نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
آرش غنی زاده , ansar_m

آرش غنی زاده

 اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه .....
آرش غنی زاده , ansar_m

آرش غنی زاده

مطالب تصاویر 17دوستان 235
cloobid
ansar_m
، 13 سال و 7 روز
مرد 34 ساله متاهل
يک سال کالج ، طراح وب

دوستان

 • شهره د , ranginkaman7
 • 235 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • نان خانگی رَوا
 • نان خانگی رَوا
 • نان خانگی رَوا
 • نان خانگی رَوا
 • نان خانگی رَوا
 • نان خانگی رَوا (سالم ترین نان دنیا!)
 • خمیر ترش خانگی
 • خمیر ترش خانگی (مخمر وحشی) (استارتر خمیر ترش)

17 تصویر ...

morebox img

رسانه ها

 • ضد صهیونیسم , antiisrael
 • وقتی.......... , entezare_faraj
 • 40 رسانه

  morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
آرش غنی زاده , ansar_m
[https://www.aparat.com/v/mN07J]
خط قرمز نظام، روحانی و چپاولگران بیت المال نیستند! خط قرمز نظام، حراج کنندگان دستاوردهای انقلاب و شهدا نیستند.
خطرناک ترین جریان در نظام امروز ما جریان احمدی نژاد است چرا که با قدرت پرچم بازخوانی خط خمینی را در دست گرفته و به این واسطه اصولگرا و اصلاح طلب، ضد انقلاب و سلطنت طلب، خود عمار پندار و حزب اللهی غرب گرا، همگی جایگاه غصبی خود را در معرض فروپاشی می بینند.
به این خاطر است که اگر قرار به پیش گیری از دو قطبی شدن! فضای سیاسی کشور باشد این قطب احمدی نژاد است که حضورش تهدید کننده است و همگی حاضر خواهند بود در پشت پرده بر ضد جریان عدالت خواه با یکدیگر پیمان اتحاد بندند ...
علی نیاید، هر خری می خواهد بیاید بیاید! یادمان نرود علی علیه السلام را هم با حربه دوقطبی شدن اسلام خانه نشین کردند.
یاد آرید خطبه آن روز مادر را که فریاد می زد: خود در فتنه خود گرفتار شدید، شما فتنه شناس هستید یا فتنه گر؟ (این مضمون سخنان حضرت زهرا (س) است) گفتید خون ریخته می شود، اغوا به امنیت کردید، برای اینکه جامعه آرام بماند سراغ علی نروید، بعضی ها شمشیر می کشند، چند دستگی می شود، سراغ امام عدل نروید که فتنه به پا می شود. هرچه که می خواهد بشود، صدای ظالمان در می آید که بیاید، شمشیر از غلاف می کشند که بکشند!
این صحبت های حضرت زهرا خطرناک بود، از مسجد بیرون آمد. تعدی کردند و در کوچه زمینش زدند...
ادامه
99
کامنت بنویسید...
محمد عیسی   , eshghbekhoda
چهارشنبه 30 خرداد ، 17:02
لا اله الا الله * محمد رسول الله
ادامه
آرش غنی زاده , ansar_m
مسعود ده نمکی:
هاشمی‌ها عنوان فیلمی می‌تواند باشد که نسل امروز و فردا را با تاریخ معاصر ایران و بویژه نیم قرن اخیر بیشتر آشنا کند. بازیگری توانمند که هم می تواند نقش پوزیسیون را بازی کند و هم اپوزسیون. هم ریسی باشد که بادیگاردهای سیاسی اش دنبال مادام العمر کردن حکومتش باشند و هم خودش معلم دموکراسی. هم می تواند زیر میز بازی باخته بزند و هم می تواند خود را استاد رعایت اخلاق و قواعد بازی سیاسی جا بزند .هم می تواند چپ ها و ملی مذهبی ها را در دوران قدرتش آب خنک بخوراند هم می تواند پدرخواندگی آنها را در دوران فطرتش بکند و قصه شاه و شاه بازی را از افکار عمومی پاک کند .این بازیگر یک بند باز سیاسی است که فلاش چپ می زند و به راست می پیچد و بالعکس چون او با هیچکس نیست او با خودش است و بقیه ابزارند. درست مثل دهه شصت که دوران موشک خوردن ملت بود او دنبال گفتمان بود و جنگ جنگ تا یک پیروزی استراتژی اش، و امروز که سایه موشک ها و تحریم ها و تهدید های هسته ای بالای سر ملت است این بازیگر دنبال گفتمان با دشمن است و موشک ها را توهم می پندارد .ولی ای کاش این بازیگر سیاست و آدم هایی از این دست آن موقع که در اوج قدرت بودند به جای بستن دهن منتقدان و سر داده شدن شعار مخالف هاشمی دشمن پیغمبر است دستشان به توییت می رفت و می نوشتند اشدا علی الکفار رحما بینهم. راستی آقای هاشمی سال 70 را به خاطر دارید صف اول نماز جمعه وقتی به جای تملق های همیشگی مردم من شعار اصلاح وضعیت فرهنگی را دادم دولت شما در همان سلولی که شما را در توحید بازجویی کردند چطور با من گفتمان کرد؟ نالبته نه فقط با من! اگر رفتار متکبرانه دولت شما در دهه هفتاد نبود چرخه قدرت و نقد ساختارها طبیعی پیش می رفت و جای شاکی و متشاکی عوض نمی شد. اما مطمئنا تاریخ در توییت خلاصه نمی شود. شاید با ساخت این فیلم جوانان خوش قلب کشورم بفهمند که نباید بازیچه کسانی شد که هم از دیوار لانه جاسوسی بالا می روند و هم پایش بیافتد سر زیر آب می کنند و شهید می سازند و بعد معلم دموکراسی و مدارا می شوند.
ده‌نمکی در ادامه یادداشت‌اش می‌نویسد: اگر فیلم هاشمی ها را بسازم شاید دیگر نیازی به ساخت فیلمی تاریخی برای ترسیم انحراف خواص و شکل گیری عاشورای سال 63 هجری نخواهیم داشت چون دوران ما پر شده از کسانی که نفش آقا‌ها و آقازاده های صدر اسلام را بازی می کنند. خدا کند در این صف بندی که هر روز پر رنگ تر می شود آقایان به فکر دین خود باشند نه دنیای خود.
لازم به توضیح است بعد از نگارش این متن هر اتفاقی برای من و رسوایی افتاد این صفحه حک شده و ارادت خود را به حاجی گرینف ها ثابت کرده ام.
ادامه
کامنت بنویسید...
مجتبی روشنی , mogtaba95
دوشنبه 5 مهر ، 13:32
++
ادامه
فرزاد هاشم زاده , farzad_hashemzadeh
سه شنبه 19 مرداد ، 16:08
مرگ بر شاه مرگ بر شاه ، اکبر شاه
ادامه
آرش غنی زاده , ansar_m
* نام این نان به افتخار حکیم معاصر دکتر حسین روازاده و تأسی از رهنمودهای ایشان در احیای سلامت انتخاب گردیده است.

به چه دلیل استفاده از نان های پخته شده در نانوایی ها توصیه نمی شود؟

1. عدم استفاده از آرد سبوس دار (به خصوص در نان های صنعتی) یا ترکیب آن با آرد سفید در نانوایی های سنتی

2. استفاده از آردهای غنی شده در نانوایی ها:
به نقل از دکتر روازاده: "دانشمندی 27 سال پیش کشف کرد که قرص آهن را همراه با نان نباید بخوریم، آلزایمر می گیریم و به خاطرش از آمریکایی ها جایزه گرفت. حالا از همان یافته علمی استفاده کرده اند و آمدند در ایران دارند به عنوان غنی سازی آرد به آردها آهن و اسیدفولیک می زنند و یقین داشته باشید، الان که سه سال از شروع این کار گذشته ولی مملکت ما تا هفت سال دیگر پر از آدم آلزایمری می شود."
منبع مرتبط: http://www.j-alz.com/awardarchives#2011

3. استفاده از جوش شیرین و بدتر از آن جوهر قند بجای خمیرمایه در نانوایی ها:
امروزه خطری که بیش از همه سلامت نان های پخته شده در نانوایی ها را تهدید می نماید سمی ست مهلک با نام "جوهر قند" یا سدیم دیتیونیت!
درباره جوهر قند بیشتر بدانیم: http://jamejamonline.ir/online/1816658909518907973

* لازم به ذکر است در تهیه نان روا بجای مخمرهای کارخانه ای، از خمیر ترش خانگی استفاده گردیده است که دستور تهیۀ آن به دنبال عدم کامیابی در اجرای دستورالعمل های موجود در منابع فارسی (استفاده از پیاز و ماست)، پس از آزمون و خطاهای فراوان و ممارست نگارنده در اصلاح و سازگارسازی دستورالعمل "خمیر ترش خلیج سانفرانسیسکو" (که در ترکیب آن تنها از آب و آرد استفاده می گردد) با اقلیم ایران زمین، برای نخستین بار به زبان فارسی به نگارش در آمده است.
طرز تهیه خمیر ترش سنتی : http://www.cloob.com/u/ansar_m/123154296

طرز پخت نان خانگی خمیر ترش (بدون مخمر) :

لوازم مورد نیاز:
- ترازوی آشپزخانه
- کاسۀ چینی یا شیشه ای گرد متوسط × 4
- سلفون یا کیسۀ پلاستیکی
- کاغذ روغنی
- دماسنج رومیزی دیجیتال

راهنمای آماده سازی خمیر ترش:
- 80 گرم خمیر ترش تازه (طرز تهیه: http://www.cloob.com/u/ansar_m/123154296)
- 660 گرم آب بدون کلر ولرم
- 660 گرم آرد گندم سبوس دار
آب و آرد را درون کاسه ای بزرگ با خمیر ترش مخلوط نموده، به خوبی هم می زنیم تا خمیری یکنواخت حاصل گردد. اطراف ظرف را تمیز نموده و به طور کامل با سلفون می پوشانیم. سپس حوله ای (به منظور تاریک نمودن) بر روی آن قرار می دهیم.
ظرف را به مدت 6 ساعت در محلی با دمای ثابت 21 تا 24 درجه سانتیگراد (مانند سقف یخچال) قرار می دهیم.

مواد لازم:
- خمیر ترش آماده سازی شده
- 450 گرم آرد گندم سبوس دار
- 4 قاشق غذاخوری شکر سرخ
- 4 قاشق چای خوری نمک دریا
- روغن زیتون جهت چرب نمودن ظرف و دستان

* جهت تهیۀ مواد اولیۀ مورد تأیید می توانید به فروشگاه اینترنتی http://attari24.ir مراجعه فرمایید.

* مواد فوق جهت تهیه 4 عدد نان روا هر یک به قطر تقریبی 18 و ارتفاع 5 سانتی متر با وزن 500 گرم در نظر گرفته شده است که بر حسب نیاز خود می توانید مقادیر را نصف یا دو برابر نمایید.

مواد را به ترتیب با هم مخلوط نموده و به مدت 7 تا 10 دقیقه ورز می دهیم.

* جهت ورز دادن خمیر، خمیر را بر روی سطحی صاف و آرد پاشی شده قرار داده و با حرکت پارویی دستان آن را به شکل استوانه در می آوریم. سپس از طرفین بر روی خود تا نموده و مجدداً به شکل استوانه در می آوریم. بلند نمودن و کوبیدن خمیر بر روی سطح نیز باعث افزایش کیفیت و مقاومت آن می گردد. این عملیات را به مدت 10 دقیقه تکرار نموده تا از تست چسبندگی (جدا شدن کامل خمیر از سطح، همانند جدا نمودن آرام برچسب) و پنجرۀ گلوتن (عدم پارگی یا سوراخ شدن خمیر در هنگام کشیدن سطحی نازک از خمیر میان دستان) سربلند بیرون آید.

* جهت از میان بردن چسبندگی خمیر در هنگام ورز دادن، دست ها را هر چند مرتبه یکبار به روغن زیتون آغشته نمایید.

خمیر ورز داده شده را به چهار قسمت تقسیم نموده و هر قسمت را پس از گرد کردن در کاسه ای متوسط و روغن اندود شده قرار می دهیم و به طور کامل با سلفون می پوشانیم. سپس حوله ای (به منظور تاریک نمودن) بر روی آن قرار می دهیم.
ظرف ها را به مدت یک ساعت در محلی با دمای ثابت 21 تا 24 درجه سانتیگراد (مانند سقف یخچال) قرار می دهیم تا خمیر افزایش حجم یافته و سطحی صاف پیدا نماید.

بوسیلۀ قاشق لبه های خمیر را از کاسه جدا نموده و پس از پاشیدن آرد بر روی سطح آن، هر یک را به آرامی بر روی سینی فر (پوشانده شده با کاغذ روغنی) که به خوبی آرد پاشی شده است بر می گردانیم.

فر را 15 دقیقه پیش از شروع پخت با دمای 240 درجه سانتیگراد روشن می نماییم تا آماده شود.
سطح خمیر ها را بوسیلۀ قلمو به زردۀ تخم مرغ آغشته نموده و توسط درب خودکار بیک (مطابق تصویر) 7 سوراخ بر روی هر یک ایجاد می نماییم.

سینی را به مدت 30 تا 35 دقیقه در طبقۀ میانی فر با دمای 190 درجه سانتیگراد قرار می دهیم تا نان ها برشته و پوک شود.

پس از اتمام پخت، نان ها را به مدت 30 دقیقه پیش از مصرف در محلی خنک قرار می دهیم.

نوش جان!

* این نان تا یک هفته خارج از یخچال و داخل کیسۀ پارچه ای قابل نگهداری خواهد بود.

* از زمان خارج نمودن خمیر ترش از یخچال تا آماده شدن نان جهت مصرف، در حدود 20 ساعت زمان مورد نیاز می باشد.

* برنامۀ پیشنهادی:
جهت تهیۀ 4 عدد نان روا، پس از خارج نمودن خمیر ترش از یخچال (ساعت 18)، 12 ساعت بعد (ساعت 6) 80 گرم از خمیر ترش را با 660 گرم آب و 660 گرم آرد مخلوط نموده و مابقی خمیر ترش را (120 گرم) پس از ترکیب با 60 گرم آب و 60 گرم آرد برای نوبت بعد در یخچال قرار می دهیم.
6 ساعت بعد (ساعت 12:30) 450 گرم آرد را به همراه شکر و نمک به ترکیب اضافه نموده و پس از ورز دادن و تقسیم نمودن، یک ساعت به آن استراحت می دهیم. فر را با دمای 240 درجه روشن نموده و روی خمیر ها را به زردۀ تخم مرغ آغشته می نماییم.
پس از 35 دقیقه پخت با دمای 190 درجه، در ساعت 14:30 نان آمادۀ مصرف می باشد.

* به مرور و با فعال تر شدن خمیر ترش، بوسیلۀ کاهش میزان خمیر ترش استفاده شده در مرحلۀ نخست (آماده سازی خمیر ترش) و نیز کاهش زمان های استراحت، می توان طعم ترش نان را کنترل نمود.

* قیمت تقریبی هر نان در حدود 3,000 تومان (معادل 2 عدد نان سنگک کنجدی آزاد پز!) برآورد می گردد.

* دستور پخت نان و تصاویر از آرش غنی زاده (هر گونه انتشار با ذکر منبع یا بدون ذکر آن مجاز می باشد!)
ادامه
  کامنت بنویسید...
  مجتبی روشنی , mogtaba95
  دوشنبه 5 مهر ، 13:32
  +
  ادامه