نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
مراد علی امین وند , aminvand

مراد علی امین وند

 ولایت پذیری و كار جهادی و دوری از تفرقه انگیزی و اتحاد در مقابل دشمن اصلی لازمه ی امروز كشور است .
مراد علی امین وند , aminvand

مراد علی امین وند

مطالب
cloobid
aminvand
، 14 سال و 1 ماه و 9 روز
مرد 30 ساله مجرد
ليسانس ، دانشجو
رسانه فروردین - سرویس وبلاگ
مراد علی امین وند , aminvand
مراد علی اطلاعات اصلی خود را بروز کرد. 5 سال پیش
صفحه وب : http://ali.Aminvand.ir

99
کامنت بنویسید...
محمد عیسی     , eshghbekhoda
سه شنبه 29 خرداد ، 19:02
لا اله الا الله * محمد رسول الله
ادامه
مراد علی امین وند , aminvand
بوسه رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس و مجاهد فرهنگی شهر تهران حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران نثار دستان بزرگ پدر شهید فهمیده سوژه کاربران شد و به عنوان عکس هفته فضای مجازی ایران انتخاب گردید .
ادامه
مراد علی امین وند , aminvand
مراد علی 5 سال پیش
ولایت پذیری و كار جهادی و دوری از تفرقه انگیزی و اتحاد در مقابل دشمن اصلی لازمه ی امروز كشور است .
مراد علی امین وند , aminvand


به گزارش روابط عمومی مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی (فرا)، مراد علی امین وند، کارشناس فضای مجازی، در وبلاگ خود نوشت:

در تعریف خلاصه کلمه تروریسم می‌توان از جمله «هر نوع استفاده یا تهدید به استفاده از خشونت غیرقانونی و غیرانسانی که برای دستیابی به هدف مشخصی انجام می‌گیرد»، استفاده کرد.

سایبر تروریسم امروز خطرناک تر از تروریسم سنتی است به این دلیل که ساختار اقتصادی و خدمات‌رسانی بسیاری از کشورها مبتنی بر فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی شده است.

سایبر تروریسم به کلیه اقدامات افراد یا گروهک های تروریستی گفته می‌شود که در راستای نیل به اهداف از پیش تعیین شده است که این اهداف برای دستیابی به خواسته‌هایی نامشروع، مداخله‌جویانه و غیرقانونی است که سطح وسیعی از افراد درگیر در پهنهٔ جهانی را دربر می‌گیرد.

در دههٔ اخیر سایبر تروریسم به صورت دامنه نامحدود و در سطح وسیع علیه عموم مردم جهان صورت می‌پذیرفت اما رفته‌رفته با جذب نخبگان هک و رایانه توسط سرویس های جاسوسی و ارتش های دنیا، این سطح گستردگی رنگ و بویی دیگر گرفت.

کشورهای قدرتمند در جهت برنامه‌های سیاسی و مغرضانه خود علیه کشورهای دیگر از هیچ ابزاری کوتاه نخواهند آمد. حال چه ابزاری ارزان تر و سریع تر از فضای مجازی و به قولی سایبر.

این کشورها با حمایت پنهان در جهت توسعه شبکه‌های سایبری در کشورهای مورد نظر، وابستگی این کشورها به پهنای باند بین‌المللی و فضای مجازی را به صورت گسترده افزایش داده‌اند.

یکی از کشورهایی که در طول ۳۵ سال اخیر مورد ظالمانه‌ترین حرکت های تروریستی و غیرانسانی بوده است، کشور ایران است به نحوی که بیش از ۱۷۰۰۰ شهید قربانی ترور و عملیات های تروریستی در سراسر ایران بوده است. تمامی این گروهک های تروریستی توسط کشورهای غربی تغذیه و حمایت‌شده‌اند. این یک بعد از فعالیت های تروریستی سنتی مبتنی بر انواع مختلف بمب‌گذاری، آدم‌ربایی، سرقت مسلحانه، ترور و خرابکاری های صنعتی و نظامی بوده است.

اما رفته‌رفته موضوعات و ابزارهای ترور توسط سرویس های جاسوسی دچار تغییر و تحول اساسی گردیده است به نحوی که حتی از کوچک‌ترین مسایل در جهت پیشبرد اهداف مغرضانه خود کوتاه نمی‌آیند. فضای مجازی و دسترسی بدون قید و شرط به کانال های ارتباطی داخل با خارج می‌تواند رد گیری، شنود، دنباله گیری، رصد و موقعیت‌یابی شما را دو چندان نماید.

کنترل ارتباطات بین‌المللی بر اساس نیازسنجی دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی برای تأمین امنیت شهروندان امری لازم و ضروری است.

امروزه رد و بدل شدن کلیه داده‌های ارتباطی ما بر اساس نیازهای بین‌المللی نیست زیرا با گسترش روزافزون امکانات و ابزارهای فضای مجازی توسط ایده پردازان و جوانان کشورمان این نیازها در داخل نیز مرتفع می‌گردد. پس نیاز است در بعد اول لازم است حمایت‌ها و امکانات و ابزارهای زیرساختی برای ایده پردازان، نوآوران و جوانان فعال در فضای مجازی داخلی محیا گردد تا ضمن کاهش هزینه‌های تمام‌شده در کلیات چرخهٔ ارتباطی، زیرساخت برای مدیریت بحران‌ها نیز میسر گردد.

در بعد دوم لازم است ضمن حفظ ارتباطات بین‌المللی، ارتباطات داخل کشور از کلیه داده‌های در حال جابه‌جایی از طریق درگاه‌های بین‌المللی به صورت هوشمندانه تشخیص داده‌شده و به جای دور زدن و در دسترس سرویس های جاسوسی قرار گرفتن، در کانال های ارتباطی داخلی منتقل گردد.

در بعد سوم نیاز است کلیه اطلاعات اعم از دولتی، غیردولتی، مردمی و شرکتی با تکیه بر دانش بومی و توان حمایتی داخلی به مراکز داده داخلی منتقل گردیده و سرویس های اضطراری پشتیبان نیز در نظر گرفته شود.

شبکه ملی اطلاعات می‌توان با در نظر گرفتن جامعیت موضوع و دقت نظر در ظرافت های ریز زیرساختی و ارتباطی، تکیه بر توان داخلی و استقلال جمهوری اسلامی در فضای مجازی را مستحکم تر از قبل نماید و کشور را در قبال بحران‌ها، تهدیدها و مشکلات مشابه قبل مصون داشته و بااقتداری دو چندان زمینه‌های صدور محتوایی را برای نیل به اهداف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و امنیتی را برای نظام اسلامی محیا سازد.

کشور در بحران فتنه سال ۸۸ شاهد آن بود که چگونه تهدیدات سایبری و اقدامات جبههٔ استکباری در راستای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی، مسئولین را مجبور به قطع ارتباطات کرد زیرا این ارتباطات به صورت نامحدود از طریق درگاه‌های بین‌المللی در حال انتقال بود و راهکار دیگری برای مدیریت این بحران در بعد سایبری وجود نداشت؛ اما مطمئناً ایجاد شبکه مستقل داخلی می‌تواند ضمن حفظ ارتباطات بین‌المللی در هنگام بحران های سیاسی و امنیتی و حتی تحریم های احتمالی در آینده مبتنی بر قطع ارتباطات بین‌المللی و فشار سیاسی از این دست، کشور را از لحاظ ارتباطی (کنترل، جریان، مدیریت) خودکفا کرده و تهدیدات و نیات شوم آنان در آینده خنثی گردد.

مطمئناً در نظر گرفتن این رده‌ها می‌تواند درجه ریسک تهدیدات فیزیکی و غیر فیزیکی عموم شهروندان در مقابل اقدامات و اهداف شوم کشورهای استکباری خنثی نموده و دغدغه‌های نهادهای امنیتی و اطلاعاتی در قبال تهدیدهای سایبری را به حداقل امکان برساند. در این راستا ضمن لزوم جدیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و هوشیاری شورای عالی فضای مجازی کشور، همگرایی وزارت خانه‌هایی همچون آموزش و پرورش، علوم، فرهنگ و ارشاد اسلامی و کشور در این راستا می‌تواند در راستای آموزش خانواده محور در جهت مصونیت بخشی به تهدیدات آینده موثر واقع گردد.

تهدیدهای سایبری معروف به سایبر تروریسم امری جدی است که باید همچون تهدیدات جنگ نرم و ناتوی فرهنگی برای خانواده‌ها و ایرانی‌ها مهم تلقی گردد زیرا تهدیدهای سایبری می‌تواند ضمن دخیل شدن در برنامه‌های تهدیدی جنگ نرم و ناتوی فرهنگی، خود به عنوان ابزاری برای ترور شخصیتی غیر فیزیکی و یا رد گیری برای ترور فیزیکی در جهت ناامن جلوه دادن صحنه‌های داخلی کشور استفاده گردد.

امید است با هوشیاری نیروهای متخصص در زمینه‌های مرتبط با فضای مجازی و جدیت مسئولان دولتی در راستای برنامه‌ریزی عقلانی بدون توجه به موج‌سواری های سیاسی کنونی و آموزش خانواده‌ها روند پیشگیری از خطرات آینده را در پیش‌گرفته و هزینه‌های جبران‌ناپذیر آینده را به حداقل برسانند/.
ادامه