نرم افزار اندروید کلوب
کرمان , kerman

کرمان

کرمان , kerman

کرمان

85نــــفــــــر
عضو شده اند
85نفر عضو شده اند
این رسانه به درخواست کرمان ایجاد شده است.
کلوب رسمی شهر کرمانکلوب رسمی شهر کرمانمشاهده کامل مشخصات
3 خرداد 1397
لیست اعضا تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.

کلوبهای مشابه

 • اهل کاشانم , ahlekashanamclub
 • دهكده المپیك , 603
 • بچه های ایران , iranian_guys
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
کرمان , kerman

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان از فعالیت گشت‌های ویژه تعزیرات برای مقابله با گرانفروشی به بهانه افزایش قیمت سوخت در این استان خبر داد.

ارسلان میری روز یکشنبه افزود: گشت های ویژه مقابله با گران فروشی از امروز در سراسر استان کرمان با هماهنگی سایر دستگاه های متولی مانند اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت فعال شده تا کار نظارت بر بازار دقیق اجرا شود.

وی ادامه داد: در این طرح قیمت ۱۰۰ قلم کالای اساسی و خدمات مورد نیاز مردم و حمل و نقل شهری و برون شهری برای جلوگیری از افزایش خودسرانه قیمت مورد رصد و پایش قرار می گیرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان تاکید کرد: همچنین شعب ویژه ای با هماهنگی ضابطان برای رسیدگی پرونده متخلفان راه اندازی شده و در اسرع وقت پس از بررسی با قاطعیت اقدام به اعلام رای می کند.

وی با هشدار به سواستفاده کنندگان از شرایط موجود افزود: در این مرحله با افرادی که به بهانه افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین اقدام به گرانفروشی کنند، در رسیدگی و صدور رای بدون ارفاق و با شدت برخورد می شود.

میری بیان کرد: کالاها و خدماتی که از سوی مراجع قانونی مجوز دارند تنها مجاز به افزایش قیمت هستند و هیچ گرانفروشی به دلیل افزایش قیمت بنزین قابل قبول نیست.

وی تاکید کرد: سامانه ۱۳۵ تعزیرات حکومتی و ۱۲۴ واحد رسیدگی به شکایات ادارات صنعت، معدن و تجارت آمادگی دارند تا شکایات مردمی را دریافت و رسیدگی کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان افزود: این نهاد برای حمایت از حقوق مردم و مقابله با اخلالگران و سوء استفاده کنندگان بازار از شرایط پیش آمده با تمام توان و امکانات بسیج شده است.
ادامه
99
  کرمان , kerman

  عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه FATF در کشورمان تبدیل به یک بحث سیاسی شده، گفت: ایران برای استفاده از ظرفیت‌های کارشناسی این گروه وارد مذاکره شود.

  علیرضا شکیبایی روز یکشنبه با بیان اینکه مساله اصلی شناخت صحیحی از گروه اقدام مالی(FATF) است افزود: FATF یک سازمان نیست بلکه یک گروه مشورتی است که به دنیا و سرمایه‌گذاران کشورهای مختلف مشورت می‌دهد و نقش مشاوره‌ای را برای آن‌ها ایفا می‌کند و همانند یک موسسه مشاوره‌ای اقدام می‌نماید.

  وی با بیان اینکه این گروه یک لیستی از کشورها را آماده و توصیه می‌کند که سرمایه گذاری در کدام کشور امنیت دارد گفت: در گذشته نیز گروه اقدام مالی وجود داشت اما زیاد مهم نبود تا زمانیکه در ۲ مرحله اسناد گزارش شده این گروه به عنوان سند تصمیم‌سازی در شورای امنیت سازمان ملل مورد استفاده قرار گرفت یعنی از ۱۱ سپتامبر برای بحث و بررسی در رابطه موضوعی مدرک جمع می‌کند و از مشاوره این گروه استفاده می‌کند.

  مبالغه بحث FATF از سوی هر ۲ طیف سیاسی

  استاد حوزه اقتصاد دانشگاه شهید باهنر کرمان ادامه داد: مساله اشتباهی که در ایران تعریف شده اینکه ایران عضو این گروه شود یا نشود؛ آنها مشاوره خود را می‌دهد زیرا آن‌ها در گزارش‌های قبلی خود اعلام کردند که ایران و کره شمالی جزو کشورهای در معرض خطر برای سرمایه‌گذاری هستند.

  شکیبایی گفت: براساس این نگاه اگر نیاز به سرمایه‌گذار خارجی داریم و اگر بخواهیم؛ وضعیت کشورمان را در دید سرمایه‌گذاران خارجی مثبت تلقی کنیم باید این سازمان و گروه گزارش‌های خوبی را ارائه دهد و اینکه هشدار می‌دهند ایران در لیست سیاه قرار خواهد گرفت؛ متفاوت خواهد شد.

  عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان افزود: اگر کشوری در لیست سبز و سیاه قرار بگیرد باید یک سری ضوابط را در کشورش ایجاد کند یعنی وقتی ما سوال می‌کنیم ایران در لیست سیاه قرار بگیرد این ضوابط را اجرایی نکرده و زمانی که عضو شود یعنی ضوابط توصیه‌های این گروه مالی است که مصوب، اجرایی و عملی می‌کند.

  شکیبایی با بیان اینکه تصویب و اجرایی کردن ۲ مرحله‌ در بحث پولشویی و مبارزه با تروریسم است گفت: FATF در ایران بیش از حد حساس و تبدیل به یک بحث سیاسی شده که این امر اصلاً ضرورت نداشت و در حالی یک بحث کارشناسی است و از سوی وزارت اقتصاد و دارایی که متولی بانک‌ها است؛ باید به صورت کارشناسی این امر پیگیری شود و جایی که صلاح است؛ انجام دهند و جایی که نیست انجام ندهد و یک بحث عمومی نیست که همگان در رابطه با آن تصمیم بگیرند؛.

  وی با تأکید بر اینکه بحث این نیست که اگر ایران عضو این گروه شود یا نشود اتفاق مهمی خواهد افتاد و هر ۲ طیف سیاسی این بحث را مبالغه کرده‌اند تصریح کرد: نظر کارشناسی بنده این است که ایران برای استفاده از ظرفیت‌های این گروه وارد مذاکره با آن‌ها شوند و از ظرفیت کارشناسی این گروه استفاده و به منظور توسعه سیستم بانکی و پولی مشابه آن چیزی که ما در مذاکراتمان با آژانس انرژی هسته‌ای داشتیم را با این گروه داشته باشیم.

  قهر با سازمان‌های بین‌المللی و نگاه صفر و صدکردن به آن‌ها یک اشتباه است

  عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه قهر با سازمان‌های بین‌المللی و نگاه صفر و صدکردن به آن‌ها یک اشتباه است گفت: همگان باید از بحث سیاسی در مورد موافق و مخالف بودن این طرح پرهیز کنند زیرا این موضوع یک بحث حقوقی نیست بلکه یک بحث مشورتی است.

  شکیبایی بیان داشت: این بحث بیش از حد بزرگ و سیاسی شده و در حد عضویت در یک سازمان بین‌المللی از قبیل سازمان ملل تلقی می‌کنند اما در راستای ارتقا سیستم پولی کشور می‌توانیم به این بحث ورود کنیم و براساس منافع تصمیم‌گیری شود.

  وی اظهار داشت: اگر ما در لیست سیاه قرار بگیریم؛ دیگران از فضای سرمایه‌گذاری استفاده نمی‌کنند؛ بهتر است وارد مذاکره با این سازمان شویم تا از مشاوره غلط آن‌ها به سایر کشورها جلوگیری کنیم و اگر کارشناسان وجود و حضور داشته باشند؛ می‌توانند به این مهم کمک کنند.

  استاد حوزه اقتصاد دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه در عرصه بین‌المللی هر جایی که حضور نداشتیم؛ منافع ما تامین نشد و هر جا از ظرفیت بین‌الملل استفاده کردیم؛ سبب تقویت و منافع ملی شده است گفت: توصیه می‌شود از کشمش‌های سیاسی این مساله پرهیز و اختیار را به کارشناسان سازمان اقتصادی برای تصمیم‌گیری داده شود.

  FATF یک نهاد بین‌المللی بین دولت‌هاست که در سال ۱۹۸۹ توسط گروه جی ۷ برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم تشکیل شد؛ این نهاد بین‌المللی ۴۸ توصیه ۴۰ مورد برای مبارزه با پولشویی و هشت مورد برای مبارزه با تانین مالی تروریسم تدوین کرد که کشورهای عضو موظف به تدوین قوانین داخلی برای اجرای این توصیه‌ها هستند.

  به عبارتی مانند سایر کنوانسیون‌های بین‌المللی توصیه‌های FATF با تصویب قوانین داخلی در نهاد قانونگذاری کشور به این کنوانسیون می پیوندند و متعهد می‌شوند که با همکاری بین‌المللی به اهداف جهان‌شمول مبارزه با پولشویی ناشی از قاچاق مواد مخدر و تامین مالی تروریسم کمک کنند.

  بخش عمده این معیارها در واقع شفاف‌سازی امور مالی و گردش حساب‌های بانکی و تراکنش‌هایی است که احتمال مخدوش کردن جریان مبارزه با تروریسم و پولشویی را دارد.

  براساس این گزارش «گروه ویژه اقدام مالی» آخرین فرصت را برای تعیین تکلیف عضویت ایران در این نهاد تا حدود چهارماه دیگر اعلام کرده است که در صورت عدم پیوستن ایران به این نهاد بین‌المللی، کشورمان در لیست سیاه قرار می‌گیرد.
  ادامه
   کرمان , kerman

   رئیس جمهوری با اشاره به تفویض اختیارات در برخی بخش‌ها به استان‌های کشور گفت: معتقدیم واگذاری این اختیارات می‌تواند در امر اجرای طرح ها و پروژه‌ها سرعت ایجاد کند.

   دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان کرمان افزود: مقام معظم رهبری نیز در دیدارهای اخیر خود تاکید داشتند که به برخی از استان های کشور اعتبارات ویژه در بحث واگذاری اختیارات داده شود که این موضوع را نیز در هیات دولت مطرح کردیم و امیدواریم در آینده نزدیک به چند استان کشور این اختیارات ویژه را بدهیم که شاید در این بین استان کرمان نیز قرار گیرد.

   وی تصریح کرد: ۱۴ هزار میلیارد تومان پروژه افتتاح شده در سفر ۲ روزه به استان کرمان آغاز و یا به بهره برداری رسید که امیدوارم این سفر و این پروژه ها مایه خیر و برکت برای مردم عزیز استان کرمان باشد.

   رئیس جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگاری پیرامون فعال نمودن واحد تولیدی و صنعتی راکد و نیمه فعال استان کرمان اظهار داشت: برای حل مشکلات واحدهای نیمه فعال، با تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت و کمک بانک ها، به دنبال راه اندازی مجدد و یا کارکرد با تمامی توان این واحدها هستیم که در این راستا اعتبارات و سهم خوبی برای استان کرمان در نظر قرار خواهد گرفت.

   وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در رابطه با تکمیل طرح های نیمه تمام مانند پتروشیمی کرمان گفت: تلاش این دولت از ابتدا بر این بوده که ابتدا طرح های نیمه تمام را به پایان برساند و سپس به سراغ تعریف و اجرای طرح های جدید برود و در مساله پتروشیمی کرمان منتظر تامین اعتبارات لازم برای این پروژه هستیم که باید این اعتبار از سوی بخش خصوصی و بانک ها تامین و حتی صندوق توسعه ملی نیز می تواند، در این راستا کمک کرده تا این پروژه تکمیل شود.

   دکتر روحانی تاکید کرد: مهمترین کاری که در این سفر انجام شد، تعیین و تثبیت مساله آب آشامیدنی مردم این ۲ استان برای بازه زمانی ۳۰ سال آینده بود که خوشبختانه این موضوع تصویب، و عملیات آن توسط دولت و بخش خصوصی اجرایی خواهد شد.

   وی در رابطه با سرمایه گذاری در صنعت ذغال سنگ استان کرمان بیان کرد: این استان به عنوان یک استان معدنی است و شرکت صنعتی معدنی گل‌گهر یکی از مراکز بسیار مهم در این زمینه است که به عنوان مرکز تولید فلزی کشور مطرح می باشد همچنین یکسری معادن دیگر در این استان وجود دارد که ذغال سنگ نیز جزو آنها است.

   رئیس جمهوری با بیان اینکه همواره به وزارت صنعت، معدن و تجارت توصیه می‌کنیم به بخش معادن بیشتر توجه داشته باشد افزود: این بخش اشتغال‌زایی خوبی را به همراه خواهد داشت و در کل سیاست ما این است که بخش معدن را به بخش خصوصی و مردم واگذار کنیم و در این راستا نیز بانک‌ها باید کمک کنند که هم مشکل اشتغال را رفع کرده و هم معادن متعدد موجود در کشور فعال شوند.

   وی تصریح کرد: خوشبختانه در زمینه اکتشافات معدنی حرکت بسیار خوبی انجام شده و در یکسال اخیر ۲۰ هزار کیلومتر مربع به اکتشافات استان کرمان اضافه شده است و اگر این روند ادامه یابد بسیاری از پهنه‌های معدنی ما در ین استان اکتشاف خواهند شد.

   دکتر روحانی در پاسخ به خبرنگادیگری در رابطه با مساله ریزگردهای شرق استان و تالاب جازموریان و توسعه نیافتن راه آهن در بخش‌های بافت و جیرفت و نیاز این مناطق به شبکه ریلی در توسعه حوزه صنعتی و اشتغال جوانان اظهار داشت: استان کرمان ظرفیت‌های زیادی دارد که می‌تواند اشتغال‌زا باشد، در صنعت گردشگری این استان می‌تواند صنعت فعالی را داشته باشد و کرمان جاذبه‌های گردشگری و تاریخی زیادی دارد که باید از آنها نهایت استفاده را داشته باشیم.

   وی تاکید کرد: شرکت‌های دانش بنیان یکی دیگر از موضوعات بسیار مهمی است که می تواند به عنوان یکی راه‌های اشتغال و توسعه مناطق مختلف کشور در نظر گرفته شود.

   رئیس جمهوری ادامه داد: در سفر به استان یزد تصمیم گرفتیم کارخانه قدیمی موجود در این شهر را به یک کارخانه نوآوری مانند آن چیزی که در روزهای گذشته در تهران افتتاح کردیم، راه اندازی شود و در استان کرمان نیز دیروز به مردم رفسنجان قول دادیم و امیدواریم تا سال آینده پارک علم و فناوری این منطقه راه اندازی شود.

   وی تاکید کرد: این پارک می تواند تحولی در زمینه اشتغال جوانان و توسعه این منطقه ایجاد کند و از استاندار کرمان می خواهم مکانی را برای کارخانه نوآوری در استان کرمان در نظر بگیرد و این موضوع را دستور کار قرار دهند.
   ‌روحانی در پاسخ به نماینده مطبوعات جنوب استان کرمان مبنی بر اینکه در سفر خود در شمال استان پروژه های متعددی را افتتاح و کلنگ‌زنی کردید، چرا اعتدال شامل جنوب کرمان نمی شود گفت: پروژه‌هایی که طی این ۲ روز در شهرستان های سیرجان و بافت افتتاح کردیم، پروژه‌های معدنی بودند اما برای جنوب استان کرمان نیزدر بخش افتتاح یک هزار و ۱۰۰ پروژه کشاورزی، از جنوب کرمان نیز طرح داشتیم.

   وی افزود: یکی از این مواردی که در جنوب استان باید توجه شود در بخش صنایع بسته بندی است ضمن آنکه راه آهن و شهرسازی این منطقه نیز باید فعال شود، زیرا معتقدیم جنوب استان کرمان استعدادهای خوبی در زمینه گردشگری دارد که باید اقدامات خوبی در این زمینه صورت پذیرد و افتخار می کنم در خدمت مردم جنوب استان کرمان نیز باشم.

   رئیس جمهوری همچنین با تبریک میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام صادق(ع) و قدردانی از میهمان‌نوازی و استقبال باشکوه مردم استان کرمان بویژه شهرستان رفسنجان گفت: ‌طرح‌ها و پروژه‌های بسیار خوبی برای استان کرمان در بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی، کشاورزی و گردشگری پیش‌بینی شده ‌که دولت با قوت اجرای آنها را پیگیری خواهد کرد.

   دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری روز دوشنبه طی سفری ۲ روزه وارد استان کرمان شد و ضمن دیدار با مردم شهرستان رفسنجان حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان پروژه و طرح افتتاح و یا آغاز شد.

   پایان بخش سفر دکتر روحانی شرکت در نشست شورای اداری و گفت و گو با خبرنگاران بود .

   رییس جمهوری به همراه کاروان تدبیر و امید ظهر امروز (سه شنبه ) کرمان را به مقصد تهران ترک کرد.
   ادامه
    کرمان , kerman

    معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت که از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از ۱۲ میلیارد دلار برای بخش آب و خاک این حوزه در کشور هزینه شده است.

    علی مراد اکبری روز سه شنبه در آیین بهره برداری از طرح سامانه آبیاری تحت فشار ۹۸ هکتاری در اسلام آباد هرندی رفسنجان بیان کرد: این هزینه کرد در بخش آب و خاک کشاورزی کشور بی‌نظیر بوده و با وجود اینکه در چند سال گذشته انباشت خشکسالی را داشتیم اما به لحاظ میزان تولید محصولات کشاورزی در کشور مشکل نداشتیم.

    وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۵ سال با خشکسالی دست و پنجه نرم می کردیم افزود: در تولید گندم خودکفا شدیم و در شکر به آستانه خودکفایی رسیدیم.

    اکبری با تصریح اینکه در تولید دانه های روغنی از ضریب ۹۵ درصد وابستگی به زیر ۸۵ درصد رسیدیم ادامه داد: این نتیجه سرمایه گذاری عظیمی است که در کشور اتفاق افتاده است.

    وی با بیان اینکه در چند سال گذشته دولت برای اجرای آبیاری تحت فشار بیش از یک میلیارد دلار در کشور سرمایه گذاری کرده خاطرنشان کرد: تا سال ۹۲ حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در کشور به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده بود و در حال حاضر با توسعه اجرای طرح آبیاری تحت فشار مساحت ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار هکتار اراضی در کشور از سیستم آبیاری تحت فشار برخوردار است.

    معاون وزیر کشاورزی تصریح کرد: اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در کشور موجب صرفه جویی ۳ میلیارد متر مکعب آب در کشور شده است.

    اکبری بیان کرد: در پروژه بزرگ خوزستان و ایلام که مدرن و هوشمند سازی ۳۵۰ هزار هکتار به دستور مقام معظم رهبری در دستورکار قرار گرفته بود که در دولت تدبیر و امید حدود ۳۰۰ هزار هکتار آن به اتمام رسیده و خیز بسیار خوبی در استان خوزستان متاثر از این پروژه اتفاق افتاده است.

    وی خاطرنشان کرد: این ۳۰۰ هزار هکتار به سیستم های مدرن آبیاری، تجهیز نوسازی، تسطیح اراضی و سایر اقدامات مجهزشده که در طول تاریخ چنین اتفاقی نیفتاده است.

    اکبری اظهار کرد: پروژه بزرگ دیگر به مساحت ۴۶ هزار هکتار در سیستان و بلوچستان داریم که تقریبا تمام شده و فاز اول به زودی افتتاح می شود و یکی از مدرن ترین پروژه های آب و خاک کشور است.

    وی به اجرای پروژه زهکشی آب های شمال غرب کشور اشاره کرد و گفت: حدود ۲۲۷ هزار هکتار به مدت ۴ سال در دست اجرا بود که ۲۰۰ هزار هکتار آن آماده بهره برداری است.

    این مقام مسئول خروجی اجرای این پروژه ها را افزایش راندمان آبیاری از ۳۹ درصد به ۴۵ درصد عنوان وبیان کرد: میزان بهره وری در کشور نیز از ۹۲ صدم کیلوگرم بر متر مکعب به حدود ۱.۴ رسیده است.

    تجهیز۱۸۰ هزار هکتار اراضی استان کرمان به آبیاری نوین

    رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان هم گفت: ۱۸۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در این استان به سیستم آبیاری نوین مجهز شده اند.

    عباس سعیدی اظهارداشت: در سفر ریاست جمهوری به استان کرمان یکهزار و ۱۳۵ طرح در بخش های مختلف کشاورزی این استان مورد بهره برداری قرار گرفت.

    وی افزود: برای اجرای این طرح ها اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان به کار رفته و برای بیش از ۲ هزار نفر هم اشتغالزایی ایجاد شده است.

    سعیدی تصریح کرد: در استان کرمان تا قبل از سال ۹۲ حدود ۷۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی به آبیاری تحت فشاز مجهز شده بودند که در حال حاضر این میزان به ۱۸۰ هزار هکتار افزایش پیدا کرده است.

    رییس جهاد کشاورزی استان کرمان افزود: در رفسنجان که ۸۰ هزار هکتار باغ پسته ای دارد بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار از این اراضی تا قبل از سال ۹۲ به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده بودند که در حال حاضر این میزان به بیش از ۱۲ هزار هکتار افزایش یافته است.

    وی بیان کرد: در سال گذشته ۷ هزار میلیارد تومان برای این اجرای طرح گذاشتیم و تقریبا عمده مالکان از این تسهیلات استفاده کنند و خرده مالکان نیز می توانند از این امر بهره مند شوند.

    سعیدی در بحث بهره وری هم بیان کرد: ۶ هزار متر مکعب آب برای آبیاری یک هکتار باغ پسته مصرف می کنیم و متوسط ۶۰۰ کیلوگرم محصول برداشت می شود در حالی که با اجرای سیستم آبیاری تحت فشار افزایش محصول نیز دور از انتظار نیست.

    رئیس جهاد کشاورزی استان کرمان بیان کرد: ۶ هزار هکتار زمین در استان کرمان زیر کشت گیاهان دارویی است که برای مدیریت منابع آبی استان کشاورزان می توانند از تسهیلات بهره مند شوند.

    وی گفت: طرح آبیاری تحت فشار در مساحت ۹۸ هکتار زمین پسته در روستای اسلام آباد هرندی رفسنجان اجرا شده که برای این طرح ۱۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

    سعیدی خاطرنشان کرد: ۱۰ میلیارد ریال آن بلاعوض دولتی و ۷ میلیارد ریال آن سرمایه گذاری بخش خصوصی بوده است.
    ادامه
     کرمان , kerman

     - به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق، خرید برق تولیدی نیروگاه‌های خورشیدی به مدت ۲۰ سال تضمین می‌شود.

     سعید کریم‌زاده معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) در آیین بازدید از روند پیشرفت فاز دوم پروژه نیروگاه خورشیدی قلعه‌گنج گفت: احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر، بحثی است که طی سه سال اخیر در کشور مطرح شده است.

     وی افزود: این نیروگاه‌ها از یک کیلو وات برق خانگی تا میزان ظرفیتی که سرمایه‌گذار توان تامین مالی آن را داشته باشد راه‌اندازی می‌شوند.

     معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق تصریح کرد: هدف ما دعوت از مردم، ادارات دولتی و نهادها برای مشارکت در راه‌اندازی نیروگاه‌های تجدیدپذیر و خورشیدی در مناطقی همچون جنوب کرمان است.

     وی اظهار داشت: در شرکت ساتبا، که وظیفه توسعه نیروگاه‌های خورشیدی و تجدیدپذیر را بر عهده دارد خرید برق خورشیدی را برای تولید کنندگان تضمین می‌کنیم.

     کریم‌زاده ادامه داد: تولید کننده، تنها طی پنج سال نخست اجرای طرح، هزینه‌ای را که در این مسیر خرج کرده دریافت می‌کند و پس از آن به درآمدزایی می‌رسد.

     وی همچنین طرح استقرار و نصب آب شیرین‌کن‌های هیبریدی که قرار است به زودی در شهرستان قلعه گنج اجرا شود را مورد بررسی قرار داد.

     قلعه‌گنج با ۱۴ هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع مساحت و ۸۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۴۵۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.
     ادامه