نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
شایعات شایعات , adminshayeaat

شایعات شایعات

شایعات شایعات , adminshayeaat

شایعات شایعات

مطالب
cloobid
adminshayeaat
، 4 سال و 9 ماه و 16 روز
مرد 26 ساله مجرد
،

رسانه ها

  • شایعات , SHAYEAAT.IR
    مدیرشایعات
  • کلوب دات کام , recreation
  • 4 رسانه

    morebox img
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
شایعات شایعات , adminshayeaat
تصویر منتشر شده از رز سیاه جنبه حمایتی از آتش نشانان را ندارد و از نمادهای آنارشیسم است!

**متن شایعه

" فردا یک شنبه به احترام شهدای ایثارگروبه پاس ازجان گذشتگی آتشنشانان تصویرپروفایل همه ی ایرانیان درفضای مجازی رزسیاه خواهدبود
به همه ی گروه هاو دوستان خود اطلاع دهیدتا همه باهم یکصدا قدردانی کنیم. "

**پاسخ شایعه

1. تصویری که از نشان رز سیاه منتشر شده جنبه حمایتی از آتش نشانان را ندارد و از نمادهای آنارشیسم است!
http://yon.ir/blckrs1
2. انارشیسم مکتبی هنجارشکن در جوامع قانون محور است که معتقد است وجود حکومت و دین برای پیشرفت جامعه انسانی مضر هستند!
3. بنابر این آنارشیستها به ستیز با جامعه، قانون و هنجارها می پردازند تا با "توافق اختیاری و آزاد" بین مردم به "برابری" و "عدالت" دست پیدا کنند!
http://yon.ir/blckrs2
http://yon.ir/blckrs3
4. پیش از استفاده نمادهای ناشناخته می بایست در مورد فلسفه آنها تحقیق کرد تا ناخواسته مبلغ جریانات منحرف نشویم.
5. برای حمایت از آتش نشانان می توان از نماد این سازمان یا پوسترهای طراحی شده این حادثه استفاده کرد، اما بهترین حمایت، پرهیز از رفتارهای پرخطر در چهارشنبه آخر سال و دادن فرصت همراهی با خانواده به این عزیزان است!

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/763
ادامه
99
شایعات شایعات , adminshayeaat
فروش پادری طرح پرچ ایران متوقف شده و سایت آمازون طرحهایی از پرچم کشورهای مختلف از جمله آمریکا نیز عرضه کرده است!

**متن شایعه

" در اقدامی غیرمعمول سایت آمازون اقدام به فروش پرچم جمهوری اسلامی به‌عنوان پادری كرد.
وقتی پرچم کشورهای مثل آمریکا را لگد مال میکنن باید بدونن که ی روز هم افرادی بی فرهنگ تر از خودشون پیدا میشه "

**پاسخ شایعه

1. فروش پادری با طرح پرچم ایران، ارتباطی با مواضع سیاسی کشورمان نداشته است!
2. فروشندگان این محصول در سایت آمازون، طرحهایی از پرچم کشورهای مختلف مانند انگلیس، آمریکا، فرانسه، آلمان و... را نیز برای فروش عرضه کرده اند!
http://shayeaat.ir/extrapage/pdrp1
3. فروش پادری با طرح پرچم آمریکا در این سایت، بی ارتباط بودن پادری طرح پرچم ایران با لگد کردن پرچم آمریکا در کشورمان را اثبات می کند!
http://shayeaat.ir/extrapage/pdrp2
4. اگرچه پادری طرح پرچم ایران با اعتراض کاربران، از لیست فروش این سایت خارج شده، اما جا دارد همانند کشور هند، مراتب اعتراض رسمی کشورمان به این اقدام اعلام شود.
http://shayeaat.ir/extrapage/pdrp3
http://yon.ir/pdrp4

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/762
ادامه
شایعات شایعات , adminshayeaat
دستگاه ادعا شده یک رادار هواشناسی است و چگالی سطح توان امواج حتی به یک هزارم حد مخرب نمی رسد!

**متن شایعه

" مارتور هشت نام دستگاهیست که برای پارازیتهای ماهواره ای از کشور چین به مبلغ هشت میلیون دلار خریداری گردیده و توسط سپاه استان فارس در ارتفاعات کوه دراک شیراز نصب شده است. قدرت امواج این دستگاه بطوری شدت دارد که 400 کیلومتر خارج از مرزهای استان فارس را نیز در بر میگیرد. طبق نظریه سازمان علوم پزشکی استان فارس وجود این دستگاه تا دو سال آینده در استان فارس موجب بیست و چهار هزار مورد سرطان خواهد بود. اعتراضات مردمی به استاندار فارس تاکنون بیهوده بوده است. لطفا جهت رساندن صدای خود به گوش مسیولین [...] دی ماه ساعت [...] صبح مقابل استانداری فارس حضور یابید. این نسل کشی برای اولین بار در شیراز امتحان میشود. لطفا به سکوت پایان دهید و در این اعتراض شرکت کنید. "

**پاسخ شایعه

1. بحث پارازیت موضوعی علمی نیست بلکه نمایشی از قدرت پنهان شایعات در شبکه های اجتماعی است!
2. دستگاهی به نام "مارتور هشت" وجود ندارد و دستگاه نصب شده در کوه دراک شیراز، یک رادار پیشرفته هواشناسی است! سپاه هم متولی ارسال پارازیتها نیست!
http://yon.ir/mrtr1
3. تاکنون هیچ پژوهش علمی، تاثیرات مخربی برای امواج پارازیت اثبات نکرده و حتی برای سرطان زا بودن امواج رادار که بسیار هم قویتر هستند، دلیلی یافت نشده است!
http://yon.ir/mrtr2
4. اندازه گیری‌های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جنوب کشور نشان می‌دهد چگالی سطح توان این امواج، حتی به یک هزارم حد مخرب نمی‌رسد!
http://yon.ir/mrtr3
5. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن رد آمار ادعایی شایعه از سرطان، اعلام کرد گروه فیزیک پزشکی این دانشگاه در بررسی امواج و پارازیت ها، هیچ اثر تخریبی روی سلامت انسان بدست نیاورده است!
http://yon.ir/mrtr4
6. تنها در ایران از پارازیت استفاده نشده و کشورهای دیگری نیز از انواع آن استفاده کرده اند و گزارشی از تاثیرات زیانبار آن امواج منتشر نشده است!
http://yon.ir/mrtr5
7. شفاف سازی به موقع مسئولان و هوشیاری و تحقیق مردم در چنین مواردی، موجب حفظ آرامش و صیانت از سلامت روانی جامعه می گردد.

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/761
ادامه
شایعات شایعات , adminshayeaat
حرم ها زیستگاه امامان (ع) نیستند و در هیچ فرهنگی، تکریم بزرگان منافاتی با کمک به نیازمندان ندارد!

**متن شایعه

" چطور امامان (ع) راضی میشوند که در مقابل حرم امام رضا (ع) عده ای در اثر فقر به فساد وفحشا بپردازند ، بعدش 100 متر اونطرف تر برای حرم امام (ع) از اینچنین مصالحی استفاده گردد .پس چرا امامان ع برای مزار پیامبر ص اینگونه کارهائی نمیکردند؟ چرا با آیات بازی میکنیم و اسم تعظیم شعائر روی آن میگذاریم؟ گاهی با یک تکه گونی میتوان لباس زیبا ساخت که با ابریشم نمیتوان . پس به نظر من تعمیر ، بازسازی ، زیبا سازی ، گسترش حرم امامها بسیار پسندیده است ولی تجملی کردن آن اصلاً درست نیست و یکی از مظاهر بدعت و مخصوصا در جامعه ما کار اشتباهی است. معصومین برای کمک به فقیر و مسکین سه روز بدون افطار روزه گرفتند که هم به فقیر کمک کرده باشند و هم به شیعیانشان درس داده باشند ، اونوقت آیا درست است که ما سنگ قبر آنها را از طلا بسازیم و بگوئیم به آنها احترام گذاشته ایم . واقعا اگر بجای این کارها اینهمه ثروت را هزینه فرهنگ دینی مردم میکردند امامامان ع راضی تر بودند. با این وضعی که در جامعه پیش اومده و مظاهر فساد در کوی و برزن بیداد میکنه اونوقت سنی ها ما را به مرده پرستی و کفر محکوم میکنند.کجاست راه علی ع را رفتن ؟ کجاست چون ابوذر و سلمان بودن؟ اگه ... "

**پاسخ شایعه

1. امامان ساده زیست و مخالف فقر و فحشا بودند، اما حرم‌ها زیستگاه آنها نیست! حرم‌ها محل تجمع و عبادت مسلمین هستند که باید آباد، زیبا و دارای امکانات رفاهی باشند!
http://yon.ir/fqrhrm1
2. تمام ادیان و ملل از بزرگانشان تجلیل می کنند و معصومین(ع) به این امر شایسته ترند، زیرا انسانهای کامل بودند و با ترک مواهب دنیا، خود را فدای دین و نجات مردم کردند.
3. حرم‌ها جلوه های تمدن اسلامی هستند و مانند کعبه، مسجد النبی و بسیاری از مساجد، تکریم و تجهیز می شوند. بیشترین کمک ها برای فقرا پیرامون همین حرم ها جمع آوری می گردد!
http://yon.ir/fqrhrm2
4. پولی که برای ساخت حرم ائمه(ع) هزینه می شود مردمی است و از بیت المال، پولهای مورد مصرف برای فقرا و حتی خمس هزینه نمی شود!
5. عمده این مبالغ از موقوفاتی است که عاشقان اهل بیت طی قرنها به این اماکن هدیه کرده اند و شرعا نمی توان در مسیر دیگری خرج کرد! همین وقف کنندگان، با ایجاد خیریه های متعدد، توفیق کمک به فقرا هم پیدا کرده اند!
http://yon.ir/fqrhrm3
6. اسلام برای تامین اجتماعی و رسیدگی به فقرا، مجراهای مالی گوناگونی مانند زکات واجب، زکات فطره، انفاق و صدقه مستحب، مقرری از بیت المال و... تعیین کرده است!
http://yon.ir/fqrhrm4
http://yon.ir/fqrhrm5
7. فقر تنها عامل فحشا نیست، زیرا مرفهین هم به فحشا کشیده می شوند! پول فقرا را نباید در هزینه های مردمی ارادتمندان اهل بیت مطالبه کرد، بلکه باید در اسراف ثروتمندان و جیب دست اندازان به اموال عمومی کشور جستجو نمود!
8. اتهام مرده پرستی به شیعیان کذب و تنها یک شبهه است! هدف این شبهه جدا کردن شیعیان از رشته الهی اهل بیت و در نتیجه ایجاد انحرافات اعتقادی و عملی است!
http://yon.ir/fqrhrm6

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/760
ادامه
شایعات شایعات , adminshayeaat
اطلاعات شایعه غلط است و برای وجود ماهی با ۴ بار تکرار ایام هفته، باید آن ماه ۲۸ روزه باشد !

**متن شایعه

" این اسفند در زندگی شما تکرار نخواهد شد برای اینکه اسفند امسال 4تا شنبه ،4تا یکشنبه ،4تا دوشنبه ،4تا سه شنبه ،4تا چارشنبه،4تا پنجشنبه و 4تا جمعه داره که این اتفاق هر 823سال یکبار اتفاق میفته.این اتفاق به کیف پول معروفه پس این متنو برای حداقل 5نفر یا 5گروه بفرست تا در عرض 4روز پول بیاد دستت .این متن بر اساس افسانه فنگ شو هست که در عرض 11دقیقه پس از خوندن باید فرستاده بشه . قابل توجه دوستانی که کنجکاون میتونن توی اینترنت سرچ کنن "

**پاسخ شایعه

1. این شایعه که نسخه بین المللی آن در مورد ماه "فوریه" است، چند سالیست در ایام مختلف بازنشر می شود و اطلاعات آن کاملا غلط است!
2. برای اینکه روزهای هفته در ماه فقط ۴ بار تکرار شوند، نیاز به ماهی داریم که ۲۸ روزه باشد! اما اسفند در حالت عادی ۲۹ روز و هر ۴ سال یکبار که سال کبیسه داریم، ۳۰ روزه است!
http://yon.ir/sfnd1
3. پس در اسفند هر سال حداقل یکی از روزهای هفته ۵ بار تکرار می شود! سال ۹۵ کبیسه و دارای اسفند ۳۰ روزه است، پس دو روز یعنی یکشنبه و دوشنبه در آن ۵ بار تکرار می شوند!
http://yon.ir/sfnd2
4. شایعه در حالی ادعا کرده این متن مربوط به افسانه فنگ شویی است که در دوران باستان شبکه های اجتماعی وجود نداشته تا دریافت کننده متن در عرض ۱۱ دقیقه آن را به ۵ نفر ارسال کند!
http://yon.ir/sfnd3
5. صرف نظر از خرافات بودن متن، نکته جالب دیگر اینکه نویسنده اطلاع نداشته که نام ماه ایرانی اسفند در افسانه چین باستان نیامده است!

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/759
ادامه