نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
استاد شجریان , mshajariyan

استاد شجریان

استاد شجریان , mshajariyan

استاد شجریان

23,978نــــفــــــر
عضو شده اند
23,978نفر عضو شده اند
استاد مسلم موسیقی ایراناستاد مسلم موسیقی ایرانمشاهده کامل مشخصات
15 دی 1383
موسیقی
فكرم به منتهای جمالت نمیرسد / از هر چه در خیال من آید نكو تری


>>>خواهشمندیم در نظرسنجی شرکت کنید<<<

اعضاء

 • بی تا خرّم , parimehraban
 • علیرضا فر , bnmmnb
 • مهدی ح , mehdikh50
 • میلاد , raftari_engr
 • 23978 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • همایون شجریان , homayoonclub
 • استاد غلامحسین بنان , ostadbanan
لیست لینکها تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.
وبلاگ میهن بلاگ
لیست بحث ها تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.
استاد شجریان , mshajariyan
فراخوان برای ویژه‎ نامه‌ عید؛ به استاد شجریان
فراخوان برای ویژه‎ نامه‌ عید؛ به استاد شجریان

بهار در راه است و بوی خوش گلهای بهاری به مشام میرسد، با نزدیک شدن به آخرین ماه سال خورشیدی گلهای بهاری خود را آماده اجرای موسیقی زیبای طبیعت میکنند تا سرود بهار را به مشتاقان تقدیم نمایند، بوی باران میرسد، بوی سبزه،  بوی خاک، خداوند بزرگ خورشید عالم تاب را مامور قرار داده تا سپیدی برف های زمستان را محو نماید تا باری دگر بر بوم نقاشی خود نقشی دگر اندازد از بهارتا خلایق بر قدرت و عظمتش پی برند و بستایند او را ... سال 90 نیز با تمام پاکی‌ها و پلشتی هایش رو به اتمام است و تارنمای شجریانی‌ها این بار برآن گشته است تا با یاری خداوند متعال و همراهی شما عزیزان جان، ویژه نامه‌ای نوروزی تدوین نماید برای خسرو آواز ایران؛ بر آن گشتیم تا این بار نام شما عزیزان علاقه‌مند را نیز در کنار نام نویسندگان مطرح موسیقی ایران زمین درج نماییم تا با درج مقالات و نوشتارهایتان در مورد استاد، بتوانیم ویژه نامه‌ای پرمغز و پرمحتوا و در خور نام استاد آماده نموده و برای علاقه‌مندان و دوستداران عرضه نماییم.بسیار گشته است که دوستداران این بزرگمرد بی‌همتای موسیقی ایرانی در انتظار فرصتی بوده‌اند تا سخن دل خود را با ایشان در میان گذارند، و یا انتظاراتشان را از استاد بیان کنند، آلبومهای این بزرگ را از نگاه خود تحلیل نمایند و یا متنی ادبی برای ایشان بنگارند ... هم اکنون این فرصت توسط شجریانی‌ها مهیا گشته و آماده دریافت نوشتارهای شما عزیزان میباشد، فرصت اندک است ... اگر توانایی نگارش را در خود احساس می‌کنید و علاقه‌مند به درج مطالب‌تان هستید، همت بلد دارید که کسی را که همت بلند اوفتد ... مرادش کم اندر کمند اوفتددوستداران و علاقه مندان به استاد در انتخاب موضوعات نوشتارها با حفظ حریم خصوصی افراد و بدور از هرگونه توهین و جبهه گیری‌های سیاسی و با محوریت استاد شجریان، صاحب اختیاردر  نگارش مطالب هستند .بایستی توجه داشت که :شجریانی‌ها در انتخاب، رد و یا اصلاح هر نوشتاری آزاد است و ارسال نوشتارها به منزله تایید نهایی چاپ آنها نمی‌باشد.نوشتارهای ارسال شده نباید قبل از انتشار ویژه نامه در هیچ جریده و وب سایتی منتشر گشته باشند در غیر اینصورت شجریانی‌ها از انتشار مطلب معذور است.عزیزانی که مایلند نوشته‌های خود را در این پرونده‌ی شجریانی‌ها منتشر کنند، می‌توانند متن خود را به آدرس زیر ارسال نمایند.ezine5@shajarianfans.com
ادامه
99
28
5
22
تونل وحشت , toonel2007
چهارشنبه 20 آذر ، 23:34
استاد برگرد ایران
ادامه
رضا حسینی , rezarty
جمعه 29 آذر ، 21:36
چیه جدیدی از استاد ندارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!اگه دارید تا درس جی‌میل بدم برام بفرستید ببخشید
ادامه
زیبا تنهاترین تنها , asemanha
شنبه 10 اسفند ، 11:50
سلام دوستان. کنسرت 10 اسفند همایون شجریان. فقط و فقط یک بلیط مونده. ردیف دوم . قیمت 75 هزار تومان
ادامه
استاد شجریان , mshajariyan
امین حسینی , barenz
عکس‌های اجرای محمدرضا شجریان در استانبول ترکیه
تور اروپایی محمدرضا شجریان استاد موسیقی ایران و گروه شهناز به سرپرستی مجید درخشانی از ۲۵ شهریور با اجرا در مرکز گردهمایی‌های شهر استانبول ترکیه آغاز و در دو بخش دستگاه سه‌گاه و آواز بیات اصفهان برگزار شد.
لازم به ذکر است طبق برنامه در ادامه این تور اروپایی، شجریان با همراهی گروه شهناز در شهرهای آمستردام هلند (۸ مهر ماه ۱۳۹۰)، بروکسل بلژیک (۹ مهر ماه ۱۳۹۰)، ماینز آلمان (۱۱ مهر ماه ۱۳۹۰)، برلین آلمان (۲۲ مهر ماه ۱۳۹۰)، هامبورگ آلمان (۲۳ مهر ماه ۱۳۹۰)، لندن انگلیس (۲۶ مهر ماه ۱۳۹۰)، ادینبورگ انگلیس (۲۷ مهر ماه ۱۳۹۰)، مونیخ آلمان (۲۹ مهر ماه ۱۳۹۰)، وین اتریش (۳۰ مهر ماه ۱۳۹۰)، گوتبرگ سوئد (۵ آبان ماه ۱۳۹۰) و استکهلم سوئد (۷ آبان ماه ۱۳۹۰) به روی صحنه می‌روند و آخرین کنسرت این تور اروپایی هم ۸ آبان ماه ۱۳۹۰ در شهر کلن آلمان برگزار خواهد شد.
در ادامه می توانید عکس های عارف مصطفی زاده از کنسرت استانبول استاد شجریان را مشاهده کنید.                
ادامه
کامنت بنویسید...
اشکان کوکائیان , ashkan9898
پنجشنبه 22 شهریور ، 00:41
درود بر استاد شجریان ./ خرید گیتار الکتریک www.cocaian.com
ادامه
محمد   , eghbal.rajabi
دوشنبه 24 فروردین ، 22:11
استاد ستایشت میکنم . بزرگی به وسعت ایران زمان کوروش
ادامه
م ر , miladrezai
دوشنبه 5 آبان ، 14:46
درود براستاد شجریان .از سایت کفسابی www.kafsab.com
ادامه
استاد شجریان , mshajariyan
شادباش اول مهر توسط جمعی از هنردوستان هنرمند به استاد شجریان
جمعی از هنرمندان عزیز کشورمان با ارسال چند پوستر روز تولد استاد شجریان را تبریک گفتند. متن نامه ضمیمه شده را در ذیل می بینید:   آواز عشق

موسیقی و آواز ایرانی، تناور از فرهنگ و باور،آرمان و ایده آل ملت ماست.قوام یافته از پرتو سرسلسله های افتخار و حماسه های غرور آفرین و غمزده ی جلوه های برباد رفته شکوه و استیلای رنگ باخته و یلان تاریخ ساز برخاک اوفتاده.
آواز ایرانی به نشان مروارید صدف موسیقی ما- و بدان سان که در هرگوشه ی گیتی- به زبان و نشان بومی ،آن گونه که بی هیچ واسطه به گوش ایرانی آشنا باشد و بر جانش نشیند ،معجون واگویه ی نهاد آگاه ایرانی را به کام دل و روان او جاری می سازد، مزین به اندرز و هشدار و اخلاق و دل انگیز به گوشه های نغز ادبیات پارسی ،حریر پوش موسیقی این کهن بوم و بر.
"آواز عشق" ، طرح نو در انداخته ی جمعی از گرافیستهای ایران است برای نکوداشت زادروز محمدرضا شجریان ، استاد چیره دست آواز ایران در آستانه ی هفتاد و دوسالگی.مردی که در نغمه پردازی و صنعت گری این عرصه نیز کوشیده  است.
داریوش مختاری ، فرزاد ادیبی ، مهدی محمدی ، اشکان قازانچایی ، امیر حسین رستگاری ، مازیار زند ، صالح زنگانه ، تورج صابری وند ، پوریا عریانی  با همکاری تارنمای دل آواز، رسم ، گرته و نمادینه، نگاره های نکوداشت خود را بدینسان تقدیم می دارند  تا دست مریزادی باشد بر آستان موسیقی و آواز ایران، در حد توش وتوان . باشد که تا سالیان سال ،آواز خوشش، زندگی بخش گلوگاه بغض اندود وطن باشد. p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal { margin: 0in 0in 0.0001pt; font-size: 12pt; font-family: "Times New Roman"; }div.Section1 { page: Section1; } پوریا عریانی 31 شهریور ماه 1390
ادامه
استاد شجریان , mshajariyan
در حاشیه رابطه استاد شجریان و استاد سایه
در حاشیه رابطه استاد شجریان و استاد سایه   در میان تمامی کسانی که در شکل‌گیری و برآمدن نیکوی شخصیت هنری و اجتماعی استاد شجریان سهمی جدی داشته‌اند،نام سه کس بیش از همه به ذهن می‌آید، نورعلی‌خان برومند، جهانسوز دادبه و هوشنگ ابتهاج سایه.  استاد شجریان در گفت وگوی تفضیلی خود در کتاب رازمانا درباره دو چهره‌ نخست ،یعنی مرحوم برومند و مرحوم دادبه حق مطلب را به نوعی ادا کرده‌اند و از سجایای اخلاقی و ویژگی‌های شخصیتی و البته طراز و استاندارد هنری این بزرگان سخن‌‍گفته‌اند، اما نگارنده در کمتر سخن و گفت‌وگویی(از جمله در همین کتاب راز مانا) مشاهده کرده است که استاد از آقای سایه سخن بگویند. این نکته را نه از بابت این می‌گویم که چهره‌ای همانند سایه نیاز به تعریف و تمجید استاد شجریان و دیگران دارد، قد و اندازه و قیمت این شاعر و ادب‌پژوه توانمند به اندازه‌ای است که هر کسی از او و کارش تعریف کند،قدر و قیمت خود را افزوده است و نه شان و منزلت بزرگی چون سایه را.  سخن و تعریض من از این بابت است که نسل امروزین ما از تلاشی که استاد سایه در شکل‌دهی و انسجام بخشی به موسیقی جدی و هنری ایران داشت، چندان آگاهی ندارد و وظیفه بزرگانی چون شجریان است که این معرفی را صورت دهند. مختصر بگویم که اگر استاد سایه در سال‌های ابتدایی دهه پنجاه بخش موسیقی رادیو را بر عهده نمی‌گرفت و به عنوان مدیری آگاه،‌خبیر و از همه مهمتر دلسوز و آشنا به ظرایف کار،مدیریت‌و نظارتی کارآمد را بر رفتار هنری و اجتماعی هنرمندانی چون لطفی،شجریان،علیزاده، مشکاتیان، شکارچی و ... اعمال نمی‌کرد، به قطع و یقین ما محصولاتی چون گل‌های ایرانی و آثار درخشان گروه چاووش،و البته این درخت پربار و جدی موسیقی هنری ایران را در چنته تاریخ موسیقی ایران نداشتیم. او مردی بود که افق‌گشایی می‌کرد و رود‌خانه‌سازبود تا دیگران در آن شنا کنند و خود را به ساحل سلامت هنری و فرهنگی برسانند.  آثاری که از گل‌های ایرانی، و آلبوم‌های چاووش به جای مانده خود سرفصل تازه‌ و نوینی را در موسیقی جدی هنری گشود.  از قرار استاد سایه شعری هم به استاد شجریان تقدیم کردند درکتاب سیاه مشق آن را آورده و بر پیشانی شعر نوشته«برای محمدرضا شجریان» البته تاریخ این شعر مشخص نیست ،اما به قطع و یقین به سال‌های بعد از دهه شصت باز می‌گردد و صراحت و صداقت نهفته در آن گویای بسیاری از نکاتی است که شاید در این نوشته نتوان به همه وجوه آن اشاره کرد.  این شعر در صفحه 219کتاب سیاه‌مشق‌آمده است که از سوی نشر کارنامه به بازار کتاب عرضه شده است با این مطلع :  رفتی ای جان و ندانیم که جای تو کجاست  و دوبیتی که تقریبا سخن دل استاد سایه است: چه شد آن مهر و وفایی که من آموختمت عهد ما با تو نه این بود،وفای تو کجاست  گرچه مشاطه‌حسنت به صد‌آیین‌آراست صنما آینه عیب‌نمای تو کجاست؟
ادامه