بیوگرافی! , honar_7

بیوگرافی!

بیوگرافی! , honar_7

بیوگرافی!

317نــــفــــــر
عضو شده اند
317نفر عضو شده اند
كلوب بیوگرافی ، كل كل ، بیوگرافی شخصیت های معروف و ...كلوب بیوگرافی ، كل كل ، بیوگرافی شخصیت های معروف و ...مشاهده کامل مشخصات
30 اردیبهشت 1384
1. بی احترامی نکنین
2. بحث های س.ی.ا.س.ی نکنین
3. شخصیت و حرمت همدیگه رو نگه دارید
4. اگر قصد ایجاد بحث داشتی ، حتمابكزار ۞ ::::::
5. در کلوب هائی که در قسمت " لیست کلوب های مشابه " گنجانده شده حتما سر بزنید
6.عضو شوید
==========================
5๑۩۞۩๑ امتیاز یادت نره๑۩۞۩๑
لیست اعضا تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.

کلوبهای مشابه

 • ترین ها , tarin_ha
 • بورس کلوب , cloob_market
 • چت سرا , chatsara
 • چشمون سیاه , cheshmonsiyah
 • بورس , bctaba
 • بازارچه , bzclub
بیوگرافی! , honar_7
.»-(¯`•.¸ بهرام رادان¸.•´¯)-»
بهرام رادان

نام و نام خانوادگی: بهرام رادان

تاریخ تولد و محل تولد:متولد۸ اردیبهشت ۱۳۵۸ تهران

زمینه فعالیت:بازیگر

مدرک تحصیلی:کارشناس مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد اسلامی- در سال ۱۳۷۸ در آموزشگاه هیوا فیلم بازیگری را آموخت.


بهرام رادان، متولد ۸ اردیبهشت ۱۳۵۸ (۲۸ آوریل ۱۹۷۹ میلادی)، بازیگر ایرانی سینماست. او فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

او دوره بازیگری را در سال ۱۳۷۸ و در آموزشگاه هیوا فیلم گذراند و در همان سال برای بازی در فیلم شور عشق ساخته نادر مقدس انتخاب شد. بهرام رادان به خاطر بازی در فیلم شمعی در باد و نیز فیلم سنتوری، جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول را از آن خود نمود.

او را به جرات می توان یک استعداد تمام عیارو یک حادثه کم سابقه سینمای ایران دانست. اگر چه حضور اولش تنها به یک چهره و چشم آبی و زیبا محدود می شد ، اما رادان ثابت کرد که می تواند در حد و اندازه های یک ستاره بدرخشد . انتخابهای بعدی رادان در عمده موارد ، آگاهانه او را به مسیری درست هدایت کرد که امروز می تواند با افتخار آن تندیس زرشک زرین را برای شور عشق نادیده بگیرید. بهرام متولد 1358 و کارشناس مدیریت بازرگانی است ، او در سال 78 در آموزشگاه هیوا فیلم بازیگری را آموخت و همان سال برای بازی در شور عشق ساخته نادر مقدس انتخاب شد . داستان عاشقانه فیلم و چهره جذاب دو جوان اول کار یعنی رادان و ومهناز افشار فروش فیلم به زیبایی شکوفا شد و او امروز خود را به نمایش بگذارد. استعدادهای درونی رادان در هر فیلم در هر فیلم به زیبایی شکوفا شد و امروز ستاره ای است که مورد توجه هر کارگردانی قرار گرفته و تقریبا هر نقشی را در کارنامه اش بازی کرده. حضور بعدی او درآبی به کارگردانی حمید لبخنده باز می گردد که سال 79 ساخته شد و او در کنار سوپر استاری چون هدیه تهرانی به زور آزمایی می پرداخت. ساقی را در کنار یکتا ناصر بازی کرد که همان سال ساخته شد . اما چندان کار قابل توجهی نبود . سال 80 آواز قو از او به اکران در آمد که نقش مقابلش بر عهده ساره آرین بود. این فیلم ساخته سعید اسدی با فروش بسیار بالایی روبرو می شود و بازی رادان مورد توجه هئات داوران قرار می گیرد و او را کاندیدا دریافت جایزه نقش اول می کنند . از اینجا به بعد رادان می شود ستاره اول سینمای ایران که بالا طرفداران بیشماری مواجه بود. همان سال در تجربه فیلم کوتاه ابراهیم شیبانی با نام طلوع تاریک بازی می کند و اینگونه سال 80 را با موفقیت به پایان می رساند. محبوبیت رادان کارگردانان را متوجه او می سازد و همه به سویش هجوم می آورند.

سال 81 ،داریوش فرهنگ از او در رز زرد استفاده می کند که یک درام ترسناک نوجوان پسند بود. فیلم برداشتی ضعیف از اثر هالیوودی می دانم تابستان گذشته چه کردی ؟ که با استقبال مناسبی روبرو می شود. سپس در عطش ساخته محمد حسین فرح بخش بازی کرد که اثر چندان حرفه ای به شمار نمی رفت.بهروز افخمی در برگردان سینمایی یک اثر دشوار ادبی او را مورد ارزیابی قرار داده و این گونه فیلم عجیب گاو خونی ساخته می شود که رویکرد رادان به سینمای متفاوت و به دور از جنجال و جنبه های تجاری محسوب می شد.بازی در این نقش متفاوت به شدت مورد تحسین واقع می شود و رادان ثابت می کند که می تواند به عنوان بازیگر آثار هنری هم محسوب شود. سال 82 در سه کار درخشان به تم های بسیار متفاوت به عنوان بازی می کند که نشان از دقت انتخاب کارکترهای متفاوت داشت. ابتدا در ساخته درخشان بنی اعتماد با نام ننه گیلانه بازی می کند که از جمله بازی های اثر گذار و زیبای او به شمار می رود . او در این فیلم به نقش پسر فاطمه معتمد آریا که در بازگشت از جنگ دچار معلولیت جسمی شده و نامزدش تن به ازدواج ناخواسته داده است.رادان با نقش آفرینی خود در این قالب دشوار همه را انگشت به دهان می کند اما هیات داوران جشنواره بیست و سوم حضور او را نادیده می گیرند. سپس در اثر پر فروش شمعی در باد در کنار شهاب حسینی و حسام نواب صفوی به بازگویی مشکلات روز جوانان و مساله اعتیاد به قرص های توهم زا می پردازند . این دومین کار رادان با یک کارگردان خانم (پوران درخشنده )بود. سپس به تیم سربازهای جمعه مسعود کمیایی می پیوندد و در واقع به جای گلزار که از بازی در فیلم کنار کشید می آید، او در رستگاری در هشت و بیست دقیقه به کارگردانی الوند در سال 83 نقشی به شدت متفاوت را تجربه می کند و باز در کنار شهاب حسینی قرار می گیرد . ازدواج صورتی در نوروز 84 اکران می شود ،اما رویکردی منجر به شکست برای رادان در عرصه کمدی محسوب می شود. او بازی در ساخته آخر کمیایی با عنوان حکم را به پایان رسانده. مشغول بازی در تقاطع می باشد. بهرام رادان به خاطر بازی در شمعی در باد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول را تصاحب کرد.

در مورد او:

ا برادر به نام شهرام و یک خواهر به نام الهام و یک خواهر ناتنی به نام ژیلا دارد .

و حیوان خانگی او یک سگ است .


مجموع آثار وی:

- شورعشق (نادر مقدس، ۱۳۷۸)
- آبی (حمید لبخنده، ۱۳۷۹)
- ساقی (محمدرضا اعلامی، ۱۳۷۹)
- آواز قو (سعید اسدی، ۸۰-۱۳۷۹)
- طلوع تاریک (فیلم کوتاه، ابراهیم شیبانی، ۱۳۸۰)
- رز زرد (داریوش فرهنگ، ۱۳۸۱)
- عطش (محمدحسین فرح بخش، ۱۳۸۱)
- گاوخونی (بهروز افخمی، ۱۳۸۱)
- شمعی در باد (پوران درخشنده، ۱۳۸۲)
- سربازهای جمعه (مسعود کیمیایی، ۱۳۸۲)
- رستگاری در هشت و بیست دقیقه (سیروس الوند، ۱۳۸۳)
- ازدواج صورتی (منوچهر مصیری، ۱۳۸۳)
- گیلانه (رخشان بنی اعتماد، محسن عبدالوهاب، ۱۳۸۳)
- حکم (مسعود کیمیایی، ۱۳۸۳)
- تقاطع (ابوالحسن داودی، ۱۳۸۴)
- خون بازی (رخشان بنی اعتماد، محسن عبدالوهاب، ۱۳۸۳)
- سنتوری (داریوش مهرجویی، ۱۳۸۵)
- چهار انگشتی (سعید سهیلی، ۱۳۸۵)
- کارناوال مرگ (رضا اعظمیان، ۱۳۸۵)
- کنعان (مانی حقیقی، ۱۳۸۶)
- تردید (واروژ کریم مسیحی، ۱۳۸۶)

جوایز و جشنواره ها:
- برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم « سنتوری » – ۱۳۸۵
- برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و دومین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم « شمعی در باد » – ۱۳۸۲
- کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از پنجمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم « آواز قو » – ۱۳۸۰


اطلاعاتی بیشتر در مورد وی:
- دراولین حضور سینمایی تنها به واسطه چهره اش شناخته شد: « شور عشق »
- اما فیلم به فیلم به دانش سینمایی خود افزود و توانست فوت و فن بازیگری را بیاموزد تا اینکه در چهارمین نقش آفرینی اش کاندید دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد در پنجمین جشن خانه سینما شد: « آواز قو »
- دو سال بعد در بیست و دومین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول را تصاحب کرد: « شمعی در باد »
- بازی تحسین برانگیز و تاریخی او در « سنتوری » دومین سیمرغ بلورین را برای او به ارمغان آورد

ادامه
99
  بیوگرافی! , honar_7
  بیوگرافی گلشیفته فراهانی+عكس
  گلشیفته فراهانی

  زمینه فعالیت: بازیگری و نوازندگی
  والدین: بهزاد فراهانی و فهیمه رحیم‌نیا
  سال‌های فعالیت: ۱۳۷۶ تا کنون
  همسر: امین مهدوی

  خواهر شقایق فراهانی


  برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر از بخش بین الملل شانزدهمین جشنواره فیلم فجر.
  بهترین بازیگر بیست و دومین جشنواره فیلم فجر برای بازیهای خیره کننده اش در دو فیلم «بوتیک» و «اشک سرما» به انتخاب نویسندگان و منتقدان
  برنده تندیس زرین هشتمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم «اشک سرما»  در وبگاه رسمی او آمده: وقتی برای تهیه شناسنامه او که متولد سال ۱۹۸۳ می‌باشد نام گلشیفته را ارائه کردند اداره مربوطه با این نام مخالفت کرد و بناچار نام شناسنامه‌ای او با نام شناخته شده او تفاوت دارد ( «رهاورد» نامی است که در شناسنامه او درج شده‌است) گلشیفته فراهانی دانشجوی رشته موسیقی در دانشگاه جامع علمی کاربردی است. بازی در سینما را در سال ۱۳۷۶ با فیلم درخت گلابی به کارگردانی داریوش مهرجویی آغاز کرد.

  در فیلم‌های درخت گلابی، زمانه، بوتیک، اشک سرما، به نام پدر، میم مثل مادر، گیس بریده و سنتوری به ایفای نقش پرداخته‌است. او جوان‌ترین بازیگری است که سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را دریافت کرده‌است. درخت گلابی جایزه بهترین بازیگر نقش اول بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۷۶ را در سن ۱۴ سالگی برایش به ارمغان آورد. برای فیلم اشک سرما برنده تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن از هشتمین دوره جشن خانه سینما شد و برای فیلم بوتیک جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره بزرگ سه قاره (در نانت فرانسه) را بدست آورد.

  یک مشت دروغ آخرین فیلمی است که او در آن به ایفای نقش پرداخته‌است. در نخستین پوستر رسمی این فیلم هالیوودی که از سوی کمپانی برادران وارنر منتشر شد، نام گلشیفته فراهانی در فهرست بازیگران فیلم در مقام چهارم و به عنوان نخستین بازیگر زن فیلم به چشم می‌خورد. لئوناردو دی کاپریو، راسل کرو و مارک استرانگ، بازیگرانی هستند که نام‌هایشان پیش از فراهانی در پوستر فیلم قرار دارد.

  ممنوعیت خروج از کشور

  در مرداد سال ۱۳۸۷ به دنبال ایفای نقش در فیلم یک مشت دروغ خبر ممنوع الخروج شدن گلشیفته فراهانی اعلام شد.  و بعد از مدتی خبری مبنی بر سفر او به آمریکا در خبرگزاری‌ها پخش شد. او در تیزر فیلم مجموعه دروغ‌ها در کنار لئوناردو دی‌کاپریو بدون حجاب دیده می‌شود . وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که کنترل فیلم‌ها را انجام می‌دهد اعلام کرده‌است که مسئول ممنوع الخروج کردن افراد نیست. البته گل شیفته فراهانی بخاطر بازی در فیلم هالیوودی تذکر دریافت کرده بود. پس از این که شایعه‌هایی مبنی بر پیش آمدن مشکلاتی برای وی در ایران رواج پیدا کرد، ریدلی اسکات کوشش کرده بود با تغییراتی در فیلمنامه شرایطی را بر اساس قوانین ایران رعایت کند تا فیلم مشکلی برای گل شیفته فراهانی ایجاد نکند.

  در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۰۸ میلادی، گل‌شیفته فراهانی در مصاحبه با روزنامه آمریکایی دیلی نیوز گفت: «این فیلم برای من دردسرهای زیادی ایجاد کرد. گذرنامه من را توقیف کردند و چندین بار از طرف وزارت اطلاعات بازجویی شدم. نهایتا قاضی دادگاه انقلاب اعلام کرد که باید ابتدا فیلم را ببیند تا نهایتا حکم قضایی را برایم صادر کند».

  مراسم اکران یک مشت دروغ در هالیوود

  گلشیفته فراهانی در مراسم اکران فیلم یک مشت دروغ بدون حجاب اسلامی مرسوم در جمهوری اسلامی و با لباسی که دست‌ها، پاها و موی سر او را نپوشانده بود، بر روی فرش قرمز حضور یافت. این حضور موجب واکنش‌هایی در مجامع مختلف گردید.  همچنین ویدئویی از شرکت وی در این مراسم و مصاحبه‌ای با این بازیگر در وبسایت یوتیوب قرار گرفت که هم اکنون قابل بازدید است.


  فیلم شناسی
   1376 درخت گلابی  
  ۱۳۷۹ هفت پرده  
  ۱۳۸۰ زمانه  
  ۱۳۸۱ دو فرشته  
  جایی دیگر  
  ۱۳۸۲ بوتیک  
  بابا عزیز  
  اشک سرما  
  ۱۳۸۳ ماهی‌ها عاشق می‌شوند  
  ۱۳۸۵ به نام پدر  
  میم مثل مادر  
  گیس بریده  
  نیوه مانگ  
  سنتوری  
  ارابه مرگ
  ۱۳۸۶ دیوار  
  ۱۳۸۷ همیشه پای یک زن در میان است  
  مجموعه دروغ‌ها  
  درباره الی

  ادامه