نسیم  , mahnasa

نسیم

 این بقیة الله
نسیم  , mahnasa

نسیم

مطالب
cloobid
mahnasa
، 5 سال و 10 ماه و 9 روز
زن 37 ساله مجرد
ليسانس ،


تبلیغات

نسیم  , mahnasa
امام حسن مجتبی(علیه السّلام) می فرماید:
از رسول خدا شنیدم که فرمود: هرکس نماز صبح بگذارد آن نماز بین او و آتش دوزخ دیواری ایجاد می کند.
♥•٠·
مردی تصمیم داشت به سفر تجارت برود خدمت امام صادق(علیه السّلام) که رسید درخواست استخاره ای کرد، استخاره بد آمد، آن مرد نادیده گرفت و به سفر رفت اتفاقاً به او خوش گذشت و سود فراوانی هم برد امام از آن استخاره در تعجب بود پس از مسافرت خدمت امام رسید و عرض کرد:
یابن رسول الله ! یادتان هست چندی قبل از خدمت شمارسیدم برایم استخاره کردید و بد آمد، استخاره ام برای سفر تجارت بود به سفر رفتم و سود فراوانی کردم به من خوش گذشت.
امام صادق(علیه السّلام) تبسمی کرد و به او فرمود: (در سفری که رفتی یادت هست در فلان منزل خسته بودی نماز مغرب و عشایت را خواندی شام خوردی و خوابیدی و زمانی بیدارشدی که آفتاب طلوع کرد و نماز صبح تو قضا شده بود؟
عرض کرد آری . حضرت فرمود: اگر خداوند دنیا و آنچه را که در دنیاست به تو داده بود جبران آن خسارت (قضا شدن نماز صبح) نمی شد.
(جهاد با نفس/ج۱/ص۶۶)

♥•٠·

-----------------------------------------------------------------------------------------------
لایك √ كامنت √ پست مجدد

◄ هر گونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این رسانه ممنوع است و حرام و پیگیری اخروی خواهد داشت►
ادامه
99
678
61
265
نسیم  , mahnasa
این بارش رمز من است شاید از نوع بارشی دیگر ،این باریدن ها، تمام عمر باریده بودم و تمام عمربر بر من باریده بود و من کلمه رمز را همین انتخاب کرده بودم ....می بارد برای ورود به دنیایی که در آن راحت و آسوده بودم ناشناخته چون وقتی کسی ناشناس است ترسی ندارد که چه می کند چه می گوید و کسی هم نمی تواند حرف و حدیثی برایش در بیاورد چون اسم و رسم و همه چیز وی ناشناخته است موجودی که در وجودش شکی نیست ولی اسمش را کسی نمی داند و اسمش چه اهمیتی دارد ؟چه اهمیتی دارد چه شکلی است ؟یا چه می نوشد؟ و از چه تغذیه می کند؟
تراوشات فکر و ذهن آدمی و تفکر اوست که شخصیت او را نشان می دهد واگر کسی می خواست مرا بشناسد اینگونه به جستجوی شناختنم بر می خواست که افکار مرا وارسی کند من با هرشکل با هر اسمی ،من نامرئی در این دنیای نامرئی ها همین تراوشات هستم و بس و چقدر آسودگی خیال در ناشناخته بودن هست
تجربه خوبی از مشهور بودن یا معروف بودن ندارم حتی کمتر از آن از شناخته بودن برای همین رمز من باریدن بود همانطور که از کودکی هم بر من باریده بودند من اصلا انس دیرینه ای با این کلمه دارم و به همین دلیل هم خیلی آن شعر معروف را می خواندم و حفظ هستم در میان آدمهای خاموش و در فضایی دلتنگ همین باریدن بودم بر روی آدمهایی که فکر می کردم به طراوت احتیاج دارند آدمهایی که داشتند فرسوده می شدند و افکاری که پوسیده بودند من چنین تصور می کنم که می بارم درست از بالا از بلندی ابرهای سیاه مه گرفته سرد به روی سرزمین مردگان خاموش می باریدم من می خواستم زندگی ببخشم می خواستم آب بشوم در دستان کشاورزی که چشم انتظار من بود و تبدیل به سبزه و رود و جنگل بشوم برای همین اسم رمز من باریدن بود برای ورود به دنیایی که باید پا به آن می گذاشتم من بارها خواستم تمام رمزهایم به تمام جهانهای ناشناخته بدون مرز همین باریدن باشد ،من در مسیر باریدن به هرچیزی که برخورد می کنم دوب می شوم من گرم و روان می شوم و باید بشوم اگر سیال نبودم حل شدنم محال بود من سخت نبودم که بشکنم جاری بودم به روی هر چیزی که فکرش را بکنی
ادامه
نسیم  , mahnasa

حالابیا هی غیبت كن!

حق الناس رو جدی بگیرید

♥•٠·

--------------------------------------------------------------------

به رسانه  حرف دل بچه شیعه ها  بپیوندید

http://www.cloob.com/shiaali

------------------------------------------------------------------------------------------------
لایك √ كامنت √ پست مجدد

◄ هر گونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این رسانه ممنوع است و حرام و پیگیری اخروی خواهد داشت►
ادامه
209
12
143
نسیم  , mahnasa
◄ متحریم چه گویم!
.

▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ♦ برای دیدن مطالب تاثیر کلیک کنید ♦ █ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂
ادامه
66
30
41