دادگر  , haghpoo

دادگر

دادگر  , haghpoo

دادگر

مطالب
cloobid
haghpoo
، 5 سال و 2 ماه و 27 روز
مرد 27 ساله مجرد
فوق ليسانس ،


تبلیغات

دادگر  , haghpoo
ادامه
99
دادگر  , haghpoo
امروز که داشتم خبر ها را دنبال می کردم در گزارشی خواندم که : دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در مصاحبه با بلومبرگ گفته است: ایران به خاطر اقدامات آمریکا منتظر سقوط است. من بعنوان یک جوان ایرانی دهه هفتادی که نه رژیم قبلی را دیده است نه دوران جنگ را تجربه کرده است درباره این گزافه گویی دولتمرد دولتی که در آن سوی جهان به حکمرانی خون و زور خود مشغول است نکاتی به ذهنم آمد که خواستم بنگارمشان.
نام ایران همواره برای من با شکوه و عزت و اقتدار عجین بوده است. کشوری صلح طلب با مردمانی آزاد که تنها خصیصه بارزشان عدم تحمل ظلم و ستم و ذلت های خفت بار است. تاریخ ایران و حوادثی که از سر گذرانده است خود گواه این مدعاست.
آقای ترامپ این سخن شما را از زاویه های مختلف باید دید... اینکه ممکن است مصرف داخلی برایتان داشته باشد! اگر اینگونه باشد که خوش باشید و در توهمات خویش غوطه ور! اما اگر این سخن موضع گیری شما در مقابل ملت شکوهمند ایران است باید بگویم ای کاش قبل از ایراد چنین سخنی اندکی تاریخ ادوار مختلف ایران بخصوص تاریخ معاصر آن را کمی مورد بررسی قرار میدادی. از حملات امپراطوری خون و وحشت و ویرانی مغول ها که در این کشور و فرهنگ آن استحاله شدند بگیر تا اقدامات کشورتان و همپیمانانش تا همین سالیان اخیر که با اقدامات کوبنده و هوشمندانه همین ملت جوابی در خور و دندان شکن گرفته اید. سخت است البته که هژمونی شکست ناپذیرتان در تقابل با ایران و ایرانی در هم شکسته است اوج این کینه و نفرت را در سخنان سیاستمداران سلفتان نیز بارها و بارها شنیده ایم. یادمان نمی رود وندی شرمن در نهایت گستاخی و سخنان مشمئز کننده فریب و نیرنگ را بخشی از DNA ما ایرانی ها دانست!
آقای ترامپ روی سخنم با شماست؛ شاید بی خبرید از اینهمه جنایات و تهدید و تحریم های نابحقی که دولت جور شما در حق ملت ما روا داشته است... اما کمی به گذشته بازگردید و مروری هرچند اجمالی کنید خواهید دید ملت ما در طول این چهل دهه پس از انقلاب اوضاعی بسیار بدتر و وخیمتر از این مشکلات و بحران هایی که شما مدیریت آن را بعهده داشته اید با موفقیت و سربلندی پشت سر گذاشته است. احتمالا گمان می کنید دوران حاکمان وطن فروخته حکومت های دست نشانده تان است که بتوانید کاری از پیش ببرید؟! همان دورانی که منتخب ملت را با کودتای سیاهتان در 28 مرداد سال 1332 شمسی برکنار کردید! اما نه، در این حکومت که متعلق به خود ملت و برآمده از متن آن است دیگر بستری برای به نتیجه رسیدن طرح ها و برنامه های شما نیست. ما منکر مشکلات و کاستی های داخلی که از سوی شما برای ما پیش آمده است نیستیم اما خوب میدانیم همه این مشکلات هزینه و بهای همان استقلال و آزادی است که قاطبه ملت در انقلاب سال 1357 خواستند و همچنان می خواهند. احیانا میدانید که گذشتن از ارزشمندترین متاع دنیا یعنی جان شیرین تا چه حد سخت است. بهتر از همه هم میدانید چون این روش و سبک زندگی شما سرمایه داران و زرسالاران زورگویان است. ملت ما هیچگاه و تحت هیچ شرایطی علی رغم همه مشکلاتی که دارند اجازه نخواهند داد عزت و اقتدارشان با تقلاهای دشمنانی چون شما از بین رفتن که هیچ، خدشه ای بردارد!
ملت ما و ملت های دنیا شاهدند شما در همان آمریکای خودتان با بومیان نگون بخت در زمان تصرف آنجا چه کردید، میدانند در ویتنام، افغانستان، عراق، یمن و ... چه کردید. با این اوصاف کدامین عقل سلیمی است که در مقابل توپ و تشرهای شما خود را در موضع انفعال قرار داده و به گفته های شما کوچکترین وقعی نهد؟
ما ادعای صلح داریم چرا که این را از شیوه رفتارمان در تعامل با همسایگان و جهانیان می بینید. شما بعنوان ریاست جمهوری کنونی ایالات متحده آمریکا بهتر و دقیق تر از همه میدانید که ایران و ایرانی حاضر است جان و مال خود را در راه حفظ عزت و شرف خویش در میان دست گرفته و به مصاف دشمنان خود برود و این همان فرهنگ ظلم ستیزی ماست که بزرگترین سرمایه ماست، نه بمب های اتمی ویرانگر! کمی بخود بیایید و مارا نیازمائید که تبعات جبران ناپذیر متعددی برایتان در پی خواهد داشت. امید که همفکرانتان سرعقل بیایند و تا کاری دست خوتان، کشور و ملتتان نداده اید مانع اقدامات غیر معقول و گزافه گویی هایتان علیه ملت بزرگ ایران گردند ایرانی که وجودش بمعنای صلح و ثبات در منطقه و جهان است.
ما برای اینکه ایران گوهری تابان شود خون دل ها خورده ایم، ما برای اینکه ایران خانه خوبان شود رنج دوران برده ایم، ما برای جاودانه ماندن این عشق پاک خون دل ها خورده ایم...
احسان محمدنیا، کارشناس ارشد حقوق بین الملل
ادامه
دادگر  , haghpoo
دادگر اطلاعات اصلی خود را بروز کرد. 3 ماه پیش
نام : دادگر

تولد : 5/مرداد/

تولد : 5/فروردین/1370

دادگر  , haghpoo
دادگر اطلاعات اصلی خود را بروز کرد. 6 ماه پیش