فقاهت و تمدن سازی اسلامی , feghahat

فقاهت و تمدن سازی اسلامی

فقاهت و تمدن سازی اسلامی , feghahat

فقاهت و تمدن سازی اسلامی

8نــــفــــــر
عضو شده اند
8نفر عضو شده اند
مؤسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی با دغدغه ایجاد تمدن و شیوه زندگی اسلامی در عرصه های مختلف بنا نهاده شده، این مؤسسه در اولین گام خود لازم می داند با تحول در شیوه فقاهت و استنباط دین و تربیت فقها و دین شناسان جوان با افکار مترقی و روشن و البته با حفظ خطوط قرمز فقط شیعه و حرکت بر اساس مبانی فقه جواهر...مؤسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی با دغدغه ایجاد تمدن و شیوه زندگی اسلامی در عرصه های مختلف بنا نهاده شده، این مؤسسه در اولین گام خود لازم می داند با تحول در شیوه فقاهت و استنباط دین و تربیت فقها و دین شناسان جوان با افکار مترقی و روشن و البته با حفظ خطوط قرمز فقط شیعه و حرکت بر اساس مبانی فقه جواهری، تحول سالم و مثبتی را در فضای حوزه ایجاد کرده و با ایجاد لجنه های علمی تشکیل یافته از نیروهای زبده و مستعد و فعالیت در عرصه های مختلف همانند اقتصاد، روانشاسی، سیاست و ... به مقصود خود برسد. مؤسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی هم اکنون به صورت عملی موفق به ارائه روش نوینی در عرصه دین شناسی شده که طلبه رشته دینی مبانی فقهی و اصولی را با اتقان و سرعت بسیار بیشتری فرا گرفته و دید بسیار جامع و روشنی نسبت به مسائل فقهی و حکومتی پیدا می کند، علوم تولید شده در این راستا عبارتند از کلام فقاهی، منطق تفسیر متن، نظام معرفتی فقاهت، ادبیات دین و ... که می توانید با مراجعه به سایت اصلی با آنها به صورت تفصیلی آشنا شویدمشاهده کامل مشخصات
15 مرداد 1393

اعضاء

 • سجاد , howzah
 • محمد , ah1396
 • سحاب رحمت , qommpth
 • احمد محقق , ahadto
 • 8 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • گریه ی ابر , crying_of_cloud
 • روباتیک میبد , robotic_maybod
 • مهندسی خوردگی و حفاظت از مواد , corosion
فقاهت و تمدن سازی اسلامی , feghahat
یرو تحقق منویات مقام معظم رهبری (دامت برکاته) پیرامون لزوم تحول علوم انسانی و همچنین فراهم آمدن فضایی جهت ارائه نظریات و تضارب آراء در محیطی کاملا علمی، مؤسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی در کرسی آزاداندیشی با محور فقه و علوم انسانی به ارائه نظریات خود در این باره می پردازد. موضوع این نشست “امکان سنجی تکامل روش اجتهاد جواهری در تولید علوم انسانی” می باشد که در تاریخ ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۴ در دانشگاه عدالت برگزار خواهد شد. حجت الاسلام محمدتقی اکبرنژاد (مدیر مؤسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی) به عنوان نظریه پرداز این نشست عقیده دارد فقه جواهری کنونی برای بازتولید علوم انسانی نیازمند تحولاتی می باشد؛ تحولاتی که بدون آن ها بازتولید علوم انسانی میسر نخواهد بود.

بر همین اساس قرار است بایسته های تحول روش اجتهاد جواهری در راستای بازتولید علوم انسانی نیز در قالب سه محور از سوی ایشان تبیین گردد:

حذف زوائد دست و پاگیر فقه و اصول
تولید قواعد استنباطی -که در روش اجتهاد جواهری موجود نیست- در قالب سه علم: کلام، منطق و ادبیات
اصلاح روش حل مسأله در فقه و اصول
گفتنی است حجت الاسلام دکتر محمدحسین بیاتی، رئیس دانشگاه عدالت به عنوان ناقد این نشست و حجت الاسلام دکتر حسینعلی سعدی، رئیس دانشگاه الهیات دانشگاه امام صادق (ع) به عنوان داور جلسه می باشند.

زمان برگزاری نشست: ۱۶ آذر ۱۳۹۴، ساعت: ۱۸:۳۰ – ۲۰

مکان: تهران، میدان ولیعصر، خیابان کیان دانش، دانشگاه عدالت
شما می توانید اصل این خبر را در آدرس زیر دنبال نمائید.
ادامه
99
  فقاهت و تمدن سازی اسلامی , feghahat
   فقاهت و تمدن سازی اسلامی , feghahat
    فقاهت و تمدن سازی اسلامی , feghahat
     فقاهت و تمدن سازی اسلامی , feghahat
     ادامه