نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
کُنج خیال  , m_myiran

کُنج خیال

 باید مسیر کودکی ها را بلد باشیم ...یعنی بدانیم  آن " مرد در باران " کجا می رفت!!
کُنج خیال  , m_myiran

کُنج خیال

مطالب
cloobid
m_myiran
، 7 سال و 2 ماه و 18 روز
زن 51 ساله متاهل
فوق ليسانس ، روانشناس کودک و نوجوان و مدرس

رسانه ها

 • دنج , denj
 • كاروان شعر , karvanesher
 • 256 رسانه

  morebox img
رسانه فروردین - سرویس وبلاگ

Buy Real Traffic
کُنج خیال  , m_myiran
1 ماه پیش
[https://www.aparat.com/v/qJ6jo]
پهن کردن چتر تقدس بر سر نظام سیاسی یک سرزمین، یکی از صدها اشتباه هولناکی هست که هرگز ترمیم نمی شود... زیرا چه آنهایی که این چتر را باز می کنند و چه تودۀ مردمی که در ابتدا آن را می پذیرند نمی‌دانند حکومت، دستاوردی بشری‌ست و حاکمان نیز انسان‌هایی که شاید به انواع خطاها آلوده باشند... این اشتباه هولناک صاحبان قدرت را از دایرۀ نقد بیرون می برد و لباسی آسمانی بر قامتشان می دوزد... وقتی نظام سیاسی مقدس شود دیگر نمی‌توان از کاستی‌های آن سخن گفت... و هنگامی که اربابان قدرت مشروعیت خود را نه از سوی زمین بلکه از آسمان دانستند مسلما خود را پاسخگو به جامعه هم نمی‌دانند و به واسطۀ این توهم از مردم اطاعت مطلق و بی‌چون و چرا را طلب می کنند... ️ جورج_ریتزر

شبتون آرام
ادامه
99
کامنت بنویسید...
سونات  , qazwsx111
سه شنبه 1 بهمن ، 13:45
بسیار عالی ... 20
ادامه
رامین موسی زاده , ramin_mousazadeh
دوشنبه 23 دی ، 07:28
عالی بود ولی این عکس پروفایل عوض کن های تزویر کار قسم خورده نفهمیدنن
ادامه
سپهر فرزند انقلاب , msepehr1392
دوشنبه 23 دی ، 07:09
هر جامعه ای با ارزش ها و اعتقادات خود حرکت میکند
جامعه ای که این ارزش ها و اعتقادات را کنار بگذارد جامعه مرده است
شما را توصیه به خواندن خطبه 147 نهج البلاغه میکنم و روایتی که شهید مطهری از افراد جامعه دارد. پس از آن بعید است انگاره های جوامع حزبی فرقه ای را به جامعه دینی تسری بدید.
ادامه
کُنج خیال  , m_myiran
[https://www.aparat.com/v/i5aHx]

.آجری دیگر درون دیوار یا همان Another Brick in the Wall عنوان سه آهنگ شامل نسخه های متفاوت ولی با تم هماهنگ اثر پینک فلوید گروه راک اپرا در سال ۱۹۷۹ است.
این آهنگ شامل اعتراض نسبت به روند اشتباه آموزش و تداوم آن است. این آهنگ توانست درکشورهای آمریکا، انگلستان، آلمان غربی و بسیاری از کشورهای دیگر در زمان خود رتبه نخست فروش هفتگی را بدست بیاورد.
مهمترین عیب سیستم آموزش و پرورش اینست که مردان و زنانی متعلق به نسل قبل، کودکان امروز را برای زندگی در جامعه فردا تربیت می کنند!! برای همین است که اکثرا نقد بر آموزش و پرورش را بیش از حد محافظه کار می دانند. حتی میتوان بدون اغراق گفت که سیستم آموزش و پرورش خلاقیت کودکان را نابود میکند. وقتی که یک معلم از دانش آموزان خودمی خواهد که فکر کنند! واقعا در آن لحظه چه تصوری از فکر کردن دارد؟! اغلب معلمان منظورشان این است که به حافظه ات فشار بیاور آنچه را که در کتاب نوشته و یا من در کلاس گفته ام بازگو کن! فارغ از اینکه تفکر و خلاقیت آموختنی است. اگر ما بعنوان والدین یا مربیان فکر می کنیم که با تکرار این جمله که آموزش باید خلاق باشد می توانیم تغییری در شیوه آموزش جزم گرایانه مدارس ایجاد کنیم، راه به جایی نخواهیم برد.به یاد داشته باشیم که دانش آموز خلاق را معلم و برنامه آموزشی خلاق تربیت می کند، نه تکرار و سماجت برای حفظ مباحث علمی ! آیا برنامه های آموزشی ما در مدارس دانش آموزان را متفکر و پرسشگر بار می آورد؟! آیا معلمان ما می دانند چگونه دانش آموز را متفکر و خلاق بار بیاورند؟! خیالبافی و خلاقیت با تخیل آغاز می شود؛ اگر طناب هایی از ابرها آویزان بود... اگر بینی من روی سرم قرار داشت....اگر در انتهای انگشتم یک چشم داشتم ....اینها نمونه هایی از تخیلات کودکانه است که در ذهن کودکان جوانه و اگر اجازه رشد به آنان داده شود رشد میکنند . تخیلات را سرکوب می کنیم و از کودک می خواهیم به جای خیالبافی به واقعیات فکر کند و درسش را بخواند و مشقش را بنویسد. فقط همین! در مدارس سنتی قالب های ساخته شده ای داریم که ذهن دانش آموز را بوسیله آنها قالب بندی می کنیم و اگر دانش آموزی نخواست یا نتوانست در این قالبها بگنجد از دید ما تنبل، کودن، سربه هوا و به درد نخور است. امیدوارم با تغییر بنیادین در سیستم آموزشی فضای مساعد برای رشد و پرورش تفکر خلاق و انتقادی در دانش آموزان ایجاد شود و شهروندانی پرسشگر و خلاق را تربیت کنیم ‌ و جامعه ای پویا را شاهد باشیم .

شبتون آرام
ادامه
کامنت بنویسید...
مـــــریم رحیـمی , maryam_sepid
دوشنبه 6 آبان ، 14:46
لاااااااااااااااایک
ادامه
حسن  , hassanf64
شنبه 13 مهر ، 12:24
عالی بود
خیلی ممنون از اشتراکش
ادامه
سیمین    , talaieeee
یکشنبه 7 مهر ، 13:27
ممنون کنج خیال عزیز. به امید آن روز
ادامه
کُنج خیال  , m_myiran
[https://www.aparat.com/v/rwI2F]
دوست داشتن یه نفر مثل این می‌مونه که آدم به یه خونه اسباب‌کشی کنه. اولش آدم عاشق همه چیزهای جدید میشه، هر روز صبح از چیزهای جدیدی شگفت‌زده میشه که یکهو مال خودش شده‌اند و مدام می‌ترسه یکی بیاد توی خونه و بهش بگه که یه اشتباه بزرگ کرده و اصلاً نمی‌تونسته پیش‌بینی کنه که یه روز خونه به این قشنگی داشته باشه.

ولی بعد از چند سال نمای خونه خراب میشه، چوب‌هاش در هر گوشه و کناری ترک می‌خورن و آدم کم‌کم عاشق خرابی‌های خونه میشه. آدم از همه سوراخ سنبه‌ها و چم و خم‌هایش خبر داره. آدم میدونه وقتی هوا سرد میشه، باید چیکار کنه که کلید توی قفل گیر نکنه.
کدوم قطعه‌های کف‌پوش تاب می‌خوره، وقتی آدم پا رویشان می‌گذاره و چه جوری باید در کمدهای لباس را باز کنه که صدا نده و همه اینا رازهای کوچکی هستن که دقیقاً باعث میشن حس کنی توی خونه‌ی خودت هستی‌.

کتاب : مردی به نام اوه
فردریک بکمن

شبتون آرام
ادامه
کامنت بنویسید...
کژال , 65kazhal
دوشنبه 23 دی ، 12:07
بسیاااااااااااااارزیبااااااااااا
ادامه
سپهر فرزند انقلاب , msepehr1392
دوشنبه 23 دی ، 07:10
دوست داشتن حس محبته
هر چند با لذایذ حیوانی شروع میشه اما نتیجه آن محبت زایی است
ادامه
کُنج خیال  , m_myiran
یکشنبه 22 دی ، 23:15
ادامه
کُنج خیال  , m_myiran
[https://www.aparat.com/v/N2Fb8]
و امروز
به یادتو
شاخه گلی از صلح
خواهم کاشت
تا بدانی که می مانم
با عشق
در میانِ کینه
تا روییدنِ
دوباره ی تو

#علی #مهیار
-------------------
کنسرت صدای #صلح
#نیاز #نواب
کنج نوشت :
صلح را بیاموزیم قبل از هر چیزی صلح با خود را ...روزتون شاد عزیزان
ادامه
کامنت بنویسید...
کژال , 65kazhal
دوشنبه 23 دی ، 12:07
زیبااااااااااابود
ادامه
کُنج خیال  , m_myiran
یکشنبه 22 دی ، 23:15
ادامه
سونات  , qazwsx111
پنجشنبه 4 مهر ، 07:44
عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی بود
ادامه
امید , omeed91
اندکی از تو
بسیاری‌ست از همه چیز...
ادامه
کامنت بنویسید...
کُنج خیال  , m_myiran
جمعه 29 شهریور ، 11:46
برقرار باشید آقا امید عزیز بهار عزیز من
ادامه
 , bahaaar.a1985
پنجشنبه 28 شهریور ، 17:48
زیبااا
ادامه