نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
آرسنال , fc_arsenal

آرسنال

آرسنال , fc_arsenal

آرسنال

1,776نــــفــــــر
عضو شده اند
1,776نفر عضو شده اند
توپچی های لندنتوپچی های لندنمشاهده کامل مشخصات
24 دی 1383
ورزش
آرسنال قهرمان

اعضاء

  • امید صادقی , mss33
  • یحیی کشاورزبخشایش , yahya1975
  • کامران اسدی , kamran7575
  • ساره خانم , aref_berven
  • 1776 نفر

    morebox img

کلوبهای مشابه

  • تالار گفتمان تیفوسی های قرمز , 9610
  • جامعه ورزشکار شهرضا , shahreza_athlete
  • میامی هیت , miami_heatclub
وبلاگ میهن بلاگ
آرسنال , fc_arsenal
چرا آینده فوق العاده ای در انتظار توپچی ها است؟
            چرا آینده فوق العاده ای در انتظار توپچی ها است؟
آدام كلارك – سایت رسمی باشگاه
 
این مناسب به نظر میرسه كه در هفته ای كه آرسنال مرد جادوییشو از دست داده،ما داریم از شایستگیهای وارث مسلم تقدیر میكنیم.
انتقال تیری آنری از آرسنال به بارسلونا ممكنه پر سود ترین نقل و انقال تابستان تا حالا باشه اما این نقل و انتقال قبلی بین دو باشگاهه كه میتونه برای آینده آرسنال مهم قلمداد بشه. انتقال سس فابرگاس در جهت معكوس.
آرسنالیها در حالی تیری آنری رو از دست میدن كه قبلا از بهترین سالهای كاری او لذت برده اند. اما برای فابرگاس 20 ساله كه از باشگاه جوانان كاتالان در جولای 2003 به خاطر آرسن ونگر بیرون آمد، راه باقی مانده طولانی به نظر میرسه.
با وجود جوانی،فابرگاس آنچنان مهره مهمی برای آرسنال شده كه در رای گیری رسمی بهترین بازیكن قصل ما بیش از 60 درصد آرا رو به دست آورده.
تنها ینس لمن دقایق بیشتری رو در فصل پیش لیگ برتر بازی كرد تا در طول غیبت طولانی آنری،رابین فن پرسی و توماس روسیسكی سس همه كاره باشه.
در طی این مدت او رقم شگفت انگیز 414 پاس رو به ثبت رسوند كه 56 درصد اونها به هدف رسید. هافبك برزیلی،گیلبرتو،دومین توپ پخش كن مفید آرسنال 96 پاس كمتر از او داد.
منطقه ای كه در آن سس اقرار میكنه بیشتر باید مشاركت داشته باشه در مقابل دروازه است. هافبك ریزنقش، فصل رو با دو گل در یك مسابقه مقدماتی لیگ قهرمانان در برابر دینامو زاگرب شروع كرد. اما پس از اون فقط دو گل به اونها اضافه كرد. گل نزنی او به خاطر نخواستنش نبوده.او 92 موقعیت گل در لیگ برتر داشته كه 49 درصدشون رو به سمت دروازه شلیك كرده. به علاوه 17 شوت بلوكه شده و 3 تیر دروازه داشته.
در حالی كه خود فابرگاس راه دروازه رو مرتبا پیدا نمی كرد در میانه میدان درخشان بود-و دیگران از كار خوب او استفاده كردند. ملی پوش اسپانیایی با اختلاف بهترین پاس گل دهنده آرسنال بود. او 13 پاس نهایی از 62 گل آرسنال رو داد. برای مقایسه كار او باید بدانیم همبازیهای او در میانه میدان،الكساندر گلب،فردی لیونگبرگ،گیلبرتو و روسیسكی كلا 8 پاس گل دادند.
و هنوز آمار به ما میگن جنبه های بیشتری از بازی فابرگاس وجود داره. از نظر دفاعی او پیشرفت كرده. او 44 بار از 72 مبارزه بر سر توپ رو برده. 26 خارج كردن توپ از منطقه دفاعی،13 قطع توپ و 3 بلوكه. در زمینه دریبل او در 26 تا از 39 موقعیت حریفانشو پشت سر گذاشته. او همچنین  بار65 سانتر كرده-42 بار بیش از سایر هافبك ها.
آمار و ارقام ذكر شده برای یك ملی پوش با تجربه جالب توجه خواهد بود،در حالی كه سس تنها 135 بازی باشگاهی و 8 بازی ملی داره. در باشگاهی كه هم استعدادهای جوان درخشان و هم ستاره های پرتجربه داره، این فابرگاس بود كه از همه بیشتر درخشید.
فابرگاس 2006/07 آمار فصل


رقابت

تعداد بازی

گل ها


Premiership

34 4

2


FA Cup

2

0


Champions League

10

2


League Cup

3 1

0


Community Shield

0

0


جمع

49 5

4
ادامه
99
آرسنال , fc_arsenal
تاریخچه آرسنال از ابتدا تا به حال...
آرسنال
رئیس باشگاه: پیتر هولی
استادیوم: هایبوری لندن - امیریت(اواخر ساخت!)
سال تاسیس: 1887 میلادی
سرمربی: آرسن ونگر


شهر زیبا و صنعتی لندن ، از جمله شهرهای متمدن وقدیمی اروپا به شمار می آید و مردم این شهر همواره به ورزش فوتبال علاقه فراوانی دارند از این رو تیمهای زیادی در این شهربه وجود آمدند . یكی از این تیم ها ، تیم پرافتخار آرسنال است.

با 13 قهرمانی لیگ و 9 جام حذفی آرسنال را باید یكی از نامهای بزرگ در فوتبال انگلیس به شمار آورد. در این ادعا هیچ شكی وجود ندارد.

داستان زندگی آرسنال در سال 1886 و با نام باشگاه دایال اسكوئرFC Dial Square آغاز شد، تیمی متعلق به كارخانه اسلحه سازی سلطنتی در جنوب شهر لندن. از همان زمان لقب تفنگداران "The Gunners" به این تیم اطلاق شد، اما مدتی بعد نام تیم وولویچ اف سی آرسنال ، تغییر یافت. تیم در سال 1891 حرفه ای شد و 2 سال بعد به لیگ انگلیس پیوست. در سال 1904 آرسنال به دسته اول لیگ راه یافت ، اما نتوانست در این دسته باقی بماند.

در فصل 14-1913 باشگاه به حاشیه شمال رودخانه تایمز و منطقه هایبری تغییر مكان یافت و نام آن به آرسنال تغییر پیدا كرد. نامی كه امروز نیزعلاقه مندان فوتبال ، تفنگداران را به آن می شناسند. در سال 1919 آرسنال بار دیگر به دسته اول بازگشت و تاكنون موفق شده خود را حفظ كند.

این ركوردیست كه هنوز در فوتبال انگلیس دست نخورده باقی مانده است و هر سال به قدمت آن افزوده می شود. 6 سال بعد دومین اتفاق مهم پس از صعود به دسته اول برای آرسنال اتفاق افتاد. در سال 1925 هربرت چاپمن به سمت مربیگری آرسنال منصوب شد و او اولین دوره بزرگی را برای این تیم لندنی به ارمغان آورد

چاپمن جادوئی

چاپمن كه پیش از آن تیم هادرزفیلد تاون را به 3 قهرمانی پیاپی در لیگ رسانده بود، این عملكرد درخشان را در آرسنال تكرار كرد. پس از قهرمانی درجام حذفی در سال 1930 كه با فتح لیگ در12 ماه بعد پیگیری شد، آرسنال با ركورد هادرزفیلد برابری كرد. چرا كه قهرمانی در سالهای 1933 تا 1935 نیز به دست آمد.

بجز این افتخارات چاپمن انقلابی تاكتیكی را در آرسنال و لیگ انگلیس با استفاده از سیستم W-M به وجود آورد.

مرگ این مرد بزرگ در سال 1934 آرسنال را بهت زده نمود و به هرحال جرج آلیسون جای او را پر كرد.

در زمان مربیگری آلیسون و با حضور مهاجمی چون " تد دراكی" درسالهای 1936 و 1938 به ترتیب جام حذفی و لیگ فتح شد و پس از جنگ جهانی دوم 2 عنوان دیگر در سالهای 1948 و 1953 نصیب آرسنال شد كه دومی با تفاضل گل بهتر نسبت به پرستون نورث اند به دست آمد. به علاوه جام حذفی 1950 نیز به افتخارات سرخپوشها افزوده شد.

آرسنال تاكنون 12 بار قهرمان جام قهرمانان انگلیس نیز شده است.

پس از نیم دهه سكون، بار دیگر در زمان "برتی می روند" اوج گیری آرسنال آغاز شد . لندنی ها در سال 1970(5 سال پس از انتخاب می) جام بین شهرهای فیزركاپ كه در ابتدا جام یوفا با این نام برگزار می شد را فتح كردند . یك فصل بعد آرسنال لیگ و جام حذفی را تواماً به دست آورد ، اما دوباره دوران رخوت فرا رسید و تمام تلاش تیم تا پایان این دهه یك قهرمانی جام حذفی 1979 آن هم با پیروزی دلچسب برمنچستر یونایتد را به همراه داشت.

8سال انتظار دیگر آرسنالی ها، آغاز دوران طلایی دیگری را این بار به رهبری جرج گراهام به همراه داشت. قهرمانی جام اتحادیه با پیروزی بر لیورپول حاصل شد.

اما یك پیروزی احساسی تر با گل دقیقه آخر مایكل توماس درآنفیلد، پیروزی( دو بر صفر) دیگری را برای آرسنال به ارمغان آورد تا آنها در آخرین لحظه قهرمانی لیگ در سال 1989 را از لیورپول بربایند. تیم گراهام در سال 91 قهرمان لیگ، درسال 93 دو جام و در سال 94 قهرمان جام یوفا شد.

ارتباط فرانسوی

بعد از جدایی گراهام، آرسن ونگر رهبری آرسنال را در آستانه قرن جدید پذیرفت.
مرد فرانسوی با آوردن ستارگان متعدد بین المللی و از جمله هموطنانش پاتریك ویه را و تیری آنری به هایبری ، از سال 2000 به بعد 6 قهرمانی را نصیب باشگاه كرد.
تاكنون مردان ونگر به رغم شایستگی نتوانسته اند در رقابتهای حرفه ای اروپا موفق باشند. تیم صاحب سبك ونگر در این سالها تنها به یك فینالیست بودن جام برندگان جام اروپا در سال 2000 دلخوش كرده است.
اما امسال توپچی های لندن از مدعیان اول قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا محسوب می شوند .

به امید قهرمانی....
ادامه