نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
مسعود مسعود , masoud.masod

مسعود مسعود

 عشق  صداقت   وفاداری  محبت  اعتماد شادی  زیبایی
مسعود مسعود , masoud.masod

مسعود مسعود

مطالب تصاویر 61
cloobid
masoud.masod
، 6 سال
مرد 32 ساله مجرد
فوق ليسانس ، مدیر

آلبوم تصاویر

61 تصویر ...

morebox img

رسانه ها

  • کلوب دات کام , recreation
  • مالزی و تایلند , malaysia.thailand
  • 378 رسانه

    morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
مسعود مسعود , masoud.masod
●▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬ ♔ رسانه شاه کلوب و ملکه کلوب ♔ ▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬●
★ ❤ هشدار درباره بطری‌های آب معدنی ( لطفا پست مجدد بزن خیلی حیاتی ) ❤ ★
بسته‌بندی آب‌های معدنی و آشامیدنی، جزو مناسب‌ترین و سالم‌ترین نوع بسته بندی‌ها است و چنانچه بطری‌های آب معدنی در شرایط عادی نگهداری شوند، خطری مصرف‌کننده را تهدید نمی‌کند. ولی نگهداری این بطری‌ها در زیر نور آفتاب، یا یخ زدن آب در آن‌ها برای سلامتی مضر است.
آفتاب، آب‌های بطری شده را سرطان‌زا می‌کند
بطری‌های پلاستیکی آب معدنی که در فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی، در معرض تابش نور آفتاب نگهداری می‌شوند، غیر قابل استفاده و سرطان‌زا هستند.

برخی فروشندگان برای بازارگرمی، آب معدنی‌ها را پشت شیشه مغازه و زیر نور آفتاب می‌چینند که این کار به شدت بر کیفیت آب معدنی تأثیر منفی می‌گذارد.

وقتی بطری‌های پلاستیکی برای مدت طولانی در معرض نور خورشید می‌مانند، مشتقات نفتی پلاستیک جدا شده و وارد آب می‌شود.این مواد نفتی، افراد را دچار بیماری‌های خطرناکی مانند سرطان می‌کنند. ترکیبات شیمیایی موجود در بطری‌های پلاستیکی، بیشترین تأثیر خود را بر غدد چربی و لنفاوی می‌گذارد و در برخی بافت‌های بدن، باعث بروز تومور می‌شوند.

اگر این آب معدنی‌ها در معرض حرارت یا نور آفتاب نباشد، مصرف آن‌ها تا یک سال مشکلی ندارد، ولی غیر از این باشد، خیلی زود غیر قابل استفاده می‌شوند.

نگذارید بطری‌های پلاستیکی یخ بزنند

در هوای گرم تابستان، برخی افراد بطری‌های آب معدنی را در فریزر می‌گذارند تا یخ بزند. سپس هنگام بیرون رفتن از منزل آن را برمی دارند تا بتوانند آب خنک بنوشند. در حالی که این کار برای سلامتی بدن ضرر دارد.

طراحی اولیه بطری‌های پلاستیکی به نحوی است که در صورت انجماد آب در آن‌ها، در اثر بروز تغییراتی در پلیمرهای این ظروف، مواد مضری وارد آن‌ها می‌شود. لذا باید از انجماد آب‌ها در این بطری‌ها خودداری کرد. این ظروف صرفاً برای نگهداری آب در درجه حرارت یخچال (0 تا 4 درجه سانتی‌گراد) طراحی شده‌اند؛ به عبارتی طراحی آن‌ها برای شرایط سرد و خنک است، نه انجماد.

بطری‌های پلاستیکی را نجوشانید
تحقیقات جدید نشان می‌دهد اگر بطری‌های پلاستیکی در معرض آب جوش قرار گیرند، مواد شیمیایی مضر آن 55 برابر حالت معمولی آزاد می‌شوند.
(BPA) یا بیسفنولA که ماده اصلی و ساختاری بطری‌های پلاستیکی آب، شیشه شیر کودکان و سایر بسته‌بندی‌های نوشیدنی و خوراکی محسوب می‌شود می‌تواند باعث اختلال در عملکرد غدد داخلی بدن شود. این ماده می‌تواند مانند هورمون زنانه یعنی استروژن عمل کند

بسیاری از دانشمندان نگرانند که مواجهه با این ماده شیمیایی ممکن است موجب تولد نوزادانی با ناتوانی‌ها و مشکلات پیشرفته شود.

تنها تماس مستقیم با این ماده نیست که باعث ایجاد مشکلات می‌شود، بلکه پس از آزاد شدن این ماده شیمیایی، اگر در معرض غذا یا نوشیدنی‌های آلوده به آن قرار گیرید نیز در خطر هستید.

تحقیقات قبلی نشان داده بود اگر بطری‌ها و شیشه‌های شیر کودک را به دفعات زیاد شسته، جوشانده و یا بسابید، به احتمال زیاد ماده شیمیایی BPA آزاد خواهد شد و این ماده از شیشه به داخل آب منتقل می‌شود.

ولی تحقیقات جدید نشان می‌دهد میزان ماده مضر آزاد شده ارتباطی به جدید و یا کهنه بودن شیشه پلی کربناتی ندارد و در هر صورت در مواجهه با آب جوش 55 بار بیش از گذشته آزاد می‌شود.

محققان موسسه سلامت ملی امریکا معتقدند، حتی بدون جوشاندن این بطری‌های پلاستیکی، پس از مدتی مقادیر جزیی و اندک از ماده شیمیاییBPA آزاد می‌شود. پس بهتر است هنگام استفاده از بطری‌های پلاستیکی دقت بیشتری داشته باشید.

نوشیدن آب از بطری‌های پلاستیکی خطر دارد
هر چند که این بطری‌ها در شرایط مناسب نگهداری، ضرری ندارند، ولی سعی کنید در مواقعی که به شیشه آب دسترسی ندارید (مثل بیرون منزل) و در مواقع ضرورت، از این بطری‌های پلاستیکی استفاده کنید. استفاده مداوم و همیشگی از بطری‌ها توصیه نمی‌شود، زیرا متخصصان هشدار دادند نوشیدن آب از بطری‌های پلاستیکی، خطر داخل شدن مواد شیمیایی سمی به درون بدن را تا 70 درصد افزایش می‌دهد.

در یک پژوهش جدید که با تلاش محققان دانشگاه هاروارد و کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا صورت گرفته، معلوم شد که نوشیدن آب از بطری‌های پلاستیکی که از ماده شیمیایی و البته سمی بیسفنول A یا BPA ساخته شده‌اند، میزان مواد شیمیایی سمی موجود در ادرار را تا حدود 70 درصد افزایش می‌دهد که بدون شک تهدید مهمی برای سلامت کل بدن است.
این پژوهش روی 77 دانشجوی داوطلب انجام گرفت و نشان داد که ماده شیمیایی بیسفنول، سیستم هورمونی این افراد را مختل می‌کند و در نتیجه روی اندام‌ها و توانایی‌های تولید مثلی تأثیر نامطلوب دارد. همچنین به مغز آسیب می‌رساند و سبب بروز بیماری‌های قلبی، سرطان، چاقی و دیابت می‌شود.
_____________________________________
شاه کلوب در تلگرام : آیدی : shahcloob@ لینک : Telegram.me/shahcloob
_____________________________________
❤ لایک و پست مجدد تا همه شرکت کنند ❤=D>:x=D>
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
★•*´`*•.¸★★¸.•¨ لــآیڪ ڪــטּــیــב پسند ڪنید كپی نكنید `*•.¸★★¸.•*•★
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
« براے حمایت از رسانه ♛ شاه کلوب ♛ مطالب را با پست مجدد به اشتراڪ بگـذارید »
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ادامه
99
مسعود مسعود , masoud.masod
نوشته محمد برای سکـــــــــــوت 5 سال پیش
مجسمه:D
ادامه
کامنت بنویسید...
سکـــــــــــوت م , avayeeesokot
یکشنبه 17 خرداد ، 13:47
خدا رو شکر
ادامه
  , siahjame2
یکشنبه 17 خرداد ، 13:43
تا حالا تو عمرم اینقدر قانع نشده بودم
ادامه
سکـــــــــــوت م , avayeeesokot
یکشنبه 17 خرداد ، 13:42
بد تر از اون اینه که منتظر جواب از برگ چغندر باشی
ادامه
مسعود مسعود , masoud.masod
زندگی یعنی احساسش کن زندگی کن و لذت ببر
ادامه
مسعود مسعود , masoud.masod
یک شیر هیچوقت خودشو در گیر یک گوسفند نمیکنه
ادامه
کامنت بنویسید...
فاطیما آب , fatima_ab
جمعه 16 بهمن ، 19:18
احسنت
ادامه
یک نفر  , dokhteiran1394
پنجشنبه 1 بهمن ، 21:22
دقیقا
ادامه
مسعود مسعود , masoud.masod
چون کسی با زبان دلم آشنا نیست چه بهتر که از شکوه خاموش باشم چون یاری مرا نیست همدرد بهتر که از یاد یاران فراموش باشم
ادامه
کامنت بنویسید...
ســــــــــــــــرمه  , arsooooooooo
شنبه 10 بهمن ، 14:19

این شعر
یك زیر سیگاری ست
مرا
در آن خاموش كرده اند
به همین خاطر
خاكسترش مایل به خون است
یك نفر
مرا مثل سیگاری
روی لبش گذاشت و
تا انتها كشید...

" رسول یونان "

ادامه
یک نفر  , dokhteiran1394
پنجشنبه 1 بهمن ، 21:22
لایک
ادامه