نرم افزار اندروید کلوب
امام رضا(ع) , imam_reza

امام رضا(ع)

امام رضا(ع) , imam_reza

امام رضا(ع)

40,206نــــفــــــر
عضو شده اند
40,206نفر عضو شده اند
به کلوب امام رضا(ع) خوش آمدید.هشتمین پیشوای ما ؛ امام رضا(ع) در سال 148 هجرى قمرى در شهر مدینه بدنیا آمد. پدر ایشان امام موسى بن جعفر(ع)، یعنى امام هفتم شیعیان و مادرشان بانویى بزرگوار و خردمند به نام (تكتم) یا (نجمه) بود. امام رضا(ع) در همان سالى زاده شد كه پدربزرگ ایشان، یعنى حضرت امام جعفر صاد...به کلوب امام رضا(ع) خوش آمدید.هشتمین پیشوای ما ؛ امام رضا(ع) در سال 148 هجرى قمرى در شهر مدینه بدنیا آمد. پدر ایشان امام موسى بن جعفر(ع)، یعنى امام هفتم شیعیان و مادرشان بانویى بزرگوار و خردمند به نام (تكتم) یا (نجمه) بود. امام رضا(ع) در همان سالى زاده شد كه پدربزرگ ایشان، یعنى حضرت امام جعفر صادق(ع)، به شهادت رسید.نام ایشان (على ) است، ولى بر اساس شیوه اى كه در میان اعراب مرسوم است، به ایشان (ابوالحسن) مى گفتند. این گونه اسمها را (كنیه) مى نامند. علاوه بر نام و كنیه، گاه عنوان دیگرى نیز به افراد مى دهند كه آن را (لقب) مى گویند. امام هشتم داراى لقب هاى متعددى است. از جمله معروف ترین این القاب، (رضا)، (عالم آل محمد)، (غریب الغرباء)، (شمس الشموس) و (معین الضعفاء) است. نامیدن هر فرد به این نامها، یعنى اسم، كنیه و لقب دلیل خاصى دارد. گفته اند كه ایشان را به این جهت (رضا) لقب داده اند كه خدا از ایشان راضى است.دوران كودكى و جوانى امام در مدینه گذشت. اخلاق نیكو، دانش فراوان، ایمان و عبادت بسیار از ویژگى هایى بود كه امام را مشخص می ساخت.و ...مشاهده کامل مشخصات
6 بهمن 1383
اجتماعی
من كه كبـوتـر دلم اوج گرفـتـه بـا رضا
می شنوم ز قدسیان زمزمه رضا رضا
********
شبی یاد جـنـون آبــــاد کــردم
علی موسی الرضا را یاد کردم
میـان بی کسـی های شـبانه
هـوای صــحن گوهر شاد کردم
اینجا دارالمجانین است.. و متعلق به خود آقا.. رواقی که عاشقان مجنون شده ی حضرت ، در اینجا جمع شده و به راز و نیاز می پردازند

بیایید دست بدست هم دهیم و نگذاریم آقا امام رضا(ع) در این دنیای مجازی غریب بمانند.

*"السلام علیک یا مولای یا ابالحسن علی بن موسی الرضا"*

اعضاء

 • سینا سازگار , rozeherezvan
 • حنیفا بانو , zj1386
 • آدم خاکی , farhad_bi_shirin_56
 • سحر طلوعی , lorko_2004
 • 40206 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • یا علی مولا مددی
 • گل تاج خروس
 • گل های عاشق
 • گل های عاشق
 • گل شگفت انگیز

77 تصویر ...

morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
امام رضا(ع) , imam_reza
** زنان بی‌حیا، لیبرال، فمینیست، سلبریتی و شاخ، ناموس کسی نیستند، و لذا در حسرت همراهی و فدایی #یک_مرد_با_غیرت می‌مانند. اینان دلخوش لایک‌خوری پست‌ها و افزایش فالوورهای خود هستند نه چیز دیگری. به قول پیشینیان: #خلایق_آنچه_لایق

** مردان بی‌حیا، لیبرال، سلبریتی و شاخ، ناموس ندارند و به این #بی_ناموسی افتخار می‌کنند؛ ناموس اول یعنی دین، ناموس دوم یعنی وطن و ناموس سوم یعنی زنان، برای اینان معنی ندارد. از این روست که گفته‌اند: #لیبرال_ها_به_بهشت_نمی_روند چون غیرت و ناموس ندارند.

استاد حسن عباسی
ادامه
99
7
2
8
ثامن , me0to
5 ساعت پیش
++
ادامه
سینا سازگار , rozeherezvan
5 ساعت پیش
همه اش به حای خودش لیبرالشو نفهمیدم ازکجا وارد این کاسه شد
ادامه
امام رضا(ع) , imam_reza
"*" نشانه گیری روی معیشت مردم

* غربگرایان در ایران با ناکامی در تحریم هراسی و برساخت دوگانه‌های تحریم پایه، اینک ساخت دوگانه‌های معیشت پایه را در دستور کار قرار داده‌اند. کشاندن یازده میلیون نفر به بازی بورس و ترکیدن حباب آن در آینده و همچنین تعلل در تامین کالاهای اساسی، مقدمات نقشه بسیار خطرناکی است که در نهایت با ایجاد مخاطرات برای امنیت ملی، می‌بایست به مسیر مذاکره منتهی شود.
دکتر #رضا_سراج

#بصیرت‌افزایی
ادامه
4
1
4
ثامن , me0to
5 ساعت پیش
++
ادامه
امام رضا(ع) , imam_reza
اعتبارنامه چیست؟

با برگزاری انتخابات و انتخاب نمایندگان مردم در حوزه‌های مختلف، وزارت کشور باید برای هر منتخب یک اعتبارنامه صادر کند، این اعتبارنامه به منزله این است که صلاحیت نماینده به صورت قانونی تائید و وی پس از طی مراحل مختلف توانسته است، حایز آرای لازم شده و به مجلس راه پیدا کند. اعتبارنامه در واقع گذرنامه منتخبان برای ورود به مجلس است. حالا اگر در فاصله برگزاری انتخابات تا زمان تشکیل مجلس، مشخص شود که نماینده‌ای صلاحیت قانونی خود را از دست داده است یا اسناد و مدارکی کشف شود که در موقع بررسی ‌صلاحیت‌ها از نظر شورای نگهبان دور مانده باشد، در این صورت در هنگام تشکیل مجلس جدید و در زمان بررسی اعتبارنامه‌ها این موضوع مد نظر قرار گرفته و در صورتیکه نماینده‌ای فاقد صلاحیت باشد، به تشخیص سایر نمایندگان اعتبارنامه وی رد، و اجازه ورود وی به مجلس داده نمی‌شود.

#بصیرت‌افزایی
ادامه
7
1
5
ثامن , me0to
5 ساعت پیش
++
ادامه
امام رضا(ع) , imam_reza
غیریت در سیره امام خمینی ره

یادداشت عبدالله گنجی در روزنامه «جوان»

از جمله مواردی که در تحریف امام مرتب استفاده می‌شود این است که؛ امام همه را به یک چشم می‌دید، امام اهل خط‌کشی نبود و... و حتی نوع مواجهه امام با غرب را نیز توجیه می‌کنند.
امام براساس آموزه‌های دینی و قرآنی که مملو از دوگانه‌های خیر و شر، کافر و مسلمان، یمین و یسار، شرک و ایمان و ... است به شدت به مرزبندی سیاسی، اعتقادی، اقتصادی و سبک زندگی قائل بودند که عمده‌ترین آنان به شرح ذیل است:

۱. غرب فرهنگی – سیاسی غیریت امام بود: امام عمده جهان غرب را کفر و بربریت توصیف می‌کرد و فلسفه حیات آنان را مادی‌گری، پوچ‌گرایی و لذت‌گرایی و منقطع از عالم وحی و معنویت و انسانیت می‌دانست. هیچ موقع نقطه مثبتی – به جز علم- از غرب نگفت و بر استقلال سیاسی- فرهنگی ایران مقابل غرب اصرار داشت.
۲. صهیونیسم غیریت امام بود. صهیونیست‌ها هم از جهت اندیشه و هم از جهت عملکرد در سرزمین‌های اشغالی فلسطین غیریت امام محسوب می‌شدند. امام تا زنده بود از جنبش‌های اسلامی حمایت می‌کرد و سازشکاران در مسئله فلسطین را همانند صهیونیست‌ها غیریت می‌دانست. نابودی صهیونیست به هر روش ممکن آرمان امام بود و از ابراز آن و پرداخت هزینه ابایی نداشت.
۳. ملی‌گراها غیریت امام بود ند. حضرت امام آنان را با تعابیری همچون «مدعای دروغین ملی‌گرایی» یا مدعیانی که «جز حرف و ادعا هنری ندارند» یاد می‌کرد و «خیالات باطل» را به آنان نسبت می‌داد و معتقد بود ملی‌گرایی با پایه معرفتی انسان‌گرایی همان غرب‌گرایی است.
در عین حال امام «دفاع از ملت را واجب می‌دانست». اما ملی‌گراهای ایرانی را وابسته و شل دین می‌دانست که اهل هزینه برای ایران نیستند و ردی از آنان در جنگ هشت ساله نیز مشاهده نشد.
۴. واپسگراهای مذهبی یا به تعبیر امام «واپسگراها» یا «مقدس‌نمای متحجر و بی‌شعور» غیریت امام بودند، همان‌ها که در حوزه علمیه بودند، اما شاه را سایه خد ا می‌دانستند و مبارزه گوشت و پوست با تانک و توپ را بی‌فایده ارزیابی می‌کردند، حکومت قبل از ظهور امام زمان (عج) را باطل می‌دانستند. خون دلی که امام از این دسته خورد از هیچ قشر دیگری نخورد و تا لحظه رحلت آنان را رها نکرد.
۵. سکولارها غیریت امام بود. مخالفان اسلام سیاسی غیریت امام بودند و بارها آنان را نصیحت کرد. سخت معتقد بود حجی که از آن هدم کفر و شرک برنخیزد حج نیست، اسلامی که برای جهانخواران ضرر نداشته باشد اسلام نیست، از تنزل قرآن - این کتاب زند گی‌ساز- به مرگ و قبر سخت آزرده بود.
۶. مرفهین بی‌درد غیریت امام بودند. کسانی مد نظر امام بودند که درد محرومیت و استضعاف را نچشیده‌اند. امام کاخ‌های آنان را محصول کوخ‌های موجود می‌دانست. معتقد بود آنان در دوران دفاع مقدس، جان و مال خود را از آتش حاد ثه دور نگه داشتند، از شهادت عزیزان متأثر نشدند و در روز واپسین داغ این حلاوت را خواهند چشید.
متن کامل این یادداشت را در نشانی زیرببینید
https://www.mashreghnews.ir/news/1078501/غیریت-در-سیره-امام-خ
مینی-ره

#بصیرت‌افزایی
ادامه
2
1
5
ثامن , me0to
5 ساعت پیش
++
ادامه
امام رضا(ع) , imam_reza
شبکه قرآن , qurantv_ir
إِذَا سَأَلَک عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ

اگر بندگانم کنندت سئوال / تو را ز استجابت از آن ذوالجلال

به آنها بگو هست ایزد قریب / مبادا خورید از شیطان فریب

اگر خود نماید مرا کس خطاب / دعای و را می کنم مستجاب

ادامه
43
5
21
محمدعلی آرمیون , armion
دوشنبه 22 آذر ، 21:33
یا الله ...
ادامه
معاون رسانه امام رضا , emaamrezaa2
سه شنبه 23 آذر ، 09:39
++
ادامه