گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران , dareche.yjc

گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران

گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران , dareche.yjc

گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران

مطالبدوستان 34
cloobid
dareche.yjc
، 4 سال و 1 ماه و 29 روز
مرد 17 ساله مجرد
ليسانس ،

دوستان

  •  آریا , kohsaran
  • 34 نفر

    morebox img

رسانه ها

  • کلوب دات کام , recreation


تبلیغات

گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران , dareche.yjc
بعد از اینکه خانم آزاده نامداری عکسی از ضرب‌وشتم همسر سابقش را در اینستاگرام منتشر کرد و دعوای خانوادگی را به شبکه‌های اجتماعی کشاند، باعث ناراحتی جمع کثیری از کاربران شد، ماجرا از این قرار است که خانم مجری عکسی از صورت کتک خورده‌اش را در صفحه‌ی شخصیش منتشر کرد، پستی که چند ساعت بعد به دلایل نامعلومی آن را حذف کرد، اما حاشیه‌هایش همچنان باقی بود و هر چه به جلوتر می‌رفتیم ابعاد آن گسترده و گسترده‌تر می‌شد و باعث جریحه‌دار شدن روحیه و عواطف کاربران می‌شد و از همه مهم‌تر اینکه قضاوت نادرستی در این بین توسط کاربران صورت می‌گرفت. یک‌شنبه ۲ فروردین سال ۱۳۹۴؛ خانم نامداری با انتشار پستی به همراه عکسی از چشم و صورت کبود خود اینگونه نوشته بود:
متاسفم که مجبورم این عکس خصوصی رو منتشر کنم. اما دیگه باید... باید... این عکس مستنده و بسیاری از مدیران محترم تلویزیون خودم و حالم رو رویت کردند... امروز به لطف دروغ‌گویی ایشون، مستند من پخش نشد و هزار اتفاق تلخ دیگه... من الان سرپام، خوبم. زندگی می‌کنم. درس می‌دم. کار می‌کنم و دوباره زنده شدم. متاسفم برای رادیویی که آنتن زنده‌ش رو میسپره دست کسی که به نزدیک‌ترین کسش هم رحم نکرد، به تایید دوستاش ازدواج با من فقط یه شو یا نمایش بیشتر نبود، به لطف پدرم من حق طلاق داشتم وگرنه شاید الان زنده نبودم. این عکس تلخه ولی واقعیه، برای هوادارایی می‌گم که از ایشون بت ساختند، بتی که به هیچ مسلکی پایبند نیست، دیگه کسی تو کامنتای من حق نداره اسمی از ایشون بیاره. آقای حسنی می‌دونم دهنت باز میشه به هر تهمتی. اما من واگذارت می‌کنم به خدا... و خوشحالم که دیگه نمی‌بینمت. فقط بدون چهل تا فایل صوتی دست من داری که مدت‌هاست حتی خودم گوشش ندادم... والسلام.

حالا نوبت فرزاد حسنی بود که در مقابل ادعای خانم مجری پاسخگوی کاربران فضای مجازی باشد و دلیل کار خود را بیان کند. آقای فرزاد حسنی همسر سابق آزاده نامداری طی یادداشتی در یکی از سایت‌های خبری در واکنش به این موضوع نوشت:

مردم عزیز سرزمینم... دو سال در برابر اظهارات خلاف واقع و بی حرمتی‌هایی که بر من روا رفت و مظلوم نمایی‌ها و استفاده از احساسات پاک شما سکوت اختیار کردم. اکنون نیز براساس خواسته‌ی مادر سیده 63 ساله‌ام و وثیقه‌ی سوگندی که یاد کرده‌ام پاسخ می‌دهم: کوتاه! کوتاه از آن جهت که احساس من بر این عقیده استوار است که حریم خصوصی افراد متعلق به ذوالحرم است ولاغیر. بر فرض محال اگر این ادعاهای کذب صحت هم داشت، آیا این روش درستی برای بیان آنهاست؟ ریختن آبروی دیگران و حتی خانواده خود به چه قیمتی؟ به قیمت پخش تصویرمان از تلویزیون؟! انسان‌ها را از روشی که برای رسیدن به هدفشان انتخاب می‌کنند بشناسید...

۱- کدام انسانی با اندک بهره هوشی می‌تواند بپذیرد که این خانم تا به حال هیچ گونه شکایتی از من نکرده باشد؟ قطعا با اندکی دقت و بررسی صفحات مجازی متعلق به مشارالیها که سرشار از تصاویر و مدارک غیر واقعیست پاسخ سوال روشن است!

۲- ایشان با بیان ادعاهای گوناگون و تجمیع کلکسیونی از عناوین مجرمانه همچون ضرب و شتم، افترا، تهدید به قتل، شکستن گوشی همراه (باور کنید به همین جرم!) و ارسال پیامک از من شکایت کرده و در تمامی این موارد به واسطه‌ی صدور احکام قضایی دست خالی از دادسرا برگشته است! به عنوان مثال رجوع کنید به پرونده کلاسه‌ی 922192/63 در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه دو تهران. در کدامیک از این موارد محکوم واقع شده ام؟ هیچ کدام!

۳- اساسا مسائل خانوادگی ما به مدیران رسانه چه ارتباطی دارد؟ چرا ایشان با فرافکنی و عدم قبول واقعیت، موضوعات فی مابین در زندگی شخصی را به عدم پخش مستندشان ارتباط می‌دهند؟! اساسا ممنوعیت فعالیت ایشان از مراجع دیگر و به واسطه مواردیست که مرتبط با جدایی‌اش از من نیست.

۴- پاسخ مفصل و قاطع من به این فرمایشات کذب و عکس‌های غیر واقعی و تهمت‌های پی در پی و مظلوم نمایی در مرجع قضایی به واسطه طرح شکایت از ایشان صورت خواهد پذیرفت و فصل الخطاب همه‌ی ما قانون است. تا سیه رو شود هر که در او غش باشد. در پایان می‌خواهم این دو سوال من در صفحه‌ی اینستاگرام ایشان پرسیده شود که:

۱- نظر ایشان درباره گروهک (...) چیست؟
۲- نظر ایشان درباره‌ی عاطفه‌ی مادری و عشق به فرزندشان چیست؟
با سپاس - خاک پای ملت ایران - فرزاد حسنی

اینطور که فرزاد حسنی به عکس ضرب‌وشتم منتشر شده در اینستاگرام خانم مجری و بسیاری از موارد واکنش نشان داد و با قاطعیت پاسخگو شد باید منتظر ماند و دید که آزاده نامداری چه برگه‌هایی را رو خواهد کرد و چه پاسخ‌هایی به این ادعاها خواهد داشت!! گویا این ماجرا و عکس‌العمل‌ها در فضای مجازی سر دراز دارد.

گزارش از سالار واعظی
ادامه
99
گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران , dareche.yjc
جام آسیا با سلفی‌های زیادی از بازیکنان تیم ملی فوتبال همراه بود که انتشار این عکس‌ها در شبکه‌های اجتماعی حاشیه‌های پر رنگی را برای تیم ملی به وجود آورد. ایرانیان زیادی هم در شهر ملبورن محل برگزاری مسابقه ایران حضور داشتند و استقبال بسیار خوبی از بازیکنان کشورمان می‌کردند تا حدی که افرادی ساعت‌ها در مقابل هتل تیم ملی کشورمان انتظار می‌کشیدند تا با بازیکنان ایرانی عکس‌های یادگاری و سلفی بگیرند. بازیکنان هم با کمال میل با ایرانیان مقیم استرالیا و بسیاری دیگر از افراد عکس سلفی می‌گرفتند و در فضای مجازی منتشر می‌کردند. اما این کار فوتبالیست‌ها باعث ناراحتی کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شده بود تا حدی که به بازیکنان تذکر داد تا از مسائلی که ممکن است برایشان حاشیه ساز شود خودداری کنند. علاوه بر سرمربی تیم ملی، محمدزاده رئیس کمیته اخلاق هم به این مسئله واکنش نشان داده است و اعلام کرده که بازیکنان از این به بعد نباید عکس سلفی بگیرند. تمامی این اظهار نظرات در سایت‌های خبری مطرح دنیا بازخورد زیادی را به همراه داشت تا حدی که یکی از سایت‌های عربی ملی پوشان کشورمان را به تمسخر گرفتند. حال بعد از گذشت این اتفاق، بازیکنان تیم ملی کشورمان هیچ عکس سلفی از خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر نکرده‌اند.

گزارش از سالار واعظی
ادامه
گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران , dareche.yjc
پستی که خانم مجری چند ساعت بعد حذف کرد، اما حاشیه‌هایش همچنان باقیست. ماجرا از وقتی شروع شد که صفحه‌ی منصوب به آزاده نامداری عکسی از صورت کتک خورده‌اش را در صفحه‌ی شخصیش منتشر کرد. از ظاهر عکس بدون اینکه مطلبی گفته شود مشخص است ماجرا از کجا آب می‌خورد و چه چیزی باعث شده صورت خانم مجری متاسفانه به این روز بیفتد. کاربران در زیر پست هم شروع کردن به دلداری، همدردی و برخی هم به جان هم افتادن و فحاشی کردن... این عکس و اتفاق اگر واقعی باشد، هیچکسی نمی‌تواند طرف مقابل را محکوم نکند، اما چرا باید عکس مربوط به گذشته در ایام نوروز که روزهای محبت و بخشش و شادی است منتشر شود؟! چرا باید فضایی پیش بیاید تا شایعات بیشتری دامن زده شود..؟! مگر غیر از این است که این دو مجری و بازیگر عزیز از شایعات فضای مجازی گله داشتند... چرا باید این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شود و زندگی خصوصی افراد معرض قضاوت‌های مختلف قرار بگیرد؟! پستی که بعد از چند ساعت حذف می‌شود و صاحب صفحه محبور می‌شود در پستی دیگر از برخورد کاربران گله کند... آیا این ضرب المثل اینجا به کار نمی‌آید؟! از ماست که بر ماست
ادامه
گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران , dareche.yjc
از وقتی بلوثوت و نرم‌افزارهای ارتباط موبایلی مثل وایبر و واتس‌آپ مد شدند گاهی خنده‌های افراد، خنده را روی لب‌های خیلی‌ها خشکانده است. بیژن پسربچه معروفی که تصویرش در گوشی خیلی از افراد چرخیده است یک روزی موقع جواب دادن به سوال معلم زبانش می‌گیرد و فیلمش در فضای مجازی دست به دست می‌شود. میگن خندیدن به هر درد بی درمان دواست، اما باید بدانیم کی، کجا و برای چه می‌خندیم تا این خنده‌ها یک روزی خودشان تبدیل به درد نشوند. این روزها کلیپ‌های خنده‌دار زیادی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که کاربران هم در لایک کردن و بازنشر این دست کلیپ‌ها از یکدیگر سبقت می‌گیرند، اما متاسفانه نمی‌دانیم که انتشار این کلیپ‌ها می‌تواند اتفاقات تلخی را برای افرادی رقم بزند، اتفاقی که برای بیژن رخ داد. بیژن پسر بچه معروفی است که تصویرش در تلفن همراه خیلی از ماها چرخیده تا برای دقایقی خنده را بر روی لبانمان بنشاند، پسر بچه‌ای که هنگام پاسخ دادن به سوال معلم سر کلاس زبانش می‌گیرد و معلم هم با ضبط فیلم آن را در فضای مجازی منتشر می‌کند، از آن موقع به بعد اتفاقات زیادی برای این فرد رخ می‌دهد. حالا شما فکر می‌کنید این پسر بچه کجاست و چه کار می‌کند؟! حس کنجکاوی برایمان دست داد و برای اطلاع از این پسر بچه با تیم فضای مجازی باشگاه خبرنگاران راهی تنکابن شدیم. بعد از کلی گشت و گذار متوجه شدیم بیژن به جای تحصیل، در ساختمانی گچ کاری است. فیلم‌های منتشره از بیژن به حدی در روحیه‌اش تاثیر می‌گذارد که ترجیح می‌دهد به جای درس و مشق دنبال یک کار دیگر برود. خود بیژن می‌گفت دوم راهنمایی که می‌خواندم متوجه این موضوع شدم که کلیپ من در گوشی‌های مردم به یکدیگر بلوتوث می‌شود. بیژن می‌گفت این کلیپ به قدری در شبکه‌های اجتماعی و حتی شبکه‌های ماهواره‌ای پیچیده که سوم راهنمایی و اول دبیرستان همه وقتی منو می‌دیدند مسخره می‌کردند و به خاطر این قضیه می‌خواستم خودم رو بکشم، حالا بیژن به خاطر اینکه چند وقتی است از درس و مشق عقب مانده ناراحت است و می‌خواهد دوباره سر کلاس درس حاضر شود. آقای معلم هم با پیامک و تماس‌های مکرر از بیژن معذرت خواهی کرد چرا که دوست نداشت این کلیپ منتشر شود ولی به هر حال برای معذرت خواهی خیلی دیر بود. نماینده مردم تنکابن هم در تلاش است تا با کمک مسئولین آموزش و پروش ادامه تحصیل را برای بیژن فراهم کنند. خبرنگاران فضای مجازی باشگاه با تهیه گزارش تصویری و پخش آن از بخش خبری مجله خبری ۱۹:۱۰ شبکه اول سیما و پیگیری‌های مستمری که انجام دادند باعث شد تا احسان علیخانی در برنامه زنده تلویزیونی از بیژن به عنوان مهمان دعوت کند. محسن تنابنده فیلم‌نامه‌نویس و بازیگر ایرانی سینما و تلویزیون هم قول داده تا بیژن در پایتخت ۴ هم نقش آفرینی کند، خدا را شاکریم که با پیگیری‌هایمان توانستیم بیژنی را که همه یک روزی مسخره می‌کردند را یک روز شاهد آن باشیم که همه از آن امضا بگیرند.
ادامه
گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران , dareche.yjc
[https://www.aparat.com/v/wa647]
تبلیغات گسترده از اصلی‌ترین علل کسب درآمد فیس‌بوک است، به طوری که این شبکه اجتماعی فقط در چالش سطل آب یخ ۱۰۰ میلیون دلار درآمدزایی کرده است. به همین منظور سامان صباغی در این گزارش در فضای مجازی سری زده به کمپین‌های سطل آب یخ و گزارش جامعی در این خصوص به مجله خبری آورده است.

یک سطل آب یخ که ۱۰۰ میلیون دلار ارزش پیدا کرد. تابستان امسال بسیاری از کاربران فضای مجازی به یک چالش دعوت شدند، چالش سطل آب یخ قرار بود ابزاری برای همدردی با بیماران ALS باشد، اما خیلی از ماها به چشم یک تفریح به آن نگاه کردیم. البته همان موقع هم نقدهایی به این چالش وارد شد بعضی‌ها بر ماهیت این چالش ایراد گرفتند و بعضی‌ها هم گفتند در شرایط کمبود آب جایی برای این تفریحات نیست. حالا بعد از گذشت ۶ ماه نام این چالش بر سر زبان‌ها برگشته است.

شرکت Deloitte & Touch گزارشی از درآمدهای فیس‌بوک منتشر کرده که در آن اشاره شده که تبلیغات گسترده از اصلی‌ترین علل کسب درآمد فیس بوک است به طوری که این شبکه اجتماعی تنها در چالش آب یخ ۱۰۰ میلیون دلار درآمد زایی کرده است. فعالیت‌های مجازی کاربران فیس‌بوک مثل عضویت در گروه‌ها انجام بازی‌های آنلاین و پخش فیلم‌های تبلیغاتی مابین کلیپ‌های چالش سطل آب یخ درآمد ۱۰۰ میلیون دلاری را برای این شبکه فراهم کرده است. پس با این حساب می‌شود گفت که چالش سطل آب یخ به اسم ALS بوده ولی به کام فیس‌بوک تمام شده است.
ادامه