نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف , alavyzadeh11

گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف

 اللهم عجل لولیک الفرج
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف , alavyzadeh11

گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف

مطالب تصاویر 7دوستان 204
cloobid
alavyzadeh11
، 6 سال و 8 ماه و 8 روز
مرد 40 ساله متاهل
فوق ليسانس ، طلبه، کارشناس ارشد ارتباطات و تبلیغ، مهندس تولیدات گیاهی

دوستان

 • جلیل جلیلی , jpmo02
 • سامان آزاد , eh_net_uk
 • غزاله مهدیقلی , majdecor
 • حسین دهقانی , master_hossein_1988
 • 204 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

7 تصویر ...

morebox img

رسانه ها

 • کلوب دات کام , recreation
 • الهام حمیدی , elham.hamidi
 • 16 رسانه

  morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف , alavyzadeh11
[https://www.aparat.com/v/z8AEX]

جالب است بدانید که گناهی وجود دارد که انسان را به بهشت می‌برد!
از امام صادق (ع) نقل شده است که فرمود:
إِنَّ الرَّجُلَ لَیُذْنِبُ الذَّنْبَ فَیُدْخِلُهُ اللَّهُ بِهِ الْجَنَّهَ
«به راستی که شخصی گناهی می‌کند و خدا به وسیله آن گناه او را به بهشت می‌برد»
راوی می‌گوید: با تعجب عرض کردم:
چطور ممکن است که خدا به وسیله گناه گناهکار را به بهشت ببرد!؟؟ فرمودند:
نَعَمْ إِنَّهُ لَیُذْنِبُ، فَلَا یَزَالُ مِنْهُ خَائِفاً، مَاقِتاً لِنَفْسِهِ، فَیَرْحَمُهُ اللَّهُ، فَیُدْخِلُهُ الْجَنَّهَ.
«آری، راستش این است که گناهی می‌کند و دائماً نگران و ترسان است و(گناهش را فراموش نمی‌کند، از گناه خوشحال نیست، به گناهی که کرده است افتخار نمی‌کند) نسبت به خود عصبانی است،(عذاب وجدان دارد و خودش را سرزنش می‌کند، این چه کاری بود که تو کردی؟! چطور می خواهی توبه کنی؟) پس خداوند به او رحم می‌کند و او را به بهشت می‌برد.»
الکافی (ط – الإسلامیه) ؛ ج۲ ؛ ص۴۲۶
پس در واقع گناه انسان را به بهشت نمی‌برد بلکه آن پشیمانی بعد از گناه و عذاب وجدان است که انسان را به بهشت می‌برد و این یک مژده است به بندگان گناهکاری که از کرده خودشان پشیمان و دچار عذاب وجدان هستند و خود را دائماً سرزنش می‌کنند.
البته حقیقت توبه همین پشیمانی و عذاب وجدان است.
«پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:
النَّدمُ تَوبَهٌ.
پشیمانی از گناه، خود، توبه از گناه است.
(تحف‌العقول، ص ۵۵ ـ الشهاب فی‌الحِکم و الآداب، ص ۹)

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=870
ادامه
99
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف , alavyzadeh11
نقش کمبود محبت در بیکیاز عوامل مهم در بی‌عفتی و انحرافات جنسی متأهلین کمبود محبت و بی‌توجهی همسر به وی است. متأسفانه بسیاری از افراد متأهل اظهار محبت را بلد نیستند یا پس از گذشت مدتی از زندگی به‌کلی فراموش می‌کنند که باید به همسرشان مهربورزند و مهم‌تر اینکه آن را باید اظهار کنند.
حضرترسول‌الله (صلی‌الله علیه و آله) می‌فرمایند: «قَوْلُ الرَّجُلِ لِلْمَرْأَه إِنِّی أُحِبُّکِ، لَا یَذْهَبُ مِنْ قَلْبِهَا أَبَداً؛ اگر مردی به زنش بگوید من تو را دوست دارم، این جمله هرگز از ذهن زن خارج نمی‌شود.»[۱]لذا اگر مردی به همسرش مهر بورزد و آن را اظهار کند سلامت عفت همسرش را بیمه کرده است ولی اگر چنین نکند و همسرش هم ایمان و تقوای کافی نداشته باشد ممکن است دل به محبت نامحرمان بسپارد و گرفتار بی‌عفتی و خدای ناکرده فحشاء شود.

از نظر روانشناسی یکی از علل خودنمایی و بدحجابی‌ زنان، محروم بودن از عشق و محبت شوهرانشان می‌باشد. خانم لمبروزو روان‌شناس معروف ایتالیایی می‌گوید:

«وقتیزن، مرد را نسبت به خود علاقه‌مند دید، دیگر هدف اصلی او عشوه‌گری و خودنمایی در برابر دیگران نیست. چنان‌که مشاهده می‌شود زنانی که به شوهر و کودکان خود علاقه‌ دارند، به‌کلی از عالم عشوه‌گری و دلبری افراطی و مذموم برکنار هستند. اگر زنی خودنمایی در برابر دیگران را پیشه خود می‌سازد، به این دلیل است که پاسخ عواطف درونی خود را نزد شوهرش نیافته است.»[۲]

پرفسور استیون اسیمرینگ معتقد است:

«ارتباطنامشروع، همواره بیانگر وجود مشکلات در زندگی زناشویی می‌باشد … خیانت زناشویی زمانی اتفاق می‌افتد که زن و مرد در ایجاد ارتباط صمیمانه یا ارتباط جنسی با یکدیگر مشکل دارند یا آن‌که تشنۀ توجه و دوستی هستند.»[۳]

[۱]. اصول کافی – ج ۵ – صفحه ۵۶٩. |

[۲]. همسران سازگار، ص ۳۳۳، علی حسین‌زاده، انتشارات موسسه امام خمینی، چاپ اول ۱۳۸۶، به نقل از «روح زن» ج ۱، ص ۴۸.

[۳]. دانستنی‌های زناشویی و ازدواج به زبان ساده، ص ۲۹۳، ترجمه ساحل آرامع تهران: انتشارات حافظ، چاپ دوم ۱۳۸۳.

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=31587
انحرافات جنسی متأهلین | روانشناسی گناه | کمبود محبت و انحراف همسر
ی‌عفتی و انحرافات جنسی متأهلین
ادامه
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف , alavyzadeh11
خداوند متعال ذر سوره نساء آیه ۲۷ درباره افراد فاسد و شهوت‌پرست می‌فرماید: «آن‌هایی که پیرو شهوات‌اند، می‌خواهند شما به‌کلی منحرف شوید و در دام شهوات و گناهان گرفتار آیید.»[۱]

امام صادق علیه‌السلام نیز می‌فرمایند: «لَا تَصْحَبِ الْفَاجِرَ فَیعْلِمَک مِنْ فُجُورِهِ؛ با تبهکاران هم‌نشین مباش که مبادا از تبهکاری‌اش را به تو بیاموزد.»[۲]

به تجربه هم ثابت شده است که نتیجه دوستی با افراد فاسد، آلوده شدن در دام گناه و فساد است؛ زیرا اولاً نفس انسان امارهُ بالسوء است و به بدی‌ها میل دارد، از طرف دیگر دوست ناباب هم به کمک نفس می‌آید چون برای کمتر اینکه کمتر احساس گناه کند وجدانش را تسکین دهد، سعی می‌کند که برای جرم و گناهش شریک جرم پیدا کند لذا دیگران را هم به سرنوشت فلاکت‌بار خود گرفتار می‌کند. غم‌انگیز خود گرفتار آورند.

وقتی علت فاسد شدن بسیاری از جوانان فاسد را جویا می‌شوی، می‌بینی که عامل اصلی آلودگی خود را هم‌نشینی با دوستان ناباب معرفی می‌کنند.

این‌گونه افراد از گناه قبح زدایی کرده و آن را زیبا جلوه می‌دهند.

شخصی از حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام سؤال کرد که: «شرورترین دوست، چه کسی است؟» حضرت فرمودند: «الْمُزَینُ لَک مَعْصِیهَ اللَّهِ؛ کسی که گناه و نافرمانی خدا را در نظرت زیبا جلوه دهد.»[۳]

[۱]. یریدُ الَّذینَ یتَّبِعُونَ الشَّهَواتِ أَنْ تَمیلُوا مَیلاً عَظیماً.

[۲]. بحار الأنوار (ط – بیروت)، ج ۷۱، ص: ۱۹۱.

[۳]. معانی الأخبار، النص، ص: ۱۹۸

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=30609
دوستی با جنس مخالف | رفیق بد
ادامه
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف , alavyzadeh11
بین مردم این‌طور جاافتاده است که بانوان ازنظر حجاب داشتن به چند دسته تقسیم کرده‌اند:

باحجاب یا همان خانم‌های چادری یا با مانتوهای بلند و کاملاً پوشیده، بدحجاب یا خانم‌های چادری یا مانتویی که آرایش می‌کنند و قسمتی از موی سرشان را هم بیرون می‌گذارند و یا لباسهای پوشیده اما بسیار جلف و سبک می پوشند و بی‌حجاب.

به نظر ما این دسته‌بندی درست نیست و بدحجاب نداریم و زنان یا باحجاب‌اند یا بی‌حجاب! چه‌بسا این به‌اصطلاح بدحجابی اثر منفی‌اش از بی‌حجابی هم بیشتر باشد چراکه بیرون گذاشتن چند لاخ از موی سر یا حجاب کامل اما بسیار جلف و همراه با آرایش، درواقع نشان دادن و منع کردن است که توجه بیننده را جلب می‌کند و حرص او را بیشتر تحریک می‌کند و او را به برنامه‌ریزی برای ورود به قلمرو عفاف بانوان تشویق می‌نماید و مثل این است که به جیب‌برها گوشه چک میلیاردی را نشان بدهی و آن‌ها را به دزدی تحریک کنی و همچنین مانند چراغ سبز نشان دادن به بیگانگان است و با این کار به آنان اجازه ورود به قلمرو عفاف خویش را می‌دهد، اگرچه این قصد و نیت را نداشته باشند.

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=30555
چراغ سبز نشان دادن به مردان
ادامه
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف , alavyzadeh11
چرا باوجود زشت بودن برخی از مدها باز هم بسیاری از مردم به طرف آنها متمایل اند؟

بدیهی است که امروزه بسیاری از مدهای لباس و آرایش نه‌تنها شیک و زیبا نیستند، بلکه بسیار زشت و چندش‌آورند! بااین‌وجود اقبال عمومی به مد بسیار بالاست.

شاید برای شما هم این سؤال پیش‌آمده باشد که علت این پدیده چیست؟

پاسخ این پرسش را خداوند متعال در ضمن آیه ۳۹ سوره حجر فرموده است:

«قَالَ رَبِّ بِمَا أَغْوَیتَنِی لَأُزَینَنَّ لَهُمْ فِی الْأَرْضِ وَلَأُغْوِینَّهُمْ أَجْمَعِینَ؛ (شیطان) گفت: پروردگارا! چون مرا (مورد آزمایش قرار دادی و نمره مردودی را برایم ثبت کردی و) گمراه ساختی، من در زمین (زشتی‌ها را) در نظر آن‌ها زیبا جلوه می‌دهم و همگی را گمراه می‌کنم.»

لذا سرچشمه این پدیده، شیطان است که سوگند یادکرده زشتی‌ها را زیبا جلوه می‌دهد و نفس اماره هم انسان را به پیروی از این زشتی‌ها وادار می‌کند.

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=30518

عوامل بی حجابی | مد پرستی | مدگرایی
ادامه