نرم افزار اندروید کلوب
خبرنگار , khabarnegaar

خبرنگار

خبرنگار , khabarnegaar

خبرنگار

466نــــفــــــر
عضو شده اند
466نفر عضو شده اند
خبر یعنی زندگی... اخبار جدید و خوبتان را در خبرنگار منتشر کنید http://www.cloob.com/club/article/list/clubname/khabarnegaar/wrapper/trueخبر یعنی زندگی... اخبار جدید و خوبتان را در خبرنگار منتشر کنید http://www.cloob.com/club/article/list/clubname/khabarnegaar/wrapper/trueمشاهده کامل مشخصات
16 فروردین 1391
عشق و ازدواج
کلوب خبرنگار ،خبرنگار آزاد می پذیرد...

اعضاء

 • آرش فرخزاد , parsa_xxl2000
 • پویا گلشن , amirdarya
 • نسرین دختری نویسنده و خبرنگار ایرونی , nasrin_kk
 • دانیال کاویانی , dkaviany2000
 • 466 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • السلام ای حضرت سلطان عشق یا علی موسی الرضا ای جان
 • دزدی آهن و چدن
 • حذف بانوان به دلیل حجاب
 • نقشه استرالیا
 • محیط زیست خارج
 • موتور وین رونی
 • دعا بسیار تاثیر گذار و خوشگل برای قدردانی از خدا

104 تصویر ...

morebox img
رسانه فروردین - سرویس وبلاگ

Buy Real Traffic
خبرنگار , khabarnegaar
خبر جالب خبر داغ، ولرم و تبادل اطلاعات , ebi_tanhaa
آذر منصوری فعال اصلاح طلب در گفت‌وگو با عصر ایران:
تبعیض و بی‌عدالتی علت اصلی اعتراضات است/ نبود تشکل و احزاب قوی اعتراضات را به خشونت می‌کشاند

هیچ تعریفی از اعتراضات مسالمت‌آمیز وجود ندارد/ موضوع قیمت بنزین به حاشیه رفته است مقدمات جراحی سنگین جامعه و حکومت فراهم نبود.

عصر ایران،فاطمه صابری- فضای بعضی از نقاط ایران از بامداد روز جمعه 24 آبان ماه هم‌زمان با اعلام ناگهانی خبر سهمیه‌بندی بنزین ملتهب شده است.

این تجمعات که ابتدا آرام بود و خبر و تصاویر آن برخلاف معمول در برخی خبرگزاری‌های رسمی و به‌صورت خاص در صداوسیما هم منتشر شد ساعاتی بعد به خشونت کشیده شد.

به دلیل قطع اینترنت در سراسر ایران دسترسی به شبکه‌های اجتماعی ممکن نیست. اما بر اساس خبرهای منتشرشده در رسانه‌های داخلی و برخی ویدئوهای شهروندان می‌توان شاهد تخریب، از بانک‌ها تا کیوسک تلفن همگانی، نرده‌های بلوار،پل عابر پیاده،مصلی و...بود.در طرف مقابل هم برخی معترضان می‌گویند که تخریب کار ما نیست و نفرات یا جریان سومی در حال تخریب اموال عمومی است.

علت اصلی اعتراض‌های اخیر باور به تبعیض و بی‌عدالتی در جامعه است/فقدان تشکل و احزاب قوی اعتراضات را به خشونت می‌کشاند

در همین ارتباط آذر منصوری قائم‌مقام حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در گفت‌وگو با عصر ایران از فقدان احزاب،سندیکاها و تشکل‌های موثر مردمی در هنگامه‌ی چنین بحران‌هایی سخن گفت و در تحلیل خشم معترضان هم توضیح داد؛شماری از شهروندان به‌شدت بااحساس تبعیض و بی‌عدالتی در جامعه مواجه هستند.

منصوری با ذکر این نکته که در مورد تغییرات ایجادشده در نحوه توزیع و قیمت بنزین تقریبا هیچ نظر منفی مخالف توزیع یارانه‌های پنهان و آشکاری که باید در جهت کاهش فاصله طبقاتی و‌ تقویت شاخص‌های رفاه اجتماعی به کار گرفته شود، نیست به عصر ایران گفت؛اما در خصوص روش‌های به کار گرفته‌شده نقدهایی وارد است که باید کارشناسان امر راجع به آن اظهارنظر کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص نحوه تصمیم‌گیری و سهم نهادهای مسئول در این ارتباط هم توضیح داد؛در این زمینه هم انتقاداتی وارد است که آن هم باید در جای خود مورد نقد و آسیب‌شناسی قرار گیرد.
منصوری با اشاره به این‌که وقتی تصمیمات در سطحی است که با زندگی روزمره مردم ارتباط پیدا می‌کند،باید هماهنگی لازم بین نهادهای مسئول انجام شده باشد؛آن‌ها باید از تصمیم گرفته‌شده دفاع کنند و افکار عمومی ظرفیت پذیرش این تصمیمات را داشته باشند.

مقدمات جراحی سنگین جامعه و حکومت فراهم نبود

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی مهم‌ترین نقد به تصمیم اخیر را این‌گونه شرح داد؛ این‌که هماهنگی‌ها قبل از اعلام و اجرای این تصمیم صورت نگرفته بود جای نقد دارد. به نحوی که پس از اجرا نه تنها هیچ‌یک از نهادهای مسئول بخصوص در ساعات اولیه، همراهی نکردند و افکار عمومی هم آمادگی لازم را نداشتند، بلکه برخی از رسانه‌های وابسته به نهادهای خاص عملا خط دامن زدن به اعتراضات را پیگیری می‌کردند.
او اضافه کرد؛این موارد از عدم هماهنگی در اتخاذ تصمیمی است که حکم جراحی سنگینی برای جامعه و حکومت داشت که به‌هیچ‌وجه مقدمات لازم برای این جراحی فراهم نشده بود؛فارغ از درست و یا غلط بودن این تصمیم و فرآیندی که برای آن طی شده است.

اعتراض طبقات کم برخوردارتر

منصوری قطع اینترنت را شاهد مثال خود ذکر کرد و گفت؛وقتی حجم اعتراضات به حدی دامنه پیدا می‌کند که بیش از ۱۰۰شهر را در بر می‌گیرد و گفته می‌شود که به خاطر حفظ امنیت دسترسی شهروندان به اینترنت قطع می‌شود،نشان از این عدم آمادگی و پیش‌بینی‌های لازم برای انجام آن است.

این فعال سیاسی با اشاره به این‌که وقتی از مرکز شهرها به سمت حاشیه‌ها این اعتراضات بیشتر می‌شود گفت؛ این موارد نشان از اعتراض طبقات کم برخوردارتر از تغییرات به وجود آمده از توزیع و قیمت بنزین است.

هیچ تعریفی از اعتراضات مسالمت‌آمیز وجود ندارد

قائم‌مقام حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با ذکر این نکته که هیچ سازوکاری هم برای اعتراض مسالمت‌آمیز و مدنی شهروندان وجود ندارد گفت حتی هیچ تعریفی هم از این نوع اعتراضات وجود ندارد.

منصوری افزود؛ناگفته پیداست که وقتی اعتراضی در ایران شکل می‌گیرد مخالفین ایران روی موج آن سوار می‌شوند و بهره‌برداری‌های خود را دارند و صورت‌مسئله اصلی که تحریم‌ها بخشی از آن است به حاشیه می‌رود و انگشت اتهام به سمت ایران گرفته می‌شود.

موضوع قیمت بنزین به حاشیه رفته است

این فعال سیاسی توضیح داد؛باید توجه کرد که مثلا در استان تهران اعتراضات در نقاطی شکل گرفت که در دوره‌های گذشته بی‌سابقه بوده است و تقریبا تمام شهرستان‌های استان تهران مشمول اعتراض به قیمت بنزین بودند.

قائم‌مقام حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با ذکر این نکته که اعتراض‌ها عموما ابتدا از بنزین شروع شد، اما شعارهایی که در ادامه مطرح شد در حدی بود که موضوع قیمت بنزین هم به‌سرعت به حاشیه رفت و نارضایتی جنبه فراگیرتری به خود گرفت و همچنان نیز نگرانی از بابت ادامه آن وجود دارد.

منصوری پرداختن به این اعتراض‌ها را بدون توجه به دلایلی که موجب انباشت نارضایتی در طبقات کم برخوردار شده را هم پاک کردن صورت‌مسئله عنوان کرد.

به باور این فعال سیاسی تا زمانی که اقتصاد ایران در گروه سیاست است این وضعیت تداوم خواهد داشت.
تداومی که به گفته منصوری،به این باور در جامعه ما دامن می‌زند که مواهب، امتیازات و منابع موجود، نه تنها عادلانه توزیع نمی‌شود و همه شهروندان از فرصت برابر برخوردار نیستند، بلکه فقط گروه‌ها و طبقاتی خاص هستند که مشمول این برخورداری‌ها و فرصت‌ها هستند.

قائم‌مقام حزب اتحاد ملت ایران اسلامی علت اصلی اعتراض‌های اخیر را به حس و باور به تبعیض و بی‌عدالتی در جامعه مرتبط دانست.

منصوری افزود؛لازمه مهم همراهی مردم با تصمیمات نظام در شرایط سخت،این است که باور کنند حاکمیت از همه امکانات و منابع برای کرامت بخشیدن به شهروندان و به رسمیت شناختن حق شهروندی همه شهروندان استفاده می‌کند؛این رمز اصلی پیشرفت جوامع است.

فقدان نهادهای موثر در ایران

قائم‌مقام حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در ادامه از حلقه مفقوده نهادهای واسط در چنین بحران‌هایی یاد کرد و گفت؛در هنگامه‌ی این بحران‌ها باید سندیکاها،تشکل‌ها و احزابی که مطالبات مردم را نمایندگی و پیگیری کنند حضور قدرتمندانه و اثرگذاری داشته باشند.تا در این بزنگاه‌ها ظرفیت‌های به رسمیت شناخته شدن اعتراضات شهروندان را داشته باشند درحالی‌که ما فاقد این ظرفیت‌ها و نهادهای مؤثر هستیم.

منصوری در پایان گفت؛در چنین شرایطی طبیعی است که مجموعه عوامل درونی و بیرونی موجب به خشونت کشیده شدن هر نوع اعتراضی می‌شود.
ادامه
99
  کامنت بنویسید...
  عـ؁م؁آد ط؁الـ؁ـب حـ ـ ـ؁یـنــ ـی , t94
  دوشنبه 4 آذر ، 23:05
  در عوض امنیت داریم. اعتراض به چی داری؟ کم رفاه و امنیت داریم؟
  ادامه
  خبرنگار , khabarnegaar
  خبر جالب خبر داغ، ولرم و تبادل اطلاعات , ebi_tanhaa

  سلامت نیوز-*د‌کتر الهام اکبری: میزان حساسیت بی‌بی چک بر اساس حداقل میزان غلظت (hCG برحسب میلی واحد در یك میلی‌لیتر از ادرار) كه تست قادر به تشخیص دادن آن است تعیین می‌شود.

  به گزارش سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین، بی‌بی چک یک تست حاملگی خانگی است که جهت تشخیص وجود هورمون بارداری B-HCG در ادرار استفاده می‌شود.

  این محصولات میزان هورمون بارداری در ادرار شما را شناسایی کرده و آن را با ایجاد خط قرمز به شما نشان می‌دهند.

  حساسیت بی‌بی چک

  میزان حساسیت بی‌بی چک بر اساس حداقل میزان غلظت (hCG برحسب میلی واحد در یك میلی‌لیتر از ادرار) كه تست قادر به تشخیص دادن آن است تعیین می‌شود.

  هورمون اچ سی ‌جی كه توسط سلول‌های جفت تولید می‌شود، ابتدا هنگامی‌که تخمك بارورشده در رحم جای می‌گیرد (تقریباً شش روز پس از باردارشدن)، در جریان خون وارد می‌شود.

  زودترین زمانی که ممکن است هورمون بارداری داخل خون و ادرار شود، 8 تا 9 روز بعد از تخمک‌گذاری است؛ اما توجه کنید که این زمان «زودترین» زمان است.

  معمولا 10-7 روز پس از لقاح سطح این هورمون در خون به حدی می‌رسد که قابل‌تشخیص است، اما در صورت منفی شدن حاملگی رد نمی‌شود و در صورت شک به حاملگی چند روز بعد باید مجدد چک شود.

  میزان دقت

  اكثر این تست‌‌ها ادعا میكنند كه بیش از 99 درصد دقت دارند؛ یعنی به‌طور ضمنی بیان می‌كنند همین‌که زمان دوره ماهانه بعدی فرارسید، اما خونریزی دیده نشد، می‌توان از این تست‌‌ها استفاده كرد اما ‌این ادعا چندان هم صحیح نیست.

  واقعیت این است كه میزان هورمون در ادرار در روزهای پس از لقاح، در افراد مختلف، متفاوت است.

  ممكن است از انواع تست‌‌های موجود در بازار، یك یا تعداد كمیاز آن‌ها به‌اندازه كافی دقیق باشد كه بتواند در اولین روز از دوره ماهانه بعدی، سطح هورمون اچ.سی.جی را تشخیص داده و نتیجه مثبت بدهد.

  بیشتر این تست‌‌ها در روز اول از موعد دوره ماهانه بعدی، تنها قادرند 16 درصد از بارداریها را تشخیص دهند.

  نکته‌های مهم

  برای به دست آوردن بهترین نتیجه باید از اولین ادرار در صبح استفاده شود، زیرا ادرار در آن زمان بیشترین غلظت را دارد.

  ابتدا تاریخ انقضای محصول را نگاه كنید. اگر محصول را در محل مرطوب یا گرم مانند حمام نگهداری كرده باشید، ممكن است فاسد شده و دیگر امكان استفاده از آن وجود نداشته باشد.

  در اكثر این تست‌‌ها باید نمونه ادرار خود را در یك ظرف بریزید و سپس نوار كاغذی مخصوص را در آن فروکنید.

  ممكن است در برخی دیگر با استفاده از قطره‌چکانی كه در كنار محصول داده‌شده، چند قطره از آن را در سوراخی كه روی دستگاه تعبیه‌شده است، بریزید.

  همچنین نحوه نمایش نتیجه نیز در این تست‌‌ها متفاوت است.

  برخی از آن‌ها نوارهای باریك صورتی یا آبی‌رنگ را روی كاغذ تست نمایش می‌دهند، اما برخی دیگر ممكن است علامت مثبت یا منفی را روی یك پنجره نمایش دهند.

  در اكثر این تست‌‌ها، یك نشانگر كنترل وجود دارد كه نشان میدهد آیا نتیجه تست معتبر است یا نه.

  اگر این نشانگر تغییر رنگ ندهد، بیانگر آن است كه نتیجه تست معتبر نیست. بعد از ده دقیقه، تفسیر بی‌بی چک اعتبار ندارد.

  تفسیر بی‌بی چک

  بی‌بی چک مثبت یعنی، علاوه بر خط C، خط T نیز مشخص شود. نیاز نیست همرنگ باشند.

  حتی اگر خط دوم کمرنگ باشد بی‌بی چک مثبت در نظر گرفته می‌شود. کمرنگ بودن خط دوم به خاطر کم بودن میزان هورمون است.

  بی‌بی چک منفی یعنی فقط یک خط و آن‌هم خط C نمایان شود.

  اگر اصلاً هیچ خطی آشکار نگردد. یا فقط یک خط T نمایان شود، بی‌بی چک بی‌اعتبار است و باید از بی‌بی چک دیگری استفاده کنید.

  منفی‌های کاذب

  گاهی ممكن است نتیجه تست منفی باشد اما بارداری وجود داشته باشد (یعنی نتیجه منفی كاذب به دست بیاید)؛ در این موارد، درصورتی‌که هنوز دوره ماهانه‌‌ آغاز نشده، باید چند روز یا یك هفته دیگر صبر كرده و مجدداً از تست استفاده گردد.

  عوامل مؤثر منفی کاذب شدن تست می‌تواند ناشی از موارد زیر باشد:

  1- تأخیر در زمان لانه گزینی

  2- تفاوت در حساسیت تست‌های بارداری مختلف

  3- پایین بودن غلظت هورمون در خون و ادرار به علت انجام زودهنگام

  4- خطا در انجام روش تست

  5- مصرف داروی کاربامازپین

  6- نگهداری ادرار در ظروف غیراستاندارد

  7- ادرار به مدت طولانی در ظرف نگهداری شده است.

  در این موارد هم بهتر است آزمایش مجدد انجام و پس از اطمینان از نتیجه به بررسی علت پرداخت.

  مثبت‌های کاذب

  گاهی ممكن است نتیجه تست مثبت باشد اما بارداری وجود نداشته باشد (یعنی نتیجه مثبت كاذب به دست بیاید)؛

  عوامل مؤثر مثبت کاذب شدن تست می‌تواند ناشی از موارد زیر باشد:

  1- وجود بیماری‌هایی مثل پروتئینوری, هموگلوبینوری و کلاً وجود پروتئین و یا خون در ادرار

  2- آلودگی باکتریایی ادرار

  3- مصرف بعضی داروها مثل پرومتازین، کلردیازپوکساید یا متادون توسط بیمار

  4- زایمان جدید یا سقط اخیر

  5- اشتباه در روش اجرای تست یا خطا در خواندن نتایج

  باید بدانید که بی‌بی چک یک تست اولیه خانگی است و صحت آن به‌پای آزمایش خون نمی‌رسد.

  پس حتماً باید با آزمایش خون بارداری «تأیید» شود.

  آزمایش خون حساس‌تر است؛ چون هورمون ابتدا در خون ظاهر می‌شود. سپس بعد از شروع متابولیزه شدن در ادرار آمده و دفع می‌شود.

  * جراح و متخصص زنان و زایمان، فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته

  سلامت نیوز: همه چیز درباره بی بی چک
  ادامه
   کامنت بنویسید...
   خبرنگار , khabarnegaar
   خبر جالب خبر داغ، ولرم و تبادل اطلاعات , ebi_tanhaa
   در زندگی مشترکم هم احساس خوشبختی می‌کنم و هم بدبختی!

   سلامت نیوز-*دکتر حسین محرابی: تقریبا هر رفتاری به دنبال علت های روانی و فیزیولوژیکی اتفاق می افتد و شوهر شما نیز از این امر مستثنا نیست؛ بنابراین سعی کنید در پی شناخت علت رفتار های پرخاشگرانه وی باشید و به مرور چیز هایی که او را عصبی می کند، شناسایی و سپس برای رفع آن ها برنامه ریزی و اقدام کنید.

   به گزارش سلامت نیوز، یکی از خوانندگان روزنامه خراسان نوشت: بیش از پنج سال از شروع زندگی‌مشترک‌مان گذشته است و همسرم کارشناسی برق دارد. یک دختر سه ساله هم داریم. مشکلم این است که در زندگی مشترکم هم احساس خوشبختی می‌کنم و هم بدبختی! شوهرم مردی پرخاشگر و عصبی است. چند وقتی با من و دخترم خوب است به طوری که احساس خوشبختی می کنم اما دوباره آدم پرخاشگر و زودرنجی می شود. چه کنم؟

   پاسخ:
   قبل از هر موضوعی لازم است شما و همسرتان به یک شناخت مناسب از روحیات همدیگر برسید تا بتوانید برای رفع نیاز های عاطفی و معنوی یکدیگر واکنش مناسب تری نشان دهید. برای کسب این شناخت هم بهتر است گاهی از زاویه دید طرف مقابل به قضایا نگاه و خود را در شرایط وی تصور کنیم.

   در روز های خوشی با شوهرتان متفاوت باشید
   نوشته اید شوهرتان چند وقتی با شما و دخترتان خوب است به طوری که احساس خوشبختی می کنید. یک نکته مهم این است که نوع رفتار شما در زمان هایی که شوهرتان خوب و خوش رفتار است باید با زمان هایی که بداخلاقی می کند، متفاوت باشد به گونه ای که وی نتیجه خوب رفتار کردن خود را در رفتار مناسب شما مشاهده کند و همواره طوری رفتار کنید که تقویت کننده رفتار های مناسب و بازدارنده رفتار های پرخاشگرانه وی باشید.

   شرایط را مدیریت کنید
   در پیامک تان نوشته اید گاهی رفتار های شوهرتان خیلی خوب است. پس می توان نتیجه گرفت که تا حدودی شرایط و محیط روی نحوه رفتار وی موثر است و شما می توانید با تشخیص این مسئله و شناسایی محرک هایی که باعث آرامش و خوش رفتاری وی می شود، آن ها را تقویت کنید و همچنین با شناخت محرک ها و شرایطی که باعث برهم خوردن تعادل و بدرفتاری در شوهرتان می شود، آن ها را کم رنگ و مشکل تان را حل کنید. در این شرایط می توان گفت شما در موارد زیادی می توانید از بروز تنش پیشگیری کنید.

   پرخاشگری شوهرتان را واکاوی کنید
   تقریبا هر رفتاری به دنبال علت های روانی و فیزیولوژیکی اتفاق می افتد و شوهر شما نیز از این امر مستثنا نیست؛ بنابراین سعی کنید در پی شناخت علت رفتار های پرخاشگرانه وی باشید و به مرور چیز هایی که او را عصبی می کند، شناسایی و سپس برای رفع آن ها برنامه ریزی و اقدام کنید.

   شوهرتان را درک کنید
   شما هیچ اشاره ای به مشکلات شوهرتان نکرده اید. اگر به دلایل بداخلاقی و پرخاشگری شوهرتان پی بردید، بهتر است به جای اذیت و طرد کردن او، تلاش کنید او را درک کنید و بدانید که احتمالا خودش هم از این گونه رفتار ها راضی نیست و در صورتی که شما و اطرافیان با حمایت و راهنمایی مناسب بتوانید اعتماد او را مبنی بر پشتیبانی به او اثبات کنید، به مرور از فشار های روانی اش کم می شود و رفتارش بهتر خواهد شد.
   *مشاور
   ادامه
    کامنت بنویسید...
    خبرنگار , khabarnegaar
    خبر جالب خبر داغ، ولرم و تبادل اطلاعات , ebi_tanhaa
    شش مشکل رفتاری افراد افسرده و نحوه کنار آمدن با آنها
    هشدار درباره 6 عامل ایجاد افسردگی

    سلامت نیوز:دوری گزینی و اجتناب از جمع، الگوی مشترک تقریبا تمام افراد افسرده است. البته عدم لذت بردن از فعالیت‌های معمول روزمره، گرایش به مصرف الکل و غذاهای بی‌خاصیت را نیز می‌توان به این فهرست اضافه کرد.

    به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا پلاس علائم ابتلا به افسردگی از فردی به فرد دیگر متفاوت هستند اما نقطه مشترک تمام آنها، بدتر شدن خلق و خوی و تداوم این چرخه معیوب است. با این حال شش مشکل رفتاری افراد افسرده و نحوه کنار آمدن با آنها برای جلوگیری از وخامت افسردگی بیشتر معرفی شده است:

    عدم فعالیت بدنی

    هنگامی که افسرده باشید، بعید است که از یک برنامه ورزشی منسجم و منظم پیروی کنید. این در حالی است که ورزش میتواند درمانی فوق العاده و مفید برای درمان افسردگی باشد و به عنوان یک ضد افسردگی قدرتمند عمل کند و آنهم به خاطر افزایش سطح سروتونین و دوپامین؛ دو ماده شیمیایی که منجر به فروکش کردن علائم افسردگی میشوند.

    شنا، یوگا،‌ ایروبیک و حتی پیاده روی ورزش‌های مفرحی هستند که شما را از دام افسردگی نجات می‌دهند. برای داشتن انگیزه می‌توانید با یکی از دوستان یا آشنایان خود به کلاس‌های ورزشی بروید.

    مصرف قند بالا

    افسردگی معمولا میل به تنقلات و خوراکی‌ های شیرین را بالا میبرد. مصرف تنقلات شیرین، در کوتاه مدت حس خوبی به افراد میدهد، اما کمتر از دو ساعت باعث میشود گلوکز خون به شدت پایین آید. از مصرف زیاد قند دوری کنید. همیشه راه عاقلانه، به اندازه مصرف کردن است.

    دوری از جمع

    این رایج ترین علامت افسردگی است. در واقع انزوای اجتماعی سیر بیماری را وخیم تر میکند و در واقع پاسخی است به استرس و درگیریهای ذهنی فرد افسرده. راه حل برون رفت از این معضل، قرار گیری تدریجی در معرض اجتماع و از طریق دوستان و خانواده است.

    لیستی از افرادی که قرار است مجددا با آنها ارتباط برقرار کنید را تهیه و برای تماس با آنها برنامهریزی نمایید.

    نشخوار فکری

    یک جزء مهم افسردگی است و شامل تفکر بیش از حد در مورد تمام شکستها، از دستدادنها و ... میشود. نشخوار فکری در واقع یک فرایند سمی است که منجر به استفاده زیاد از عبارت « تقصیر خود من است» توسط فرد افسرده میشود.

    قبل از آنکه افکار منفی بر شما غلبه کند، خود را از دست آنها خلاص کنید. افکار منفی می‌تواند باعث ایجاد توهم شود و رویدادهای عادی را برای افراد غیرقابل تحمل کند. انجام فعالیتهای مثبت نیز میتواند نشخوار فکری را به تاخیر بیندازد.

    گرایش به مصرف الکل

    مصرف و یا سوء مصرف الکل از نشانههای بارز افسردگی است و معمولا سیر آن را وخیمتر میکند. الکل میتواند منجر به افزایش اضطراب در فرد افسرده شود و اثرات منفی روی سیستم عصبی مرکزی داشته باشد.

    با پزشک یا درمانگر روانی خود در رابطه با عادات آشامیدن الکل صحبت کنید. معمولا تجویز داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب شما را از این عادت دور میکند.

    افکار منفی

    افراد افسرده تصور میکنند که حتی با انجام دادن کارهای متفاوت و سعی در بهبود اوضاع فعلی نیز، احساس خوبی به آنها دست نخواهد داد. بنابراین تلاشی هم نمی‌ کنند! در این صورت از انجام هرگونه فعالیتی باز می‌مانند.

    پروراندن افکار منفی دام بزرگی است که باعث تشدید افسردگی و در نتیجه منفعل شدن کامل فرد می‌گردد. منتظر روی دادن اتفاقات منفی نباشید. اگر تلاش و کوشش کنید، شانس‌ رسیدن به نتایج مثبت و سازنده را از دست نخواهید داد.

    منبع: webmd
    ادامه
    کامنت بنویسید...
    خبرنگار , khabarnegaar
    خبر جالب خبر داغ، ولرم و تبادل اطلاعات , ebi_tanhaa
    سلامت نیوز: ما انسان‌ها دوست داریم با هم ارتباط عمیق و صمیمی داشته باشیم و رازهای مگویی بینمان در جریان باشد. اما همیشه مواردی هم وجود دارد که حتی با نزدیک‌ترین افراد زندگیمان نباید به اشتراک بگذاریم. این کار را نه به خاطر حفظ اسرار، بلکه به علت محافظت از خود و شخصی نگاه داشتن زندگیمان باید انجام دهیم.

    به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا پلاس درست است که دوست دارید خوشی و ناخوشی خودتان را به اشتراک بگذارید. اگر قلبتان شکست به همه بگویید و اگر به موفقیتی دست یافتید، دوستانتان را در جریان قرار دهید. اما بهتر است بدانید بعضی چیزها را نباید با دیگران به اشتراک بگذارید.

    چیزهایی که نباید با دیگران به اشتراک بگذاریم:

    ۱. اهداف

    تحقیقات نشان داده‌اند که زمانی از اهداف خود با صدای بلند صحبت می‌کنیم، احتمال کم‌تری وجود دارد که به آن برسیم. گویی همان افتخار گفتن هدف، ما را راضی می‌کند و در اغلب مواقع به آن نمی‌رسیم.

    ۲. زندگی شخصی

    برملا کردن زندگی شخصی شما، کاری علیه خودتان است. باید بپذیریم که دنیا جای امن و مطمئنی برای تعریف تمام مسائل در زندگی شخصی شما نیست. همچنین به سختی می‌شود به دیگران اعتماد کرد. به اشتراک گذاشتن زندگی شخصی، باعث می‌شود مردم در مورد شما قضاوت کنند، از شما انتقاد کنند و به صورت کلی نظراتی را به شما بدهند که برای شما غیرضروری است.

    ۳. مسائل خانوادگی

    هر خانواده‌ای مسائل و چالش‌های خودش را دارد. مسائل را به صورت خصوصی و خودتان حل کنید. دیگران را ورد رابطه مثبت یا منفی خودتان در خانواده نکنید. دیگران از مسائل شما بی‌خبر هستند و تمام زوایای ارتباطات شما را نمی‌دانند. بهتر است مسائل خود را به بیرون از خانواده گسترده نکنید.

    ۴.کارهای خوب

    دنیا نیازمند کارهای خوب و انسان‌دوستانه است. اما اگر شما این کارها را برای دیگران انجام می‌دهید بهتر است همینجا به این کارها پایان دهید. اگر با دیگران کارهای خودتان را به اشتراک می‌گذارید و به دنبال ستایش هستید، از خیر کارهای خوب هم بگذرید. به خاطر قلب و روح خودتان کارهای نیک انجام دهید.

    ۵. وضعیت مالی

    وضعیت مالی خود را جایی بیان نکنید. همچنین بسیار بی‌ادبانه است که از دیگران بپرسیم چقدر درآمد مالی دارند. این کار باعث می‌شود که دیگران به شما حسادت کنند. همچنین شما متکبر جلوه داده شوید. بنابراین درآمد مالی شما چیزی است که به دیگران مرتبط نمی‌شود. با این کار می‌توانیم حاشیه روابط را به حداقل برسانیم.

    منابع: Psychcentral و thepowerofsilence
    ادامه
     کامنت بنویسید...