نرم افزار اندروید کلوب
تنهای تنها , a1k2b3r4

تنهای تنها

 ما هیچ کس را بطور تصادفی انتخاب نمی کنیم - بلکه ما فقط با آنهایی ملاقات میکنیم که از قبل در ناخوداگاه ما حضور داشتند . زیگموندفروید
تنهای تنها , a1k2b3r4

تنهای تنها

مطالب
cloobid
a1k2b3r4
، 8 سال و 7 ماه و 26 روز
مرد 34 ساله مجرد
ليسانس ،
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
تنهای تنها , a1k2b3r4

آموزش ماساژ برای رفع خستگی – تصویری
نویسنده:
پست مهمان
زمان مطالعه:
۵ دقیقه
آموزش ماساژ برای رفع خستگی - تصویری
ماساژ درمانی
۲۴ آذر ۱۳۹۸
!

حتما” برایتان ییش آمده بعد از یک روز پرمشغله کاری کمی احساس کوفتگی و خستگی می‌کنید. اگرچه ممکن است یک دوش آب گرم کمی از خستگی و کوفتگی را از بین ببرد اما هیچ‌چیز اثر یک ماساژ ریلکسی ستون فقرات و پشت را ندارد. این ماساژ یکی از بهترین شیوه‌های است که می‌تواند به راحتی خستگی و کوفتگی را از شما دور کرده و با از بین بردن تنش‌ها و استرس‌های ناشی از زندگی روزمره حس خوبی به شما بدهد. اجرای این ماساژ نه تنها شما را سرحال‌ می‌آورد بلکه مقاومت بدن‌تان را هم در برابر برخی بیماری‌ها بالا می‌برد!ب ا ما باشید تا با آموزش ماساژ برای رفع خستگی به جنگ خستگی بروید :)
مرحله اول آموزش ماساژ برای رفع خستگی

آموزش ماساژ برای رفع خستگی - تصویری

برای اجرای این ماساژ نیاز به یک پتو دارید که آن را روی زمین پهن کنید و روی آن دراز بکشید. علاوه بر پتو به مقدار کمی روغن زیتون و یک توپ تنیس نیز احتیاج دارید. ضمن آنکه داشتن فضایی آرام با اکسیژن کافی به افزایش اثرگذاری ماساژ و تخلیه انرژی منفی و استرس و کوفتگی کمک می‌کند. دست‌های‌تان را با چند قطره روغن زیتون آغشته کنید و چند بار آن را به هم بمالید. سپس از عضلات شانه شروع کنید.

کف هر دو دست را روی عضلات بالای شانه بگذارید و با کمک سرانگشتان هر دو دست عضلات بالای شانه را ماساژ دهید.برای این کار لازم است با کمک سرانگشتان و کف دست‌تان و با ایجاد فشاری که منتهی به درد عضله نشود به تخلیه خستگی و کوفتی عضله شانه بپردازید. دقت کنید که همه عضلات سرشانه را به همین ترتیب در سمت راست و چپ ماساژ دهید.
مرحله دوم

آموزش ماساژ برای رفع خستگی و کوفتگی

در مرحله بعدی با کمک سرانگشتان‌تان و انگشت شست بقیه عضلات روی شانه را در دو سمت ستون فقرات ماساژ دهید. هر زمان که نیاز بود سرانگشتان‌تان را با روغن زیتون آغشته کنید. بهترین راه برای ارائه این ماساژ این است که عضله پشت را با کمک سرانگشت و انگشت شست بگیرید و آن را کمی بلند و رها کنید. مراقب باشید که با اجرای این کار فرد دریافت کننده ماساژ نباید احساس درد کند.
حتماً بخوانید: چرا ماساژ عضلات باعث افزایش عضله سازی می‌شود؟
مرحله سوم آموزش ماساژ برای رفع خستگی

آموزش ماساژ برای رفع خستگی و کوفتگی

در ادامه برای اجرای بهتر ماساژ و تخلیه بیشتر کوفتگی و اسپاسم‌هایی که عضلات پشت را درگیر کرده به یک توپ تنیس احتیاج دارید. توپ را روی عضله پشت بگذارید و با کمک کف دست آن را در سطح پشت فرد حرکت دهید. در مسیر حرکت توپ هر ازگاهی با کمک کف دست فشار اندکی به توپ وارد کنید و دوباره توپ را روی عضلات پشت و کمر حرکت دهید.

مرحله چهارم

در مرحله بعد برای ماساژ بهتر عضلات کمر از کف دست‌تان کمک بگیرید. کف دست راست را روی عضلات کمر بگذارید و با کمک کف دست چپ فشار اندکی روی آن بیاورید. به این ترتیب می‌توانید عضلات ناحیه کمر را با فشار اندکی که تولید می‌کنید از خستگی و کوفتگی و اسپاسم‌های احتمالی تخلیه کنید

فیلم آموزش آموزش ماساژ برای رفع خستگی بدن

.
مرحله پنجم

بعد از این مرحله باید عضلات ستون فقرات را ماساژ دهید.برای این منظور باز هم به روغن زیتون احتیاج دارید.انگشت شست هر دو دست را به روغن آغشته کنید و از کمر عضلات دو سوی ستون فقرات را به خوبی ماساژ دهید.برای ماساژ این عضلات ابتدا به صورت نقطه‌ای، فشاری اندک روی عضلات ستون فقرات وارد کنید و این ماساژ نقطه‌ای را روی تمام عضلات ستون فقرات از پایین تا بالا تکرار کنید و سپس با فشار انگشت شست در دو سوی ستون فقرات عضلات را ماساژ دهید.

مرحله ششم آموزش ماساژ برای رفع خستگی

آموزش ماساژ برای رفع خستگی و کوفتگی

در ادامه باید از ماساژ گیرنده بخواهید به صورت چهارزانو بنشیند.سپس ماساژ عضلات سرشانه را که در حالت خوابیده برای او انجام دادید در حالت نشسته نیز تکرار کنید.این بار می‌توانید فشار سرانگشتان‌تان را کمی بیشتر کنید چرا که در این مرحله عضلات گرم‌تر و آماده‌تر هستند.
مرحله هفتم

آموزش ماساژ برای رفع خستگی و کوفتگی

در همان حالت نشسته با کمک ساعد دست‌تان عضلات سرشانه را کمی تحت فشار قرار دهید. به این ترتیب که ساعد هر دو دست را روی عضلات شانه فرد قرار دهید و با کمک بدن کمی فشار به ساعدتان منتقل کنید. ۳ ثانیه فشار وارد کرده و ۳ ثانیه دست را آزاد کنید. این روند را از عضله نزدیک گردن تا عضله سرشانه تکرار کنید تا با کمک آن کوفتگی و خستگی عضلات بالای شانه‌ها را تخلیه کنید.
مرحله هشتم

آموزش ماساژ برای رفع خستگی و کوفتگی

حالا سراغ عضلات و ماهیچه‌های گردن بروید.کمی سرانگشت دست راست‌تان را به روغن زیتون آغشته کنید و با کمک انگشت شست و سرانگشت‌تان عضلات گردن را بگیرید و رها کنید.می‌توانید هنگام گرفتن این عضلات علاوه بر آنکه فشار اندکی به عضلات وارد می‌کنید کمی عضله را به سمت خود بکشید.به این ترتیب خستگی و کوفتگی را از این عضله‌ها دور می‌کنید.
مرحله آخر آموزش ماساژ برای رفع خستگی

آموزش ماساژ برای رفع خستگی و کوفتگی

در آخرین مرحله از کف دست و سرانگشتان دست راست برای تخلیه انرژی‌های سر استفاده کنید. دست‌ها را درون موهای فرد فرو ببرید و با کمک سرانگشتان دست به ماساژ پوست و عضلات سر فرد بپردازید تا بتوانید به این ترتیب خستگی این عضلات را نیز تخلیه کنید.
ادامه
99
تنهای تنها , a1k2b3r4
بدترین و بهترین تمرینات ورزشی در سرماخوردگی چیست؟
نویسنده:
رامیار نجفی

بدترین و بهترین تمرینات ورزشی در سرماخوردگی چیست؟
دانستنی های علمی و سلامت
۰۹ دی ۱۳۹۷

وقتی که به فصل سرد سال می‌رسیم امکان سرماخوردگی نیز بیشتر می‌شود، در این شرایط خیلی از ورزشکاران واقعاً دوست ندارند ورزش را ترک کنند اما آیا از نوع ورزشی که می‌خواهند انجام دهند آگاه هستند که تأثیر منفی بر بیماری دارد یا خیر؟ در این مطلب با مجله علم ورزش همراه شوید تا شما را با بهترین و بدترین تمرینات ورزشی هنگام سرماخوردگی آشنا کنیم.
حتما بخوانید:ورزش و سرماخوردگی – آیا ورزش برای سرماخوردگی ضرر دارد؟۹ نکته طلایی برای اینکه چگونه در هوای سرد ورزش کنیم؟چگونه هنگام ورزش در هوای سرد از آسیب دیدگی جلوگیری کنید؟

دکتر Richard Besser رئیس مرکز سلامت و پزشکی شبکه خبر ABCو نویسنده کتاب Tell Me the Truth, Doctor می‌گوید: برای شروع از “قانون گردن” استفاده کنید. اگر علائم بیماری شما عطسه، فشار سینوسی، بینی گرفته در بالاتر از گردن قرار دارند، عرق کردن روشی سالم و ایمن به نظر می‌رسد. به بدن خود گوش دهید و از دستورالعمل بهترین و بدترین تمرینات ورزشی پیروی کنید.
ورزش کردن در زمان سرماخوردگی – بهترین تمرینات

پیاده روی

سرماخوردگی ممکن سطح انرژی بدن را تقلیل دهد، بنابراین شما انرژی کافی برای ورزش شدید در اختیار ندارید اما تنها با ۲۰ دقیقه پیاده روی می‌توانید فواید یک تمرین منظم را کسب کنید به علاوه علائم سرماخوردگی را نیز از بین می‌برد. اگر سینوس‌های شما کاملاً گرفته شده اند، پیاده روی باعث می‌شود تا شما عمیق تر نفس کشیده و به باز شدن سینوس،ها کمک کند.

اگر وضعیت بیماری شما به حدی است که فهمیدید هرگونه فعالیت باعث بدتر شدن بیماری و علائم آن می‌شود، تمرین را متوقف کرده و بر روی بهبودی و استراحت تمرکز کنید. نتایج تحقیقات نشان می‌دهند افرادی که تمرین منظم و مستمر دارند کمتر دچار بیماری می‌شوند.

دویدن آرام

دکتر Andrea Hulse می‌گوید: اگر دویدن جزو برنامه تمرینی شما است پس نیازی نیست به خاطر سرماخوردگی آن را متوقف کنید. دونده‌ها ادعا کرده‌اند زمانی که دچار سرماخوردگی و مریضی شده‌اند دویدن باعث شده است تا آن‌ها زودتر بهبود پیدا کرده و احساس سلامتی کنند.

دویدن یک داروی طبیعی برای باز کردن سینوس‌ها و پاک کردن سر است و احساس راحتی به ورزشکار می‌دهد. بدن شما هنگام مریضی فعالیت زیادی در برابر عفونت موجود در بدن انجام می‌دهد، بنابراین می‌توانید شدت دویدن را کاهش دهید. کالج ورزش آمریکا توصیه می کند، اگر آنفلونزا دارید یا علائم بیماری زیر گردن مثل تهوع و استفراغ دارید به طور کامل دودین را از برنامه خود حذف کنید.

Qi Gong

ورزش Qi Gong از خانواده ورزش تایی چی، ورزشی آرام و متفکرانه مابین هنرهای رزمی و مدیتیشن قرار گرفته است. شدت این ورزش برای روزهای مریضی آنقدر کم است که عرق نمی کنید. سالیان طولانی است که این ورزش برای کاهش استرس و خشم، افزایش جریان خون و افزایش انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طب چینی این ورزش به خاطر تنظیم و توسعه انرژی بدن شناخته شده است. تحقیقات متعددی نشان داده اند ورزشQi Gong توانایی افزایش عملکرد سیستم دفاعی بدن را دارد. یک تحقیق در ایالت ورجینیای آمریکا اعلام کرد شناگرانی که حداقل یک جلسه در هفته این ورزش را انجام داده اند ۷۰ درصد کمتر عفونت مسیر تنفسی نسبت به گروه کنترل را تجربه کردند.

یوگا

بدن هنگام مبارزه با عفونت ناشی از سرماخوردگی هورمون استرس کورتیزول را ترشح می‌کند و نتایج تحقیقات نشان می‌دهند تکنیک‌های از بین برنده استرس مثل یوگا و تکنیک‌های تنفس می‌توانند، عملکرد سیستم ایمنی را تقویت کنند. کشش‌های آرام درد ناشی از عفونت سرماخوردگی و عفونت سینوس‌ها را کاهش می‌دهد.

بهترین و بدترین تمرینات ورزشی هنگام ابتلا به سرماخوردگیرقص

رقص، زومبا و حتی گوش کردن به موسیقی شاد هنگام انجام کارهای شخصی در منزل به عنوان تکنیک‌های کاهش استرس تلقی می‌شوند. در واقع، یک تحقیق اثبات کرد ۵۰ دقیقه گوش دادن به موسیقی رقص باعث ترشح کمتر کورتیزول و ترشح بیشتر آنتی بادی‌های سرماخوردگی می‌شود که باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی خواهد شد. رقص با شدت کم باعث عرق ریزی کمتر و به علاوه فشار کمتر بر بدن می‌شود. در روزهای که مریض هستید رقص را با شدت و سرعت کم انجام دهید و سعی کنید از موسیقی لذت ببرید.
ورزش کردن در زمان سرماخوردگی -بدترین تمرینات

دویدن طولانی مدت

اگر دچار سرماخوردگی یا هر گونه مریضی شده‌اید حتی اگر تا حدودی بهبودی پیدا کرده‌اید بهتر است دویدن‌های طولانی مدت را از برنامه تمرینی خود حذف کنید. معمولاً ورزش منظم و با شدت کم سیستم ایمنی بدن را تقویت و به سلامتی بدن کمک می‌کند اما تمرینات با شدت بالا نتیجه معکوس بر روی بدن می گذارد.

گرچه تحقیقات زیادی در مورد تأثیر دویدن طولانی مدت بر بیماران انجام نشده است، اما تأثیر این گونه فعالیت‌ها بر سیستم ایمنی بررسی شده است. بر اساس تحقیقی در سال ۲۰۰۷ در مجله Applied Sciences اعلام شد عملکرد سیستم ایمنی به مدت ۲۴ ساعت بعد از تمرینات متداوم طولانی مدت کاهش پیدا می‌کند.

تمرینات با وزنه

هنگام سرماخوردگی قدرت و عملکرد بدن کاهش می‌یابد، مخصوصاً اگر خواب کافی نداشته باشید. اگر سعی کنید به برنامه تمرینات با وزنه خود ادامه دهید، این شرایط شما را در معرض آسیب قرار می‌دهند. به علاوه این نوع تمرینات باعث فشار بر سینوس‌ها شده و موجب سردرد می‌شوند و در نتیجه وضعیت شما را وخیم تر می‌کند.اگر می‌خواهید از تمرینات قدرتی خود عقب نمانید، بهتر است آن را در منزل انجام دهید که باعث انتشار ویروس و آلوده کردن افراد دیگر نشوید. از دمبل‌های سبک استفاده کرده و و برای چالش بیشتر تعداد تکرارها را بیشتر کنید.

بهترین و بدترین تمرینات ورزشی هنگام ابتلا به سرماخوردگی

باشگاه ورزشی و ورزش‌های تیمی

نه تنها نوع تمرین هنگام مریضی مهم است بلکه محل تمرین نیز باید مورد توجه قرار گیرد. اگر برنامه تمرینی شما شامل ورزش در باشگاه بدنسازی و ارتباط و تماس با افراد متعدد است، پس بهتر است برای جلوگیری از انتشار ویروس سرماخوردگی و انتقال به دیگران از رفتن به باشگاه ورزشی خودداری کنید.

تمرین بر روی دستگاه‌های بدنسازی مثل تردمیل، الپتیکال و دوچرخه ثابت و همچنین استفاده از رختکن باعث انتشار بیشتر ویروس‌ها می‌شود، برای جلوگیری از آلوده کردن دیگر ورزشکاران تا زمان بهبودی از رفتن به باشگاه بدنسازی صرف نظر کرده و تمرینات سبکی را در منزل انجام دهید.

هوای سرد

تمرین ورزشی در هوای سرد می ‌تواند برای افراد بیمار بسیار مضر باشد. بر خلاف نظر برخی از مردم، هوای سرد به تنهایی باعث کاهش توان سیستم ایمنی بدن و سرماخوردگی نمی‌شود و اگر بیمار بدن خود را با لباس گرم پوشانده و از انجام فعالیت هایی که باعث عرق ریزی و خیس شدن سر و موها شود پرهیز کند، مشکلی پیش نمی‌آید.

به هر حال هوای سرد می‌تواند مسیر هوایی بدن را آزرده و محدود کند و باعث علائمی همچون آبریزش بینی، سرفه و آسم شود. اگر به همچین شرایطی حساسیت دارید، پس از انجام ورزش‌های زمستانی مثل اسکی و .. هنگام سرماخوردگی پرهیز کنید.

تمرینات خوب و بد

شنا و دوچرخه سواری

مانند پیاده روی و دویدن آهسته، دیگر تمرینات هوازی متوسط می‌توانند سبب پاک شدن آلودگی‌ها و افزایش سطح انرژی شوند، اما برای همه افراد نتایج یکسان در بر نخواهد داشت. نوع بیماری و علائم آن تمرینات ورزشی را برای هر فردی تخصصی می‌کند.

به طور مثال، شنا می‌تواند باعث سرحال شدن بدن و باز شدن مسیر هوایی و برای افرادی که از آلرژی رنج می‌برند، باعث شسته شدن آلودگی‌ها و گرد و خاک شود. اما برخی افراد هنگام گرفتگی مسیر هوایی هنگام شنا کردن دچار مشکل در تنفس می‌شوند و شاید به خاطر کلر موجود در آب احساس تهوع داشته باشند. دوچرخه سواری می تواند یک ورزش هوازی متوسط خوب باشد اما ممکن است باعث خشک شدن مسیر هوایی بینی و افزایش علائمی مثل سرفه گلو و آب ریزش بینی شود.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com
ادامه
تنهای تنها , a1k2b3r4
درمان سرماخوردگی و آنفولانزا با ۱۲ ماده غذایی طبیعی
نویسنده:
بهاره شكرالله پور
زمان مطالعه:
۷ دقیقه
12 ماده غذایی برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا

اگر چه تغییر فصل‌ها و افت دما باعث آغاز فصل تعطیلات می‌شود،‌ اما شروع فصل سرماخوردگی و آنفولانزا نیز با شروع فصل سرد سال آغاز می‌شود و اگر شما دقت نکنید، می‌توانید یکی از آن هزاران نفری باشید که مبتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا می‌شوند. اگر دچار سرماخوردگی شده‌اید برای درمان سرماخوردگی زود دست به‌کار شوید و این مواد مغذی را هرچه زودتر نوش‌جان کنید. ابتدا بهتر است به تفاوت سرما خوردگی و آنفولانزا بپردازیم.
تفاوت سرما خوردگی با آنفولانزا

سرما خوردگی و آنفولانزا علائمی مشابه دارند. سرما خوردگی معمولا خفیف تر است در حالی که آنفولانزا علائم شدید تری دارد. سرما خوردگی معمولا علاوه بر احساس خستگی با عطسه، سرفه و آبریزش بینی همراه است. ممکن است همراه تب نبوده یا تب پایین وجود داشته باشد. هچنین ممکن است کوفتگی عضلانی یا سوزش گلو، اشک ریزش وسر درد هم دیده شود.

آنفولانزا معمولا به طور ناگهانی شروع شده و بسیار آزار دهنده است. بیماراحساس ضعف و خستگی می کندو تب دارد. علائـــم دیگر شامل سرفه های خشک، آبریزش از بینی، لرز، درد عضلانی، سر درد شدید، درد چشم وگلو درد ممکنست دیده شود. مدت زمان بیشتری طول می کشد تا آنفولانزا کاملا خوب شود اما در سرما خوردگی این مدت کوتاه تر است.

اگرچه مردم اغلب واژه‌ی آنفولانزا را برای هر نوع بیماری به کار می‌برند که نشانه‌هایی مانند آنفولانزا دارد، لیکن آن یک بیماری ویروسی مجزا با نشانه‌های ویژه‌ی خود است و به‌طور معمول در زمان‌های ویژه‌ای از سال، پایان پاییز و طی زمستان، رخ می‌دهد.
علائم آنفولانزا چیست؟

تب، تعریق، سردرد، درد عضلات و مفاصل، گلو درد و گرفتگی بینی از علائم آنفولانزا هستند. برخی از انواع آنفولانزا مانند نوع خاصی از ویروس آنفولانزای A که به آنفولانزای خوکی معروف است، ممکن است با اسهال و استفراغ نیز همراه باشد. آنفولانزا معمولأ بین ۲ تا ۷ روز طول می کشد. ممکن است آنفولانزا در کودکان، سالمندان و کسانی که مشکلات قلبی – عروقی و یا تنفسی دارند، با عفونت ریه (پنومونی یا ذات الریه) همراه شود. چنین حالتی در افراد سالم کمتر دیده می شود

درمان سرماخوردگی و آنفولانزا با مواد غذایی طبیعی

۱.ماست یونانی

ماست یونانی سرشار از پروبیوتیک‌های مبارزه‌گر با بیماری‌های مزمن مانند آنفولانزا است و با مقدار بیشتری پروتئین نسبت به ماست معمولی بسته بندی شده است. یک مقاله‌ی علمی که در مجله ژورنال پزشکی خانواده منتشر شده است، اذعان دارد که پروبیوتیک‌ها می‌توانند به پیشگیری و درمان سرماخوردگی کمک کنند.

محققان دریافتند افرادی که مقادیر پروبیوتیک خوراکی مصرفی‌شان به طور روزانه بیشتر است، خطر ابتلا به سرماخوردگی آنها کمتر از افرادی بود که رژیم غذایی غنی از پروبیوتیک نداشتند.

۲.گوجه فرنگی

گوجه فرنگی نیز یک ماده‌ی خوراکی عالی برای درمان سرماخوردگی است. علت آن غلظت بالا ویتامین C موجود در گوجه‌فرنگی است. فقط یک گوجه متوسط ​​حاوی ویتامین C به میزان بیش از ۱۶ میلی گرم است که به عنوان سوخت ثابت برای سیستم ایمنی بدن‌تان استفاده می‌شود.

یک مطالعه آلمانی منتشر شده حاکی از آن است که ویتامین C به عنوان بخش مهمی از قدرت فاگوسیت‌های بدن و سلول های T که دو جزء اصلی سیستم ایمنی شناخته شده است، به شمار می‌رود. محققان همچنین خاطر نشان کردند که کمبود این مواد مغذی می‌تواند به عملکرد ضعیف سیستم ایمنی منجر شود و مقاومت کمتری نسبت به برخی میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زای دیگر ایجاد کند که می‌تواند منجر به بیماری شود.
پیشنهاد مطالعه: چرا مصرف ویتامین C برای درمان یا جلوگیری از سرماخوردگی مفید نیست؟
۳.ماهی سالمون وحشی

ماهی سالمون وحشی پر از روی (زینک) است که به عنوان یک ماده مغذی شناخته می‌شود. ثابت شده است که این ماده‌ی معدنی به کاهش علائم سرماخوردگی کمک می‌کند و برای درمان سرماخوردگی مفید است.

اگر برای خانواده خود، به ویژه فرزندان‌تان نگران هستید و ‌می‌خواهید از فصل زمستان سرد به سلامت عبور کنید، باید غذاهای غنی از «روی» را در رژیم غذایی خود و خانواده‌تان قرار دهید. مجله‌ی تعلیم خانواده مطالعه‌ای بر اساس آزمایشی بر روی اثرات Zinc بر سرماخوردگی کودکان ۱ تا ۱۰ ساله منتشر کرده است.

محققان دریافتند که روی در مقایسه با انواع بسیاری از داروهای بی‌اثر که پزشکان برای درمان سرماخوردگی تجویز می‌کنند، شدت و مدت زمان علائم آن را در طی ۲۴ ساعت پس از شروع سرماخوردگی کاهش می‌دهد.(در دوره‌ی کمون بیماری)

محققان براساس نتایج بدست آمده طی یک مطالعه‌ی آزمایشی دیگر بر کودکان ۶.۵ تا ۱۰ ساله اظهار داشتند که روی به عنوان یک عامل مفید در پیشگیری از وقوع و یا تشدید این علائم نیز شناخته شده است. کودکانی که روزانه در طی مدت هفت ماه ۱۵ میلیگرم روی دریافت کردند، بیشتر در طول فصل سرما و آنفلوآنزا نسبت به گروه کنترل شاهد کم شدن احتمال ابتلا به سرماخوردگی بودند.

۴.کلم بروکلی

محققان دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس گزارش دادند؛ اگر در تلاش برای جلوگیری از سرماخوردگی هستید، کلم بروکلی می‌تواند به عنوان یک ماده‌ی خوراکی فوق‌العاده موثر در درمان سرماخوردگی و آنفولانزا در رژیم غذایی شما قرار بگیرد.

12 ماده غذایی برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا

با توجه به این مطالعه، ثابت شده است که بروکلی و دیگر گیاهان تیره‌ی کلم به افزایش سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. محققان ادعا می‌کنند سولفورفان، یک ماده شیمیایی موجود در سبزیجات، سبب تغییر ژن‌های آنتی‌اکسیدانی و آنزیم‌های موجود در سلول‌های ویژه‌ای در سیستم ایمنی می‌شود که مسئول مبارزه با رادیکال های آزاد در بدن‌تان هستند، و منجر به عدم ابتلای شما به سرماخوردگی می‌شود.

۵.اسفناج

اسفناج یک ماده‌ی خوراکی بی نظیر است و برای حفظ سلامت کلی شما عالی است. نه تنها حاوی فیبر بسیار بالا و الیاف مفید هضم‌کننده برای کمک به دستگاه گوارش‌تان است، بلکه حاوی ویتامین C است. مانند انواع فلفل و پرتقال. ویتامین C یک ماده مغذی بسیار قدرتمند است که می‌تواند در جلوگیری از سرماخوردگی کمک کند و علائم بیماری را کاهش دهد.

۶.نان جو کامل

بر طبق یک مطالعه منتشر شده توسط مجله آمریکایی به نام تغذیه‌ی بالینی‌‌، جو کامل شامل خواص ضد التهابی است که سبب می‌شود تا تولید باکتری سالم را افزایش یابد.

12 ماده غذایی برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا

طبق گفته‌های دکتر Gaines، هفتاد درصد از بخش سیستم ایمنی شما در روده‌ی شما قرار دارد. در لیست پزشکان ۲۷ درمان پزشکی برای معالجه‌ی سرماخوردگی وجود دارد که یکی از این‌ها تجویز مواد خوراکی سرشار از جو کامل است.

بنابراین، اگر برای‌تان اهمیت دارد که سلامت روده خود را حفظ کنید، باید با خوردن جو کامل هر میکروب و باکتری که منجر به آنفولانزا و سرماخوردگی می‌شود را از آن دور کنید!
۷. آجیل(مغزها)

بسیاری از مغزها حاوی ویتامین E، و ویتامین‌های دیگری است که برای مبارزه با بیماری ضروری است. مطالعه‌ای که توسط مجله کالج تغذیه آمریکا منتشر شد، مشخص کرد که مصرف ۵۰ میلی گرم ویتامین E به طور روزانه در رژیم غذایی مردان سیگاری که بیشتر از ۶۵ سال سن داشتند و در شهرها زندگی می‌کردند، تا ۲۸درصد خطر ابتلا به سرماخوردگی را کاهش می‌دهد، اما مطالعات بیشتری باید انجام شود تا بتواند توانایی ویتامین E را در جلوگیری از سرماخوردگی نشان دهد.

۸.آب قلم

احتمالاً بار‌ها با این صحنه روبه‌رو شده‌اید که زمانی که سرما ‌می‌خورید به شما مصرف سوپ توصیه می‌شود. سوپ‌هایی که با آب استخوان‌های‌ حیوانات اهلی مانند گوسفند و گاو تهیه می‌شود دلیل این موضوع است که چرا سوپ‌ می‌تواند برای شما مفید باشد، زمانی که از بیمار می‌شوید.

با توجه به مطالعه‌ی انجام شده توسط پزشکان متخصص سینه و گلو کالج آمریکا،سوپ مرغ می‌تواند اثر ضدالتهابی در بدن داشته باشد، که منجر به تسکین و رفع علائم عمده سرماخوردگی می‌شود.
۹. رز ماری

رزماری نه تنها یک گیاه خوشمزه است که باید به بشقاب شام‌تان اضافه شود، بلکه یک ماده‌ی خوراکی ضد التهاب شگفت انگیز و یک منبع غنی از آنتی‌اکسیدان ها است.

12 ماده غذایی برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا

مرور‌های دقیق در علوم تغذیه‌ای اشاره دارد که اکثر گیاهان مانند رزماری حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی‌ هستند که به عنوان دارنده‌ی خواص ضد التهابی در بدن عمل می‌کنند. این اثر ضد التهابی باعث بهبود سلامت دستگاه گوارش و روده می‌شود که در نتیجه منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می شود تا سلامت کلی بدن‌تان را حفظ کند.
۱۰. رازیانه

رازیانه دارای اثرات تسکین دهنده‌ای است که می‌تواند به شما در کاهش و رفع علائم آنفلوانزا کمک کند. نتیجه‌ی مطالعه منتشر شده از مرکز تحقیقات بین‌المللی(بیومد)اظهار داشت که رازیانه به عنوان مکانیسمی مسکن مانند برای کسانی که مبتلا به عرضه‌های التهابی، اسهال، تب و شکم درد هستند.

که این موضوع می‌تواند به دلیل محتوا فراوان مواد فیتوشیمیایی موجود در رازیانه باشد که به عنوان آنتی‌اکسیدان ها عمل می‌کنند. این تحقیق همچنین یادآور می‌شود که رازیانه حاوی فلاونوئیدها است که به عنوان عوامل ضد التهابی عمل می‌کنند.
۱۱. قارچ

طبق مطالعه‌ی موسسه علوم غذایی و کشاورزی دانشگاه فلوریدا، قارچ‌ها برای تقویت دستگاه ایمنی‌تان بسیار فوق‌العاده‌ هستند. تحقیقات نشان می‌دهد آزمودنی‌هایی که مقادیری قارچ را هر روز به مدت چهار هفته خورده بودند، به میزان چشمگیری تعداد و قدرت سلول های T آنان افزایش یافته بود.

همچنین این آزمایش کاهش در میزان پروتئین‌های القاکننده‌-ضدالتهابی را اثبات کرده است که نشان می‌دهد قارچ‌ها نیز به عنوان یک عامل ضدالتهابی عمل می‌کنند.
۱۲. شکلات تلخ

شکلات تلخ…بله، باورکنید یا نه، شکلات تلخ در مبارزه با سرماخوردگی بسیار مفید است. شکلات تلخ حاوی غلظت بالایی از تئوبرومین است، که یک آنتی‌اکسیدان است.

ثابت شده است که برای کاهش سرفه عالی ‌است. یک مطالعه‌ی منتشر شده‌ از مرکز داروشناسی نشان داده است که تئوبرومین در سرکوب سرفه برای افرادی که مبتلا به برونشیت هستند مفید است، اما یادآور می‌شود که برای تأیید یافته‌های این مرکز، باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com
ادامه
تنهای تنها , a1k2b3r4
ضلبا بالا رفتن سن، متاسفانه پوست ما شروع به شل شدن می‌کند که به دنبال آن افتادگی و چین چروک صورت را به دنبال دارد اما با کمک ورزش صورت می‌توانید پوستی جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشید! ما در این مطلب سعی داریم با آموزش ورزش صورت از افتادگی صورت جلوگیری و چین و چروک آن را با عضله سازی صورت کاهش دهیم.
هدف از ورزش صورت چیست؟

صورت شما از ۵۰ عضله‌ی متفاوت درست شده و برخلاف سایر قسمت‌های بدن، خیلی از این عضلات به ندرت استفاده می‌شوند. با انجام منظم تمرینات صورت می‌توانید جریان خون را در نواحی مختلف صورت تقویت کرده و از این رو، عضلات و پوست صورت را اکسیژن رسانی کنید. در نتیجه رنگ پوست‌تان درخشان‌تر و زیباتر خواهد شد، پس آموزش ورزش صورت مهم است، نه؟

آموزش ورزش صورت برای علضه سازی و رفع چین و چروک صورت

انجام تمرینات تقویت کننده‌ی عضلات صورت به طور منظم باعث می‌شود در بلند مدت، عضلات صورت‌تان خوش فرم‌تر به نظر برسند. ضمنا افزایش جریان خون در عضلات صورت به این معنی است که سلول‌های پوست صورت‌تان با مواد مغذی تغذیه شده و بازسازی سلول‌ها و پیشگیری از چین و چروک، نتیجه‌ی آن خواهد بود.
فواید ورزش صورت چیست؟

تقویت عضلات صورت
کاهش جلوه‌ی چین و چروک‌ها
افزایش جریان خون
تنش زدایی از صورت و گردن
سفت شدن پوست صورت

اگر می‌خواهید از تمرینات صورت خود، زودتر نتیجه بگیرید باید سه تا پنج بار در هفته و هر بار چیزی حدود ۲۰ دقیقه این تمرینات را انجام دهید.

یوگای صورت چیست؟

یوگای صورت، برخلاف برخی از تمرینات صورت، مبتنی بر شل کردن عضلات است. هدف از یوگای صورت، خنثی کردن تاثیرات کشش‌ها و انقباض‌ها برای رهاسازی عضلات و پوست صورت و انرژی دادن به آنهاست. یک نمونه از تمرین یوگای صورت این است که اول دست‌ها را بهم بمالید تا گرم شوند، سپس کف دست‌ها را روی چشم‌های بسته‌تان قرار داده و بگذارید دست کم چند دقیقه بماند و طی این مدت، نفس‌های عمیق بکشید. این حرکت، تنش را از چشم‌های‌تان دور می‌کند.
آموزش ورزش صورت برای علضه سازی و رفع چین و چروک صورت
چین‌های اطراف بینی‌

هر چقدر که می‌توانید پهن و باز، لبخند بزنید و نوک انگشتان خود را روی چین‌های بین بینی و لب‌های‌تان فشار دهید. در حالی که نوک انگشتان را به سمت پایین فشار می‌دهید (مقاومت ایجاد می‌کنید) و می‌کشید، سعی کنید عضلات صورت را بالا بکشید. این تمرین، عضلات گونه و لپ را تقویت می‌کند.

چین‌‌های پیشانی

برای سفت کردن پوست پیشانی، اول تا جایی که می‌توانید اخم کنید، سعی کنید ابروها را تا آخرین حد ممکن به چشم‌ها نزدیک کنید. سپس عکس این حرکت را انجام دهید؛‌ یعنی ابروها را تا جایی که می‌توانید بالا بکشید، چشم‌ها را کاملا باز کنید و این حرکات را تا ۵ دقیقه ادامه دهید.
آموزش ورزش صورت برای افتادگی پوست گردن

آموزش ورزش صورت برای علضه سازی و رفع چین و چروک صورت

گردن معمولا اولین جایی است که علائم پیری را نشان می‌دهد. برای تقویت عضلات گردن خود، نوک زبان را به سقف دهان‌تان فشار دهید، سپس تا جایی که می‌توانید چانه را به سمت سقف بکشید، لبخند بزنید و آب دهان‌تان را قورت بدهید. این حرکت را ۳۰ تا ۶۰ ثانیه ادامه دهید.
عضلات اطراف دهان

بنشینید و سرتان را به عقب خم کنید. لب‌ها را سفت و سخت غنچه کرده و به جلو بکشید، ۸ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید و رها کنید. این جرکت را پنج بار تکرار کنید تا عضلات اطراف لب‌ها تقویت شوند.
عضلات لپ

لب‌ها را ببندید و به آرامی لبخند بزنید، حالا لپ‌های‌تان را تا جایی که می‌توانید به داخل بکشید (بمکید). ۸ تا ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس رها کنید. این حرکت را پنج بار تکرار کنید.
آموزش ورزش صورت برای اطراف چشم
خطوط پای چشم

سعی کنید فقط با یک چشم‌تان چشمک بزنید و چشم دیگر را باز نگه دارید. یک ثانیه در این حالت بمانید و همزمان سعی کنید تمام عضلت اطراف چشم‌ها را منقبض کنید. سپس عضلات را رها کرده و این حرکت را ۲۰ تا ۲۵ بار تکرار کنید.
پنجه کلاغی‌های کنار چشم

این تمرین برای کاهش جلوه‌ی خطوط ریز گوشه‌های چشم بسیار مفید است. اول عضلات صورت را شل کنید، سپس چشم‌ها را باز نگه داشته و بدون اینکه پلک‌های بالا را حرکت دهید، پلک‌های پایین را بالا بکشید، یک تا دو ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید. این حرکت را ۲۰ تا ۲۵ بار تکرار کنید.
افزایش جریان خون

سه انگشت میانی‌تان را زیر هر چشم‌تان قرار دهید و به آرامی پایین بکشید تا چشم‌ها کاملا باز شوند. همزمان با انجام این کار، سعی کنید چشم‌ها را ببندید و از تمام عضلات اطراف چشم‌ها استفاده کنید. ۸ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید. این حرکت را پنج بار تکرار کنید.
حتماً بخوانید: تمرینات ورزش صورت برای شاداب سازی و رفع چروک صورت
تمرین پلک بالا

با استفاده از نوک انگشتان، ابروها را به آرامی به سمت بالا و بیرون بکشید. سپس با کمک عضلات صورت سعی کنید با این حرکت مقابله کرده و ابروها را با کمک عضلات پایین بکشید، ۸ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید. این حرکت را پنج بار تکرار کنید.
تقویت تمام اطراف چشم

دو انگشت هر دست‌تان را روی هر یک از شقیقه‌های‌تان فشار دهید و پلک‌ها را تند تند باز و بسته کنید، یعنی ۸ تا ۱۰ ثانیه در حال پلک زدن باشید. استراحت کرده و این حرکت را ۵ بار تکرار کنید.

آموزش ورزش صورت برای کاهش خطوط لبخند

هر چند خطوط لبخند، لبخندهای‌تان را عمیق‌تر و طبیعی‌تر جلوه می‌دهند اما کاستن از جلوه‌ی این خطوط هم ایرادی ندارد.
کشیدگی اطراف دهان

آموزش ورزش صورت برای علضه سازی و رفع چین و چروک صورت

ابتدا هر دو لب را به داخل بکشید و سفت نگه دارید. سپس با پُر کردن دهان از هوا، دهان‌تان را تا جایی که ممکن است بکشید. تا پنج بشمارید و سپس رها کنید. چند بار این تمرین را انجام دهید.
صورت ماهی

برای این تمرین باید لپ‌ها را به درون بکشید و لب‌ها را بهم بفشارید تا صورت‌تان شبیه ماهی شود. تا پنج بشمارید و رها کنید. چند بار این حرکت را تکرار کنید تا عضلات صورت‌تان تقویت شوند.
شکل O

این تمرین برای فعال کردن عضلات لپ بسیار مفید است. سعی کنید با لب‌های‌تان شکل O بسازید و همزمان سعی کنید با گوشه‌‌های دهان‌تان لبخند بزنید. باید کشیدگی را در لپ‌های‌تان احساس کنید. چند ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید.
آموزش ورزش صورت برای استخوان گونه

در حالی که لب‌ها را بسته نگه می‌دارید، لبخند پهنی بزنید و احساس کنید که استخوان‌های گونه‌تان بالا می‌روند. چند ثانیه در این حالت بمانید و رها کنید. این تمرین باعث تقویت عضلات گونه و کاهش جلوه‌ی خطوط لبخند می‌شود.

نکاتی برای اینکه تمرینات صورت را درست انجام دهید

انجام تمرینات صورت در حالت دراز کشیده، تاثیر بیشتری دارد.
دست‌های‌تان را قبل از لمس صورت، بشویید.
سعی کنید هر روز سر ساعت مشخصی تمرینات صورت را انجام دهید تا فراموش نکنید.
هرگز پوست را ناگهانی و به شدت نکشید یا فشار ندهید چون چین و چروک‌ها را بدتر می‌کند.
تمرینات صورت را با تمرینات هوازی‌تان همراه کنید تا بهترین اثر را بر ظاهرتان بگذارد.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منابع: nivea + nivea
ادامه
تنهای تنها , a1k2b3r4
دریای شور انگیز چشمانت چه زیباست
آنجا که باید دل به دریا زد همین جاست

در من طلوع آبی آن چشم روشن
یاد آور صبح خیال انگیز دریاست

گل کرده باغی از ستاره در نگاهت
آن یک چراغانی که در چشم تو برپاست

بیهوده می کوشی که راز عاشقی را
از من بپوشانی که در چشم تو پیداست

ما هر دوان خاموش خاموشیم اما
چشمان ما را در خموشی گفتگوهاست

دیروزمان را با غروری پوچ گشتیم
امروز هم زانسان ولی آینده ماراست

دور از نوازش های دست مهربانت
دستان من در انزوای خویش تنهاست

بگذار دستت راز دستم را بداند
بی هیچ پروایی که دست عشق با ماست

حسین منزوی
ادامه