نرم افزار اندروید کلوب
مشهد , mashhad

مشهد

مشهد , mashhad

مشهد

36,125نــــفــــــر
عضو شده اند
36,125نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست مشهد ایجاد شده است.
مشهدمشهدمشاهده کامل مشخصات
22 آبان 1390
کلوب رسمی شهر مشهد در "سایت کلوب"

اعضاء

  • مشاور سلامت حسینی , dr.ganoderma
  • رسول شهریاری , rasoul_hahriari
  • زینب افاق , mahbube10
  • مه پاک شاپ , mahpakshop1
  • 36125 نفر

    morebox img

کلوبهای مشابه

  • اس ام اس , smsclub
  • بورس کلوب , cloob_market
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
مشهد , mashhad
تصادفات و حوادث رانندگی هشتمین عامل مرگ و میر در دنیا و جزو پنج عامل اصلی مرگ و میر در ایران است، سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۵ سومین یکشنبه نوامبر هر سال را به عنوان روز بزرگداشت قربانیان حوادث ترافیکی نامگذاری کرد تا به این بهانه برای رفع معضلات ایمنی و ترافیکی چاره‌اندیشی شود.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، سالانه حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر و در هر ۲۴ ثانیه یک نفر در دنیا بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست می‌دهد.
براساس این آمار ایران از نظر جانباختگان تصادفات رانندگی رتبه ۳۸ در جهان را به خود اختصاص داده‌ است.
به گفته رییس شورای ترافیک کشور ۲۵ درصد از مجموع جان باختگان تصادفات رانندگی در حوزه درون شهری هستند که تعداد آنان در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود ۲.۳ درصد کاهش یافته اما این تعداد در نیمه نخست امسال ۲.۷ درصد افزایش داشته است.
مهدی جمالی نژاد با اشاره به ۲ قشر آسیب پذیر عابران پیاده و موتورسواران در تصادف رانندگی طی نیمه نخست امسال گفت: عابران پیاده با ۴۴ درصد و موتورسواران با ۳۱ درصد بیشترین تعداد جان باختگان را تشکیل داده‌اند، خودروهای سواری با ۵۶.۳ درصد و موتورسیکلت با ۳۶.۲ درصد نیز بیشترین میزان تصادفات را دارند.
طبق اعلام سازمان پزشک قانونی کشور در نیمه نخست امسال ۹ هزار و ۳۶۰ نفر در ایران بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند و ۱۹۳ هزار و ۵۲۴ نفر نیز مصدوم شدند.
در این میان خراسان رضوی با ۶۷۹ کشته در تصادفات رتبه اول قربانیان سوانح رانندگی کشور را به خود اختصاص داده‌است و تهران با ۶۵۶ متوفی و کرمان با ۶۰۳ متوفی در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

افزایش ۱۰۳ درصدی تصادفات در خراسان رضوی
فرمانده انتظامی خراسان رضوی نیز از افزایش ۱۰۳ درصدی سوانح رانندگی در این استان خبر داد و گفت: این افزایش مربوط به تصادفات درون و برون شهری از مهر ماه پارسال تا مهر ماه امسال است.
سردار محمد کاظم تقوی افزود: این افزایش زنگ خطری برای رانندگان است که باید بیشتر به قوانین و مقررات پایبند باشند.
وی اظهار داشت: همچنین از نظر تعداد جان باختگان حوادث درون شهری نسبت به مدت مشابه قبل ۲ درصد و در حوادث برون شهری ۹ درصد افزایش داشته‌ایم که باید برای کاهش تصادفات چاره‌اندیشی کرد.
وی ادامه داد: یکی از عوامل مهم در بروز تصادفات رانندگی استفاده از تلفن همراه و عدم توجه به جلو است که باید فرهنگ ترافیکی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در جامعه ارتقا یابد.
ادامه
99
مشهد , mashhad

کنسرت موسیقی علیرضا طلیسچی خواننده موسیقی پاپ شنبه شب در میان استقبال علاقه‌مندان در تالار کاشفی سبزوار برگزار شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار گفت: کنسرت موسیقی علیرضا طلیسچی پس از کسب مجوزهای لازم و قانونی بدون هیچ مشکلی در این شهرستان اجرا شد.
رضا شجاع مقدم افزود: شرکت هنری آوای بیهق شرق میزبان این کنسرت بود و بلیت‌های این برنامه به صورت غیر اینترنتی پیش فروش شده بود.

وی اظهار داشت: به سبب استقبال علاقه‌مندان این کنسرت در ۲ سانس برگزار شد.
ادامه
مشهد , mashhad

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان نیشابور گفت: بر اثر وقوع نزاع دسته جمعی و شلیک با اسلحه شکاری در شهر بار ۹ نفر مصدوم‌ شدند.

به گزارش سه‌شنبه پایگاه خبری پلیس سرهنگ سید علی اصغر حسینی مجد افزود: عصر دیروز یک فقره نزاع دسته جمعی و تیراندازی در شهر بار شهرستان نیشابور به فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام گردید و بلافاصله عوامل گشت کلانتری ۱۶ شهر بار به محل اعزام شدند.
وی اظهار داشت: با حضور ماموران کلانتری در محل و بررسی های اولیه مشخص شد ۲ برادر به علت اختلافات قبلی ملکی به مقابل خانه فردی مراجعه و با اسلحه شکاری ساچمه زنی اقدام به تیراندازی کرده اند.
جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان نیشابور گفت: در این درگیری یکی از طرفین و همچنین هشت نفر دیگر که رهگذر و نظاره‌گر نزاع بودند به صورت سطحی مجروح و به مرکز درمانی انتقال یافتند.
حسینی افزود: ۲ متهم این پرونده دستگیر و مجوز حمل سلاح شکاری ضارب هم باطل شد.
وی ادامه داد: با دستور قضایی، پرونده این حادثه تشکیل گردیده و تحقیقات برای روشن شدن ابعاد این حادثه ادامه دارد.
شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
ادامه
مشهد , mashhad

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: از زمان آغاز طرح خرید توافقی زعفران در این استان طی سال جاری تاکنون ۱۰ تن از این محصول از کشاورزان این خطه خریداری شده است.

محمدرضا اورانی روز سه شنبه در آیین افتتاح کارخانه نو آفرینی زنجیره ارزش زعفران و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه افزود: با تمهیدات صورت گرفته، کار خرید توافقی زعفران در ۱۸ شهرستان خراسان رضوی که میزان آنها بیش از پنج تن است آغاز شده است.
وی با بیان اینکه خرید زعفران به دو روش فیزیکی و سپرده کالایی از طریق بورس در حال انجام است ادامه داد: بر این اساس پوشال معمولی کیلویی ۸۲ میلیون ریال، پوشال مرغوب، کیلویی ۹۰ میلیون ریال، شبه نگین کیلویی ۹۵ میلیون ریال و نگین نیز کیلویی ۱۰۵ میلیون ریال خریداری می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: سطح زیر کشت زعفران در کشور ۱۱۴ هزار هکتار است که از این میزان، ۸۷ هزار و ۷۵۰ هکتار به خراسان رضوی، ۱۶ هزار هکتار به خراسان جنوبی و سه هزار هکتار به خراسان شمالی اخصاص دارد و حدود هفت هزار هکتار دیگر نیز در ۲۷ استان کشور کشت می شود.

اورانی افزود: از مجموع ۲۲ شهرستان استان خراسان رضوی که در آنها زعفران کاشت می شود ۸۳ درصد تولید زعفران مربوط به ۱۳ شهرستان است و از مجموع ۳۲۰ تن تولید زعفران این استان، ۸۸ درصد مربوط به شهرستان تربت حیدریه، زاوه و مه ولات است که معادل ۳۰ درصد تولید زعفران استان است.

وی ادامه داد: تولید کنونی ما حدود چهار کیلوگرم در هر هکتار است و اگر می‌خواهیم بازار جهانی را به دست بگیریم و تحت کنترل خودمان در آوریم، باید به سه چیز مهم که عبارتند از قیمت، کیفیت مناسب و پایداری در تولید توجه کنیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: هم اکنون ۱۲۹ هزار زعفران کار در سطح استان خراسان رضوی مشغول فعالیتند که از این تعداد تنها ۲۰ هزار کشاورز سطح زیر کشت زعفران آنها بیش از یک هکتار است و بقیه خرده مالک هستند و در حالی که خرده مالکان برداشت زعفران را با کمک خانواده انجام می دهند مالکان بزرگ نمی توانند برداشت محصول را به صورت دستی انجام دهند که این یک نقص است.
اورانی افزود: مشکل بعدی ما در بخش بازار است زیرا بخش بازار به شیوه سنتی کار می کند و مطابق با تحولات روز رشد نکرده است یعنی تمام رشته ها دارای واسطه ‌گری مالی لازم هستند، اما در بخش کشاورزی با تکرار واسطه ها مواجهیم در حالی که تولیدکنندگان باید نگاهشان به بازارهای بیرون باشد و خود را محدود به مصرف داخلی نکنند.
وی ادامه داد: هم اکنون دراستان خراسان رضوی بالغ بر هفت و نیم میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی به ارزش ۲۳۴ هزار میلیارد ریال تولید می شود که ۴۳ درصد از این میزان در بخش محصولات باغی، ۳۵ درصد در بخش محصولات دامی و بقیه در بخش محصولات زراعی است.

در حال حاضر به ازای هر هکتار زمین زعفران در تربت حیدریه ۲۲۰ نفر- روز مشغول کار هستند و از این رهگذر در مجموع ۷۰ هزار نفر اشتغال مستقیم و دو تا سه برابر این رقم، اشتغال غیرمستقیم به دست می آید.
شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
ادامه
مشهد , mashhad

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نان سالم بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از انرژی مورد نیاز بدن شامل پروتئین، کلسیم و ریزمغذی‌ها را تامین ‌می‌کند.

زهرا عبداللهی روز یکشنبه در جشنواره نان طیب که در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی برگزار شد افزود: میزان مصرف روزانه نان برای هر فرد ۳۱۰ گرم است که اکنون این میزان در شهرهای ایران ۲۶۰ گرم و در روستاها حدود ۳۸۰ گرم است.

وی اضافه کرد: کیفیت مناسب گندم، میزان مناسب از گلوتن در گندم و سبوس آرد، عدم استفاده از مواد افزودنی مضر همچون جوش شیرین در تولید خمیر نان، اجرای دقیق فرایند تخمیر از جمله ویژگی‌هایی است که باعث تولید نان سالم می‌شود.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نان سالم فاقد جوش شیرین و میزان نمک آن در حد استاندارد است و در تولید آن رعایت مسائل بهداشتی، انجام دقیق مراحل تخمیر و استفاده از تنورهای استاندارد اعمال می‌شود.

عبداللهی افزود: متاسفانه مصرف جوش شیرین در نان کشور تقریبا زیاد است که استفاده از این ماده مشکلات متعدد گوارشی، سوء هاضمه و زخم دستگاه گوارش را برای انسان به همراه می آورد.

وی ادامه داد: تولید نان بدون کیفیت لازم، باعث کمبود برخی ریزمغذی‌ها در بدن انسان می‌شود که استفاده از جوش شیرین در تولید نان این کمبود را تشدید می‌کند.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اهمیت وجود سبوس در نان گفت: سبوس یکی از منابع اصلی تولید فیبر برای حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری‌هایی نظیر دیابت، قلب و عروق و مشکلات گوارشی است که باید ناخالصی‌ها و آلودگی‌های آن گرفته شود.

عبداللهی میزان مجاز نمک مصرفی مورد نیاز بدن به صورت روزانه را پنج گرم ذکر و بیان کرد: متاسفانه هم اکنون میزان متوسط مصرف نمک در کشور برای هر نفر ۱۰ گرم یعنی دو برابر میزان مصرف مجاز است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور تولید نان سالم در کشور گفت: در این راستا کارگروه‌های تخصصی متعددی برگزار و تلاش شده است تمامی مشکلات موجود در زنجیره تولید گندم، آرد و نان برای بهبود کیفیت و سلامت نان، بررسی و تجزیه و تحلیل شود.

مدیرعامل موسسه کیفیت رضوی وابسته به آستان قدس رضوی نیز در این مراسم گفت: مضمون اصلی جشنواره نان طیب، قدردانی از نانوایان سنتی است که به هم به لحاظ اشتغال، بار سنگینی را به دوش می‌کشند و هم اینکه سهم قابل توجهی در سبد غذایی و تندرستی شهروندان دارند.

حسین زمانی افزود: در این جشنواره از نانواهایی که در مسابقات و رویدادهای مقدماتی برگزار شده توسط موسسه شرکت کرده‌ بودند و همچنین از نانوایان برتر در دو دسته آزاد پز و دولتی که در سامانه رتبه‌بندی ارتقای کیفیت نان ثبت نام کرده و ارزیابی شدند قدردانی می شود.

وی ادامه داد: پروژه طراحی نشان طیب از سال ۱۳۹۴ در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی آغاز شد و زمانی که پروژه تا مراحلی پیش رفت که آثار آن قابل مشاهده بود طرح ایجاد موسسه کیفیت رضوی به آستان قدس رضوی ارائه شد و این نهاد با ایجاد موسسه مذکور، مراحل تجاری سازی نشان طیب را بر عهده گرفت.

مدیرعامل موسسه کیفیت رضوی با اشاره به اهمیت مقوله حیات طیبه در قرآن گفت: طی هماهنگی صورت گرفته با سازمان ملی استاندارد در صدد هستیم تا بسته تشویقی مجموعه‌ای از استانداردها را برای محصولات و کسب و کارهای مختلف تدوین کنیم که این امر خط مشی جامعه به سمت حیات طیبه خواهد بود.

زمانی با بیان اینکه نخستین موضوع مورد پیگیری در نشان طیب، بحث طراحی زنجیره تولید تا مصرف نان طیب است افزود: در این راستا از متولیان این حوزه درخواست کردیم تا پروژه ارتقای کیفیت نان را به موسسه کیفیت رضوی بسپارند حال آن که پذیرش این پروژه بسیار سخت است که در نهایت موسسه کیفیت رضوی به عنوان معین ارتقا و کیفیت نان از مزرعه تا مصرف معرفی شد و هم اکنون در آغاز پروژه ارتقای کیفیت نان قرار داریم.

وی ادامه داد: نشان طیب به مراکزی اعطا می‌شود که تمامی شاخص‌های مورد نظر را رعایت کرده باشد و این موسسه درصدد است به عنوان کارگزار و عامل قابل انعطاف و هماهنگ‌کننده میان نانوایی‌ها و نهادهای دولتی عمل کند و به نمایندگی از استانداری، مجموعه فرایندهای ارزیابی، نظارتی، عارضه‌یابی، آموزش و اصلاح‌ را در سطح مراکزی که آماده همکاری هستند دنبال کند.

نخستین جشنواره محصولات و کسب و کارهای طیب با محوریت نان طیب به همت موسسه کیفیت رضوی امروز در مشهد برگزار شد. در این جشنواره ۲۸۰ نفر از فعالان مراکز پخت نان، مدیران آستان قدس رضوی، مسئولان اداره غله خراسان رضوی، مدیران اتحادیه نانوایان کشور و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد حضور داشتند. همچنین یزدان سیف معاون وزیر جهاد کشاورزی دیگر مهمان ویژه این جشنواره بود.

رونمایی از تندیس نخستین جشنواره محصولات و کسب ‌و کارهای طیب، قدردانی از برترین مراکز پخت نان حاضر در طرح رتبه ارتقای کیفیت نان که توسط موسسه کیفیت رضوی برگزار شده است، برگزاری نشست پرسش و پاسخ با حضور فعالان مراکز پخت نان و مسئولان حاضر در مراسم بخشی دیگر از برنامه های این جشنواره بود.

موسسه کیفیت رضوی در سال ۱۳۹۷ با ماموریت ارتقای کیفیت زندگی در ذیل سازمان اقتصادی رضوی تاسیس شد که ارتقای کیفیت سبک زندگی را از طریق طراحی الگوهای ارزیابی کیفیت و رتبه‌بندی بر اساس مبانی اسلام و تجاری‌ سازی نشان طیب به عنوان برترین نشان کیفیت پیگیری می‌کند.

طیب نشانی است که به کالاها و خدمات متقاضی و واجد شرایط اعطا می‌شود و از مضامین قرآنی و حیات طیبه که بالاترین سطح کیفیت زندگی در قرآن معرفی شده، برگرفته شده است.
ادامه