قوم لر , Lur

قوم لر

قوم لر , Lur

قوم لر

34,938نــــفــــــر
عضو شده اند
34,938نفر عضو شده اند
#خوش اومایی و دیار آشنایی # خوش اومای و باغ آشنایی http://wisgoon.com/lur/#خوش اومایی و دیار آشنایی # خوش اومای و باغ آشنایی http://wisgoon.com/lur/مشاهده کامل مشخصات
2 آذر 1393
اجتماعی
و حونه خوتو خوش اومایت لریا مهمون نوازن . این رسانه متعلق به همه مردم ایران میباشد . می توانید ما را اینستگرام فالو کنید در صورت تمایل برای ارسال مطلب می توانید با معاونان مکاتبه کنید.

اینجا ما به آزادی بیان شما احترام می گذاریم ولی نظرات مشمئز کننده حذف شده و در صورت تکرار محدودیت اعمال می شود.

اعضاء

 • یوسف جهان , yuesfjahan
 •   , gotosleep
 • رضا رضایی , omncad
 • سعید زمردی , hasrat57
 • 34938 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • الهه ایشتار
 • ترکیب قلعه فلک الافلاک و چوغای بختیای

3 تصویر ...

morebox img
قوم لر , Lur
آیا میدانید #ستارخان و #باقرخان ۱۱ماه بعد از فتح تهران توسط #مجاهدین_بختیاری و #گیلانی آن هم بدرخواست سردار اسعد وارد تهران شدند؟؟!! در واقع #سردارملی و #سالارملی #سردار_اسعد_بختیاری هست که نامش را بدلایل سیاسی از لابلای تاریخ حذف کردند.
ادامه
99
9
1
11
مهران سلیمانی , mehran_soleyman
یکشنبه 27 آبان ، 09:38
درودبرروح بزرگش
درودبرایران و ایرانی.
ادامه
قوم لر , Lur
قوم لر 3 روز پیش
ادامه
63
12
29
کاوه آرش , arianpersis
سه شنبه 12 خرداد ، 11:35
دمش گرم
ادامه
مــــــــحمـــــــــ ــــد , m_javad_z
سه شنبه 12 خرداد ، 11:36
درود بر مردمان اصیل لر
ادامه
قوم لر , Lur
به افتخار شیر بچه های کهکیلویه و بویر احمد که همیشه حافظ و مدافع خاک پاک ایرانمان بوده و هستند
ادامه
41
5
23
رضا شهنیار , sj1392
چهارشنبه 13 خرداد ، 20:54
به افتخار شیر بچه های کهکیلویه و بویر احمد که همیشه حافظ و مدافع خاک پاک ایرانمان بوده و هستند.
ادامه
شهرام , md4229
چهارشنبه 13 خرداد ، 23:09
یوتاب هنوزهم درزبان لری استفاده میشه یو=اشاره به چیزی تاب=درخشان یوتاب یعنی شی درخشندچیزی که میدرخشه
یوهم ومو
ادامه
پارسا آذرخش , 13_parsa_33
پنجشنبه 14 خرداد ، 10:17
دررررروووودددددد
ادامه
قوم لر , Lur
حتما شما نیز متوجه شده اید که در سال های اخیر یک عده خائن به تمامیت ارضی کشور،فعالیت ها و تبلیغات گسترده ای را چ در فضای مجازی و چه در فضای غیرمجازی بر علیه ایران آغازیده اند و در این میان هویت لرها را بشدت مورد هجمه ی خود قرار داده اند!
این افراد معلوم الحال که سران آنها در کشور عراق تشریف دارند با در دست داشتن امکانات و چندین شبکه ی ماهواره ای سعی در ساختن تاریخی جعلی برای خود دارند!
اینان با پیش کشیدن بحث از مد افتاده ی "برادر و همخونیم و از یک ریشه ایم" سعی در حذف زبان و هویت قوم "لر" دارند و آنها را زیرمجموعه ی خود معرفی می کنند تا شاید بتوانند جمعیت کثیری را با خود همراه کنند ک بخیال خودشان کشور تأسیس کنند!!!
چقدر در توهم اند!!!
جالب است در این راهی که در پیش گرفته اند اگر کسی نخواهد با ایشان برادر و همریشه باشد، نخواهد زیر مجموعه باشد و بخواهد تنها "لر" باشد پس حتما فریب فارس ها را خورده و باید،باید فحش ها و توهین ها نثار خود و تبارش شود!!!
جالبتر اینکه اگر سری به دانشنامه ی آزاد ویکیپدیا بزنیم متوجه میشویم که از اطلاعات تاریخی لرها و لرستان بزرگ،چند نسخه وجود دارد!
یک نسخه ی اصلی و نسخه های جعلی که در آن واژگان لر و لرستان با واژگان دیگری جایگزین شده اند!برای واژگانی که هزار سال پیش تعریف شده اند،تعاریف جدید ارائه و نشر داده اند تا ثابت کنند ما لر نبوده نیستیم!
تا کجا پیش رفته اند!!!
شش دانگ حواسشان جمع کارشان است،پول میگیرند تا دروغ نشر بدهند و به همه تلقین کنند که لر نیستید شما زیر مجموعه هستید!!!چه اصراری به قالب کردن خودشان به لرها دارند؟؟؟تحریف تاریخ تا کجا؟؟؟
دلیل صرف این همه پول،وقت و انرژی که بتوانند خودشان را به لرها قالب کنند چیست؟؟؟چه ضعف و کمبودی را در خود احساس کرده اند که اینگونه قوم بزرگ ما را مورد هجوم قرار داده اند؟؟؟
آیا از وجود میراث های باستانی "قوم بزرگ لر" از قبیل قلعه ی شوش،چغازنبیل در لرستان خوزستان یا تپه های ی ده هزارساله ی دهلران در لرستان پشتکوه یا بلاد شاپور در کهکیلویه ی بویراحمد،یا غارهای چهل هزارساله ی یافت شده در لرستان فیلی و خرم آباد،یا بردگوری ها در چهارمحال بختیاری،یا آتشکده ها و تپه های تاریخی نورآباد ممسنی و...بی اطلاعند؟؟؟؟؟؟
اینان نمی دانند که دوران کشور گشایی و تجاوز به خاک دیگران صدها سال است که به سر آمده!چه برسد به آنکه آن خاک،خاک ایران و لرستان بزرگ باشد!
نه بی اطلاع نیستند!
اینان تاریخ قوم لر را بهتر از خود لرها از برند ولی به خوبی از کمبود نفرات خود آگاهند و به وجود ما "لرها" برای تشکیل ملیت جدید و ساختگیشان نیاز دارند،اینان به وجود ما نیاز دارند،نیاز دارند که لرها را از تبار خود معرفی کنند وگر ن عاشق چشم و ابروی ما ک نشده اند!
ولی ما نیاز نداریم برای خود تاریخ بسازیم که حقیقت لرها و لرستان بزرگ مانند خورشید روشن است!
کمبودی در خود حس نمی کنیم که بدنبال قالب کردن خود به دیگران باشیم و دیگران را زیر مجموعه ی خود بدانیم هرچند ک هستند...
ما همان کلاه نمدی های تاریخیم،همان باج گیران از اسکندر 2300 ساله تا بریتانیای 100 سال پیش،همان قدرتمندان بلامنازع شرق جهان،دروازه ی دنیا به روی غرب؛ از شاخاب فارس تا نهاوند،
از تیسفون تا مرودشت،
همانان که 50 درصد جهان شناخته شده باج گذارانانمان بوده اند!
ما اراده ی انسانی کوهستان زاگرس،ما "لران" از رومشکان تا دربند پارس،از گرمپ گرمپ سم اسبان در تهران قاجار تا برنو به دست های خرمشهر ...
باید بدانند ک ما تنها "لر" هستیم،لر ب دنیا آمده ایم و لر میمیریم.زبان ما،تفکر ما،فرهنگ ما لریست...ما خود ریشه ایم،خودمان مجموعه ایم!تمدن های ده ها هزار ساله ای چون کاسیان و عیلامیان،میراث ماست برای دنیا،فرازو نشیب های فراوانی را طی کرده ایم،جانفشانی ها و حماسه سازی ها کرده ایم،ما فرزندان دنا و زردکوه و منگشت و اسبی کوه هستیم
ما بودیم که راه را بر اسکندر مقدونی بستیم و لشکر محمود افغان را شکستیم،تاریخ خود، گواه عظمت و قدمت و تمدن ماست...
در وجود لر سر تسلیم نیست،ما تسلیم نقشه های شوم کسی نمی شویم،ما خام حرف های عده ای خائن نخواهیم شد.اگر برادری و همریشه بودن از نظر ایشان یکی بودن با آنهاست ما با هیچ قومی برادر و همریشه نیستیم...
ولی دوستان عزیز و همتبارم!
گذشته از لر بودن که بدان افتخار میکنیم باید بدانیم ک وطن تنها "ایران" است.
سرداران شهید "لر" از آریوبرزن و خواهرشان یوتاب و کی لهراسب در بویراحمد تا علیمردان خان در بختیاری تا رئیسعلی دلواری در بوشهر تا علی مردان خان بیرانوند در لرستان تا آیت الله حیدری در ایلام تا دانش آموز 13 ساله ی شهید،بهنام محمدی در خوزستان تا...تا...تا...پرچم میهن پرستی ایران عزیزند ما نیز به رسم همیشگی به نیاکانمان اقتدا کرده و خاک ایران عزیز را پاسداری می کنیم.
دشمنان ایران و قوم بزرگ لر باید بدانند که لر تنها لر است و این آرزوی خام را به گور خواهند برد که ما را برای تشکیل کشور به قول خودشان کوردیستان،با خود همراه کنند...
باشد!
شما اگر از ایرانی بودن خود در عذابید بروید،بروید ب جایی ک بدانجا تعلق خاطر دارید ولی ب آن تعلق ندارید!بروید آنگاه ک درد "بی وطنی" را چشیدید قدر وطن را خواهید دانست...

------------------------------------
◄ برای مشاهده سایر مطالب ما بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید.
√ پسند و داغ یادت نره ...
ادامه
33
137
16
رضا شهنیار , sj1392
یکشنبه 17 خرداد ، 08:57
خوب بخونید متن رو
ادامه
پارسا آذرخش , 13_parsa_33
یکشنبه 17 خرداد ، 09:01
چه غلطاااااااااااا
اگر همین سرداران لر سپاه قدس نبود الان اونا تو عراق نمیتونستن همچین غلطای کنن
که به فکر کشور گشای باشن
ادامه
مــــــــحمـــــــــ ــــد , m_javad_z
یکشنبه 17 خرداد ، 09:28
غلط اضافی کردن :
ادامه
قوم لر , Lur
قوم لر 3 روز پیش
ادامه
77
23
30
مــــــــحمـــــــــ ــــد , m_javad_z
پنجشنبه 4 تیر ، 11:56
قوم لر با قدمت ترین قوم ایرانی یا حتی میشه گفت دنیاست
ادامه
پارسا آذرخش , 13_parsa_33
پنجشنبه 4 تیر ، 11:57
دروووود بر قومم
ادامه