نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
شرکت اندیشه سبز , andishesabzco

شرکت اندیشه سبز

شرکت اندیشه سبز , andishesabzco

شرکت اندیشه سبز

مطالبدوستان 52
cloobid
andishesabzco
، 7 سال و 1 ماه و 26 روز
مرد 28 ساله مجرد
دکتري و بالاتر ،

دوستان

 • 313 , vahidnoruzi
 • نیما رحیمی , nima_rah
 • آرش رضایی , arashvoldemort
 • 52 نفر

  morebox img

رسانه ها

 • مرجع جوجه کشی ایران , Hovabator
 • کلوب دات کام , recreation
 • 4 رسانه

  morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
شرکت اندیشه سبز , andishesabzco
رطوبت سالن مرغداری از بزرگترین مشکلات در سیستم بسته میباشد . این رطوبت ناشی از مدفوع و همچنینرطوبت هوای تنفسی میباشد . تقریباً تنها راه نجات از رطوبت سالن ، افزودن جریان هوا در آن می باشد . رطوبت نسبی تعیین کننده میزان جذب رطوبت توسط هواست . هنگامی که رطوبت نسبی پایین تر باشد ، جذب رطوبت هوای سالن بیشتر است . کل رطوبت سالن مرغداری در هوا نیست ، بلکه قسمت اعظم آن در بستر پوشالو یا مدفوع قرار گرفته است . مدفوع تازه دارای 75-80 درصد آب است . در حالیکه میزان رطوبت بستر پوشال بسیار متغیر می باشد . بطور مثال در آب و هوای گرم به میزان 5-10 درصو و در آب و هوای مرطوب به 70-80 درصد میرسد . تعیین رقمی بعنوان رطوبت طبیعی بستر پوشال مشکل به نظر میرسد ، ولی برای جوجه های در حال رشد رطوبت بستر پوشال 20-40 درصد و برای پرندگان مسن تر بین 10-30 درصد مناسب است . وقتی رطوبت نسبی هوای سالن به 50 درصد میرسد ، رطوبت بستر پوشال نزدیک به 25 درصد خواهد شد .

برای مشاهده مقاله کاملتر لطفاً به لینگ زیر مراجعه فرمایید :
http://www.iran-mashin.com/Incubation-Contents/رطوبت-مرغداری.html
ادامه
99
شرکت اندیشه سبز , andishesabzco
6 سال پیش
تولید مثل طوطیدانش تولید مثل و تکثیر طوطی ها مستلزم کسب اطلاعاتی درزمینه ترکیب گروه های تولید مثلی ، فرایند توسعه ارتباط های تولید مثلی،ایجاد آشیانه ،الگوهای مراقبت والدینی و عواملی است که بر موفقیت تولید مثلی انواع مختلف طوطی ها اثر میگذارد . درک عمبق تولید مثل آنها مستلزم آشنایی مناسب و ارزیابی دقیقی از تغییر و تنوعات بین گونه ای و داخل گونه ای است .

برای مشاهده ادامه مقاله به سایت زیر مراجعه کنید:
http://www.iran-mashin.com/Incubation-Contents/تولید-مثل-طوطی.html
ادامه
شرکت اندیشه سبز , andishesabzco
طوطی ها حتی اگر مدت زیادی در کنار انسان بمانند و یا از بدو تولد توسط انسان نگهداری شوند ، پرندگان وحشی محسوب میشوند و اجداد یکی از دو نسل پیش اغلب گونه های آنها ولو اینکه اکنون به صورت اهلی تولید مثل کرده و تکثیر شوند ، در شرایط کاملاً وحشی به سر می برده اند . بنابرین تمامی طوطی ها دارای خزانه ژن ها و رفتارهای وحشی هستند . برای مشاهده مقاله کامل به وبسایت زیر مراجعه فرمایید .

http://www.iran-mashin.com/Incubation-Contents/انتخاب-طوطی-نگهداری.html
ادامه
شرکت اندیشه سبز , andishesabzco
هرگز برای وادار کردن پرنده به سوت نکشیدن یا سر و صداهای آزار دهنده دیگر ، آنها را تنبیه نکنید ، روی قفس آن نکوبید و سر آن داد نکشید . اگر چنین کنید ، حداقل آسیب بیشتری که به شما وارد میشود ، یاد گرفتن داد کشیدن توسط پرنده ر خود شما خواهد بود و میدانیم که اگر پرنده سخن گو داد کشیدن را یاد بگیرد ، چون داد کشیدن عادت معمولی آن خواهد شد ، مدام داد میکشد و آزار بیشتری به شما میدهد . با داد کشیدن سر پرنده ، هر وقت شما نزدیک قفس میشوید ، ترس و وحشت وجودش را فرا میگیرد و در این حالت ، حالت اهلی بودن و بیشتر توان و علاقه اش به سخن گویی از بین میرود و به علاوه بجای کلماتی که یاد گرفته است ، ممکن است فقط به داد کشیدن راغب شود .

مشاهده اطلاعات کامل در وبسایت رسمی پرورش طیور :
http://www.iranjooje.com/mynah-bad-habits.html
ادامه
شرکت اندیشه سبز , andishesabzco
تمام پرندگان وحشی اهلی شده و دست آموز شده که بطور روزمره از قفس خارج میشوند ، باید بطور صحیح بال چینی شوند تا از فرار آنها جلوگیری شود . برای چیدن بال های مینا دو روش وجود دارد . یک روش این است که شاهپرهاییک بال چیده شود . شاهپرها را نباید زیاد کوتاه چید . شاهپرهای کوتاه چیده شده ، هریک همانند چوبی در زیر بغل مینا عمل میکند . همچنین ممکن است دوشاخه شوند یا بطرف پیازپر فشرده شوند و از رشد پرهای جدید موجود در پیاز پرها ممانعت شود . بهتر است شاپه پر ها از طول به اندازه نصف دو سوم چیده شوند . برخی از افراد بجای یک بال ، هر دو بال را میچینند . ، زیرا از منظره غیر متعادل مینایی که فقط یک بالش چیده شده باشد خوششان نمی آید . همچنین پرندگانی که فقط یک بالشان چیده میشود ، در پروازهای جزیی و ضروری تعادل ندارند ، لذا حتی پروازهای کوتاه و ضروری ، مثل فرود آمدن از بالای قفس بر روی زمین برای آنها مشکل میشود .

برای مشادهد مقاله کامل به لینک زیر مراجعه فرمایید .
http://www.iran-mashin.com/Incubation-Contents/بالچینی-پرندگان.html
ادامه