نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
مریم ع , mangol20

مریم ع

 راه مرا اشاره شو  من به کجا رسیده ام  هر چه دویده ام تورا  خسته شدم ، ندیده ام  حضرت_عشق_مولانا ‌
مریم ع , mangol20

مریم ع

مطالب
cloobid
mangol20
، 4 سال و 6 ماه و 26 روز
زن 43 ساله مجرد
زير ديپلم ،

رسانه ها

 • کلوب دات کام , recreation
 • پرسپولیس زندگیمه , life_perspolis
 • 67 رسانه

  morebox img
رسانه فروردین - سرویس وبلاگ

Buy Real Traffic
مریم ع , mangol20

ماجرای مدارسی باسیستم جدیدگرمایشی / دانش آموزانی که«پتو»به مدرسه می برند
دو دبیرستان کوثر و دکترحسابی کوهدشت در لرستان بیش از دو هفته است که بدلیل نقص در وسایل گرمایشی به سیستم جدیدی روی آورده اند تا دانش آموزان برای حضور در کلاسهای درس با خود پتو به مدرسه ببرند.
به گزارش خبرنگار مهر، دو دبیرستان دخترانه کوثر و دکتر حسابی شهرستان کوهدشت نزدیک به ۲۰ روز است با نبود وسایل گرمایشی به سر می برند و دانش آموزان و معلمان این دو دبیرستان مجبورند سرمای طاقت فرسای زمستان را کنار صندلی های سرد کلاس به تحمل بنشینند.
قدیمی بودن و فرسودگی دیگ های بخار سیستم گرمایشی این دو دبیرستان که دارای یک ساختمان بزرگ هستند، علت قطع شدن گرمای کلاس ها عنوان شده است.
دبیرستان کوثر کوهدشت
ان وضعیت به گونه ای است که دانش آموزان مجبورند برای تحمل فضای سرد زمستانی کلاسها از پتوهایی استفاده کنند که از خانه های خود همراه می آورند.
ماژیک هایی که سر کلاس درس یخ می زنند
مسئولان دبیرستان کوثر به خبرنگار مهر می گویند: دو دیگ بخار سیستم گرمایشی دبیرستان، بسیار قدیمی هستند و چندبار هم تعمیر شده اند اما به علت پوسیدگی، امکان تعمیر دوباره آنها وجود ندارد.
آنها می گویند: مسئولان اداره کل نوسازی مدارس استان از محل بازدید کرده و گفته اند دیگ های بخار نو را از تهران سفارش داده اند و به زودی مشکل گرمایشی دو دبیرستان رفع خواهد شد.
یکی از دانش آموزان دبیرستان کوثر به خبرنگار مهر می گوید: وضعیت سرمای کلاس ها به قدری حاد است که حتی نمی شود از ماژیک ها استفاده کرد چون تا چند کلمه با آنها نوشته می شود یخ می زنند.
دبیرستان کوثر کوهدشت
این دانش آموز ادامه می دهد: بچه ها مجبورند برای گرم شدن از خانه با خود پتو بیاورند که این هم جوابگو نیست.
برخی از دانش آموزان سرما خورده اند
دانش آموز دیگری در حالی که پتوی مسافرتی را به دور خود پیچانده است، می گوید: باور کنید قادر به یادگیری هیچ کدام از درس ها حتی ریاضی که بسیار برایمان مهم است نیستیم چون سرمای شدید اجازه فکر کردن را از ما گرفته است.
دانش آموز دیگری مدعی است تاکنون به دلیل وضعیت سرمای کلاسها برخی از دانش آموزان سرما خورده اند شده اند.
زنگ تفریح است و دانش آموزان به جای جنب و جوش طبق معمول مدارس، پتوهای مسافرتی نازکی را دور خود پیچیده و کنار هم جمع شده اند تا هرطور شده امروز را هم در سرمای طاقت فرسای بهمن ماه ساعات درسی را به پایان رسانده و خود را به گرمای مهربان بخاری های خانه برسانند.
درخواست از نوسازی مدارس لرستان
مسئول تدارکات و پشتیبانی آموزش و پرورش کوهدشت نیز در این رابطه به خبرنگار مهر می گوید: روال اداری تعمیرات مدارس به این گونه است که نامه تعمیرات خود را اول مهرماه به ما تحویل می دهند تا لیست آنها به اداره کل نوسازی مدارس استان تحویل داده شود.
دبیرستان کوثر کوهدشت
کاظمی با بیان اینکه آموزش و پرورش مجری هیچ گونه طرح عمرانی نیست، ادامه می دهد: سیستم گرمایشی این دو دبیرستان بعد از زمان گفته شده خراب شده اند اما با توجه به حساسیت موضوع، از مدیرکل نوسازی مدارس استان خواستیم برای بازدید به کوهدشت بیاید که ایشان هم به کوهدشت آمد و قول داد هرچه زودتر موضوع پیگیری شود.
وی یادآور می شود: تعمیر سیستم گرمایشی دو دبیرستان کوثر و دکتر حسابی کوهدشت ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان اعتبار لازم دارد که از طریق مناقصه پیمانکار آن مشخص و وسایل مورد نیاز از تهران خریداری شده که به محض رسیدن تجهیزات، کار تعمیر توسط پیمانکار انجام خواهد گرفت.
نوسازی مدارس: در حال استانداردسازی سیستم گرمایشی هستیم
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان نیز در این رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر با رد مشکل سیستم گرمایشی این دبیرستانها می گوید: در بازدیدی که هفته گذشته از دبیرستانهای کوهدشت داشتیم مشکل جدی در این زمینه وجود نداشت.
حسین اسدی پور ادامه داد: پروژه ای که در حال حاضر توسط نوسازی مدارس لرستان در دست انجام بوده بحث نوسازی و استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس استان است.
دبیرستان کوثر کوهدشت
وی با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس استان به مبلغ ۱۰۸ میلیارد ریال تامین شده است افزود: این اعتبار در میان کل شهرستانهای استان از جمله کوهدشت توزیع شده و کار استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس در حال انجام است.
اسدی پور با بیان اینکه در دو مدرسه یاد شده نیز کار استانداردسازی سیستم گرمایشی در حال انجام است یادآور شد: پیش بینی می شود که تا پایان بهمن ماه سالجاری سیستم گرمایشی استاندارد این مدارس تحویل داده شود.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان با بیان اینکه این مدارس سیستم گرمایشی داشته و در حال حاضر کار استانداردسازی آنها در حال انجام است تصریح کرد: پیمانکار مربوط به استانداردسازی سیستم گرمایشی این دو مدرسه نیز انتخاب شده و کار در این زمینه در حال انجام است.
وعده ای برای پایان بهمن ماه
اسدی پور با بیان اینکه تاسیسات مکانیکی مورد نیاز برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس از خارج استان تهیه می شود یادآور شد: همچنین اعتبارات مورد نیاز برای این کار از محل درصدی از درآمدهای ناشی از فروش گاز خانگی به مشترکین تامین می شود.
وی با بیان اینکه این اعتبار بعد از تامین به حساب وزارت آموزش و پرورش واریز می شود افزود: با توجه به تخصیص ۵۰ درصدی این اعتبارات نسبت به انتخاب پیمانکار اقدام و کار در این زمینه عملیاتی شده است.
دبیرستان کوثر کوهدشت
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان با بیان اینکه قبل از تامین اعتبار نمی توانستیم نسبت به انتخاب پیمانکار اقدام کنیم یادآور شد: همچنین اعتبارات در این زمینه سنگین بوده و در طول یک دوره کوتاه مدت امکان جذب اعتبار و اجرای کل کار نیست.
اسدی پور با اشاره به فرسودگی و غیراستاندارد بودن سیستم گرمایشی تعداد زیادی از مدارس استان بیان داشت: در این زمینه از سال گذشته تزریق اعتبارات به این حوزه آغاز شده و کار به سرعت در حال انجام است.
وی با بیان اینکه مشکلات مدارس در این زمینه باید از طریق آموزش و پرورش به نوسازی مدارس اطلاع داده شود و نوسازی مدارس به طور مستقیم هیچ مکاتبه ای با مدارس ندارد مدعی شد که در بازدید هفته گذشته از این مدارس مشکلی در زمینه سیستم گرمایشی وجود نداشته است.
به هر روی تصاویر منکعس شده در این گزارش مربوط به بازدید میدانی روز گذشته خبرنگار مهر از این دبیرستانها بوده که بیش از دو هفته است از مشکل نبود سیستم گرمایشی رنج می برند و انتظار می رود مسئولان امر با پذیرش مشکل موجود نسبت به رفع هرچه سریعتر آن اقدام کنند.
…………………………
عكس و گزارش از حشمت الله ازادبخت
ادامه
99
مریم ع , mangol20
توصیه هایی دکتر پورسرخ
بسیار آموزنده و کار آمد..

۱-ﺍﮔﺮ ﮐﺴﯽ ﺗﻮ ﺭﺍ ﭘﺸﺖ ﺧﻂ ﮔﺬﺍﺷﺖ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺗﻠﻔﻦ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﭘﺎﺳﺦ ﺩﻫﺪ ﺗﻠﻔﻦ ﺭﺍ ﻗﻄﻊ ﮐﻦ!

۲-ﻫﯿﭽﻮﻗﺖ ﺑﻪ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﻏﻢ ﺳﻨﮕﯿﻨﯽ ﺩﺍﺭﺩ ﻧﮕﻮ " ﻣﯽ ﺩﺍﻧﻢ ﭼﻪ ﺣﺎﻟﯽ ﺩﺍﺭﯼ " ﭼﻮﻥ ﺩﺭ ﻭﺍﻗﻊ ﻧﻤﯽ ﺩﺍﻧﻲ !

۳-ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﮔﺎﻫﯽ ﺍﻭﻗﺎﺕ ﺑﺪﺳﺖ ﻧﯿﺎﻭﺭﺩﻥ ﺁﻧﭽﻪ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯽ ﻧﻮﻋﯽ ﺷﺎﻧﺲ ﻭ ﺍﻗﺒﺎﻝ ﺍﺳﺖ !

۴-ﻫﯿﭽﻮﻗﺖ ﺑﻪ ﯾﮏ ﻣﺮﺩ ﻧﮕﻮ ﻣﻮﻫﺎﯾﺶ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺭﯾﺨﺘﻦ ﺍﺳﺖ. ﺧﻮﺩﺵ ﺍﯾﻦ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﺪ !

۵-ﺍﺯ ﺻﻤﯿﻢ ﻗﻠﺐ ﻋﺸﻖ ﺑﻮﺭﺯ..
ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻤﯽ ﻟﻄﻤﻪ ﺑﺒﯿﻨﯽ، ﺍﻣﺎ ﺗﻨﻬﺎ ﺭﺍﻩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺑﻬﯿﻨﻪ ﺍﺯ ﺣﯿﺎﺕ ﻫﻤﯿﻦ ﺍﺳﺖ !

۶-ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻣﻮﺿﻮﻋﯽ ﮐﻪ ﺩﺭﺳﺖ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻧﺸﺪﻩ ﺍﯼ ﻗﻀﺎﻭﺕ ﻧﮑﻦ !

۷-ﻭﻗﺘﯽ ﺍﺯ ﺗﻮ ﺳﻮﺍﻟﯽ ﺭﺍ ﭘﺮﺳﯿﺪﻧﺪ ﮐﻪ ﻧﻤﯽ ﺧﻮﺍﺳﺘﯽ ﺟﻮﺍﺑﺶ ﺭﺍ ﺑﺪﻫﯽ، ﻟﺒﺨﻨﺪ ﺑﺰﻥ ﻭ ﺑﮕﻮ: "ﺑﺮﺍﯼ ﭼﻪ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺑﺪﺍﻧﯿﺪ؟"

۸-ﻫﺮﮔﺰ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﺭﺍ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﻣﻮﻗﻊ ﻋﯿﺎﻥ ﻧﮑﻦ !

۹-ﻫﯿﭽﻮﻗﺖ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﻓﯿﻠﻢ ﻫﺎ ﻭ ﮐﺘﺎﺑﻬﺎﯼ ﺧﻮﺏ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﻧﮑﻦ !

۱۰-ﺭﺍﺣﺘﯽ ﻭ ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﯽ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﻧﮑﻦ!

۱۱-ﻫﯿﭽﻮﻗﺖ ﺍﺯ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﮐﻬﻨﻪ ﻓﺮﻭﺷﻬﺎ ﻭﺳﯿﻠﻪ ﺑﺮﻗﯽ ﻧﺨﺮ !

۱۲-ﺷﻐﻠﯽ ﺭﺍ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﮐﻦ ﮐﻪ ﺭﻭﺣﺖ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺣﺴﺎﺏ ﺑﺎﻧﮑﯽ،ﺍﺕ ﻏﻨﯽ ﺳﺎﺯﺩ!

۱۳-ﺳﻌﯽ ﮐﻦ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﻧﺒﺎﺷﯽ ﮐﻪ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﻨﺪ :
" ﺁﻣﺎﺩﻩ، ﻫﺪﻑ، ﺁﺗﺶ "

۱۴-ﻫﺮ ﻭﻗﺖ ﻓﺮﺻﺖ ﮐﺮﺩﯼ ﺩﺳﺖ ﻓﺮﺯﻧﺪﺍنت ﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﺳﺖ ﺑﮕﯿﺮ..
ﺑﻪ ﺯﻭﺩﯼ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺭﺳﯿﺪ ﮐﻪ ﺍﻭ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺗﻮ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺩ !

۱۵-ﭼﺘﺮﯼ ﺑﺎ ﺭﻧﮓ ﺭﻭﺷﻦ ﺑﺨﺮ ؛
ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩﻧﺶ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﭼﺘﺮ ﻫﺎﯼ ﻣﺸﮑﯽ ﺁﺳﺎﻥ ﺍﺳﺖﻭ ﺑﻪ ﺭﻭﺯﻫﺎﯼ ﻏﻤﮕﯿﻦ ﺑﺎﺭﺍﻧﯽ ﺷﺎﺩﯼ ﻭ ﻧﺸﺎﻁ ﻣﯽ ﺑﺨﺸﺪ..

۱۶-ﻭﻗﺘﯽ ﮐﺖ ﻭ ﺷﻠﻮﺍﺭ ﺗﯿﺮﻩ ﺑﻪ ﺗﻦ ﺩﺍﺭﯼ ﺷﯿﺮﯾﻨﯽ ﺷﮑﺮﯼ ﻧﺨﻮﺭ !

۱۷-ﻫﯿﭽﻮﻗﺖ ﺩﺭ ﻣﺤﻞ ﮐﺎﺭ ﺩﺭﻣﻮﺭﺩ ﻣﺸﮑﻼ‌ﺕ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﮔﯽ ﺍﺕ ﺻﺤﺒﺖ ﻧﮑﻦ !

۱۸-ﻭﻗﺘﯽ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﻣﺴﺎﻓﺮﺕ ، ﻫﻨﮕﺎﻡ ﻧﺎﻫﺎﺭ ﺑﻪ ﺷﻬﺮﯼ ﻣﯽ ﺭﺳﯽ ﺭﺳﺘﻮﺭﺍﻧﯽ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻣﯿﺪﺍﻥ ﺷﻬﺮ ﺍﺳﺖ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﮐﻦ !

۱۹-ﺩﺭ ﺣﻤﺎﻡ ﺁﻭﺍﺯ ﺑﺨﻮﺍﻥ..

۲۰-ﺩﺭ ﺭﻭﺯ ﺗﻮﻟﺪﺕ ﺩﺭﺧﺘﯽ ﺑﮑﺎﺭ !

۲۱-ﻃﻮﺭﯼ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻦ ﮐﻪ ﻫﺮ ﻭﻗﺖ ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻧﺖ ﺧﻮﺑﯽ و ﻣﻬﺮﺑﺎﻧﯽ ﻭ ﺑﺰﺭﮔﻮﺍﺭﯼ ﺩﯾﺪﻧﺪ ،ﺑﻪ ﯾﺎﺩ ﺗﻮ ﺑﯿﻔﺘﻨﺪ..!

۲۲-ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺗﻨﺒﯿﻪ
ﺩﺭ ﺁﻏﻮﺵ ﺑﮕﯿﺮ !

۲۳-ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻧﮑﻦ ﮐﻪ ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﯽ ﺑﻪ ﺳﺮﺍغ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﻣﯽ ﺭﻭﺩ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﺁﻥ ﺗﻼ‌ﺵ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ..!

۲۴-ﺳﺎﻋﺘﺖ ﺭﺍ ﭘﻨﺞ ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺟﻠﻮﺗﺮ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﮐﻦ !

۲۵-ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺑﺎﺯﯼ ﺑﺎ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ
ﺑﮕﺬﺍﺭ ﺗﺎ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺮﻧﺪﻩ ﺷﻮﻧﺪ..

۲۶-ﺷﯿﺮ ﮐﻢ ﭼﺮﺏ ﺑﻨﻮﺵ.

۲۷-ﻫﺮﮔﺰ ﺩﺭ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﮔﺮﺳﻨﮕﯽ ﺑﻪ ﺧﺮﯾﺪ ﻣﻮﺍﺩ ﻏﺬﺍﯾﯽ ﻧﺮﻭ؛
ﺍﺿﺎﻓﻪ ﺑﺮ ﺍﺣﺘﯿﺎﺝ ﺧﺮﯾﺪ ﺧﻮﺍﻫﯽ ﮐﺮﺩ !

۲۸- ﻓﺮﻭﺗﻦ ﺑﺎﺵ ،
ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﻧﮑﻪ ﺗﻮ به ﺩﻧﯿﺎ ﺑﯿﺎﯾﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﺍﺯ ﮐﺎﺭﻫﺎ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ..

۲۹- ﺍﺯ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﭼﯿﺰﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻥ ﻧﺪﺍﺭﺩ ،بترس !!

ادامه
کامنت بنویسید...
ســــــ ــارام , 00_sara_00
شنبه 26 بهمن ، 16:54
ممنون دوستان
ادامه
رضا حسن زاده , a.r.f.a
شنبه 26 بهمن ، 16:22
عالی بودند
ادامه
 , sungril.96
یکشنبه 20 بهمن ، 20:14
عالی
ادامه
مریم ع , mangol20
۱۲نفر هستن
۶تا فقیه که همشون پیرمرد هستن
۶تا هم حقوق دان کاملا موافق(تاکید میکنم کاملا موافق)
حالا اومدن صلاحیت هزاران نفر رو تشخیص دادن!!! به کسی هم توضیح نمیدن و منتقدان رو هم می کوبن اسمش رو هم گذاشتن #دموکراسی
ادامه
کامنت بنویسید...
بابک غلامی , babakgholami97
سه شنبه 22 بهمن ، 11:36
اره خودشه
ادامه
تاریک روشن , said.danshjo.arshad.m.g.1988
سه شنبه 22 بهمن ، 11:34
آره آقا بابک...شورای نگهبانه
ادامه
بابک غلامی , babakgholami97
دوشنبه 21 بهمن ، 09:01
شورای نگهبان نیست؟بنظرم اشناست
ادامه
مریم ع , mangol20
من یکی از مخاطبان حرفهای امروز شما بودم. همان که فرمودی اگر کسی اعتقاد ندارد جمع کند و از ایران برود جایی که رفاه و آن مدل زندگی هست. حالا به من نگاه کن و قصه‌ی کسی که رفته را بشنو.

می‌دانی،
این هم از بازیهای روزگار است که آسمانِ هرکجا، برای ما ایرانی‌ها همیشه همین رنگ است. کسی که رفته بغض دارد و کسی که مانده بغض دارد. کسی که رفته دلتنگ است و کسی که مانده دلتنگ‌تر. از خدا که پنهان نیست، از شما چه پنهان که ما هنوز روی پای خودمان گریه می‌کنیم و لحظه به لحظه با اخبار می‌میریم. خستگیِ کار و زندگی را با دیدن نگاه پدر و مادر از پشت شیشه‌ی گوشی در می‌کنیم و همزمان دلهره داریم که وزیر جوان همین ریسمان باریک را هم قیچی کند و دیدن لبخند دو بعدیِ عزیزان‌مان بشود یک آرزو کنار بقیه‌ی آرزوها.

من را ببین، مجری
سه‌شنبه برای من هفتم ژانویه نبود. هفدهم دی‌ماه بود که در افق کالیفرنیا، با داغ کشته شدن هم‌وطنانم در کرمان از خواب بیدار شدم. جلسه‌ی عصرم را به خاطر دلشوره‌ی جنگ رها کردم تا پای خبرگزاری‌ها صدای ضربان قلبم را بشنوم. شب را هم همراهِ مسافران هواپیمای اوکراینی آتش گرفتم و سوختم. مجری، ما نه فقط از ایران، که از تمام این زندگی چیز زیادی نخواسته بودیم. اگر یک روز خواستی بدانی که دردمان چه بود، صدای کیمیا علیزاده را بشنو که می‌گوید: من جز تکواندو، امنیت و زندگی شاد و سالم درخواست دیگری از این دنیا ندارم. حرف سارا خادم‌الشریعه را بفهم که می‌گوید: می‌خواستم در فضایی آرام، بدون فشار و استرس و تهدید، فقط و فقط روی کارم تمرکز کنم.

مجری،
دور از هیاهو و شلوغی این روزها، یک شب توی خلوت خودت عکس‌های هواپیمای اوکراینی را ورق بزن. لابه‌لای عکسها، چشمت به عکس یک گلیم سوخته خواهد خورد. یادگار مسافری که آن را با خودش تا کانادا می‌بُرد تا از رشته‌های پیوندش به ایران نگهبانی کند (ایران، همان کشوری که یک زمانی سرزمین مادریِ ما بود و این روزها شده ارث پدری شما). آن گلیم سوخته خود ما هستیم که تار و پودمان هنوز بوی روستاهای ایران را می‌دهد و حالا شعله‌های آتش سوراخ سوراخ‌مان کرده. مسافر قصه‌ی ما به مقصدش نرسید، اما گلیم سوخته‌اش نشان داد که تو چقدر ما را نفهمیدی. کاش آن مسافر هرگز یادش نیاید که در این زندگی چه برایش رقم خورد و آرزوهایش چطور در دل خاک چال شد. خواب همگی‌شان آسوده. جهان مظلومیت‌شان را فراموش نخواهد کرد.
ادامه
مریم ع , mangol20
1 ماه پیش
[https://www.aparat.com/v/6DBVy]
به تک تک عکسهای کلیپ با تمرکز توجه کنیم و لحظه ای خودمونو جای اونا و خصوصا خانوادهاشون قرار بدیم روحشون شاد...
ادامه
کامنت بنویسید...
لبخند زندگی , labkhand...
چهارشنبه 2 بهمن ، 00:08
آه.....................................................
ادامه
 جمال خانلو , hsdh
شنبه 28 دی ، 14:16
اشکمونو در آوردی
ادامه
روجا سماواتی , sogole53
یکشنبه 22 دی ، 08:11
خدا رحمتشون کنه
به خونواده هاشون صبر بده
ادامه