نرم افزار اندروید کلوب
گنج جنگ , ganjejang

گنج جنگ

گنج جنگ , ganjejang

گنج جنگ

22,210نــــفــــــر
عضو شده اند
22,210نفر عضو شده اند
این رسانه به احترام مدافعان خاک ایران ایجاد گردیده ، یاد کردن از آنها همه ایران را بهم پیوند می دهد چرا که در جنگ هشت ساله از سراسر ایران برای حفظ این خاک بپا خواستند رسانه صرفا در چهارچوب معرفی عملکرد ارتش در دوران دفاع مقدس است و لطفا از درج مطالب سیاسی ، پیامهای تبلیغاتی و....این رسانه به احترام مدافعان خاک ایران ایجاد گردیده ، یاد کردن از آنها همه ایران را بهم پیوند می دهد چرا که در جنگ هشت ساله از سراسر ایران برای حفظ این خاک بپا خواستند رسانه صرفا در چهارچوب معرفی عملکرد ارتش در دوران دفاع مقدس است و لطفا از درج مطالب سیاسی ، پیامهای تبلیغاتی و..... خودداری نمایید . نوشته های توهین آمیز ضمن برداشت رونوشت از آنها ، حذف و فرد مسدود و گزارش میگردد مدیریت و معاونان سانه هیچ تعهدی در خصوص محتوا کامنتهای درج شده توسط اعضا ندارند و پاسخگو شخص درج کننده کامنت می باشد .سایت ما http://ganjejang.com/وبلاگ ما http://ganjejang.mihanblog.comمشاهده کامل مشخصات
9 آبان 1392
ایران عاشقانش را از یاد خواهد برد ؟

اعضاء

 •  , siavashnicee
 • حسین ملک پور , hossein_1412
 • عباس نامنی , basnameny
 •  , shahrooz_love1983
 • 22210 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • شهدای حادثه تروریستی اهواز
 • صد جوان در خون بغلتند تا گم نگردد دختری
 • شهید براتی
 • همه ایران برا آزاد سازیت جنگیدن پسر
 • خوشا آنان که دل کندند و رفتند..
 • گرامیداشت سوم خرداد 1361
 • 29 فروردین،روز کهن ترین ارتش جهان، گرامی باد
 • فدای تو بادا تن و جانِ ما.. ایران!!!!

77 تصویر ...

morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
گنج جنگ , ganjejang
به نام نامی هوانیروز

دلاوران هوانیروز
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
از هوانیروز بسیار کم گفته شده قهرمانان هوانیروز سخت گمنام هستند هوانیروز نقش بسیار مهمی در جنگ و حفظ خاک کشور داشته است . براین اساس تصمیم گرفتیم قهرمانان گمنام هوانیروز ایران را به شما عزیزان معرفی کنیم
-------------------------------------------------------------------------------------------------

تاریخ تولد :1329 محل تولد : تهران
تاریخ شهادت : 30/08/ 1359 محل شهادت : آبادان - خرمشهر
یگان هوانیروز محل دفن :بهشت زهرا- تهران

در سال 1351 جهت کادر فنی هوایی هوانیروز استخدام شد و پس از گذراندن دو سال آموزش های نظامی ، زبان انگلیسی و تخصص های مقدماتی و تکمیلی به درجه همافر سومی رسید و در پایگاه هوانیروز شهید وطن پور اصفهان مشغول به خدمت شد .ایشان متخصصی مومن و متعهد بود که در اجرای صحیح وظیفه از هیچ کوششی فروگذار نمی کرد .

با شروع جنگ تحمیلی این متخصص فنی هوایی هوانیروز را به جبهه های جنگ کشاند .ایشان در سی و سومین روز جنگ در منطقه آبادان و خرمشهر در حالیکه مجروحی پاشکسته را به داخل بالگرد حمل می کرد در اثر بمباران هواپیماهای دشمن به شهادت رسید .


یادش گرامی باد

بن پایه : کتاب راهیان معراج نوشته سرهنگ فنی هوانیروز مرتضی سلطانی
ادامه
99
گنج جنگ , ganjejang
سعید صادقی از عکاسان و فیلمبرداران باسابقه دوران دفاع مقدس پس از آن که عکس «فتح خرمشهر» وی در دهمین حراج تهران به قیمت ۷۵ میلیون تومان به فروش رسید و در قیاس با رقم بیشینه درنظر گرفته شده برای آن، شگفتی‌ساز شد، به خبرنگار مهر گفت: شاید جالب باشد بدانید که من تازه شب گذشته از طریق تماس یکی از دوستانم متوجه شدم که عکس «فتح خرمشهر» به این موفقیت دست پیدا کرده و به همین جهت اصلا فکر نمی‌کردم فضای کار به این گونه هدایت شود که این عکس در کنار آثار دیگر همکارانم در حوزه جنگ با استقبال مجموعه‌دارها مواجه شود.

چاپ عکسی که در حراج تهران عرضه شد بیش از ۱۰ میلیون تومان هزینه داشت و طبق نظر کارشناسان چاپ این عکس تا ۲۰۰ سال بعد هم عمر مفید خواهد داشت. این عکس به اعتقاد من در حدی می‌تواند مهم باشد که تلاش کرده از حالت رومانتیک بودن و مصادره‌ای خارج و دوباره در جامعه دیده شود. این عکس بیانگر نقش یک ملت در دوران هشت سال دفاع مقدس است؛ این موضوع به اعتقاد من برجسته‌تر از خودِ عکس است که باید بیشتر به آن توجه شود.

در لحظاتی وارد این صحنه شدم که هنوز خرمشهر به طور کامل آزاد نشده بود و می‌دانم همین تعداد رزمندگانی که ساعت یک ربع به ۸ صبح روز سوم خرداد در این عکس ثبت شدند تا ساعت ۱۹ بعدازظهر که خبر رسمی آزادی خرمشهر اعلام شد، به شهادت رسیدند و دقیقاً در این اوضاع و احوال بود که با وجود آتش سنگین توپخانه دشمن در طول راهی که ابراهیم همت همراهم بود از من خواست تا این لحظه شادی را ثبت کنم. ماجرایی که احمد متوسلیان نیز در جریان آن بود.

این عکس به معنا و مفهوم مطلق کلمه دربرگیرنده غرور ملی است که عکاس در آن کمترین نقش را دارد. این عکس نفس همه ملت ایران است که بیانگر نشاط ملی برای رسیدن به یک پیروزی ملی بود. این عکس قطعا در برابر جایی چون حراج تهران ادعایی برای نگاه زیبایی شناسانه ندارد و من می‌دانم که مدیریت هنری حراج، به تاریخی بودن عکس که در آن زمان معرف وحدت ملی بود اهمیت داده است. موضوعی که باید خیلی بیشتر از این‌ها به آن توجه داشته باشیم.

منبع خبرگزاری مهر
ادامه
33
5
25
میلاد پارسا , behrooz20013
یکشنبه 23 دی ، 01:02
++++++++++++++++
ادامه
قاسم قاسم , naderighasem
سه شنبه 25 دی ، 08:12
عالی
ادامه
اسماعیل رحمانیان , rahmanian1358
سه شنبه 25 دی ، 19:36
ای ول عالیه
ادامه
گنج جنگ , ganjejang
به احترام شهدای ارامنه در دفاع مقدس

شهید "ویگن کاراپتیان"

تحصیلات دبیرستان را ناتمام گذاشت و برای اعزام به خدمت، خود را به اداره نظام وظیفه معرفی کرد. پس از طی دوره آموزشی در پادگان لویزان به لشکر ۲۱ حمزه در دهلران و سپس موسیان منتقل شد. در همین زمان، وی پدرش را از دست داد. بعد از دو ماه در جبهه، ویگن کاراپتیان به هنگام دیده‌بانی در منطقه شرهانی در ۶ فروردین ۱۳۶۶ خورشیدی بر اثر اصابت ترکش خمپاره و جراحت شدید، به شهادت می رسد

خواهر ویگن کاراپتیان درباره خصوصیات اخلاقی وی می‌گوید:

ویگن پسر شاد و بسیار مهربانی بود و همیشه سعی می‌کرد دیگران را خوشحال کند. روزی که مطلع شدیم ویگن به شهادت رسیده است، روز بسیار سختی برای ما بود؛

دادن این خبر به مادری که به ویگن وابستگی شدیدی داشت، بسیار مشکل بود. هنور پس از گذشت ۲۸ سال از این واقعه، در خلوت خانه ساعت‌ها با او سخن می‌گوید. مادرم با مشقت زیاد او را بزرگ کرده بود. به یاد ویگن با هزینه برادرانم ساختمان مخابرات در روستای ما بنا شد تا اهالی آنجا بتوانند از آن استفاده کنند.

*******************************************************
تمام سالهایی که گذشتند و سالهایی که خواهند آمد یادت را از دل ایرانیان پاک نخواهد کرد

با احترام و ارادت به هموطنان عزیز ایرانی ارمنی ، خانواده های محترم شهدا و آزادگان و جانبازان ارمنی
ادامه
45
7
35
امین احسانی , amin_tanha70
پنجشنبه 6 دی ، 21:41
ادامه
سوسن سوگلی , latif1362e
پنجشنبه 6 دی ، 21:44
روحش شاد
ادامه
سید مکتب حاج قاسم , ft160
پنجشنبه 6 دی ، 21:46
خدا بیامرزدش..روحش شاد
ادامه
گنج جنگ , ganjejang
تکاوران نیروی دریایی به روایت یکی از مدافعان خرمشهر ...
-------------------------------------------------------------------------

در بیمارستان طالقانی بودم . یک دستگاه جیپ که روی آن تفنگ 106 پادگان دژ سوار بود جلو بیمارستان توقف کرد . یک تکاور بلند قد از آن پیاده شد و تکاور دیگری را روی کولش انداخت و به داخل بیمارستان برد او نه با کسی حرف میزد و نه نگاهی به اطراف می انداخت . نگاهی به چهره اش انداختم و در زیر نور مهتاب خستگی و ابهام صورتش را تشخیص دادم . او تکاور زخمی را به داخل بیمارستان برد و من هم منتظر خبری از مجروح خود بودم.

بی اختیار به طرف اورژانش رفتم . آن وقت ها اورژانس اتاق عمل و سایر قسمت های بیمارستان کنترل نمی شد . این تکاور، تکاور زخمی را گذاشته و خودش بیرون اورژانس منتظر بود. به طرفش رفتم و ازش سوال کردم .نگاه سردی به من کرد و جوابی نداد . باز ازش سوال کردم . قدمی دورتر برداشت و جوابی نداد . شاید غرق در افکار خودش بود یا اصلا صحبت مرا نشنید . چون آنچنان آشفته بود که در توصیف نمی گنجد.

دقایقی بعد خبر شهادت آن تکاور مجروح را به بیرون اورژانس آوردند . این تکاور وقتی خبر شهادت تکاور همرزمش را شنید گلوله اشکی از چشمش بیرون ریخت و بر زمین افتاد . این تکاور حرفی نزد . از اورژانس خارج شد و در زیر باران مهر ماه شروع به رفتن به سوی خرمشهر کرد او حتی سوار جیپی که تفنگ 106 بر روی آن بود نشد . او با قدم های محزون خود جلو میرفت . نمی دانم چرا به یاد امام حسین ع و برادرش ابوالفضل افتادم . بی اختیار به طرف راننده جیپ رفتم و موضوع را سوال کردم راننده گفت او برادر خودش را آورد و آن تکاور شهید برادر این تکاور بود .


نام و یاد مدافعان ایران گرامی باد
ادامه
471
88
260
فرشید اس اس وافن , ir_boy
دوشنبه 8 اردیبهشت ، 23:53
اینا گارد جاویدان هستن .. نیروی گردان اهنین عکس مال دهه 50
ادامه
دریا ایرانی مدیر رسانه گنج جنگ , darya2500
سه شنبه 9 اردیبهشت ، 00:19
سپاس
ادامه
گنج جنگ , ganjejang

به قلم: امیر سرتیپ دوم بازنشسته سیدمجتبی تهامی، فرمانده گردان 283 در دوران دفاع مقدس

سد كامل پیشروی یكانهای ارتش عراق درغرب رودخانه كرخه در جسر نادری، به سوی خطوط مواصلاتی اهواز، شهرهای دزفول و اندیمشك، پایگاهها، آمادگاهها و تأسیسات حیاتی منطقه شمال استان خوزستان، با یاری و هدایت خداوند و عملیات مشترك راهكنشی (تاكتیكی) و تخصصی مسئولانه، قاطعانه و هدفمند یكانهای زمینی و هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و در شرایط بحرانی شدید و مقطع زمانی عصر روز چهارم تا صبح روز نهم مهرماه 1359 حاصل شد.
گردان 283 سوار زرهی در شرایط بحرانی عصر روز چهارم مهرماه 1359، بهعنوان تنها یكان خط مقدم نبرد با استقرار در سواحل شرقی رودخانه و پل كرخه و خط الرأسهای نظامی ارتفاعات كمانه بزرگ با توكل به ذات اقدس خداوند قادر متعال و بهرهگیری از تجربههای گذشته و استفاده از عوارض حساس منطقه و مانع طبیعی رودخانه كرخه، تصمیم به پدافند قاطع در جسر نادری گرفت. رزمندگان شجاع و ایثارگر گردان با برخورداری از پشتیبانیهای بیدریغ آتش گردان 320 توپخانه كمك مستقیم تیپ2 لشكر 92 زرهی و دو آتشبار 175مم و كاتیوشا كه قبل از ظهر روزهای پنجم و ششم مهرماه 1359 به منطقه وارد شدند و پس از توجیه حضوری، در تقویت آتش گردان 320 قرار گرفتند و نیز با پشتیبانیهای نزدیك هوایی خلبانان شجاع نیروی هوایی ارتش كه روزانه در چندین نوبت، یكانهای آرایش یافته ارتش عراق را در ساحل غربی رودخانه كرخه و در حد فاصل پاسگاه جسرنادری تا سهراهی سرخه، زیر بمببارانهای سنگین و دقیق خود قرار میدادند، تكهای هماهنگ شده و پیدرپی یكانهای عراقی را در روزهای پنجم، ششم و هفتم مهرماه 1359، برای عبور از رودخانه كرخه، درهم شكستند. انهدام پیدرپی تانكها و ادوات زرهی دشمن و تحمیل تلفات و ضایعات سنگین به یكانهای متجاوز عراق توسط موشكاندازهای تاو، تانكها و سایر رزمندگان گردان در خط مقدم نبرد و نیز آتشهای پرحجم توپخانههای موجود و بمبارانهای سنگین شكاری بمبافكنهای تیزپرواز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب عملیات مشترك، یكانهای دشمن را وادار به عقبنشینی به منطقه سهراهی سرخه كرد و زمینگیر ساخت.
یكانهای عراقی بر اثر تحمل تلفات و ضایعات سنگین، روحیه و انگیزه خود را برای اجرای تكهای بعدی در آن منطقه از دست دادند. پس از ملاقات غیرمنتظره این جانب در ساعات پایانی (ساعاتی از شب گذشته بود) روز چهارم مهرماه در پادگان تخلیه شده پای پل كرخه با مرحوم سرهنگ شهبازی فرمانده تیپ 2 زرهی دزفول، سرگرد محمدجعفر لهراسبی فرمانده گردان256 تانك و ستوانیكم ختاییزاده یكی دیگر از افسران آن گردان، از آنان دعوت كردم شب را در گردان 283 سپری كنند كه مورد قبول واقع شد.

زنده باد مدافعان ایران
ادامه