نرم افزار اندروید کلوب
خرم آباد , khorramabad

خرم آباد

خرم آباد , khorramabad

خرم آباد

68نــــفــــــر
عضو شده اند
68نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست خرم آباد ایجاد شده است.
کلوب رسمی شهر خرم آبادکلوب رسمی شهر خرم آبادمشاهده کامل مشخصات
30 اردیبهشت 1397
لیست اعضا تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.

کلوبهای مشابه

 • قوشاچای (میاندوآب) , gushachay
 • آذربایجان ایران , iranian_azerbaijan
 • بچه های شمال تهران , tehran_nourth_bebys
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
خرم آباد , khorramabad

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: ۱۹ دستگاه خودروی سواری شوتی در این شهرستان توقیف و به پارکینگ منتقل شدند.

سرهنگ مهدی پورغلامحسین روز شنبه افزود: در پاسخ به مطالبات شهروندان، اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی مناطق آلوده و جرم خیز به منظور پیشگیری از جرایم و برخورد قاطع با هرگونه هنجار شکنی درسطح حوزه استحفاظی به مرحله اجرا در آمد که با انجام کار پلیسی ۳ نفر از سارقان قطعات و تجهیزات و محتویات داخل خودرو دستگیر شدند.

وی اظهار داشت: سارقان در بازجویی های انجام شده به چند فقره سرقت محتویات خودرو اعتراف و مراتب به مرجع قضایی منعکس و از آن طریق روانه زندان شد.
فرمانده انتظامی بروجرد بیان کرد: در راستای پیشگیری از سرقت ۱۳ نفر از معتادان متجاهر دستگیر و روانه کمپ های ترک اعتیاد شدند.

سرهنگ مهدی پور غلامحسین اضافه کرد: در راستای نظم بخشی به معابر شهری ۱۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف نیز توقیف و به پارکینگ منتقل شدند.
ادامه
99
  خرم آباد , khorramabad

  معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان گفت: تعدادی از معترضین که روز گذشته اقدام به تخریب اموال عمومی در این استان کرده بودند، دستگیر شدند.

  وی اظهار داشت: روز گذشته شناسایی این افراد بلافاصله در دستور کار قرار گرفت و با هماهنگی مسئولان قضایی استان دستگیر شدند.

  معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان گفت:پرونده این افراد تشکیل و با هماهنگی دادستان خرم آباد مراحل قضایی طی شده که به زودی به مجازات اعمال خود خواهند رسید.

  سرهنگ شیروژن ادامه داد: مردم صف خود را از معاندان و آشوبگران جدا کنند و نیروی انتظامی با اقتدار و قاطعیت با اخلال گران نظم عمومی و امنیت اجتماعی به شدت برخورد می کند و هیچگونه اغماضی با فرد، گروه و حزب خاصی ندارد.

  اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای هماهنگی سرا قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

  در برخی شهرها این اعتراض‌ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد.

  علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهار نظرهایی جداگانه تاکید کرده‌اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی را که از این مسیر

  به دست می‌آید در قالب یارانه‌ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهم‌ترین مساله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است. دولت تاکیدکرده است که به سرعت سازوکار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره‌مند خواهند شد.
  ادامه
   خرم آباد , khorramabad

   مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: بیش از ۱۱ هزار مورد آزمون میکروبی در آب شرب مناطق سیلزده روستایی لرستان انجام شد.

   علیرضا کاکاوند روز دوشنبه اظهار داشت: در سیل فروردین ماه امسال بیش از ۳۰۰ هزار مورد کلرزنی در مناطق مختلف لرستان انجام شده است.

   وی گفت:: مطلوبیت کلرسنجی بیش از ۹۶ درصد و با بررسی انجام شده مطلوبیت میکروبی بیش از ۹۵.۵ درصد بوده است.

   وی با اشاره به مصرف بیش از ۱۴.۵ تن کلر برای رفع آلودگی های میکروبی اظهار داشت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده هیچگونه آلودگی میکروبی و یا مسمومیت و یا شیوع بیماری در این خصوص گزارش نشده است.

   وی افزود: شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان به صورت دائم در حال بررسی و نظارت بر آلودگی آب شرب روستاها است.

   مدیر عامل شرکت آبفار لرستان در ادامه از آمادگی متخصصین این شرکت برای رفع مشکل فاضلاب زندان مرکزی خرم آباد خبر داد و گفت: فاضلاب زندان مرکزی خرم آباد در سالهای گذشته توسط سازمان زندان ها به صورت سبتیک تانک کار شده که به دلیل عدم بهره برداری صحیح از آن، متاسفانه در حال سرریزاست.

   کاکاوند ادامه داد: سرریز فاضلاب زندان مرکزی خرم آباد به روستاهای همجوار و بخصوص روستای دارایی سرازیر شده و مشکلاتی را برای روستاییان منطقه به وجود آورده است.

   وی با اشاره به اینکه متولی اصلی رفع این مشکل سازمان زندان ها است بیان کرد: شرکت آبفار لرستان آمادگی دارد در صورت نیاز و لزوم در بحث مطالعات و مباحث فنی با این سازمان همکاری کرده و در صورت نیاز این مشکل را رفع کند.

   وی افزود: مشکل فاضلاب شهرک صنعتی خرم آباد نیز به این شرکت مربوط بوده و هیچ ارتباطی به شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان ندارد.

   وی اظهار داشت: بحث فاضلاب روستاها از وظایف این شرکت می باشد اما موضوع فاضلاب زندان مرکزی خرم آباد و شهرک صنعتی این شهر هیچ ارتباطی با شرکت آبفار استان ندارد.
   ادامه
   خرم آباد , khorramabad

   درحالیکه به نظر می رسید بازسازی و ساماندهی روستای سیلزده چم مهر به دلیل برخی اختلافات و مشکل زمین، اصلی ترین چالش بازسازی روستاهای سیلزده پلدختر است اما امروز با گذشت هفت ماه از وقوع سیل ویرانگر، روستای "‌ملاوی" همچنان در گیرو دار پیشنهادات متفاوت و اختلاف بر سر محل اسکان جدید است.

   سیل در لرستان به ۱۸ شهر و یکهزار و ۲۰۰ روستای استان خسارت زد، بیش از یکهزار و ۸۰۰ واحد شهری و ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی به طور کامل تخریب شده، بیش از پنج هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی شهری و بیش از ۱۲هزار مسکن روستایی نیز آسیب دیدند.
   ۱۲ فروردین امسال همراه با وقوع سیل پلدختر، راه ارتباط ۷۰ روستای زلقی و ۱۴۰ روستای زز و ماهرو الیگودرز قطع شد، رانش زمین در جاده ترانزیتی خرم آباد - بروجرد و روستا های این شهرستانها رخ داد، سیل و رانش در نورآباد گزارش و شبکه برق یکهزار و ۱۴۵ روستای استان قطع شد.
   جریان آب آشامیدنی ۷۹۶ روستا و ۱۵ شهر، سامانه مخابراتی ۹ شهر، شبکه دیتای ۳۶۰ روستا، گاز ۱۷۳ روستا و سه شهر و راه ۷۸۰ روستای استان در سیل فروردین ماه قطع شد که طی یک هفته بخش بسیاری از این خدمات برقرار گردید.
   همزمان در این روز به دلیل قطع لوله پلی اتیلن غرب کشور در لرستان به همراه انفجار و آتش سوزی، خطوط تغذیه ۷ استان نیز دچار مشکل شد.

   ملاوی، روستایی در حدود ۳۰ کیلومتری پلدختر است که در جریان سیل فرودین ماه امسال آسیب دید و پس از بررسی ها برای تعیین حریم جدید رودخانه و بازسازی واحدها مشخص شد امکان درجاسازی منازل در این روستا وجود ندارد و تمامی ۲۵ واحد ان باید جابجا و به مکان جدید منتقل شوند که تاکنون زمینی برای این مهم انتخاب نشده است.

   معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان می گوید:‌ برای جابجایی روستای سیلزده "ملاوی" شهرستان پلدختر چهار راهکار پیش‌بینی شده که نیازمند همکاری اهالی این روستا است.

   گودرز امیری افزود: راهکار اول، زمین اردوگاهی است که قرار شد این زمین تفکیک و در اختیار متقاضیان قرار داده شود که از سوی مردم پذیرفته نشد.

   وی تصریح کرد: ‌راهکار پیشنهادی دوم از طریق بنیاد مسکن ارائه شد که بر اساس آن اهالی روستای ملاوی در روستای همجوار شهر پلدختر ساکن شوند که مردم این گزینه را نیز رد کردند.

   وی افزود:‌ محاسبه میانگین بهای زمین خریداری شده برای سایر سیل زدگان و اختصاص آن به صورت نقدی در اختیار آسیب دیدگان بود تا هر جایی که خودشان صلاح می دانستند زمین خریداری کنند و با دریافت تسهیلات سیل خانه سازی کنند که این نیز مورد قبول مردم واقع نشد.

   امیری ادامه داد: اهالی روستا پیشنهاد دادند زمینی در حریم شهر پلدختر به آنان اختصاص داده شود که این امر مراحل قانونی دارد و باید در کارگروههای متعدد مطرح و تصویب شود که مطرح شده و باید دید نتیجه بررسی ها چه خواهد بود.

   وی یادآور شد: اجرایی شدن پیشنهاد اهالی ملاوی زمانبر است و به لحاظ قانون و مراحل تصویب و ابلاغ مشکل به نظر می رسد.

   مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان نیز گفت: ‌روستای ملاوی به طور کامل در حریم و بستر رودخانه وجود دارد که باید به صورت کلی جابجا شود چراکه از یک طرف به رود کشکان و از طرف دیگر به جاده محدود می شود و بنابراین واحد تعمیری یا بازسازی ندارد بلکه مشمول جابجایی کلی شده در حالیکه زمینی در نزدیکی این روستا برای انتقال آن نیست.

   مسعود رضایی تصریح کرد:‌ ۲۵ واحد در روستای ملاوی وجود دارد که هشت واحد آن دارای سکنه دائم است و مابقی مالکان به صورت فصلی و موقت در منازل خود اسکان داشته اند اما بنیاد مسکن موظف به بازسازی تمامی ۲۵ واحد شده است.

   وی با اشاره به اینکه ۱۴ واحد تجاری (صنفی) این روستا نیز در جریان سیل آسیب دیده اند اظهار داشت: پیشنهاداتی مبنی بر تخصیص زمین در اردوگاه، اسلام آباد، جاده واشیان، روستاهای خرسدر، بابازید و مورانی توسط اهالی ملاوی پذیرفته نشد.

   وی گفت: اهالی روستای ملاوی در خصوص انتقال به روستاهای دیگر مقاومت می کنند و همین امر تامین زمین جدید را دچار مشکل کرده است.

   رضایی ادامه داد:‌ اهالی ملاوی پیشنهاد دریافت مبلغ نقدی برای خریداری زمین را نیز نپذیرفتند و خواستار اسکان در جوار شهر پلدختر شده اند.

   وی اضافه کرد: زمینی به مساحت ۱.۵هکتار همجوار زمین فرهنگیان پلدختر و روبروی سایت چهار هکتاری است که در حال حاضر کار بازسازی واحدهای سیلزده شهر پلدختر در آن انجام می شود و اهالی ملاوی خواستار اسکان در این محل هستند.

   وی تصریح کرد: مصوبه جابجایی ملاوی و انتقال به حریم شهر پلدختر در کمیسیون امور زیربنایی استان مطرح شده و در نهایت تاکنون تصمیم نهایی اتخاذ نشده است.

   در مجموع یکهزار و ۹۶۹ روستای استان از سیل فروردین ماه آسیب دیده اند و ۴۶ هزار و ۶۶۹ واحد شهری و روستایی درخواست تسهیلات و بلاعوض داشته اند.

   به گفته مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان تا چهارم آبان ماه جاری یکهزار و ۶۲۵ واحد سیلزده استان در مراحل پایانی احداث و در آستانه بهره‎برداری بوده اند.

   همچنین ۴۵ هزار و ۹۲۹ واحد برای وام احداثی، تعمیر و معیشتی شهر و روستا تصویب شده و از این تعداد ۳۹ هزار و ۹۹۰ واحد موفق به عقد قرارداد و ۳۸ هزار و ۴۴۳ واحد آن موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

   تا این زمان ۲۰۳ میلیارد تومان بلاعوض پرداخت، ۱۱ هزار و ۳۰۵ واحد آواربرداری، ۱۱ هزار و ۱۷۴ واحد پی کنی، هشت هزار و ۸۶۳ واحد آرماتوربندی و ۶ هزار و ۹۰۹ واحد اسکلت بندی شده است.

   کار تعمیر ۱۸ هزار و ۳۲۲ واحد شروع و تا چهارم آبان ماه ۱۸ هزار و ۱۲۹ واحد به طور کامل تعمیر شده است.
   ادامه
    خرم آباد , khorramabad

    - معاون عمرانی و امور هماهنگی استانداری لرستان گفت: آبخیزداری یکی از موثرترین راه‌های جلوگیری از سیلاب و روان‌آب ها می باشد.

    گودرز امیری روز دوشنبه در آیین کلنگ زنی طرح آبخیزداری حوزه آبخیز شمال شهر خرم آباد در منطقه سرمَرغ اظهار داشت: احداث سدهای خاکی و سنگی ملاتی در کل استان در دستور کار قرار دارد و پنج نقطه از این بندها را بصورت نمادین کلنگ زنی نموده ایم.

    وی ادامه داد: امیدوار هستیم این رویه در سایر نقاط استان تداوم داشته باشد چراکه احداث بندها می تواند از ورود سیلاب به شهر خرم آباد و خرم رود جلوگیری کند.

    مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در ادامه اظهار داشت: این حوزه شامل ۶ زیر حوزه اصلی، ۴۹ زیر حوزه فرعی، ۱۰ هزار هکتار مرتع، هشت هزار هکتار مستثنیات و ۲۵ هزار هکتار جنگل می باشد.

    شیرزاد نجفی گفت: زیر حوزه سرمَرغ شهرستان خرم‌آباد چهارهزار و هشتصد هکتار وسعت دارد که اعتبار آن از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است.

    وی‌ ادامه داد: عملیات های بندخاکی، سنگی ملاتی، بتنی، جنگل کاری، اصلاح و توسعه مراتع، سوخت جایگزینی و مبارزه با آفات و امراض از جمله زیر پروژه هایی است که در حوزه شمال خرم آباد به اجرا در خواهد آمد.

    وی اظهار کرد: این طرح رواناب ورودی به شهر خرم آباد و خرم رود را کنترل می‌کند و کاهش خسارات ناشی از سیل در شهر خرم آباد، تغذیه سفره های زیرزمینی، کنترل رسوب وارده به شهر و خرم رود را به همراه خواهد داشت.
    ادامه