نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
سید رضا میر کریمی , mirkarimi

سید رضا میر کریمی

سید رضا میر کریمی , mirkarimi

سید رضا میر کریمی

56نــــفــــــر
عضو شده اند
56نفر عضو شده اند
متولد 1345 تهران است . تحصیلاتش را در رشته گرافیك دانشگاه تهران به پایان برده و كارگردانی را با ساختن چند فیلم كوتاه از جمله ((برای او))، ((یك روز بارانی )) و ((خروس )) آغاز كرده است . دو مجموعه تلویزیونی آفتاب و عزیزخانم و بچه های مدرسه همت را نیز ساخته است . از فیلم های بلندش می توان ((كودك و س...متولد 1345 تهران است . تحصیلاتش را در رشته گرافیك دانشگاه تهران به پایان برده و كارگردانی را با ساختن چند فیلم كوتاه از جمله ((برای او))، ((یك روز بارانی )) و ((خروس )) آغاز كرده است . دو مجموعه تلویزیونی آفتاب و عزیزخانم و بچه های مدرسه همت را نیز ساخته است . از فیلم های بلندش می توان ((كودك و سرباز)) (1378)، ((زیر نور ماه )) (1380)، ((اینجا چراغی روشن است )) (1381) و ((خیلی دور، خیلی نزدیك )) (1383) را نام برد. فیلم ((زیر نور ماه )) وی برنده جایزه هفته منتقدین بین المللی كن و فیلم اخیر او برنده چندین جایزه از جشنواره فیلم فجر (1383) و جشن خانه سینما (1384) شده و به عنوان نماینده سینمای ایران در مراسم اسكار 2006 معرفی نیز شده است . میركریمی ، عضو هیات داوران مسابقه سینمای ایران بیستمین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان (اصفهان ، 1384) هم بوده است .مشاهده کامل مشخصات
29 مهر 1384

اعضاء

 • شــــــــادی , applepie
 • رهگذر , 77317731
 •  , martin_goraz
 • قهرمان عهدی , tarakonesh
 • 56 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • میرکریمی3
 • میر کریمی2
 • میر کریمی1
 • میر کریمی

4 تصویر ...

morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
سید رضا میر کریمی , mirkarimi
گفتگو اختصاصی شرق با رضا میر کریمی
دوست ندارم اسمم سر زبان ها باشد
خلاصه گفت وگو
ادامه
99
سید رضا میر کریمی , mirkarimi
■ رضا میرکریمی مشاور عسگرپور شد

رضا میرکریمی،طی حکمی از سوی محمد مهدی عسگرپور،معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران،به سمت مشاور امور سینما و تلویزیون این معاونت منصوب شد.

به گزارش«پایگاه خبری فیلم كوتاه» به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران،رضا میرکریمی از سال 1366 با ساخت فیلم کوتاه برای او فعالیت سینمایی خود را آغاز کرد.
همچنین از جمله فیلم های بلند وی که در این سالها کارگردانی کرده است،می توان به کودک و سرباز،زیر نور ماه ،اینجا چراغی روشن است و خیلی دور،خیلی نزدیک اشاره كرد.

در سابقه فعالیت های هنری رضا میرکریمی،ساخت مجموعه های تلویزیونی ماجراهای آفتاب و عزیزخانم،کودکان سرزمین ایران و بچه های مدرسه همت نیز به چشم می خورد.
گفتنی است؛محمد مهدی عسگر پور چندی پیش به عنوان معاون هنری رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران،از سوی دکتر علی عسگری،رئیس این سازمان منصوب شد.
ادامه