نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
فرهنگ بختیاری , farhangeBakhtiari

فرهنگ بختیاری

فرهنگ بختیاری , farhangeBakhtiari

فرهنگ بختیاری

10,706نــــفــــــر
عضو شده اند
10,706نفر عضو شده اند
این رسانه با هدف معرفی فرهنگ و آداب و رسوم ایل لر بختیاری تاسیس شده ، فرهنگ کشورمان ایران غنی و کهن است و هر قومی بخشی از آن را به ارث برده است با شناخت فرهنگ لر بختیاری بخشی از تمدن کهن ایرانی را می یابی . احترام به همه اقوام ایرانی از اولویتهای مهم این رسانه است بنابرای...این رسانه با هدف معرفی فرهنگ و آداب و رسوم ایل لر بختیاری تاسیس شده ، فرهنگ کشورمان ایران غنی و کهن است و هر قومی بخشی از آن را به ارث برده است با شناخت فرهنگ لر بختیاری بخشی از تمدن کهن ایرانی را می یابی . احترام به همه اقوام ایرانی از اولویتهای مهم این رسانه است بنابراین هر نوع توهین و بی حرمتی موجب مسدود شدن می گردد پس در درج نظرات خود رعایت احترام و ادب را داشته باشید .مشاهده کامل مشخصات
24 آبان 1392
اجتماعی
ایران را می خواهی مرا بشناس من یک لر بختیاری ام

اعضاء

 • بردیا فرزین , bardiya203
 • سعید سعیدی , masood_s3
 • ملکا محمدی , 1367mahoo
 • علی قائدی , 41254125
 • 10706 نفر

  morebox img

آلبوم تصاویر

 • ا
 • ا

69 تصویر ...

morebox img
وبلاگ میهن بلاگ
فرهنگ بختیاری , farhangeBakhtiari
گنج جنگ , ganjejang


سوم خرداد روز بازگشت خرمشهر عزیزمان به آغوش مادر میهن خجسته باد

با احترام به یاد و نام همه هموطنان عزیزی که مردانه از خانه پدری دفاع کردند

ادامه
99
25
4
28
آقا مسعود , masoud3664
جمعه 3 خرداد ، 12:11
آماده جنگ شویم
ادامه
آقا مسعود , masoud3664
جمعه 3 خرداد ، 14:03
فلسفه وجودی ما دهه ۶۰ ی ها برای این روز ها بود جنگ
ادامه
فرهنگ بختیاری , farhangeBakhtiari
گنج جنگ , ganjejang


حماسه ملی آزاد سازی خرمشهر بر همه ایرانیان میهن دوست خجسته باد

در ساعت ۲ بعد از ظهر روز ۳ خرداد ۱۳۶۱ پس از 578 روز اشغال و بعد از 26 روز نبرد بی‌امان، خرمشهر به طور کامل از اشغال نظامیان عراق خارج شد و عملیات بیت‌المقدس که در دهم اردیبهشت این سال آغاز شده بود، به پیروزی رسید.

یاد همه هوطنان عزیزی که در آزاد سازی این شهر عزیز مردانه جنگیدند چه در میان ما هستند یا به شهادت رسیدند گرامی و جاودان باد .
ادامه
27
1
29
نازنین صالح , inssta
جمعه 3 خرداد ، 14:38
یادشان گرامی
ادامه
فرهنگ بختیاری , farhangeBakhtiari
تالار ایرانپرستان , awers1205
به دنبال تهدیدات نظامی آمریكا در خلیج فارس، ناوچه ایرانی جوشن در روز 28 فروردین 1367 ش بندر بوشهر را به قصد دریا و حراست از مرزهای آبی جمهوری اسلامی و صیانت از آب‏های خلیج فارس ترك كرد. در روز 29 فروردین، كشتی‏های نظامی آمریكایی در تجاوزی آشكار به كیان جمهوری اسلامی ایران و در حمایت از رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی به سكوهای نفتی ایرانی سلمان، نصر و مبارك حمله برده و آنها را به آتش می‏كشند. با حضور ناوچه ایرانی در اطراف سكوهای نفتی ایران، فرمانده ناوگان آمریكایی از نیروهای ناوچه جوشن می‏خواهد كه هر چه سریع‏تر كشتی را ترك كنند و از محل دور شوند. فرمانده ناوچه جوشن در پاسخ رَجَزخوانی‏های آمریكایی‏ها با قاطعیت تمام اعلام می‏كند كه هرگونه حركت تجاوزكارانه آنها با واكنش كوبنده روبه‏رو خواهد شد. از این رو، هلی‏كوپترها و هواپیماهای آمریكا، ناوچه جوشن را در محاصره خود می‏گیرند و پس از دقایقی، درگیری شدیدی بین دو طرف واقع می‏شود. سرانجام پس از اصابت چهار موشك لیزری هاریون و سیصد گلوله توپ به ناوچه جوشن، این كشتی قهرمان غرق می‏گردد. مقاومت این ناو با یازده شهید و سی و سه مجروح، برگ زرّین دیگری به پرونده حماسه‏های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران می‏افزاید و خاطره ناوچه حماسه آفرین جوشن را برای همیشه زنده نگاه می‏دارد.
ادامه
14
1
26
فائقه راد , ariasanam
دوشنبه 30 فروردین ، 00:48
لایک
ادامه
فرهنگ بختیاری , farhangeBakhtiari
گنج جنگ , ganjejang
مثل همیشه رفتی مثل هر روز ، اما هنوز منتظرم زنگ در را فشار دهی و با لبخند همیشگی ات به خانه بیائی و به من بگوئی دیدی برگشتم !

زندگی نامه دریادار شهید علی زارع نعمتی:

شهید علی زارع نعمتی در ۱۷ تیرماه سال ۱۳۳۸ هجری شمسی در خانواده ای مذهبی در شهرستان ساوه- غرق آباد چشم به جهان گشود. پدرش در ژاندارمری انجام وظیفه می كرد و از همین روش، «علی» نظم و ترتیب را از پدر آموخت و در دامان پرمهر او، عشق و خدمت به مردم را فرا گرفت. وی پس از اتمام تحصیلات مقدماتی و متوسطه و اخذ دیپلم در سال ۱۳۵۵ وارد ارتش شد و به خیل عظیم دریادلان نیروی دریایی پیوست. شهید نعمتی تحصیلات عالیه خود را در كشور ایتالیا به پایان رساند و در سال ۱۳۵۹ و در حالی كه جریان های انقلاب اسلامی را در ایتالیا پی می گرفت به درجه ناوبان دومی مفتخر شد. او در سال ۱۳۶۰ به وطن بازگشت و با اشتیاق، خدمت در ناوچه همیشه قهرمان جوشن را در منطقه دوم دریایی بوشهر برای خود برگزید و به عنوان فرمانده دوم این شناور، راهی جنوب شد. شهید علی زارع نعمتی برای همه ملوانان قهرمان جوشن دوستی صمیمی و رازدار بود، چندان كه به گفته همرزمانش؛ بچه های ناوچه جوشن در همه اوقات مشكلات و گرفتاری های خود را تنها با او در میان می گذاشتند و از او استمداد می طلبیدند

زنده باد قهرمانان جاودان خلیج همیشه پارس
ادامه
137
23
60
مسعود اسنایپر مدیر تجهیزات نظامی , masoud_hunter
یکشنبه 17 اسفند ، 13:39
+++++++++++++
ادامه
تورک قیزی سارای , sabaa1393
سه شنبه 19 اسفند ، 21:21
روحش شاد
ادامه
جــــاویــدان , edrisalberto
پنجشنبه 21 اسفند ، 21:45
مرسی همشهری
ادامه
فرهنگ بختیاری , farhangeBakhtiari
گنج جنگ , ganjejang


هر سال فروردین ماه به مناسبت شهادت دلاوران ناوچه جوشن و سهند در محل غرق شدن آنها مراسمی توسط نیروی دریایی ارتش و خانواده های محترم شهدا برگزار می گردد .

یادشان گرامی و جاودان نگاهبانان خلیج همیشه پارس
ادامه
121
8
65
دریا ایرانی مدیر رسانه گنج جنگ , darya2500
یکشنبه 13 اردیبهشت ، 22:48
یادشان گرامی
ادامه
مسعود اسنایپر مدیر تجهیزات نظامی , masoud_hunter
چهارشنبه 16 اردیبهشت ، 13:26
+++++++++++++++++++++++
ادامه