نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
اتحادیه آسیا , hussainbakhshian

اتحادیه آسیا

اتحادیه آسیا , hussainbakhshian

اتحادیه آسیا

مطالبدوستان 12
cloobid
hussainbakhshian
، 6 سال و 5 ماه و 24 روز
مرد 24 ساله مجرد
ديپلم دبيرستان ،

دوستان

رسانه ها

 • کلوب دات کام , recreation
 • رایتل , rightel
 • 21 رسانه

  morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
اتحادیه آسیا , hussainbakhshian

پهنای باند بیسیم

یک تکنولوژی اینترنتی است که توسط صنعت ارتباطات در کره جنوبی توسعه یافت. Wibro نام سرویس فوق برای انجمن مهندسان برق و الکترونیک است. این سیستم یک تطابق را برای فرایند تکثیرسازی نشان می‌دهد. OFDMA عامل دسترسی چند گانه‌است MHZ ۸۷۵ پهنای باند کانال به شمار می‌رود. این سیستم محدودیت نرخ داده‌ای دارد و می‌تواند به اینترنت دست یابد. تخصیص MHZ ۱۰۰ در کره با ۴، ۲، ۳، ۲ در اواخر ۲۰۰۴ یک فرایند استاندارد بود که توسط GHZ TTAصورت گرفت. در اواخر ۲۰۰۵ نیز ۸۰۲۱۶IEEEطراحی شد. دو سیستم فوق می‌توانند سرویس تجاری ژوئن ۲۰۰۶ را راه اندازی کنند. ترافیک حدود ۳۰ دلار هزینه دارد. ایستگاه مبنای این سیستم توان عملیاتی ۳۰ تا ۵۰ دارد. شعاع KM ۵-۱ می‌تواند استفاده پرتابل به شمار رود. این خود یک قابلیت حرکت برای ابزار را تا KM۱۲۰ توصیف می‌کند. تلفن موبایل می‌تواند تا KM/H ۲۵۰ قابلیت داشته باشد. در طی APE در سال ۲۰۰۵ پهنای باند واقعی توانست به یک بیت کمتر برسد. این تکنولوژی کیفیت خاص دارد. شمول Q.S به سیستم فوق در جریان پیوسته کمک خواهد کرد. اینها می‌توانند فواید بیشتری نسبت به استاندارد ثابت WIXAXداشته باشند. در بعضی موارد این سیستم تجاری خواهد شد. TVA, TL و PORTUS می‌توانند سرویس تجاری را در ۲۰۰۷-۲۰۰۶ ارائه کنند. WIBROمی‌تواند از طیف‌های طراحی خاص استفاده کند. این تجهیزات توسط WIMAX طراحی شده‌اند و می‌توانند جزئیات کار را برای قابلیت عملکرد بین طرح‌ها فراهم کنند.

سرویس فعلیویرایش

KT می‌تواند mpbs 512 را با ۲۲ دلار در ماه ارائه کند. کاربرها معتقدند که سرعت میانگین100000'mbps و ۲/۱ می‌باشد. این سیستم سریع تر از HSDPA می‌باشد. این سرویس در آمریکا توسط شرکت بی سیم راه اندازی شد که پرهزینه تر و آرام تر است.

استقرار شبکهویرایش

SK Teleaom و Hanar در یک مشارکت با هم یکWirbro را در کره راه اندازی کردند. آنها شبکه‌های مستقل در ۶ شهر و سئول دارند. در نوامبر ۲۰۰۴ شرکت intel و LG نیز در یک توافق نامه Wibro وWimax را راه اندازی کردند. در سپتامبر ۲۰۰۵ شرکت سامسونگ یک قرارداد با Nextel امضاء کرد و آزمایش wibro انجام شد. در نوامبر ۲۰۰۵ شرکتKT سرویس Wibro را خاموش کرد. در ۱۰ فوریه ۲۰۰۶ نیز telecom به عنوان عرضه کننده سرویس اینترنت در ایتالیا معرفی شد. به این طریق سرویس wibro در سال ۲۰۰۶ در turin توسعه یافت. رقم ۱۰mbit/s می‌تواند بیش از صدها کیلوبایت باشد و به 512km/h برسد. در این شرایط mbit ۳۰-۲۰ تا پایان ۲۰۰۶ عجیب نبود. رقم ۱۰۰+۱ در سال ۲۰۰۸ گزارش خواهد شد. شرکت KTسرویس Wibro را در نیمه ۲۰۰۶ راه اندازی کرد.Sprint و TVA نیز Wibro را استفاده کردند. در ۳۰ ژوئن ۲۰۰۶ از wibro در سئول استفاده شد. در ۳ آوریل ۲۰۰۷ نیز KT از این سیستم در تمام مناطق مسئول استفاده کرد مانند خطوط مترو.
ادامه
99
اتحادیه آسیا , hussainbakhshian
پهنای باندپهنای باند و میزان تاخیر پهنای باند از جمله واژه‌های متداول در دنیای شبکه‌های کامپیوتریاست که به نرخ انتقال داده توسط یک اتصال شبکه و یا یک رابط، اشاره می‌نماید. این واژه از رشته مهندسی برق اقتباس شده‌است. در این شاخه از علوم، پهنای باند نشان دهنده مجموع فاصله و یا محدوده بین بالاترین و پائین‌ترین سیگنال بر روی کانال‌های مخابراتی باند است؛ که به منظور سنجش اندازه پهنای باند سیگنال از واحد هرتز استفاده می‌شود.

پهنای باند تنها عامل تعیین کننده سرعت یک شبکه از زاویه کاربران نبوده و یکی دیگر از عناصر تاثیرگذار، «میزان تاخیر» در یک شبکه‌است که می‌تواند برنامه‌های متعددی را که بر روی شبکه اجراء می‌گردند، تحت تاثیر قرار دهد.

پهنای باند، ترجمه لغت به لغت اصطلاح Bandwidth است. در بعضی جاها این اصطلاح را «عرض باند» هم ترجمه کرده‌اند. اگر بخواهیم درک خوبی از معنای این اصطلاح داشته باشیم بد نیست به این مثال توجه کنید. اتوبانی را در نظر بگیرید، معمولاً هر اتوبان یا بزرگراه دارای چند خط (Line) یا باند (Band) است که ظرفیت این بزرگراه را معین می‌کند. مثلاً اگر بزرگراهی دارای 2 خط باشد طبیعتاً به طور هم‌زمان و از یک نقطه از بزرگراه فقط 2 عدد ماشین امکان عبور دارند و اگر بزرگراهی دارای 4 خط یا باند باشد به طور هم‌زمان 4 ماشین امکان عبور از کنار هم را دارند. خوب حالا کافی است در این مثال به جای ماشین، بیت‌(Bit) و به جای بزرگراه یا اتوبان، سیم یا فیبر نوری که در واقع محیط انتقال اطلاعات هستند، بگذارید. مثال دیگری که می تواند به درک بهتر شما از این موضوع کمک کند، لوله‌های انتقال آب است. هر چقدر قطر لوله آب بزرگ‌تر باشد، امکان انتقال آب بیشتری از یک نقطه به نقطه دیگر را دارد. درست مثل پهنای باند، هر چه پهنای باند بیشتری داشته باشیم، امکان انتقال اطلاعات بیشتری از یک نقطه به نقطه دیگر را داریم. در واقع پهنای باند یا عرض باند به شما می‌گوید به طور هم زمان چند بیت می‌تواند از کنار هم رد شوند یا در طول محیط ارتباطی شما با شبکه جا‌به‌جا شوند. اگر خودتان هم فکر کنید شاید بتوانید مثال‌های بیشتر و بهتری برای درک بهتر موضوع متصور شوید. تنها نکته‌ای که ذکر آن لازم به نظر می‌رسد تفاوت اصلی در مثال‌های ذکر شده با پهنای باند است. در مثال‌های بالا هر چه تعداد خطوط یا پهنای اتوبان بیشتر باشد، تعداد ماشین بیشتری می‌توانند به طور هم زمان از کنار هم عبور کنند. همچنین هر چقدر قطر لوله‌های انتقال آب بیشتر باشد، حجم بیشتری از آب می‌تواند در هر لحظه منتقل شود. اما در وسایل مخابراتی و ارتباطی، صحبت از عرض یا پهنای فیزیکی نیست. به عبارت دیگر برای انتقال اطلاعات بیشتر در یک واحد زمان (مثلاً ثانیه) نیازی به پهن‌تر کردن و یا عریض کردن محیط انتقال(مثلاً سیم یا فیبرنوی) نیست. در واقع در محیط‌های مخابراتی این مودم‌ها هستند که وظیفه رد و بدل کردن اطلاعات را به عهده دارند. به عبارت دیگر، هر چه توانایی مودم شما بیشتر باشد، می‌تواند حجم بیشتری از اطلاعات را بر روی محیط انتقال جابه‌جا کند.

پهنای باند دریافتی کابر می تواند با توجه به امکانات شبکه متغیر باشد البته در وسایل مخابراتی هم توانایی مودم‌ها و هم توانایی محیط‌های انتقال در حجم انتقال اطلاعات مؤثرند. فکر کنم با این توضیحات، بیشتر متوجه اهمیت نقش مودم و توانایی محیط انتقال یا همان کابل‌های مخابراتی در تبادل اطلاعات شده باشید. به عبارت دیگر اینکه اگر گاهی با یک مودم مثلاً 56k با سرعت52k به اینترنت وصل می‌شوید و گاهی با سرعت 49k، علاوه بر مودم به توانایی محیط انتقال نیز بستگی خواهد داشت. آخرین نکته ضروری در این زمینه، واحد انتقال اطلاعات و ضرایب آن است. همان طور که می‌دانید واحد انتقال اطلاعات بیت بر ثانیه است. در محیط تئوریک هر میزان پهنای باند را می‌توانید متصور شوید. از یک بیت در ثانیه(1 bps) تا میلیون‌ها بیت بر ثانیه(Mbps) و یا بیشتر. اما در محیط عملی معمولاً با محدودیت‌هایی روبرو هستید. مثلاً شما نمی‌توانید از یک شرکت ارائه دهنده خدمات پهنای باند (نظیر شرکت مخابرات ایران) درخواست پهنای باندی به میزان 913 Kbps کنید. کوچک‌ترین واحد رایج پهنای باند 64K است و معمولاً شرکت‌های مخابراتی جدولی را ارائه می‌دهند که نشان دهنده پهنای باندهایی است که امکان ارائه آن را دارند.
ادامه
اتحادیه آسیا , hussainbakhshian
نام احتمالی واحد پولی ایران دارد. با توجه به تورم بالا در ایران و پایین آمدن ارزش پول ملی قرار بر حذف چند صفر (پیشنهاد بانک مرکزی حذف ۴ صفر است) از پول ایران شده است. همچنین قرار است برای انتخاب نامی برای پول ملی جدید از مردم و مجلس نظرخواهی شود. ریال که در سال ۱۳۰۸ به جای تومان، واحد پول ر سمی ایران شد در میان مردم ایران کاربردی ندارد و مردم هنوز از تومان به عنوان واحد پولی استفاده می‌کنند.
محتویات
۱ انتخاب نام برای پول ملی جدید
۲ دلایل بانک مرکزی برای اصلاح پول ملی
۳ مشکلات واحد پولی ریال
۴ ضرورت اصلاح
۵ نظرسنجی برای اصلاح پول ملی
۶ اصلاح پول ملی در رسانه ها
۷ جستارهای وابسته
۸ پیوند به بیرون
۹ منابع

انتخاب نام برای پول ملی جدید

هم‌اکنون نام واحد پول اصلی ایران ریال و واحد پول فرعی دینار است. بانک مرکزی برای انتخاب نام پول ملی جدید از مردم و مجلس نطرخواهی می‌کند. غلامرضا مصباحی مقدم (رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس) گفته است: «آنچه در افواه مردم وجود دارد تومان است و عمده بده‌بستان‌های مردم بر اساس تومان صورت می‌گیرد. حتی مسئولان کشور هم در محاسبات و محاورات‌شان کمتر از ریال استفاده می‌کنند. بنابراین اگر ما هم از تومان به جای ریال استفاده کنیم به جای سه صفر می‌توان چهار صفر را از پول ملی کشور حذف کرد.» این درحالیست که بسیاری، واژه های "تومان" و "ریال" را بدلیل ریشه غیر ایرانیشان نمی‌پسندند و بجای آن دریک ، پارسی و ایرانی را پیشنهاد کرده اند.

دلایل بانک مرکزی برای اصلاح پول ملی

بانک مرکزی ایران در این باره اعلام کرده است: تورم انباشته ۴ دهه اخیر اقتصاد کشور موجب کاهش قدرت خرید واحد پول کشور شده است. این واقعیت در کنار محدودیتهایی که جهت چاپ اسکناس درشت وجود داشت منجر به گسترش قابل توجه حجم اسکناس در جریان گردیده که تبعات آن در زیر آمده است:

الف– استفاده از ارقام بزرگ در مبادلات ساده روزمره

ب- مشکلات مرتبط در زمینه های محاسباتی و حسابداری دفاتر

ج- ناامنی در حمل مقادیر زیاد پول حتی برای مبادلات روزمره

د- معطل شدن در صف بانک ها و معضلات شمارش حجم بالای اسکناس و سکه

ه- تغییر واحد پول کشور از ریال به تومان به دلیل بزرگ شدن ارقام پولی

و- اجبار در استفاده از ایران‌چک با توجه به مشکلات حقوقی ناظر بر آن

ز- هزینه بالای چاپ و امحای اسکناس‌های درجریان با توجه به حجم انبوه اسکناس

ح- بالا بودن استهلاک اسکناس به دلیل نگهداری آن در حجم زیاد

مشکلات واحد پولی ریال

با وجود کنار گذاشتن رسمی تومان در سال ۱۳۰۸ (زمان رضاشاه پهلوی) و جایگزینی واحد پولی اسپانیایی ریال به جای آن، مردم واحد پولی فرنگی و نامأنوس ریال را به کار نگرفتند و ۱۰ ریال را برابر ۱ تومان گرفتند. با وجود گذشت سالیان بسیار هنوز واحد ریال بین مردم ایران جا نیفتاده است و واحد تومان کاربرد دارد.

استفاده مردم ایران از واحد پولی تومان به جای ۱۰ ریال باعث سردرگمی و مشکلاتی شده است. چون پول رسمی بر اساس ریال است و مردم در ذهن‌شان فقط تومان را به کار می‌گیرند مجبورند هر گاه که قیمتی را به ریال می‌شنوند آن را به تومان تبدیل کنند و این موضوع یک تلاش ذهنی بی‌فایده را بر ایرانیان تحمیل می‌کند که گاهی با خطا همراه می‌شود. در بسیاری از مواقع نیز مشخص نیست که قیمت درج شده به تومان است یا ریال. چنین وضعیتی که دو واحد پولی متفاوت به این شکل (یکی رسمی و دیگری در میان مردم) وجود داشته باشد تنها در ایران حکم فرماست. این موضوع برای گردشگران خارجی در ایران نیز باعث مشکل می‌شود.

ضرورت اصلاح

از اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به دلیل تورم بالا و پایین آمدن ارزش پولی ایران قرار بر حذف صفر از پول ایران شده است. علاوه بر این، به دلیل اینکه واحد پولی ریال ریشهٔ اسپانیایی دارد و دارای سابقهٍ تاریخی در ایران نیست و مهمتر از همه در میان مردم مقبولیت نیافته است قرار شده است واحد پولی جدید به جای آن برگزیده شود. و با اینکه در سال ۱۳۰۸ ریال واحد پولی رسمی ایران شد ولی هنوز تومان در میان مردم رواج دارد و ریال کاربردی میان مردم ندارد. قرار است در اینباره از مردم نظرخواهی بشود و احتمال برگزاری همه‌پرسی نیز وجود دارد.

اگر چه واحد پولی ایران، ریال است، اما مردم معاملات خود را برپایهٔ تومان انجام می‌دهند. بسیاری از آنها در نوشتن یا خواندن صفرها در عملیات بانکی (تبدیل تومان به ریال) یا هنگام خواندن گزارش‌های اقتصادی در رسانه‌ها دچار مشکل می‌شوند. امروزه واحد پول ریال نسبت به تومان در زندگی مردم نقش چندانی ندارد و از سوی دیگر، داد و ستد روزانه مردم بیشتر با تومان انجام می‌شود و ارتباط قیمت‌ها با ریال برای جامعه قابل لمس نمی‌باشد.

نظرسنجی برای اصلاح پول ملیبانک مرکزی ایران برای اصلاح پول ملی، اقدام به نظرسنجی اینترنتی کرده است تا نظر مردم را نیز در اینباره بداند.

بدین منظور بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سایتی را برای نظرسنجی در مورد نام واحد پول جدید و حذف صفر از واحد پول راه‌اندازی کرد.
«بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هدف عمده از درج نظرسنجی فوق‌الذکر در پایگاه مزبور، تشویق هموطنان به داشتن ارتباط مستمر با بانک مرکزی و پیدایش نوعی تعامل فی‌مابین بانک مرکزی و مردم اعلام کرد. به همین خاطر این امکان در اختیار کاربران قرار گرفت تا در فرصت‌های آتی هم بتوانند مستمراً نتایج نظرسنجی را دنبال نمایند.
این پایگاه حدوداً تا دو سال بعد از اجرای طرح اصلاح واحد پول و رواج سکه و اسکناس جدید با مردم همراه خواهد بود و اطلاعات لازم را در اختیار قرار خواهد داد. فعالیت "فرم" نظرسنجی فعلی نیز تا زمانی که میزان مشارکت به سطح مطلوبی برسد تداوم خواهد یافت.
از ابتدای امر بانک مرکزی در بالای فرم نظرسنجی اعلام کرد که "نتایج این نظرسنجی از نظر مبانی آماری قابل تعمیم به کل جامعه نمی‌باشد." دلیل این امر آن است که نظرسنجی اینترنتی از پراکندگی نمونه آماری علمی برخوردار نیست و لذا تأکید شده است که نتایج حاصله قابل تعمیم به کل جامعه نمی‌باشد.
از ابتدای راه‌اندازی پایگاه اطلاع رسانی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نظر سنجی‌های تخصصی موازی در قالب طرح‌های آماری را شروع کرد که به صورت میدانی از قشرها گوناگون جامعه انجام شد و از پراکندگی نمونه‌ای علمی نیز برخوردار بود. جمع‌بندی "نظرسنجی‌ها" یکی از معیارهایی بود که در تعیین نام واحد اصلی و فرعی پول ملی ملاک تصمیم گیری بود. اما سایر ابعاد کارشناسی و ملاحظات فرهنگی، تاریخی، آواشناسی، قومیتی و ارزشی نیز قطعاً باید مورد توجه باشد. برآیند همگی این ابعاد، مشخص خواهد کرد که نام واحدهای اصلی و فرعی پول ملی چه خواهد بود.
تصریح به واژه "پارسی" به عنوان یکی از گزینه‌ها برای نام‌گذاری پول ملی، الزاماً به مفهوم آن نیست که این واژه برای نام‌گذاری مورد استفاده قرار گیرد. بلکه دلیل تصریح به این واژه و سایر واژه‌ها، پیشنهادها و نقطه نظرات عدیده و مکتوبی است که طی ماه‌های گذشته به بانک مرکزی واصل شده است. قاعدتاً عدم ذکر واژه "پارسی"، در میان گزینه‌ها بانک مرکزی را در معرض این پرسش قرار می‌داد که چرا علی‌رغم پیشنهادها متعدد ارایه‌شده و انتظار منکعس شده در جامعه، از ذکر آن خودداری کرده است.
شرکت کنندگان در نظر سنجی‌ها آزاد هستند که جدا از واژه‌های تصریح شده، عبارت دیگری را برای نام پول ملی پیشنهاد کنند. در پایان مجدداً"تاکید می شود نتایج نظرسنجی‌ها یکی از معیارهای چندگانه تصمیم گیری برای نام پول ملی است.»
ادامه
اتحادیه آسیا , hussainbakhshian
دوستان سلام
در سفر روزهای گذشته به چین علاوه بر شركت در چهاردهمین نشست نخست وزیران سازمان همکاری شانگهای، در دومین نشست جهانی اینترنت، كه با حضور 120 كشور عضو برگزار شد، نیز شركت كردم. دغدغه مشترك كشورهای عضو انحصار اینترنت توسط امریكا، سوء استفاده از اینترنت و تبدیل آن به یك جهان خطرآفرین ، جرائم و تروریسم سایبری به عنوان معضلی جهانی، سرقت اطلاعات و نقض حریم خصوصی كاربران، فعالیت های غیراخلاقی موجود در فضای مجازی بود. همکاری بین المللی و مشارکت فعالانه كشورها، تبیین و وضع قوانین و مقررات، احترام به تنوع و گوناگونی ارزش ها و فرهنگ ها به عنوان یک میراث مشترک فرهنگی می تواند زمینه ساز یك سیستم جهانی دمکراتیک، شفاف، حامی دولت ها و قابل مدیریت لازم برای اینترنت گشته و فضای مجازی ایمن، شفاف، در خدمت بشریت و قابل دسترسی همگانی را فراهم سازد
ادامه