نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
باب  الجواد , babaljavad

باب الجواد

باب  الجواد , babaljavad

باب الجواد

مطالب
cloobid
babaljavad
، 5 سال و 9 ماه و 14 روز
زن 81 ساله مجرد
ليسانس ،
وبلاگ میهن بلاگ
باب  الجواد , babaljavad
خـــــدای خوبم
حس بودنت زیباترین حس دنیاست...
تو ڪه باشی امروز ڪه نه
در تمام لحظه ها عشق و آرامش جاریست
#خـــــدا جانم
نعمت سلامتى مبداء
همه نیازها ست
و عاقبت بخیرى
مقصد همه نیازها
تو را به مهربانیت
این دو را به همه همراهانم عطا فرما
ادامه
99
25
4
7
باب  الجواد , babaljavad
جانم فدای تو
پیدای پنهان!
ای که بیرون از جمعِ ما نیستی...

بِنَفْسِی أَنْتَ مِنْ مُغَیَّبٍ لَمْ یَخْلُ مِنَّا... (ندبه)

#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
ادامه
51
3
9
باب  الجواد , babaljavad
واقعا تو با خون خودت #عصر_جدید ی را آغاز کردی!
ادامه
45
3
13
باب  الجواد , babaljavad
صحیفهٔ سجادیه که بخوانی تازه میفهمی هرچه غصه هایت بزرگ تر باشد٬ یـاد خـدا آرام تـرت می کنـد ...!

«یا اُنْسَ کُلِ مُستَوحِشٍ غَریبٍ و یا فَرَجَ کل مَکْروبٍ کئیبٍ. (دعای 16)»

ای آرام دل‌های متوحش سرگردان و ای گشایش دل‌های اندوهگین و شکسته.
ادامه
70
4
22
باب  الجواد , babaljavad
❤️ محبت کی شدید می‌شود؟ وقتی که چیزی یا کسی را بیشتر از خودت دوست داشته باشی. آنگاه خودت را فدای او می کنی. پیامبر فرمود:«فرد مومن نمی شود مگر اینکه اولیای خدا را بیشتر از خودش دوست داشته باشد.؛ لَا یُؤْمِنُ عَبْدٌ حَتَّى أَكُونَ أَحَبَّ إِلَیْهِ مِنْ نَفْسِهِ‏»(امالی صدوق، ص334) ایمانِ برآمده از #محبت شدید تو را از خودخواهی در می‌آورد.

❤️ البته ما در ادبیات دینی چیزی به نام آدم خودخواه نداریم، قرآن می فرماید تو عبد آفریده شده‌ایی، یا عبد خدا هستی یا عبد ابلیسی یا عبد طاغوت، تو برای خودت نیستی.

❤️خدا تو را #عاشق افریده، خدا تو را عبد آفریده، یعنی کسی که می خواهد خودش را فدا کند حالا اگر خودت را فدای #خدا نمی‌کنی بگو ببینم داری فدای چه کسی می شوی؟ انسان، عاشق و عبد آفریده شده است، عاشق و عبد هم فدای معشوق و معبودش می‌شود، حالا بگو معشوقت کیست؟ خودت نمی‌توانی باشی، یا فدای خدا یا فدای ابلیس و طاغوت.

❤️ تو نمی توانی عاشق نباشی، برای خودت باشی. تو بالاخره برای کسی هستی؟ بگو ببینم الان برای که هستی؟ انبیاء نیامده‌اند ما را از خودخواهی در بیاورند بلکه آمده‌اند تا ما را، از اینکه برای دیگران باشیم در بیاورند و ما را برای خدا و فقط برای خدا قرار دهند.(امیرالمومنین: أَمَّا بَعْدُ فَإِنَّ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى بَعَثَ مُحَمَّداً ص بِالْحَقِّ لِیُخْرِجَ عِبَادَهُ ...مِنْ وَلَایَةِ عِبَادِهِ إِلَى وَلَایَتِهِ ...(کافی، ج8، ص386)) وقتی برای خدا باشیم به نفع خودمان هم خواهد بود. وقتی برای غیر خدا باشیم به ضررمان خواهد بود. اگر خدا را فراموش کردی خودت را هم فراموش خواهی کرد «نَسُوا اللَّهَ فَأَنْساهُمْ أَنْفُسَهُم»(حشر،19)

❤️ چگونه می‌توانی خودخواه باشی؟ کمی به خودت نگاه کن ببین فدای چه کسی می شوی؟ حد وسط هم ندارد، نه برای خدا باشی نه برای دیگران باشی، بلکه برای خودت باشی. این امکان ندارد!

❤️ حضرت امیر به کسانی که فکر می‌کردند برای خودشان کسی هستند(مثل معاویه) می فرمود: نه بابا تو برای شیطان هستی، خودت را نجات بده.(فَاتَّقِ اللَّهَ یَا مُعَاوِیَةُ فِی نَفْسِكَ وَ جَاذِبِ الشَّیْطَانَ قِیَادَك؛ اى معاویه، درباره خود از خدا پروا كن، و عنانت را از دست شیطان به در آر.(نهج البلاغه، نامه 32)‏)

❤️ بعضی ها شازده هستند، فکر می‌کنند می‌توانند وسط باشند، یعنی نه برای خدا باشند نه برای غیر خدا.

❤️ بله در روایت داریم برخی بندۀ هوای نفسشان می‌شوند. این که خودخواهی حقیقی نیست. همین هوای نفس به انسان ضرر می‌زند اصلا او دشمن است، خودی نیست. در مناجات میگوییم: خدایا به #خودم ظلم کردم، دشمنت مرا اسیر کرده، من می‌خواهم برگردم و بندۀ تو باشم.

❤️ عاشقی یک ضرورت هست. نه یک تعارف. #عاشقی دِسر دین نیست، که بگویی «عاشق خدا شدن هم بد نیست، جالب است.»

#حجت_الاسلام_پناهیان
ادامه
39
4
15