوب نیست
زخم من با زخم های تازه بهتر می شود
خاطراتت را بیاور حالم اصلا" خوب نیست
هی نگو پای تمام غصه هایت صبر کن
غصه های من شبیه قصه ی ایوب نیست.
ادامه
مهدی , mehdir25
اینجـــا زمیـــــن اســـــــت...

بدبخـــــت ها را مستنـــــد میکننــــــد،

خوشبختــــــی را سریـــــ ...ــال،

و از جدایــی ها فیلم سینمـــایی می سازنـــد.!!!
ادامه