نرم افزار اندروید کلوب
عرشیا گرافیک , arshiyaandishesara

عرشیا گرافیک

  طراحی چاپ گرافیک www.arshiyagraphic.com      09195712622  
عرشیا گرافیک , arshiyaandishesara

عرشیا گرافیک

مطالب تصاویر 6دوستان 278
cloobid
arshiyaandishesara
، 10 سال و 7 ماه و 25 روز
مرد 37 ساله مجرد
ليسانس ، مدیر موسسه طراحی و گرافیک

دوستان

 • محمدعلی آرمیون , armion
 • فارا , fara.m
 • پسر مبارز , hesssam67
 • شهرام م , parsareza
 • 278 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

6 تصویر ...

morebox img

رسانه ها

 • تیک آف , tike_off
  مدیرتیک آف
 • انجمن گرافیک , arshiyagraphic
 • 5 رسانه

  morebox img
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
عرشیا گرافیک , arshiyaandishesara
عرشیا گرافیک اطلاعات اصلی خود را بروز کرد. 4 ماه پیش
99
عرشیا گرافیک , arshiyaandishesara
عرشیا گرافیک اطلاعات حرفه خود را بروز کرد. 4 ماه پیش
وب سايت کاري : http://arshiyagraphic.com

کامنت بنویسید...
خاله کتی , sara_mahtab
سه شنبه 23 مهر ، 06:31
عالی
ادامه
عرشیا گرافیک , arshiyaandishesara
عرشیا گرافیک اطلاعات علایق خود را بروز کرد. 4 ماه پیش
علایق : گرافیک نویسندگی و پژوهش کوه این روزا تنهایی عادتم شده چند برگ کاغذ و یه قلم همدمم شده

غذا : ته چین گوشت و مرغ با خورشت پر رب باقالی پلو با گوشت ماهی و مرغ آبگوشت ماکارونی دلمه قرمه سبزی ماهی پلو همهههههههههههههه چی

عرشیا گرافیک , arshiyaandishesara
تصاویر پاناروما عکس‌هایی هستند که فضای وسیع تری نسبت به عکس‌های معمولی را پوشش می‌دهند؛ و نحوهٔ ساخت آن‌ها چنین است که با کنار هم قرار دادن تعدادی عکس معمولی به‌وجود می‌آیند. البته این تصاویر امروزه با نرم افزار ها و گوشی های مختلف بسیار راحت ساخته می شوند اما در گذشته هنگامی که عکاسی پاناروما اختراع شد، به هم چسباندن عکسها تنها راه ساخت تصاویر پاناروما یا سراسرنما بود. در این مطلب میخواهیم بیشتر با تاریخچه و نحوه‌ی ساخت تصاویر پاناروما آشنا شویم.
تاریخچه تصاویر پاناروما

تصاویر پاناروما قرن 19 اختراع شد و در آن زمان همانطور که اشاره کردیم تنها راه بهم چسباندن تصاویر بود، ابتدا و اولین عکس که به این صورت گرفته شد در سال 1851 توسط مارتین بهرمانکس بود که چندین عکس از تپه ریکون در سانفرانسیسکو گرفت. گفته می‌شود که این عکس در اول ۱۱ قسمت بود. همچنین خود کلمه پانوراما از معادل انگلیسی آن یعنی Panorama گرفته شده که از ترکیب Pan (به معنی all = همه) و rama (به معنی sight = دید) ساخته شده‌است.
طرز ساخته شدن تصاویر پاناروما

تصاویر پاناروما براساس یکی از تکنیک های پردازش تصویر به نام بهم چسباندن ساخته می شود. در این فرآیند چندین تصویر مختلف که دارای نواحی همپوشان هستند با یکدیگر ترکیب شده و یک تصویر واحد را بوجود می آورند. لذا یک تصویر پاناروما اما تصویر عریض است که دارای زاویه دید وسیعی می باشد.

معمولا ساخت این تصاویر با نرم افزارهای ویژه ای انجام می شود هرچند برخی از دوربین های دیجیتال که دارای تکنولوژی Panoscan هستند قادرند خودشان چندین عکس را گرفته و تصویر پاناروما را تولید کنند. امروزه نیز تقریبا همه گوشی ها دارای این تکنولوژی هستند که این تصاویر را درست نمایند. همچنین نرم افزار Hugin نیز یکی از نرم افزار های رایگان و بسیار قدرتمند برای تولید این نوع از تصاویر می باشند.

به امید فردایی روشن :-)
منبع : عرشیا گرافیک/چاپ عرشیا
http://arshiyagraphic.com/
ادامه
عرشیا گرافیک , arshiyaandishesara
تصاویر موزاییکی تصاویری هستند که به بخشهایی تقسیم شده ( اغلب مستطیلی ) و هر بخش آن با تصاویر کوچکی جایگزین شده است، در این مطلب میخواهیم بیشتر با این نوع از تصاویر آشنا شویم و نرم افزار های ساخت این تصاویر را نیز به شما معرفی کنیم.
تصاویر موزاییکی چیست و چگونه ساخته می شود؟

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، تصاویر موزاییکی تصاویری هستند که به بخشهایی تقسیم شده ( اغلب مستطیلی ) و هر بخش آن با تصاویر کوچکی جایگزین شده است. زمانیکه به تصویر موزاییکی بدون زوم نگاه کنید پیسکسل های تصاویر کوچک به شکل تصویر اصلی بنظر می رسند، اما با بزرگ کردن تصویر تصویری خواهیم دید که در واقع از تعداد بسیار زیادی تصویر کوچک تر ساخته شده است.

روش های زیادی برای ساخت تصاویر موزاییکی وجود دارد، یک روش پیکسل های هر ناحیه مستطیلی با پیکسل های تصاویر کوچک موجود در کتابخانه تصویر مقایسه می شود و سپس این ناحیه مسنطیلی با تصویری از کتابخانه جایگزین می گردد که کمترین مجموع تفاوت را دارد.

کدام نرم افزار ها برای ساخت تصاویر موزاییکی مناسب است؟

نرم افزار های متععدی این کار را انجام می دهند که از جمله آن ها می توان به نرم افزار های زیر اشاره کرد:

نرم افزار Mosaizer Pro
نرم افزار Easy Mosaic Pro
نرم افزار Mosaic Creator Pro

از بین نرم افزار های بالا معرفی شده کار با مورد اول بسیار ساده بوده است و بصورت رایگان در اختیار است و با چند کلیک ساده می تواند تصویر موزاییکی مورد نیاز خود را بسازید. البته این تصاویر را نیز با فتوشاپ هم می توان ساخت که البته که یکم کار سخت است، اما خروجی می تواند بسیار مطلوب و باب دل باشد.

به امید فردایی روشن :-)
منبع: عرشیا گراقیک/چاپ عرشیا
http://arshiyagraphic.com/
ادامه