نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
خدا تنها یار من , godonly_friend

خدا تنها یار من

خدا تنها یار من , godonly_friend

خدا تنها یار من

24,528نــــفــــــر
عضو شده اند
24,528نفر عضو شده اند
در این دنیای وانفسا تنها یار ما خداست.در این دنیای وانفسا تنها یار ما خداست.مشاهده کامل مشخصات
27 دی 1383
این کلوب متعلق به دین یا مذهب خاصی نیست پس از شما عزیزان خواهش می کنم به مقدسات دیگران احترام بگذارید و دین و مسلک خاصی رو تبلیغ نکنید . با تشکر.

اعضاء

 • دریا حامی , darya_hami
 • مهناز صداقت , online616
 • ابوالفضل نجاری , aa1364nmn
 • سیما احمدنیا , farvardeni
 • 24528 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • حزب الله سایبری , ha_saiber
 • بانوی ایرانیان , banoclub
 • اعتقادات ، باورها ، ایده ها , idea
وبلاگ میهن بلاگ
خدا تنها یار من , godonly_friend
پروردگارا ! مرا دریاب...

در لحظه شادی، پروردگار را ستایش کن. حمد و سپاس مخصوص اوست و هیچ کس و هیچ چیز در مرتبه او شایسته ثنا نیست.
در لحظه سختی، فقط از خداوند کمک بخواه. او بهترین فریادرس است و همیشه با تو و در کنار توست.
در لحظه حیرانی و گمراهی، فقط خدا را جست و جو کن. او هدایت گر به سوی نعمت هاست. راه درست را از او بخواه چرا که تنها او از پیدا و نهان باخبر است.
در لحظه آرامش، معبود را مناجات کن. او تنها اجابت کننده دعاهاست. برای همه دعا کن به خصوص برای کسانی که در حقشان بدی کرده ای و همینطور برای کسانی که با تو مشکل دارند و در آخر، برای خواسته های خودت دعا کن، او همه را گوش می دهد.
در لحظه نا امیدی، امید ت به خدا باشد. او امید ناامیدان است  .  در لحظه تنهایی، پروردگار را صدا بزن. او هیچ وقت بنده اش را تنها نمی گذارد. همین الان می توانی حضورش را در کنارت حس کنی. فقط کافی است صدایش بزنی. او تنها یار تنهایی هاست.
در لحظه نیاز، حاجت خود را از درگاه خالق هستی طلب کن زیرا "نتیجه طلب از خلق اگر روا شود منت است و اگر نه ذلت، در حالی که طلب از او اگر برآورده شود نعمت است و اگر نه حکمت." و به خاطر داشته باش که او بی نیاز مطلق است.
در لحظه های دردناک، به خداوند اعتماد کن. او بهترین معتمد است و هرگز پشت تو را خالی نمی کند. برای هر دردی درمانی اندیشیده است.
در لحظه موفقیت، از خدا فزونی ایمان بخواه و بدان که این مرحله نیز پایان راه نیست بلکه آغازی است برای برداشتن گام های بعدی. در هر قدم بر ایمان خود بیفزا.
در لحظه دلشکستگی، دلت را به خدا بده. او بهترین مونس است، همیشه برای تو وقت دارد و هیچ گاه دل تو را نمی شکند.
در لحظه عاشقی، خالق عشق را در نظر داشته باش. باید از عشق زمینی به عشق آسمانی رسید.
در لحظه نگرانی و دلواپسی، از ذکرش غافل نشو چون "یاد خدا آرام بخش دل هاست." همه چیز در حیطه قدرت و کنترل اوست. پس توکلت فقط به خدا باشد. کارها را به او بسپار تا زمان انتظار به آخر رسد.
در لحظه پیروزی، از معبود، تواضع و فروتنی طلب کن. از غرور بپرهیز که بزرگ ترین اشتباه است.
در لحظه شکست، مطمئن باش خداوند دست تو را گرفته است و نمی گذارد زمین بخوری مگر آن که خودت دست او را رها کنی. هر شکستی باید مقدمه ای برای پیروزی باشد.
در لحظه ضعف و ناتوانی، از قادر مطلق توانایی بخواه. هیچ چیز برای او غیر ممکن نیست.
در لحظه کار، به خدا تکیه کن. او محکم ترین تکیه گاه و پشتیبان است. هر کاری را با نام او شروع کن. بکوش، پشتکار داشته باش، سپس همه چیز را به خدا واگذار کن. کسی که خود حرکت می کند، خداوند به او برکت می دهد.
در لحظه تاریکی، با نور کلامش دلت را روشن کن و آن را مایه برکت و روشنایی زندگی خود قرار بده.
در لحظه پریشانی، به خداوند پناه ببر که او امن ترین پناهگاه است.
در لحظه دلتنگی، با معبود خود راز و نیاز کن. او دانای اسرار نهان و محرم رازهاست.
همیشه و در هر حال پروردگار را با صدای آرام و با احترام بخوان. او قدرت و ظرفیت انجام هر کاری را دارد. توجه ات را از خود و خلق برداشته و به وی معطوف کن. خداوند تو را عاشقانه، بدون هیچ قید و شرطی دوست می دارد و هیچ چیز نمی تواند از شدت این عشق بکاهد. او در لحظه های خواب و بیداری، اضطراب و آرامش، کار و تفریح و خلاصه در هر موقعیت و شرایطی مراقب تو و لطفش شامل حالت است. به معبود بیندیش، ایمانت را محکم کن و از او آمرزش بخواه. همه چیز درست می شود...
ادامه
99
92
23
61
اتوسا موسوی , venos6
سه شنبه 11 مهر ، 13:29
لایک
ادامه
الی  , eghbal56
پنجشنبه 23 آذر ، 00:51
چرا هیشکی حرف امزنده نداره
ادامه
خدا تنها یار من , godonly_friend
خدا یا لحظه ای تنهایم مگذار
خدایا,لحظه ای رهایم مکن ای همه ی دار و ندار من،خدای من! چوبی که برای تمام اشتباهاتم بر قلب و روح و جانم می زنی را عاشقانه با همه ی دردهایش می پذیرم و برایم شیرین است و بر این زدنت شکر می کنم. شکر می کنم که هنوز هم مرا بنده ات می دانی. شکر می کنم که هنوز هم دوستم داری و تنبیهم می کنی تا من هم بدانم و باور کنم که دوستم داری، چرا که خوب می دانم اگر دوستم نداشته باشی رهایم می کنی.می زنی تا به یادم بماند خطاهای حال و گذشته را. تا خط قرمزی بکشم دور خطاهای آینده را. تا بدانم آینه ای از وجودم را در برابرم گذاشته ای که حتی اشتباهات کودکی م را برایم به نمایش خواهد گذاشت. معبود من! بر تمامی آنچه با من می کنی تو را شکر و سپاس می گویم چرا که نشانم می دهی من نیازمندترین موجود به تو هستم و تو هنوز هم مرا با همه ی اشتباهاتم دوست داری حتی اگر مرا این گونه نپسندی اما مرا ، همین وجودی که هستم را، باز هم دوست داری یا اله العاصین! دست های نیازمندم را بگیر که هر بار بر زمین می افتم بیشتر از قبل محتاج یاری ات می گردم.
یا لطیف! دست های مهربانت را، نگاه عاشقانه ات را، مهر خداوندی ات را، راهنمایی های دلسوزانه ات را، تشویق و تنبیه های همیشگی ات را می طلبم برای خودم، برای دوستانم، برای خانواده و پاره های تنم! لحظه ای هم رهایمان مکن که بی تو پیچیده در عدمیم و با تو ماندگار در ابد. امروز بنده هات دلتنگ تر و دلشکسته تر و خسته جان تر از من هم داشتی؟ پس به شکسته دل ترینِ آنها قسم دلهامان را دریاب!
ادامه
66
17
33
فرزانه   , farzaneh_ah
دوشنبه 6 شهریور ، 07:21
very good
ادامه
فانی فنایی , azmaysh
شنبه 18 شهریور ، 22:24
الهی شکر
ادامه
خدا تنها یار من , godonly_friend
یکی در یکی
هــُـو الله احــَـد در بررسی اسماءالهی چند نكتة بسیار مهم لازم به ذكر می‌رسد : ۱. بررسی و غوطه‌ور شدن در یك یا چند نام از نامهای مبارك او نباید ما را از دیگر نامها و صفات او غافل كند. پذیرش تنها یك صفت عالی برای خداوند بدون در نظر گرفتن دیگر اسماء ، ممكن است راهنمای فرد به وادی شرك باشد؛ هر چند شركی خفی و نامحسوس. در نظر گرفتن  هر از صفات در هر آن ، بدون در نظر گرفتن سایر نامها و صفات ، در واقع بگونه‌ای به كلیّت خداوند نقص وارد می‌نماید. ۲. نكتة دیگر كه لازم است بدان توجه شود آنكه هر یك از اسماء متبرّك حضرت حقّ با دیگری ارتباط دارد . خدایی كه مجیب است و خواستة تو را اجابت می‌كند، باید صدایت را بشنود ، پس او سمیع هم هست. اما اگر تو درونت دعا كنی چه؟ آیا لازمه‌اش آن نیست كه از رگ گردنت به تو نزدیكتر باشد ؟ پس او قریب (نزدیك) هم هست . او باید توانایی اجابت خواسته‌ات را نیز داشته باشد، پس قادر و مقتدر هم هست. هر خواسته‌ای به خیر و صلاح تو نیست . خداوند حكیم آنچه را كه به خیر و صلاح توست برآورده می‌نماید و ..... ۳. علاوه بر ارتباط، هر صفت یا اسم ، به نوعی اسماء دیگر را در خود دارد. وقتی می‌گوییم خداوند قهار است ، یا عدل است، عین این است كه بگوییم رحمان و بخشنده است. پدر و مادری كه به فرزند خویش بی‌شائبه مهربانی می‌كنند، اگر ببینند كه دچار انحرافی (مثل اعتیاد) شده، او را راهنمایی می‌كنند تا سر عقل بیاید . اگر نشد به او داروهای تلخ و می‌دهند و اگر باز هم آگاه نشد، با قدرت تمام او را از انحراف باز می‌دارند. اما این قدرت عین محبت است. اگر پدر و مادر ببینند كه میان فرزندان اختلاف افتاده و یكی از آنها به حقّ دیگری تجاوز نموده ، چون همگی را دوست دارند ، فرزند خطاكار را به حدّ خویش برگردانده-مثلاً توسط یكی از فرزندان ارشد- و عدالت را در میان همة فرزندان برقرار می‌نمایند. درقرآن كریم می‌ خوانیم:  « پس به خواست خدا ، ایشان را ( لشكر كافران را ) شكست دادند و داود جالوت را بكشت و خدا به او پادشاهی و حكمت داد ؛ وآنچه می‌خواست به او بیاموخت؛ و اگر خداوند بعضی از مردم را بوسیلة برخی دیگر دفع نمی‌كرد ، زمین تباه می‌شد . ولی خدا بر جهانیان فضل و كرم خویش را ارزانی می‌دارد. »                                                            سورة مباركة بقره آیة 251   خشم و مجازات و عدالت خداوند هم شبیه همین است. ملاحظه می كنید كه رحمانیت خداوند در دل خود قهاریت و عدالت و ... را نیز دارد. .....همة نامهای نیكو از آن خداوند است و خداوند همة صفات عالی را با هم دارد. او یكی است كه همه را در خود دارد و همه‌ایست كه یكی بیشتر نیست. او یكی در یكی است.
ادامه
خدا تنها یار من , godonly_friend
کربلا
کربلا یعنی سلام یک نماز ... کربلا آغاز راهی بس دراز
کربلا یعنی نرفتن زیر بار ... کربلا یعنی دویدن روی خار
کربلا یعنی زدل یا هو زدن ... بر سر نعش جوان زانو زدن کربلا یعنی شرف یعنی نبرد ... کربلا یک میر و هفتاد و دو مرد
کربلا یعنی گذشت از هر چه هست ... آب را از خویش راندن با دو دست کربلا یعنی کرامت داشتن ... رفتن و با خون خود گل کاشتن
کربلا یعنی شرافت آبرو ... کربلا میخانه ای با صد سبو کربلا یعنی تولی داشتن ... مهر حیدر، عشق زهرا داشتن
کربلا یعنی تبرای شدید ... از پلیدیهای دوران و یزید کربلا یعنی اطاعت از امام ... گه به حکم او نشستن، گه قیام
کربلا یعنی که یار رهبری ... از حسین عصر خود فرمانبری کربلا یعنی تحول در وجود ... جامه ی زهد و حیا در تار و پود
کربلا یعنی به حق واصل شدن ... یار حق، دشمن باطل شدن کربلا یعنی بیا جانانه شو ... گرد شمع عشق حق، پروانه شو
کربلا یعنی کتاب عشق حق ... از الف تا یای او سرمشق حق کربلا یعنی که اُنسی با نماز ... روی بر درگاه رب بی نیاز
کربلا یعنی که خون، آب وضو ... با خدا بیواسطه در گفتگو کربلا یعنی همیشه مکتبی ... تو حسینی، خواهر تو زینبی
کربلا یعنی سراپا جان شدن ... در منای عاشقی قربان شدن کربلا یعنی سروجان باختن ... پل به معراج شرافت ساختن
کربلا یعنی که عاشورای خون ... موسم انا الیه راجعون کربلا یعنی گُل احمر شدن ... روی دست باغبان پرپر شدن
کربلا یعنی هم آغوش اجل ... تلخی مرگش نکوتر از عسل کربلا یعنی بهار تشنگی ... شعله بر دل از شرار تشنگی
کربلا یعنی چو گُل افروختن ... پیش آب از تشنکامی سوختن کربلا یعنی که در دریای آب ... تشنه، اما آب را کردن جواب
کربلا یعنی فغان و زمزمه ... خنجر و حنجر، نگاه فاطمه کربلا یعنی که تیغ و جسم یار ... یکهزار و نهصد و پنجاه بار
کربلا یعنی قلم یعنی کتاب ... پیکر قرآن و زخم بیحساب کربلا یعنی عطش یعنی شرار ... خیمه و طفلان در حال فرار
کربلا یعنی سراپا عشق و شور ... گه به نیزه، گاه در کنج تنور کربلا یعنی که نیلی روی ماه ... صورت طفلان و سیلی، آه آه
کربلا یعنی که حق در سلسله ... پاسخ اشک غریبان، هلهله کربلا یعنی شب و اخت الامام ... در نماز، اما نماز بی قیام
کربلا یعنی که در بازارها ... کعبه اما کعبه ی آزارها
ادامه
24
2
12
عسل تنها , neda_meoo
شنبه 12 بهمن ، 20:35
دلم تنک غروب کربلاست
ادامه
پیام شایان , payamshayan
جمعه 13 تیر ، 18:37
ایا خدا برای انسان کافی نیست ؟
ادامه
خدا تنها یار من , godonly_friend
بنده و خدا
خدا: بنده ی من نماز شب بخوان و آن یازده رکعت است. بنده: خدایا !خسته ام!نمی توانم. خدا: بنده ی من، دو رکعت نماز شفع و یک رکعت نماز وتر بخوان. بنده: خدایا !خسته ام برایم مشکل است نیمه شب بیدار شوم. خدا: بنده ی من قبل از خواب این سه رکعت را بخوان بنده: خدایا سه رکعت زیاد است خدا: بنده ی من فقط یک رکعت نماز وتر بخوان بنده: خدایا !امروز خیلی خسته ام!آیا راه دیگری ندارد؟ خدا: بنده ی من قبل از خواب وضو بگیر و رو به آسمان کن و بگو یا الله بنده: خدایا!من در رختخواب هستم اگر بلند شوم خواب از سرم می پرد! خدا: بنده ی من همانجا که دراز کشیده ای تیمم کن و بگو یا الله بنده: خدایا هوا سرد است!نمی توانم دستانم را از زیر پتو در بیاورم خدا: بنده ی من در دلت بگو یا الله ما نماز شب برایت حساب می کنیم بنده اعتنایی نمی کند و می خوابد خدا:ملائکه ی من! ببینید من آنقدر ساده گرفته ام اما او خوابیده است چیزی به اذان صبح نمانده، او را بیدار کنید دلم برایش تنگ شده است امشب با من حرف نزده ملائکه: خداوندا! دوباره او را بیدار کردیم ،اما باز خوابید خدا: ملائکه ی من در گوشش بگویید پروردگارت منتظر توست ملائکه: پروردگارا! باز هم بیدار نمی شود! خدا: اذان صبح را می گویند هنگام طلوع آفتاب است ای بنده ی من بیدار شو نماز صبحت قضا می شود خورشید از مشرق سر بر می آورد ملائکه:خداوندا نمی خواهی با او قهر کنی؟ خدا: او جز من کسی را ندارد…شاید توبه کرد… بنده ی من تو به هنگامی که به نماز می ایستی من آنچنان گوش فرا میدهم که انگار همین یک بنده را دارم و تو چنان غافلی که گویا صد ها خدا داری
ادامه
25
7
35
سعید ع , chuckles
دوشنبه 1 آبان ، 04:03
عالی بود...
ادامه
گلرخ بختیاری , h_s_r
دوشنبه 15 آبان ، 01:17
واقعا عالــــی بود.
ادامه
یلدا سبز , yalda_ma
پنجشنبه 5 بهمن ، 22:22
ممنون خیلی قشنگ گفتی
خیلی...
ادامه