فیلم محمد رسول الله(ص) , muhammadmovie

فیلم محمد رسول الله(ص)

فیلم محمد رسول الله(ص) , muhammadmovie

فیلم محمد رسول الله(ص)

8,707نــــفــــــر
عضو شده اند
8,707نفر عضو شده اند
بیشتر
این رسانه به درخواست فیلم محمد رسول الله(ص) ایجاد شده است.
صفحه رسمی فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص)؛ ساخته مجید مجیدیصفحه رسمی فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص)؛ ساخته مجید مجیدیمشاهده کامل مشخصات
25 مرداد 1394

اعضاء

 •  , sajjadhichkas
 • بابک   , daeiparviz
 • فرش ملکی , hajgolamreza
 • علی محمودوند , alimahmodvand
 • 8707 نفر

  morebox img
فیلم محمد رسول الله(ص) , muhammadmovie
مجیدی: امیدوارم روس‌ها بتوانند به زودی فیلم «محمدرسول‌الله(ص)» را تماشا کنند

مجید مجیدی در نشست خبری فیلم محمد رسول الله (ص) که با هماهنگی رایزنی فرهنگی کشورمان در مسکو، در روز جمعه 16 بهمن ماه در محل خبرگزاری روسیه امروز برگزار شد، گفت: "تروریست ها و جریان های افراطی نام اسلام را به سرقت برده اند". مجیدی دغدغه اصلی ساخت این فیلم را ناشی از تصویر نادرستی که از اسلام در دنیا ارائه شده دانست و با اشاره به رشد جریان های تروریستی و افراطی در جهان اسلام و گسترش جریان اسلام هراسی در غرب، ضرورت و اهمیت ساخت و نمایش این فیلم در زمان حاضر را مورد تأکید قرار داد. وی اظهار داشت تلاش کردم با ساخت فیلم رسول الله، پنجره ای از اسلام واقعی را برای جهان غرب باز کنم، پنجره ای که بتواند قطره ای از دریای رحمت للعالمین پیامبر اسلام و ماهیت رحمانی دین اسلام را به جهان نشان دهد.

کارگردان فیلم محمد رسول الله(ص)، هدف دیگر خود از ساخت این فیلم را تقویت وحدت و اخوت میان مسلمانان جهان اعلام کرد و این فیلم را عاملی برای وفاق در جهان اسلام دانست و اعلام کرد: در مراحل تحقیقات که نزدیک به سه سال بطور انجامید هم به منابع معتبر اهل سنت و هم به منابع معتبر شیعه مراجعه کردیم و با علمای اهل سنت و شیعه گفتگو و از مشاوره هر دو گروه استفاده کردیم و برای ساخت بخش اول از سه گانه فیلم پیامبر، مقطع پیش از اسلام و دوران کودکی زندگی رسول گرامی اسلامی را انتخاب کردیم که کمتر چالش بر انگیز و مورد اختلاف باشد، همچنین در هیچ جای فیلم هم تصویری از چهره پیامبر ارائه نشده است.

وی ضمن اظهار تعجب از داوری و قضاوت نامناسب و زود هنگام برخی از علما در عربستان سعودی و دانشگاه الازهر مصر بدون دیدن فیلم، اظهار داشت ما بارها اعلام آمادگی کرده ایم که حاضریم فیلم را بصورت اختصاصی برای آنها به نمایش بگذاریم تا بصورت واقع بینانه نسبت به آن داوری و قضاوت کنند.

وی در این نشست خبری که با حضور خبرنگاران مختلف از خبرگزاری های روسیه، روسیه امروز، اسپوتنیک و شبکه های تلویزیونی قفقاز، المیادین، ترکیه، ارمنستان و سایر خبرگزاری های دیگر اشاره داشت: ساخت این فیلم 7 سال بطول انجامید و برای آن شهرک سینمایی پیامبر که شهرهای مکه و مدینه قدیم را در بر می گیرد بگونه ای ساخته شد که حداقل تا 30 سال دیگر برای ساخت فیلم های تاریخی اسلامی قابل استفاده باشد.

مجیدی در این نشست خبری با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و بین المللی روسیه، وجود اقوام و ادیان مختلف، چالش های افراطی گری، و تصاویر نادرست از اسلام که این کشور با آن مواجه است، اظهار امیدواری کرد مردم روسیه اعم از مسلمان و غیر مسلمان، بتوانند بزودی این فیلم را تماشا کنند.

به اهتمام رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو، و به مناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی، فیلم محمد رسول الله در روز شنبه 17 بهمن ماه در سالن سینمایی اکتیابر، برای اهالی سینما، فرهیختگان و هنر دوستان روسیه و ایران مقیم به نمایش گذاشته خواهد شد.
@MuhammadMovie
ادامه
99
9
1
محمدعلی حسن پور , mah230
یکشنبه 24 دی ، 01:13
جالب بود
ادامه
فیلم محمد رسول الله(ص) , muhammadmovie
کارگردان فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» خاطراتی از هنروران این فیلم و افرادی که با نذر وارد سیاهی لشکر این فیلم شده‌اند، بیان کرد.

مجید مجیدی که در افتتاحیه نخستین جشنواره‌ی «خاتم» در تالار وحدت سخن می‌گفت، در بخشی از سخنانش به خاطره‌گویی از زمان ساخت این فیلم پرداخت و یادآور شد:در طول ۷ سالی که مشغول ساخت این فیلم بودیم، هنرورانی داشتیم که معمولا اهل روستاهای اطراف لوکیشن بودند و در این مدت به ما کمک می‌کردند. بنای ما برای ساخت این لوکیشن هم به گونه‌ای بود تا بتوانیم برای تولیدات بعدی در حوزه تاریخ اسلام یک بستر فراهم کنیم، به همین دلیل، بسیاری از هزینه‌های فیلم هم صرف همین لوکیشن شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فیلم محمدرسول‌الله(ص)، کارگردان متعهد سینمای ایران ادامه داد: در طول این مدت هنرورانی از اطراف برای کمک به ما اضافه می‌شدند که معمولا آدم‌های روستاهای آن اطراف بودند و اصلا آن فضا برایشان مثل زیارت شده بود. حضور این افراد و عوامل زیادی که از خارج از کشور به ما کمک می‌کردند، جالب بود! نظیر استرارو فیلمبردار فیلم که به قول خودش از طرف پیامبر (ص) برای کمک به ساخت این فیلم دعوت شده بود.

مجیدی در ادامه یادآور شد: روزی یکی از این هنروران را دیدم که به زبان ایتالیایی با استرارو (فیلمبردار ایتالیایی فیلم) مشغول صحبت کردن است؛ رفتم و با روستایی وارد صحبت شدم و پرسیدم که چطور زبان ایتالیایی می‌داند؟! او هم جواب داد که استاد دانشگاه است که به صورت گمنام وارد سیاهی لشکر شده است. او گفت که نذر داشتم که در ساخت فیلم محمد(ص) کمک کنم.

او ادامه داد: عزیز دیگری در زمان استراحت نزد من آمد. او محاسن بلندی داشت و سنش هم بالا بود. وقتی با من صحبت کرد گفت که دکتر فلانی (که من آن دکتر را می‌شناختم‌) به شما سلام رسانده است. تصور من این بود که این فرد یکی از اهالی روستاهای اطراف است، بعد که جویا شدم گفت این دکتر یکی از مشتریان ماست. پرسیدم کار شما چیست؟ گفت جواهرفروشم. کار اصلی‌ام در کویت است ولی به تهران هم می‌آیم اما وقتی فهمیدم فیلمی درباره پیامبر (ص) در حال ساخته شدن است، تنها کاری که از دستم برمی‌آمد این بود که جزو سیاهی لشکرها باشم.

مجید مجیدی همچنین یادآور شد: چند روزی از این ماجرا گذشت تا اینکه یکی از دستیارانم به من اطلاع داد که آن آقا که جواهرفروش بوده است، آمده و دستمزدش را گرفته چون ما به افرادی که محاسن بلندی داشتند، دستمزد بیشتری می‌دادیم، اتفاقا دستمزد بیشتری هم از ما گرفت. وقتی این موضوع را شنیدم برایم عجیب بود. زمانی که این فرد داشت با ما خداحافظی می‌کرد، به من گفت با این نیت به اینجا آمده‌ام تا بتوانم در ساخت این فیلم کمک کنم و دستمزدم را بگیرم! قصدم هم این است که وصیت کنم اگر از دنیا رفتم، کفن‌ام را از این دستمزد تهیه کنند.

کارگردان «محمد رسول‌الله» خاطرنشان کرد: در طول مدتی که در شهرهای مختلف مشغول فیلمبرداری بودیم، مردم این شهرها بارها ما را به خانه‌هایشان دعوت می‌کردند و نذر، قربانی می‌دادند.
ادامه
فیلم محمد رسول الله(ص) , muhammadmovie
[https://www.aparat.com/v/tFcg7]
در پی انتشار آلبوم موسیقی فیلم سینمایی محمدرسول‌الله (ص)، پایگاه اطلاع‌رسانی فیلم محمدرسول‌الله(ص) پیامی ویدئویی از الله راخا رحمان نوازنده موسیقی فیلم خطاب به مردم را منتشر کرد. رحمان در این ویدئو خطاب به مخاطبان فیلم می‌گوید: «بعد از دیدن فیلم متوجه شدم که این، تلاشی از ایمان و علاقه است و یک افتخار بزرگ است. در روند ساخت فیلم [محمدرسول‌الله] چیزهای بسیاری یاد گرفتم و امید دارم تمام مردم دنیا این فیلم را ببینند و از آن لذت ببرند و حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله آن را بپذیرند».

رحمان که سابقه دریافت دو جایزه اسکار را در کارنامه خود دارد، پیش از این گفته بود: من موسیقی فیلم محمدرسول‌الله(ص) رابرای شرکت در اسکار نساختم بلکه موسیقی این فیلم هدیه‌ای ناقابل به پیشگاه حضرت محمد(ص) است.
ادامه
12
2
2
نگار , negar6334
جمعه 4 دی ، 15:57
مهم اخلاص عمله.کاری که ازدل باشه به دلم میشینه
ادامه
فیلم محمد رسول الله(ص) , muhammadmovie
آستانه‌ی ولادت با سعادت پیامبر مکرم اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و آغاز هفته‌ی وحدت، آلبوم موسیقی فیلم سینمایی «محمدرسول‌الله» منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیلم محمدرسول‌الله(صلی‌الله‌علیه‌وآله)، این آلبوم فاخر و ارزشمند، شامل ۲۰ قطعه و مجموعاً ۶۵ دقیقه موسیقی متن فیلم است که تولید آن به سرپرستی الله‌راخا رحمان(A.R.Rahman) نوازنده سرشناس موسیقی جهان، به همراه گروه ارکستر و هفت نوازنده مطرح دنیا به سرانجام رسیده است.

علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت پخش‌کننده‌ی چندرسانه‌ای آی‌تیونز (iTunes) و یا از طریق این پیوند https://itun.es/us/qxuX_ آلبوم موسیقی فیلم را تهیه کنند.
ادامه
5
1
1
احمد یاوران , ahmad.yavran
پنجشنبه 2 اردیبهشت ، 12:32
این فیلم واقعا ارزش مندبوده ومخاطبان زیادی داشته ازهمتون ممنون
ادامه
فیلم محمد رسول الله(ص) , muhammadmovie
پنج‌شنبه گذشته ۹ فیلم از میان ۸۰ فیلم راه یافته به رقابت‌های اسکار فیلم‌های خارجی زبان ۲۰۱۶، به عنوان پیش فهرست این بخش از رقابت‌ها اعلام شد که در این میان جای خالی فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله(ص)» ساخته «مجید مجیدی»، علی‌رغم نقطه‌های قوت بسیاری که داشت در کنار چند فیلم دیگر تعجب بسیاری را برانگیخت.

در این میان روزنامه انگلیسی زبان «گاردین» نیز با اعلام این خبر نوشت: اسامی فیلم‌های راه یافته به پیش فهرست اسکار بهترین فیلم خارجی زبان ۲۰۱۶ در حالی اعلام شده که جای خالی سه فیلم بسیار محبوب و مورد توجه شامل:«محمد رسول‌الله(ص)»، فیلم برنده شیر طلای جشنواره ونیز به نام «کبوتری برای تأمل در باب هستی روی شاخه نشست» و همچنین «آدمکش» از تایوان به چشم می‌خورد.

این روزنامه در ادامه متذکر شد: چنین حذف‌هایی به این معناست که فیلم درخشیده در جشنواره کن، «پسر شائول» ساخته «لازلو نمس» در صدر توجه منتقدان و کارشناسان (رأی دهندگان اسکار) قرار گیرد. نام این فیلم در بسیاری از فهرست‌های برترین‌های سینمای ۲۰۱۵ از جمله فهرست ۵۰ فیلم برتر سال از نظر منتقدان سینمایی «گاردین» وجود دارد.

«پسر شائول» داستان مردی یهودی به نام شائول است که در آشویتس زندانی است. او با کار کردن در اتاق گاز از مرگ می‌گریزد. کار او تخلیه اجساد یهودیان از اتاق گاز است، کار کثیفی که نازی ها حاضر به انجام آن نبودند. در میان اجساد، شائول جسد پسرش را شناسایی می کند و در جدال برای بازگرداندن وجدان انسانیش، تصمیم می گیرد او را با احترام به خاک بسپارد.
ادامه
7
2
6
عمار  , em313
چهارشنبه 2 دی ، 02:15
اگرازایران ماننداسکارهای گذشته فیلمی مردم ایران راتحقیرمی کردصهیونیستهابه افتخارش ازجابلندمی شدندواآن فیلم رابه جای خودمی نشاندندودستش راهم می بوسیدند
ادامه
 , 4rose
جمعه 26 آذر ، 21:26
احمقن یهودیان نژاد پرست
ادامه