استاد همایون خرم , khorram

استاد همایون خرم

استاد همایون خرم , khorram

استاد همایون خرم

697نــــفــــــر
عضو شده اند
697نفر عضو شده اند
همایون خرم سال تولد:1309 محل تولد:بوشهر وی از همان ابتدای زندگی بسیار مورد توجه والدین خود قرا می گرفت به طوری که وی می گوید:من تربیت و موفقیت خود را مدیون مادرم هستم که همیشه من را به سوی هنرها هدایت کرده و پیوسته مشوق من در امر تحصیل و دانش بوده است چنان که همواره در دوران تحصیل از شاگردان م...همایون خرم سال تولد:1309 محل تولد:بوشهر وی از همان ابتدای زندگی بسیار مورد توجه والدین خود قرا می گرفت به طوری که وی می گوید:من تربیت و موفقیت خود را مدیون مادرم هستم که همیشه من را به سوی هنرها هدایت کرده و پیوسته مشوق من در امر تحصیل و دانش بوده است چنان که همواره در دوران تحصیل از شاگردان ممتاز بودم مادرم علاقه ی وافری به موسیقی داشت مدتی نزد مرتضی خان نی داوود تار مشق کرده بود و برای اینکه ذوق موسیقی ما را تحریک کند هر روز با نوای موسیقی که از صفحات گرامافون شنیده می شد ما را سر گرم می کرد. همایون که کودکی بیش نبود هر روز که می گذشت بیش تر تحت موسیقی قرار می گرفت و علاقه اش به آن افزون می گشت تا اینکه به سن ده سالگی رسید و به تقلید از نوازندگان تار، چوبی تهیه کرد و سیمی بر آن بست و تاری برای خود ساخت و می نواخت وی چنان به این ساز ساخت خود علاقه مند بود که هیچگاه ان را از خود جدا نمی کرد حتی در زمان خواب مادر مهربان و هنرمند وی که او را این چنین مشتاق موسیقی می بیند یک ویو لون به قیمت دوازده هزار تومان برای او تهیه می کند و او نزد خود شروع به نواختن می کند پس از یک ماه که از این تاریخ می گذرد وی توسط یکی از بستگانش به استاد ابولحسمن صبا معرفی می شود و در سلک شاگردان استاد بزرگ موسیقی ایران در می آید و افتخار شاگردی ایشان را پیدا می کند. همایون خرم مدت سه سال نزد صبا به فراگیری فن نواختن ویولون مشغول می گردد و چنان در نواختن این سازپیشرفت می کند که بنا به پیشنهاد استاد صبا در امتحان نوازندگی رادیو شرکت می کند و با عنوان نوازنده ی 14 ساله چندین بار در رادیو نوازندگی می کند. وی که در این مدت موسیقی را سینه به سینه فرا گرفته بود از خط نت موسیقی اطلاعی نداشت لذا برای اینکه بتواند از اثار دیگران با اطلاع گردد و در اینده هم خود اهنگ بسازد کتاب های استاد علی نقی وزیری را تهیه کرد و نزد خود به مطالعه پرداخت سپس از زمانی که به خدمت نظام مشغول بود در دانشکده ی افسری با شخصی به نام سروان حسینی که از فارغ التحصیلان هنرستان عالی موسیقی بود اشنا می شود و نزد وی مبانی علم هماهنگی و کنتر پوآن را فرا می گیرد مهندس همایون خرم تحصیلات عمومی خود را در مدارس گوناگون طی کرد و به هنر سرای عالی رفت و موفق به دریافت دانش نامه ی لیسانس در رشته ی علوم مهندسی برق گردید وی از سال 1333 رسماً به به عنوان نوازنده به استخدام رادیو در آمد که ابتدا در ارکستر مرحوم علی محمد خادم میثاق به کار پرداخت و آهنگهایی را هم برای این ارکسترمی ساخت و اجرا می کردند ودر سال 1335 به رهبری ارکستر شماره 2 منصوب شد که این ارکستربا هشت خواننده کار می کرد که 4خواننده با همایون خرم و4 خواننده با حبیب الله بدیعی اجرا می کردند.مشاهده کامل مشخصات
30 دی 1383
موسیقی
بحثها و پاسخ ها اختصاصی در مورد استاد همایون خرم و آثار ایشان و بحثهای متنوع درباره ساز ویلن هست

اعضاء

 • شیفته حسن نژاد , shifte_hasannezhad
 • هانا دیبا , hhana
 • فرشته م , saralmaz
 • مَس ت ان , mahsa66mehraeen
 • 697 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • عاشقان هایده , hayedehclub
 • دوستداران حمیرا , homeyra
 • الهه و پوران , elaheh_pouran
لیست لینکها تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.
لیست بحث ها تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.
استاد همایون خرم , khorram
ارتش سرخ ایران , arteshesorkepaytakht
محسن مسلمان با ابراز رضایت از اردوی تیمش در ترکیه اعلام کرد برای لیگ پانزدهم برنامه های ویژه ای دارد.

محسن مسلمان که بعد از یک فصل دوری بار دیگر به جمع سرخپوشان برگشته امیدوار است بتواند با درخشش در ترکیب پرسپولیس به تیم ملی نیز برسد. او اهدافش را در پرسپولیس درخشش در این تیم، حضور در تیم ملی و لژیونر شدن عنوان می کند.

ستاره شماره 77 پرسپولیس، درباره اردوی ترکیه گفت: من نسبت به دیگر بازیکنان با دو روز تاخیر وارد ترکیه شدم اما تمرینات فوق العاده ای را پشت سر گذاشتیم و دیدارهای تدارکاتی هم باعث شد تا به مرز خوبی از آمادگی برسیم. شرایط برای موفقیت در فصل جدید مهیا است و بی صبرانه منتظر آغاز لیگ هستیم.

وی در مورد شایعاتی که در مورد جذب او شنیده می شد و گفته می شد با نظر برانکو جذب نشده است نیز گفت: چنین چیزی را احساس نکردم و اتفاقا در اردوی ترکیه آقای برانکو برخورد خوبی با من داشتند و تمرینات مناسبی را نیز زیر نظر ایشان پشت سر گذاشتم. مطمئنا هدف همه ما این است که پرسپولیس موفق عمل کند و همه در همین راستا تلاش خواهیم کرد.

مسلمان در مورد پوشیدن پیراهن 77 نیز گفت: به عدد هفت علاقه دارم و پیش از این نیز با همین شماره به میدان رفته بودم و دوست دارم در این فصل با پیراهن پرسپولیس بدرخشم و خودم را اثبات کنم.
هافبک جوان پرسپولیس درباره مشکل عفونت چشمش نیز گفت: همانطور که گفتم این مساله مربوط به حساسیت فصلی و عفونت بود که با مراقبت های کادرپزشکی برطرف شد و مشکلی برای تمرین در ترکیه نداشتم. از کادرپزشکی پرسپولیس هم در این رابطه تشکر می کنم.

مسلمان در پایان درباره بازی هفته اول لیگ گفت: به شرایط خوبی از آمادگی رسیده ایم و برای آغاز لیگ لحظه شماری می کنم. انگیزه فردی ام نیز زیاد است و امیدوارم موفق شوم فصل خوبی را پشت سر بگذارم. هدفهای بزرگی در سر دارم که با درخشش در پرسپولیس به آنها دست خواهم یافت. مطمئنا روزهای خوبی را در فصل پیش رو با هواداران پرسپولیس رقم خواهیم زد.
ادامه
99
استاد همایون خرم , khorram
ارتش سرخ ایران , arteshesorkepaytakht
پرسپولیسی ها در هفته اول لیگ برتر، فصل را با سه بازیکن محروم آغاز خواهند کرد.

سوشا مکانی و علیرضا نورمحمدی دو بازیکنی هستند که به دلیل محرومیت نمی توانند در هفته اول لیگ برتر در ترکیب پرسپولیس برابر پدیده مشهد به میدان بروند و به نظر می رسد در صورت توافق مسوولان پرسپولیس محمدباقر شعبانی در این دیدار حساس درون دروازه این تیم جای سوشا مکانی قرار گیرد.

مهدی طارمی نیز به دلیل اخراج در آخرین بازی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، اولین مسابقه رسمی تیمش را از دست داد و نمی تواند در برابر شاگردان رضا مهاجری در ترکیب قرار گیرد. از بین این سه بازیکن دو تای آن مطمئنا جزو ترکیب اصلی برانکو ایوانکوویچ در فصل پیش رو خواهند بود و سرمربی کروات با توجه به این محرومیت باید فصل را بدون این دو بازیکن آغاز کند.
ادامه
استاد همایون خرم , khorram
ارتش سرخ ایران , arteshesorkepaytakht
مهدی مهدوی‌کیا هنوز هم جزو افراد کم‌نظیر در تاریخ فوتبال ایران است.

او که بدون‌شک موفق‌ترین لژیونر تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود حالا از فضای این فوتبال ما فاصله گرفته و در آلمان دنبال اهداف جدیدی است. او با اینکه چند پیشنهاد لیگ‌ برتری داشت اما تصمیم گرفت راهی آلمان شود تا در تیم‌های پایه‌ای هامبورگ فعالیت کند.

چند روزی است كه در تیم‌های پایه هامبورگ مشغول كار هستید. در مورد نوع فعالیت‌تان توضیح می‌دهید؟
من در 3 تیم پایه هامبورگ (‌17، 16 و 19 سال) فعالیت می‌كنم. قرار است در بخش فوتبال تهاجمی و ضربات ایستگاهی به این 3 تیم كمك كنم. توماس ران همبازی سابق من هم قرار است در مورد بخش دفاعی در كنار تیم‌های پایه باشد.

ظاهراً چنین پُستی در فوتبال ایران تعریفی ندارد، درست است؟
بله، همین‌طور است كه شما می‌گویید. این یك سیستم جدید است كه در باشگاه هامبورگ پیاده می‌شود و یك كار تخصصی است. سرمربی كار خودش را انجام می‌دهد و وظایف ما هم مشخص است. شاید در فوتبال ایران خیلی جا نیفتاده باشد كه یك مربی به صورت تخصصی یك بخش از فوتبال مثل ضربات ایستگاهی یا كارهای هجومی را در كنار سرمربی به بازیكنان آموزش دهد اما اینجا فوتبال حرفه‌ای است و من هم قرار است در فاز هجومی و ضربات ایستگاهی با توجه به تخصصی كه از دوران بازیگری‌ام داشتم به سرمربیان تیم‌های پایه كمك كنم.

چرا حاضر نشدید در فوتبال ایران كار كنید؟
من دوست داشتم یك كار اصولی انجام دهم و مثل دوران بازیگری‌ام همه چیز را از تیم‌های پایه شروع كنم. من مربیگری غیراصولی را دوست ندارم و در ایران، فضا را برای فعالیتم فراهم ندیدم. حتی از تیم‌های لیگ ‌برتری هم پیشنهاد داشتم ولی جایی را انتخاب كردم كه از آنها تجربیات و خاطرات خوبی داشتم. دوست داشتم مدارك مربیگری را هم در آلمان بگیرم و به صورت همزمان كار فنی هم انجام دهم. من دنبال تجربیات جدید هستم.

چرا برخی از مربیان ایرانی برای رسیدن به سطح بالا و مربیگری در لیگ‌ برتر عجول هستند؟
دلایل زیادی دارد و دیدگاه‌های مربیان در این زمینه متفاوت است. شاید یك عده دوست دارند زود به یك موفقیت برسند ولی اعتقاد من چیز دیگری است. قرار نیست یك بازیكن بزرگ حتماً مربی بزرگ و موفقی شود چون فلسفه این دو موضوع با هم فرق دارد. برای مربیگری باید مطالعه كرد و به شدت تلاش كرد. فكر می‌كنم راه درستی را انتخاب كردم و دوست دارم چند سالی در اینجا باشم تا بعد از آن براساس شرایط برای آینده مربیگری‌ام تصمیم بگیرم.

ظاهراً قرار است مدرك مربیگری B را در آلمان بگیرید؟
به خاطر بازی در بوندس‌لیگا به صورت خودكار مدرك C را دارم و حالا باید مدرك B را بگیرم. بعد از آن هم باید مدرك A را بگیرم و آخرین مدرك هم مدرك معلمی فوتبال است. البته الان قانون عوض شده و نمی‌توانم این كلاس‌های را به صورت متوالی پشت‌سر بگذارم. برای گرفتن هر مدرك باید یك سال در یك تیم فعالیت كنم. آخرین مدرك همان مدركی است كه وحید هاشمیان مدتی پیش گرفت.

در انتخاب هامبورگ مسائل مالی چقدر برایتان اهمیت داشت؟
اصلاً اهمیت نداشت چون من دوست دارم چیزهای جدید یاد بگیرم و كلاس‌های مربیگری را هم پشت‌سر بگذارم.

به نظر می‌رسد هنوز ارتباطی صمیمی با هواداران هامبورگ دارید.
استقبال هواداران طبیعتاً از تیم‌های پایه خیلی كمتر صورت می‌گیرد اما با این حال مسئولان باشگاه و هواداران خاطرات خوبی كه داشتم را برایم زنده كردند و استقبال خوبی از من داشتند. حتی تمرینات تیم‌های پایه در همان زمینی است كه من سال‌ها قبل با تیم هامبورگ آنجا تمرین می‌كردم.

در دنیای مربیگری كدام مربی را می‌توانید برای خودتان به عنوان یك الگو در نظر بگیرید؟
الگوبرداری و حرف زدن در مورد خصوصیات مثبت مربیان فقط به یك مربی خاص خلاصه نمی‌شود. دنیای مربیگری گسترده است و مربیان بزرگی در این سال‌ها در فوتبال جهان تأثیرگذار بودند. می‌توان از آلكس فرگوسن نام برد كه 26 سال در منچستر مربیگری كرد و كارهای فوق‌‌العاده‌ای انجام داد. اوتمار هیتسفلد در هر تیمی كه مربیگری كرد تأثیرگذار بود و افتخارات زیادی كسب كرد. پپ گواردیولا سبك خاص خودش را آورد كه مالكیت توپ بود. او حتی روی نیمكت بایرن وقتی مقابل بارسا قرار گرفت، مالكیت توپ را به نفع تیم خودش تغییر داد. مورینیو هم همیشه نقش خودش را در تمامی تیم‌هایش نشان می‌دهد. آنها مربیانی بی‌نظیر هستند.

اخبار فوتبال ایران را دنبال می‌كنید؟
كم و بیش دنبال می‌كنم.

در مورد پرسپولیس تیم سابق‌تان چه صحبتی دارید، آیا برانكو می‌تواند این تیم را قهرمان كند؟
برانكو مربی خوبی است و امیدوارم امسال هواداران پرسپولیس را خوشحال كند. من زیاد در جریان نیستم كه شرایط پرسپولیس چگونه است ولی برای این تیم آرزوی موفقیت دارم.

برخی معتقدند پرسپولیس و استقلال به دلیل عدم ثبات مدیریتی و كادرفنی، دیگر نمی‌توانند مثل گذشته قهرمان شوند. نظر شما چیست؟
الان ثبات در فوتبال، نقش مهمی در موفقیت تیم‌ها دارد و تیم‌هایی كه ثبات دارند شانس زیادی برای موفقیت خواهند داشت. استقلال و پرسپولیس اما در این زمینه همیشه مشكل دارند و از طرفی درگیر حاشیه هم هستند. با ادامه این روند موقعیت آنها در فوتبال ایران به خطر خواهد افتاد. وقتی چنین شرایطی وجود دارد قطعاً باشگاه‌های دیگر عرصه را برای استقلال و پرسپولیس كمتر می‌كنند.
ادامه
13
112
استاد همایون خرم , khorram
ارتش سرخ ایران , arteshesorkepaytakht
سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه این تیم تا شروع لیگ به آمادگی صد درصد می‌رسد گفت: برانکو ایوانکوویچ دوست داشت پرسپولیس بیشتر در ترکیه بماند.

محمود خوردبین درباره اردوی ۱۰ روزه پرسپولیس در کشور ترکیه، با بیان مطلب فوق اظهار کرد: خدا را شکر اردوی بسیار خوبی بود و همه چیز سر جایش قرار داشت. شرایط اردو آنقدر خوب بود که برانکو ایوانکوویچ دوست داشت پرسپولیس بیشتر آنجا بماند، ولی کمپی که در نظر داشتیم تا یک زمان خاص رزرو شده بود و بیشتر از این نمی توانستیم در ترکیه بمانیم.

وی با بیان اینکه تمرینات پرسپولیس از ساعت ۱۸ روز شنبه در تهران از سر گرفته می شود، گفت: احتمالا اواسط هفته بعد یک دیدار تدارکاتی برگزار کنیم. هنوز تیم حریفمان مشخص نیست ولی هدفمان این است تا با آمادگی کامل روانه لیگ شویم.

سرپرست پرسپولیس درباره جذب بازیکنان داخلی به جای بازیکن عراقی برای پست دفاع چپ تاکید کرد: حیدریه بازیکن تیم امید بوده و برانکو ایوانکوویچ به وی اعتقاد زیادی دارد. برای این پست انصاری را هم جذب کردیم و در مجموع مشکل خاصی در دفاع چپ نخواهیم داشت.

خوردبین در پاسخ به سئوالی مبنی بر نگرانی هواداران نسبت به جذب بازیکنان جدید و احتمال ناکامی پرسپولیس در فصل آینده، یادآور شد: اگر هواداران ترکیه بودند و بازی‌های تدارکاتی ما را می دیدند، قطعا از نگرانی در می آمدند. ما موفق شدیم تیم امید ترینیداد را شکست بدهیم، تیمی که سپاهان را شکست داده بود. همچنین مقابل تیم باشگاهی ترکمنستان بازی کردیم که ۵ بازیکن ملی پوش داشت. به نظرم تیم ما بسیار خوب و آماده است و تا آخر هفته آینده و قبل از شروع لیگ صد درصد آماده می شود.

وی در خصوص اینکه پرسپولیس نتوانسته بازیکن اسم و رسم داری جذب کند، گفت: چرا فکر می کنید پرسپولیس بازیکن اسم و رسم دار ندارد. رامین رضائیان، کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان، محسن بنگر، مهدی طارمی و سایر بازیکنان، همه اسم و رسم دار هستند. شما شک بازیکنان پرسپولیس در لیگ امسال بیشتر اسم و رسم دار می شوند. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم که این پرسپولیس است که به بازیکن شخصیت می دهد نه بازیکن به پرسپولیس.

سرپرست پرسپولیس درباره جذب دو بازیکن دیگر خاطرنشان کرد: احتمالا امروز یا فردا برانکو جلسه ای را با علی اکبر طاهری برگزار می کند تا کار جذب دو بازیکن دیگر را تمام کند. یکی از این بازیکنان یک مهاجم کروات است که باشگاه پیگیر جذب آن می باشد.

خوردبین در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر خبر اختلافش با مصطفی قنبرپور مربی پرسپولیس در اردوی ترکیه، یادآور شد: به هیچ عنوان اختلافی در کار نبود. همان قدر که علی اکبر طاهری به قنبرپور زنگ می زد، به من هم زنگ می زد. ما در کار همدیگر دخالتی نداشتیم و هر کدام وظایف خودمان را انجام می دادیم. قنبرپور به من خیلی احترام می گذارد و جایگاه بزرگتر- کوچکتر را رعایت می کند.

وی در پایان درباره عدم حضور کریم باقری در اردوی ترکیه هم گفت: کریم به یک مسافرت رفته و من هنوز صحبتی با او نداشته ام. ان شاء الله تمرینات ما در تهران شروع می شود و کریم هم می آید تا ببینیم چه می شود.
ادامه
11
112
استاد همایون خرم , khorram
ارتش سرخ ایران , arteshesorkepaytakht
سرمربی جدید ملوان با حضور در تمرینات این تیم ایمان صادقی و سروش سعیدی را برای فصل آینده نخواست.

امیر قلعه نویی بعد از ورود به انزلی و حضور در تمرینات ملوان، سرگئی پاشنکو دروازه بان مولداویایی سابق ملوان و سید حسین حسینی را به عنوان دو گلر اصلی خود انتخاب کرد و برای فصل جاری ایمان صادقی گلر اصلی ملوان در فصل گذشته را کنار گذاشت.

صادقی هم به دنبال تیم جدیدی است و برخی خبرها از تماس باشگاه پرسپولیس با او حکایت دارد.

دیگر بازیکن دیپورت شده سروش سعیدی است که به دلیل مشکل سربازی کد نظام وظیفه او به نام باشگاه ملوان خورده بود اما او هم در لیست قلعه نویی قرار نداشت و باید به دنبال تیم نظامی دیگری باشد
ادامه
10
113