نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
حدیث عشق , HadithLove

حدیث عشق

حدیث عشق , HadithLove

حدیث عشق

114,634نــــفــــــر
عضو شده اند
114,634نفر عضو شده اند
دعوت به همکــاری http://www.cloob.com/name/esf_boysدعوت به همکــاری http://www.cloob.com/name/esf_boysمشاهده کامل مشخصات
6 خرداد 1392
متفرقه

اعضاء

 • کامران اسدی , kamran7575
 • محمد جعفر , mj_skandari65
 • ژووانا نیکو , zhooana
 • احمدی سلام , xxzggomnn
 • 114634 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • یک تعقیب و گریز عادی در آبادان

21 تصویر ...

morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
حدیث عشق , HadithLove
دانشجویان , portal_university
حدیث عشق   از  دانشجویان 1 ماه پیش
ادامه
99
حدیث عشق , HadithLove
دانشجویان , portal_university
Whatever i think
You're better than that

هر چه در خاطرم آید تو از ان خوب تری:)

ادامه
38
2
70
گلی , mecc23
یکشنبه 4 خرداد ، 17:45
لایک
ادامه
مجتبی عباسی , amper46
چهارشنبه 18 تیر ، 13:00
Instagram.com/orange.mediiia پیجی هست پر از کلیپ های باحال و خنده دار
ادامه
حدیث عشق , HadithLove
دانشجویان , portal_university
ادامه
52
63
52
شعر و ادبیات فارسی , narsis_7
سه شنبه 9 اردیبهشت ، 12:50
2
ادامه
حدیث عشق , HadithLove
بزرگترین پایگاه گردشگری , tour.online
گلپایگان . هتل ارگ تاریخی گوگد

هتل ارگ گوگد گلپایگان دومین بنای خشت و گلی ایران میباشد كه تاریخ و زمان ساخت آن به حدود چهار قرن پیش نسبت داده میشود .تنها سند مكتوبی كه ازاین بنا موجود است متعلق به حدود یكصدوچهل سال پیش میباشد و نشان میدهد نصف بنای ارگ توسط شخصی بنام علیخان بعنوان مهریه به همسرش واگذار شده و از آن پس بنام ارگ علیخانی نامیده شده است .

ارگ گوگد درمسیر جاده معروف ابریشم قرارداشته است و در ساختمان آن وجود طبقات پائین و بالا بیانگر نظام طبقاتی در اجتماع آن روز می باشد به این صورت كه استر و استربانان در طبقه پائین ودر مجاورت هم وبازرگانان وافراد شاخص در طبقات بالا مسكن می گزیده اند به همین دلیل در زمان صلح بعنوان كاروانسرا و در زمان جنگ و یا حمله اشراربعنوان دژ نظامی مورد استفاده قرار میگرفته همچنین سوراخهائی روی دیوارها ی مرتفع وجود دارد كه از آن بعنوان سیستم امنیتی هشدار دهنده استفاده می گردیده ، به این صورت كه كبوترها را در این سوراخها اسكان می داده اند كه شب هنگام با بیقراری و سروصدای این كبوتران متوجه ورود مهاجمین توسط قلاب یا نردبان می شدند.

هم اینك این مجموعه بعنوان مهمانسرا با امكانات مدرن شامل اتاقهائی زیبا با سرویسهای بهداشتی،تلویزیون ،سیستم سرمایش و گرمایش فن كوئل ،ویدئو ماهواره مركزی ، رستوران و چایخانه سنتی ،سالنهای عقد و عروسی آماده پذیرائی از گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

ارگ گوگد حتی باستـناد اظـهارات افراد مسن شهر گوگد، آقا محمد خان قاجار نیز در لشكركشی های خود چند روزی دراین محل استراحت نموده است.

درروی درب ورودی شمالی قسمتی بعنوان شاه نشین وجود داشته است كه هم اكنون بعنوان سـوئیت ویـژه مـورد استفاده قرارمیگیرد و حوض آبی دراین شاه نشین وجود داشته است كه هرزمان که درب توسط مهاجمین آتش زده میشد محافظین با تخلیه آب حوض آتش را خاموش میكرده اند. ازطرفی چاهی درقسمت جنوب شرقی ارگ وجود دارد كه نشان میدهد برای روزهای مقاومت و محاصره فكر آب آشامیدنی نیز شده بود.

درروی درب ورودی ، دو دركـوب وجـود دارد كـه بـزرگتـر را مــرد كـوب وكـوچـكـتر را زن كوب می نامیده اند. كه برعكس بقیه مناطق ایران درگلپایگان زن كوب درسمت راست قرارمیگرفته است.

• ◄ L I K E و پسند ( ♥ ) فــراموش نشه
ادامه
حدیث عشق , HadithLove
بزرگترین پایگاه گردشگری , tour.online
جنگل هلی‌ دار؛ قلب سواد کوه

جنگل‌های سوادکوه در استان مازندران یکی از بکرترین مناطق گردشگری ایران به شمار می‌رود که هنوز برای گردشگری و میهمان‌پذیری ناشناخته است. در این میان جنگل هلی دار با هوایی مه گرفته یکی از دیدنی ترین نقاط است.

بخش وسیعی از شهرستان سوادکوه دارای جنگلی متراکم و متنوع با درخت‌هایی نظیر راش، افرا، توسکا، ملج و نوع کمیاب درخت سردار یا سرخدار می‌باشد.

جنگل‌های بکر در مناطقی که میان بومیان و اهالی پرتاس خوانده می‌شوند دارای مسیرهای سخت و دشوار بوده ولی به لحاظ قرار گرفتن در ارتفاعی خاص، همواره در پوششی از مه قرار داشته و مناظر بدیعی را پدید می‌آورند. در میان این نوع از جنگل‌ها نیز دره‌های زیبا، به همراه نهرها، آبشارها و چشمه‌سارهای متعدد، خودنمائی می‌کند.

وجود درخت‌ها و درختچه‌های منحصر بفردی مانند سف، تل، تلکا، زرشک، الاش و لازه بهمراه گیاهان میوه‌دار وحشی مثل ازگل، ولیک، زالزالک، گالش انگور، سولس و ته دونه، بر جذابیت نواحی جنگلی سوادکوه افزوده است.

در این میان جنگل هلی دار در فاصله 220 کیلومتری تهران قرار دارد، این جنگل با درختانی سرسبز و بلند قامت و هوایی خنک و دلپذیر دل هر بیننده‌ای را می‌رباید. برای گذران یک روز مفرح در طبیعتی اغلب مه‌گرفته، پیاده‌روی و کوه‌پیمایی در جنگل‌های کاملاً بکر و انبوه سوادکوه در روزهای آخر هفته خالی از لطف نیست.

در این جنگل پیاده‌روی و کوه‌پیمایی متوسط بین 2 تا 4 ساعت، زمان می‌برد.

لوازم ضروری سفر
کوله‌پشتی کوچک یک روزه، کفش کوه‌پیمایی سبک، لباس مناسب طبیعت‌گردی، کاپشن بادگیر و لباس گرم اضافه، زیر انداز انفرادی، قمقمه آب پرشده، لیوان شخصی، یک وعده ناهار قابل حمل، داروی مصرفی شخصی، کارت شناسایی.

لوازمی چون پشت گردنی بادی برای استراحت داخل ماشین، پانچو، باتوم کوه‌پیمایی. فلاسک کوچک چای (پرشده)، کلاه و عینک آفتابی، جوراب اضافه، کرم ضدآفتاب، دوربین عکاسی، کتاب اطلس راه‌های ایران، هد لمپ سفر بهتری را برای شما رقم می‌زند.

• ◄ L I K E و پسند ( ♥ ) فــراموش نشه
ادامه
24
4
44
سـهـنـد , bega_raftam
شنبه 2 آبان ، 10:34
ادامه
شهید محمودرضا بیضایی , fa40
جمعه 21 اردیبهشت ، 14:34
خیلی بکر و زیباست
ادامه