نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
زهرا آذری , makhzansaze

زهرا آذری

زهرا آذری , makhzansaze

زهرا آذری

مطالب
cloobid
makhzansaze
، 5 ماه و 23 روز
زن 26 ساله مجرد
،

رسانه ها

  • کلوب دات کام , recreation
  • کلوب دات کام 2 , recreation2
وبلاگ میهن بلاگ
زهرا آذری , makhzansaze
سختی گیر برج خنک کننده (water softner) یا در اصطلاح رسوب زدای کولینگ تاور دستگاهی است که وظیفه کاهش سختی آب در گردش در برج خنک کن را بر عهده دارد. سختی گیر برج خنک کننده دستگاهی است که درون آن سیلیس و رزین های تبادل یونی قرار دارد. دسترسی به درون سختی گیر توسط دو دریچه یکی در بالای سختی‌گیر و دیگری در پایین سختی‌گیر امکان پذیر می‌باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:
ادامه
99
زهرا آذری , makhzansaze
سختی گیر رزینی (resin softener) دستگاهی است که با فرآیند تعویض یونی توسط رزین سبب کاهش املاح سخت آب (کاهش سختی آب) می‌گردد و به آن سختی گیر آب نیز می‌گویند. سختی گیرهای رزینی وابسته به نوع رزین (کاتیون) قابلیت تعویض یون های خاصی از آب را دارند. به عنوان مثال رزین های کاتیونی به کار رفته در اغلب سختی گیرها سبب کاهش املاحی همانند کلسیم و منیزیم می شود. سختی گیرهای رزینی در واقع با تعویض یونهای سبک با یون های سنگین سبب کاهش سختی (TH) می شوند.
برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه فرمایید:
ادامه
زهرا آذری , makhzansaze
به طور کلی یکی از مهمترین مواد مصرفی در سختی گیر هستند که برای گرفتن سختی و آهک آب مورد استفاده می‌گیرد. رزین ها در دستگاه های سختی گیر در بالای سیلیس ریخته می شود. رزین ها ترکیباتی چسبنده و آب گریز هستند که معمولاً درآب قابل حال نیستند ولی در الکل حل می‌شوند. رزین سختی گیر به طور گسترده در فرآیندهای جدا سازی، تصفیه و ضدعفونی کردن آب استفاده می شود. شایع ترین کاربرد های رزین رسوب زدایی و تصفیه آب است.
برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجع فرمایید:
ادامه
زهرا آذری , makhzansaze
سختی گیر رزینی فلزی:
این تیپ از انواع سختیگیر دارای مخازن فلزی استوانه ای شکل می باشد که قالباً از متریال فولاد ST37 و یا ورق سفید گالوانیزه تهیه و طراحی می شود. عموماً این گونه مخازن را به دلیل ایستایی و عملکرد بهتر به شکل استوانه عمودی تولید و ارائه می کنند. این مخازن تولید داخل کشور سازندگان این تجهیز می باشد. در تصاویر فوق به ترتیب از سمت راست به چپ مخازن فایبرگلاس، فلزی و دوبلکس فلزی را مشاهده می نمایید.
ادامه
زهرا آذری , makhzansaze
5 ماه پیش
منبع کویل دار (coiled source) یکی از تجهیزات تولید و ذخیره آب گرم در تهویه مطبوع و صنعت بوده که به آن مخزن کویل دار یا منبع کویلی نیز میگویند. وظیفه منبع کویل دار نگهداری و تامین آب گرم جهت مصارف خانگی و صنعتی می باشد. مخزن کویل دار یا به اصطلاح domestic hot water generator عمدتاً در مصارف خانگی به منظور تولید و فراهم کردن آب داغ بهداشتی مورد کاربرد قرار می‌گیرد. عملکرد منابع کویل دار تا حد بسیار زیادی مشابه آبگرمکن های منبع دار می‌باشد. منبع کویل دار در واقع در اصول انتقال حرارت نوعی مبدل حرارتی محسوب می گردد که وظیفه آن جابجایی حرارت تولید شده توسط دیگ بخار به آب گرم سیرکوله اصلی می باشد.
ادامه