فنگ شویی , fangshooyi

فنگ شویی

فنگ شویی , fangshooyi

فنگ شویی

302نــــفــــــر
عضو شده اند
302نفر عضو شده اند
فنگ شویی به رابطه بین محیط اطراف ما و زندگی ما توجه دارد. هر بخش از خانه یا محل كار شما معرف قسمتی از زندگی شماست. اگر این بخش در هم ریخته و پر از انباشتگی باشد آن بخش زندگی شما شادی بخش نخئاهد بود .در این كلوب راجع به فنگ شویی و تجربه های شخصی اعضا گفتگو می كنیم.فنگ شویی به رابطه بین محیط اطراف ما و زندگی ما توجه دارد. هر بخش از خانه یا محل كار شما معرف قسمتی از زندگی شماست. اگر این بخش در هم ریخته و پر از انباشتگی باشد آن بخش زندگی شما شادی بخش نخئاهد بود .در این كلوب راجع به فنگ شویی و تجربه های شخصی اعضا گفتگو می كنیم.مشاهده کامل مشخصات
2 دی 1384
سرگرمی و طنز

اعضاء

 • مانی , titan_patris
 • سایه روشن , sayeh_roshan63
 • مریم م , malaly
 • رامان همتی , looqman
 • 302 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • ایران سبز من , irane_sabze_man
 • راز جوان , razejavan
 • هتریك , hattrick88
لینکستان

هنوز لینکی اضافه نکرده اید.
  عناوین بحث ها پاسخها بروز رسانی
0
89/12/8 (09:56)
2
89/2/27 (22:18)
0
89/2/11 (23:38)
0
89/2/5 (18:01)
1
88/12/14 (02:34)
0
88/11/14 (13:48)
6
88/11/13 (20:14)
4
88/11/13 (20:12)
1
88/9/10 (21:45)
7
88/9/10 (21:44)
فنگ شویی , fangshooyi
قانون های ساده فنگ شوی برای بهبود زندگی عاشقانه شما
اگر می خواهید مرد ایده آل تان را به سمت خود جذب کنید
طبق قوانین فنگ شوی ، هر چه شما بیشتر و واضح تر به فرد ایده آل تان فکر کنید ، کائنات آن فرد را آسان تر به زندگی شما هدایت خواهد کرد. با یک خودکار قرمز روی یک کاغذ سفید ، لیست تمامی مشخصاتی که دوست دارید فرد مورد نظرتان دارا باشد را بنویسید. آیا دوست دارید آن فرد مردی جذاب باشد یا ترجیح می دهید مرد مورد نظرتان یک ماجراجوی زیرک باشد؟ آیا دوست دارید آن فرد بعد از ظهرها بیکار باشد تا بتوانید با هم به گردش و سینما بروید یا ترجیح می دهید مرد زندگی تان ، ‌فردی پرمشغله و موفق باشد؟ هر چه در ذهن دارید را روی کاغذ بیاورید. آن را داخل یک جعبه نقره ای گذاشته و جعبه را در جایی از اتاق تان قرار دهید که بتوانید بسادگی آن را مشاهده کنید ؛ بگذارید 49 روز جعبه در اتاق تان باشد. زندگی شما زودتر از آن  که فکرش را بکنید تغییر خواهد کرد!
    اگر بعد از یک بحران روحی و احساسی می خواهید قلب شکسته تان را ترمیم ببخشید
این قانون را بکار ببرید: روغن مرکبات معمولا دارای خاصیتی است که برای ترمیم آسیب های روحی بسیار مفید می باشد. این روغن به شما کمک می کند که صبر و آرامشی که در آن موقعیت حساس روحی نیاز دارید را بدست آورید. این روغن به هورمون های آرامش بخش شما کمک می کند تا بیشتر از قبل ترشح کنند. 10 قطره روغن مرکبات(پرتقال ، لیمو ، نارنج و....)  در یک اسپری بچکانید و هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید ، اتاق و خانه تان را با آن معطر کنید. بدین ترتیب شما روز خود را با ویتامین C ‌آغاز خواهید کرد. خاصیت آرامش بخشی  مرکبات در پوست آنها نهفته است. به عنوان مثال پوست یک پرتقال را کنده و بگذارید به همراه مقداری نمک مقداری خیس بخورد. بعد آن را روی پوست خود بمالید. بعد از مدتی تمام وجودتان سرشار از اشتیاق و خوش بینی به زندگی خواهد شد.حالا متوجه شدید که یک پرتقال خوشمزه می تواند خاصیت دیگری نیز داشته باشد!
  اگر می خواهید یک رابطه سراسر جنگ و جدل را اصلاح کنید
زمانی را به تامل کردن اختصاص دهید : این کار به شما کمک خواهد کرد تا رابطه تان را بررسی کرده و برای آن راه حلی پیدا کنید. یک عکس از خودتان بردارید ، عکسی که در آن تنها و در حال لبخند زدن هستید ، عکس را به یک آینه بچسبانید. به خودتان نگاه کنید و به عنوان یک فرد منتقد به رفتارهای خودتان فکر کنید و خودتان را نقد کنید . معایب و نکات مثبت شخصیت تان  را خواهید یافت 
  اگر می خواهید مهارت های ارتباطی تان را افزایش دهید
اگر واقعا مردان از مریخ و زنان ونوسی باشند ، قانون فنگ شوی می گوید هیچ چیز بین این دو جنس بهتر از گفتار روشن و واضح به بهبود روابط شان کمک نخواهد کرد. یک کاسه را با برنج پخته نشده پر کنید و روی آن  کمی نمک بریزید. نمک و برنج انرژی منفی محیط اطراف شما را جذب خود خواهند کرد. سه عدد کریستال شفاف را روی نمک ها گذاشته ، تا به شکل یک مثلث درآیند. سپس کاسه را زیر تخت خواب تان بگذارید. اجازه دهید کاسه به مدت 9 تا 49 روز زیر تخت خواب تان بماند. این کار باعث می شود که انرژی منفی اطراف شما جذب شده و اتاق شما سرشار از انرژی مثبت و روابط صریح و موفق شود. 
    اگر می خواهید زمان بیشتری را با همسرتان بگذرانید
بگذارید چراغ خانه تان روشن بماند : حتما شما هم این جمله را شنیده اید که زمانیکه می خواهیم با هم در آرامش بگذرانیم ، زمان از دستمان در می رود. شاید این سخن زیاد منطقی به نظر نرسد اما حقیقت دارد. قانون فنگ شوی به شما توصیه می کند که برای جلوگیری از این مسئله : زمانیکه می خواهید ساعتی را به دور از هیاهوی روزمره با همسرتان بگذرانید چراغ اتاق تان را روشن بگذارید و یک موزیک ملایم چاشنی آن کنید. این کار باعث می شود که انرژی مثبت به طرف شما جذب شده و شما اوقات خوب و دلنشینی با یکدیگر داشته باشید. گه گاه این فرمول را امتحان کنید ؛‌این کار به بهبود و دوام زندگی زناشویی شما کمک فراوانی خواهد کرد. .  
ادامه
99
5
1
1
عرفان ابجدی ولایت معصومین علیهم السلام , simorgh6
یکشنبه 24 مرداد ، 12:56
با عرض سلام
این فنگ شویی نوعی بت پرستی را ترویج می کند مثلا بودای خندان را بذاریم انرژی و برکت جذب میشه این را توصیح دهید چطور و با چه فرمولی ثابت می کنید که یک مجسمه بی جان انرژی را جذب می کند ضمنا منبع تمام برکات خداست تا او نخواهد نمی شود
ادامه
فنگ شویی , fangshooyi
طراوتلبخند با رنگ صورتی
در ذهن خود یک جعبه شیرینی صورتی رنگ را که روی آن با توت فرنگی‌های زیبا تزئین شده تصور كنید، این جعبه را روی میزی بگذارید كه گلدانی پر از گلهای رز صورتی بر روی آن قرار دارد. چنین تصوری به شما حس آرامش نمی‌دهد؟ اصلا طرفدار رنگ صورتی هستید یا تابه حال در مورد آن فکر نکرده‌اید؟

صورتی، رنگی لذت بخش و مفرح است و هیچ چیز بهتر از یک لکه صورتی در دکوراسیون، نمی‌تواند دلربائی و زیبائی را برای خانه شما به ارمغان آورد.
هرچند برخی تصور می‌كنند این رنگ مخصوص خانم‌هاست، ولی این طرز فکر درست نیست؛ شما می‌توانید این رنگ را در منزل خویش به کار برید و مشاهده كنید كه آقایان چگونه از طریق این رنگ آرامش می‌گیرند.

یک نکته در مورد این رنگ وجود دارد كه شما نباید آن را فراموش کنید: "رنگ صورتی را باید به صورت یک لکه در برخی قسمت‌های دكوراسیون استفاده کنید؛ زیرا استفاده از آن در همه جای منزل و به صورت رنگ زمینه جواب جالبی به شما نمی‌دهد."

یادتان باشد همواره در كنار رنگ صورتی، از رنگهائی استفاده کنید که توازن را در دکوراسیون حفظ می‌کنند. مثلا رنگ‌های کرم، شکلاتی، سیاه، سفید، طوسی، رنگهای خنثی یا حتی بنفش، جلوه زیبایی به این رنگ می‌دهند كه البته میزان بهره‌گیری از هرکدام از این رنگ‌ها، بستگی به درجه تنالیته صورتی دارد.

رنگ صورتی معمولا برای حمام‌ها، اتاق‌هایی که زمان زیادی در آنها سپری نمی‌شود یا پاسیوها مناسب است. از این رنگ حتی می‌توان در راهروها و هال ورودی استفاده كرد زیرا اثر خوش آمدگوئی زیبائی را در میهمانان ایجاد می‌کند.

برای استفاده از رنگ صورتی در بخش‌های مختلف منزل، توصیه‌های ذیل را به كار گیرید:

حمامی را در نظر بگیرید که سقف آن به رنگ صورنی چرک و دیوارها به رنگ کرم است. وان، توالت‌فرنگی و روشوئی از جنس استیل یا به رنگ سیلور، حوله‌های سپید و پرده حمام نیز بنفش متمایل به آبی است؛ چه حمام آرام‌بخش و لطیفی! پس از گذراندن یک روز سخت کاری، می‌توانید یک دوش دلچسب را در این حمام تجربه کنید.

اگر در منزل خود فضائی به نام اتاق کاردارید که بسیار دلگیر یا حتی فاقد نور مناسب و پنجره‌های كافی است، با استفاده از رنگ صورتی به عنوان یک لکه تاکیدی (مثلا بر روی سقف یا دور پنجره‌ها)، می‌توانید دلگیری را از این اتاق دور کنید. استفاده از مبلمانی با رنگ‌های خنثی نیز می‌تواند چیدمان شما را تكمیل كند.

در صورتی كه تمایل دارید از این رنگ در اتاق ناهارخوری استفاده کنید، باید به ابعاد فضای اتاق توجه داشته باشید. اگر ناهارخوری شما بزرگ و دارای پنجره‌های عریض و نورگیر است،‌ می‌توانید از تنالیته چرک این رنگ در دیوارها بهره برید، ولی اگر فضای ناهارخوری شما کوچک است، باید از تنالیته کمرنگ صورتی استفاده کنید و برای ایجاد توازن، می‌توانید صندلی‌هایی با روكش سبز رنگ یا پرده‌های سبز روشن را به اتاق بیافزایید.

در اتاق خواب نوجوانان و کودکان (مخصوصا دختران) این رنگ طرفداران زیادی دارد، ولی باید سعی کنید از ترکیب صورتی با بنفش و سفید یا حتی نقره‌ای، استفاده كنید. مثلا اگر سرویس تختخواب، کمد، میز تحریر و پاتختی نوجوان شما به رنگ صورتی است، می‌توانید روتختی و ملحفه و بالش او را به رنگ سفید تک یا تلفیقی از صورتی – سفید یا حتی تلفیقی از سفید- صورتی – نقره‌ای تدارك ببینید.

فرش یا موكت اتاق را بنفش انتخاب كنید و در پرده اتاق فرزند نوجوان‌تان از دو رنگ سفید و بنفش کمرنگ استفاده كنید، آنگاه مشاهده خواهید كرد که فرزند شما چه آرامش وصف‌ناپذیری را در این اتاق احساس می‌کند.

در اتاق پذیرائی و نشیمن نیز می‌توانید از این رنگ به صورت لكه‌ای استفاده کنید؛ به عنوان مثال بالشتک‌های مبل، گل‌های روی میز یا اشیاء دکوری را می‌توان به رنگ صورتی درآورد.

اگر مبل شما دارای روكش سفید رنگ است، می‌توانید از بالشتک‌های صورتی برای تزئین آن استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید در گوشه اتاق پذیرائی خود میز کوچک دکوری با قاب عكس‌های خانوادگی به رنگ نقره‌ای قرار دهید و اگر این میز را به یك رومیزی صورتی رنگ مزین كنید، مشاهده خواهیدكرد كه بازی این رنگ‌ها چه نشاطی به اتاق نشیمن شما هدیه می‌دهد.

برای ایجاد تاثیر مثبت در دكوراسیون اشیائی که از جنس کروم و نیکل هستند، می‌توانید از رنگ صورتی استفاده کنید. صورتی با تلفیق سفید و جنس کروم نگاهی گیرا و جدید به افراد می‌دهد. در حقیقت صورتی، رنگی خارق‌العاده است كه نباید در استفاده آن بترسید، تنها كافی است شرایطی را که ذکر شد رعایت کنید تا زیبائی فضای شما حفظ شود.

برای اینکه به ترکیبات این رنگ بیشتر پی ببرید مدل‌های دیگری از چیدمان با رنگ صورتی را با یكدیگر مرور می‌كنیم:

حمام

ست دستشوئی (جا صابونی، جا مسواکی و...) به رنگ تلفیقی صورتی – صدفی، در حمامی که سقف آن صدفی رنگ و دیوارها به رنگ صورتی کمرنگ رنگ‌آمیزی شده‌اند، به همراه یک پرده آبی مایل به طوسی، جلوه زیبا و جذابی به حمام شما می‌دهد.

در حمام‌ها حتی می‌توان کف را با کاشی‌های سفید رنگ، دیوارها را صورتی و اسباب حمام را از جنس نیکل تدارك دید.

ناهارخوری:

اتاق ناهارخوری را با پرده‌های صورتی در نظر بگیرید که در مقابل میز و صندلی‌های بامبو (قهوه‌ای رنگ) و دیوارهای صدفی رنگ، فضای مجللی را تداعی می‌كند.

حال در این فضا بر روی میز ناهارخوری، گلدان گل شیشه‌ای که داخل آن رزهای سفید رنگ قرار دارد را تصور كنید، همچنین در گوشه اتاق ناهارخوری، یک میز ویترینی وجود دارد که روی آن یک پارچه آبی کمرنگ قرار دارد و در روی طاقچه شومینه نیز یک گلدان بلند شیشه‌ای با زنبق‌های بنفش به چشم می‌خورد.

شما هم می‌توانید با كمی خلاقیت، این زیبائی سحرانگیز را تجربه کنید.

مدل دیگری از ناهار خوری را مثال می‌زنیم:

اگر ناهارخوری وسیع و دارای پنجره‌های بزرگ باشد، می‌توان دیوارهای آن را به رنگ صورتی چرک و سقف آن را به رنگ سفید رنگ آمیزی كرد. کف این فضا با سرامیک سفید- سیاه (راه راه یا شطرنجی) کفپوش شده، میز و صندلی چوبی با روكش پارچه چهار خانه آبی- سفید و سبد گل حصیری روی میز با گل‌های مریم و رز سفید و شاخه‌های خشک قهوه‌ای تزئین می‌شود؛ آرامش، صلح و صفا را می‌توانید در این مکان تجربه کنید.
منبع:مجله دکوراسیون منزل
ادامه
  فنگ شویی , fangshooyi
  تاثیر رنگ سبز درالقاء انرژی و احساس شما
  كاربردهای رنگ، روابط، تأثیرگذاری و چگونگی ساختن رنگ‌ها همواره مورد توجه دكوراتورها بوده است.

  بخشی از تأثیرگذاری رنگ‌ها وابسته به نمود شخصیت مستقل هر رنگ است كه از آن می‌توان به عنوان قدرت بیان و زبان رنگها نام برد؛ بخش دیگر مربوط به وضعیت ذهنی و روانی افراد است، با نوع انتخاب و نوع استفاده از رنگ‌های مشخص می‌توان به خصوصیات روانی و شخصیت افراد تاحدود زیادی پی برد.

  در اینجا قصد داریم به بررسی روانی رنگ سبز در فضا بپردازیم؛ رنگ سبز جزو رنگ‌های سرد در دایره رنگ قرار دارد و در كنار رنگ آبی سردترین رنگ‌ها به شمار می‌آیند. این رنگ نشانگر نرمش پذیری و اراده بوده و صفاتی چون خود محوری، حالت دفاعی، حس تعلق و تغییر ناپذیری را تداعی می‌كند.

  رنگ‌های سبز رگه‌ای از رنگ آبی در خود دارد؛ این رنگ دارای صفات روحی چون اراده در انجام كارها، پشتكار و استقامت است.

  رنگ سبز از نظر نمادی، شباهت زیادی به درخت كاج غول آسا، مغرور و تغییر ناپذیر دارد. این رنگ به عنوان یك عامل موجب اضطراب می‌شود و در پشت آن هیجان ناشی از وجود محرك‌های سر كوفته قرار دارند. رفتار رنگ سبز می‌تواند در تلاش برای ایجاد شرایط بهتر، بهداشت بیشتر، یا زندگی طولانی‌تر یا سودمند تجلی یابد.

  هر كس سبز را در نظر اول انتخاب می‌كند مایل به تأثیر گذاردن بر محیط پیرامون خویش است. باید توجه داشت كه سبز درخشان و روشن را نباید با خاكستری استفاده كرد زیرا باعث حس غم‌انگیزی و فروپاشی می‌شود. ولی برعكس، رنگ سبز با زرد درخشان، حس جوانی و نیزوی بهار را تداعی می‌كند.

  استفاده از گیاهان و درختچه‌ها در داخل بنا حس سرزندگی و نشاط طبیعت را وارد محیط خانه می‌كند.

  همچنین استفاده از پرده‌های سبز همراه با رنگ كرم در كناره‌ها، می‌تواند به باز شدن فضا كمك كند.

  در كنار محل‌هایی كه از رنگ سبز استفاده شده یا بالای گلدان‌ها و گیاهان داخل خانه، بهتر است از چراغ‌هایی با رنگ زرد درخشان استفاده شود.

  همچنین در بالای تابلوهایی از طبیعت كه بروی دیوار نصب است، نورپردازی با زنگ‌های درخشان به ویژه زرد تأثیر فراوانی در فضا دارد.بهترین استفاده از رنگ سبز به همراه نارنجی در اتاق پذیرایی امكان پذیر است. وجود راحتی‌هایی با سبز چمنی و استفاده از كوسن‌های كرم و نارنجی بر روی آنها، هماهنگی زیبایی در فضا ایجاد می‌كند.

  استفاده از رنگ‌ سبز در فضای آشپزخانه و اتاق كار توصیه نمی‌شود ولی استفاده از آن در كنار رنگ آبی آرامش فوق‌العاده‌ای را برای اتاق خواب به ارمغان می‌آورد. استفاده از كاشی‌های شیشه‌ای تزئینی سبز رنگ در كنار بنفش كمرنگ، در سرویس‌ها نیز فضای جذابی ایجاد می‌كند و چنانچه در این فضاها تعدادی عنصر با رنگ نارنجی هم قرار گیرد، كنتراست قابل قبولی را به دست می‌دهد.

  تأثیرات روانی رنگ‌ها:

  گاهی یك علامت با یك رنگ خاص به صورت قرار دادی در جامعه ماندگار می‌شود و معنی ویژه‌ای پیدا می‌كند، مثل رنگ پرچم كشوری یا رنگ علائم راهنمایی و رانندگی كه براساس نوعی از توافق به صورت قرار دادی وضع شده‌اند.
  ممكن است رنگها در نزد اقوام مختلف كه سنت‌های گوناگونانی دارند تعابیر مختلفی داشته باشد.

  به تن كردن پیراهن سفید برای لباس عروس، بخت و اقبال سفید در زندگی جدید را نشان می‌دهد.

  لباس احرام، زدودن همه پیرایه‌های مادی و معمول زندگی را نشان می‌دهد.

  رنگ سبز نیز رنگ بهار و رویش طبیعت است، رنگ امید و زندگی دوباره، دانش و ایمان معنوی رستاخیز و صعود روحانی به عالم بالاست. سبز، رنگ امید به آغازی دوباره، رنگی مقدس و فعال و سرزنده است.


  هماهنگی رنگ‌ها (هارمونی)

  ایجاد هماهنگی به معنای ایجاد تعادل و رابطه متناسب میان رنگ‌های یك تركیب است، به طوریكه برای چشم خوشایند و راضی‌كننده باشد.

  در هماهنگی رنگ‌ها باید میزان كنتراست در نظر گرفته شود. منظور از كنتراست، وجود روابط و تأثیراتی است كه هم تمایز میان رنگ‌ها و هم تأثیرات متقابل میان آنها را از نظر بعدی مورد توجه و مقایسه قرار می‌دهد.

  نتیجه موفقیت‌آمیز در ایجاد یك تركیب رنگی، بستگی به شناخت روابط میان رنگ‌ها و قواعد استفاده از كنتراست‌های رنگی دارد.

  به طور مثال، رنگ سبز در كنار زرد روشن و شفاف و آبی اقیانوسی هارمونی منطقی‌تری دارد تا اینكه در كنار رنگ‌های تند مانند قرمز آتشین و خاكستری یا قهوه‌ای قرار گیرد.

  در یك فضا با پوشش سنگ در كف، رنگ سبز بهترین هماهنگی را دارد، ولی در فضایی كه پوشیده از موكت یا فرش‌هایی با رنگ‌های تند است، رنگ سبز كارایی و گیرایی خود را از دست می‌دهد.

  رنگ سبز با سایر رنگ‌ها:

  رنگ سبز با هر رنگ دیگری حالت خاص روانی را تداعی می‌كند كه به اختصار به آنها می‌پردازیم:

  سبز با سبز: دوگانگی عقیده و میل به فرار

  سبز با خاكستری: هراس

  سبز با‌ آبی تند: اضطراب و ناخشنودی

  سبز با آبی كمرنگ: سردی و آرامش و سكون

  سبز با قرمز: تحلیل انرژی و شور

  سبز با زرد: سرزندگی و درخشانی

  سبز با قهوه‌ای: ارزش شخصی و معیارهای عالی

  سبز با بنفش: تحكیم موقعیت و تقویت عزت نفس


  تنوع رنگ‌ها و چگونگی انتخاب و بهره‌گیری از آنها ما را در دستیابی به فضایی هرچه زیباتر و بهتر یاری می‌كند. این ما هستیم كه باید با سلیقه خود و رجوع به قوانین در كنار هم قرار گرفتن رنگ‌ها، بهترین تزئینات و چیدمان را خلق كنیم.

  در محیط آشپزخانه، چنانچه قفسه‌ها به رنگ چوب یا قهوه‌ای‌های كمرنگ باشد، وجود یك گلدان پر از برگ‌های سبز روی پیشخوان و همچنین تزئین فضا با عناصر نارنجی شفاف و خوشرنگ، هیجان و لذت صرف غذا و تهیه پخت آن را افزایش می‌دهد.

  خانه‌ای كه در آن از رنگ سبز استفاده كافی و به جایی شده باشد؛ خانه‌ای جوان، شاداب و سرزنده خواهد بود. باید توجه داشت كه رنگ سبز هنگام قرار گرفتن در كنار نارنجی، آبی، بنفش، زرد لیمویی و كرم بهترین كارایی را خواهد داشت. رنگ‌ها جان زندگی ما هستند و استفاده بهینه از آنها، زندگی ما را دوست ‌داشتنی‌تر و جذاب‌تر می‌‌كند
  ادامه
   فنگ شویی , fangshooyi
   تاثیر انرژی آب با ساختار بلوری مولکولهایش
   حتما می‌دانید بلورهای برف دارای اشكال زیبایی است. اما آیا می‌دانید كه... دكتر Masaru Emoto در ژاپن متولد و از دانشگاه یوكوهاما و دانشگاه بین المللی با مدرك دكترای Alternative Medicine فارغ‌التحصیل شد.
   كتابهای “پیام آب 1 و 2” و كتاب “پیام مخفی آب” با تیراژ 400،000 جلد در ژاپن به فروش رفت.
   دکتر اموتو سالهاست که بر روی این پروژه یعنی تاثیر عواملی همچون دعا ،موسیقی،کلام،و نوشته ها بر روی آب پرداخته است و او ثابت کرده که بلور های آب تحت شرایط مختلفی اشکال مختلفی به خود میگیرند.همچنین آب هایی که دارای اشکال بلورهای مختلفی است میتواند تاثیرات گونگونی را ایجاد کنند.مثلا آبی که ساختار بلورهای زیبایی پیدا میکند میتواند انرژی مثبت ببخشد.وبلعکس آب هایی با ساختار به هم ریخته و نامنظم میتواند انرژی های منفی را به اطراف القاء کنند.آب چشمه میتواند منشاء طراوت و شادابی و انرژی باشد و انسان با خوردن آن جان تازه میگیرد.اما آبی که مدت زیادی راکد بوده و یا در معرض انرژی های نامطلوب قرار گرفته میتواند ایجاد یاس نا امیدی و افسردگی کند.همچنین این آب ها بر روی گیاهان نیز اثر دارند.و میتواند در رشد گیاهان تاثیر زیادی بگذارند.و ثابت کرده که  یک نوشته که بر روی جداره لیوان حاوی آب نسب شده میتواند در شکل گیری ساختار بلوری آب موثر باشد .از اینرو کلماتی همچون زیبا،عشق،شادی،لذت،طراوت،زندگی خوب و......میتواند ساختار منظم و تاثیر مثبت ایجاد کند در حالیکه کلماتی همچون زشت،بی روح، ناخوشایند،بدبخت،احمق، یاس،ناامید و.....میتواند با آشفتگی ساختار آب شوند.همچنین ثابت شده که آب چشمه  زمزم منظم ترین ساختار شش وجهی را در میان تمام آب های دنیا دارد و تنها یک قطره از این آب که در هر آبی ریخته شود باعث منظم شدن کل ساختار بلوری آن آب خواهد شد.
   Dr. Masaru Emoto بلور آب بلور آب. آب بهاری در سایجو، هیروشیما. بلور آب. رودخانه هوربتسو، هوكایدو. بلور آب. چشمه لوردس، فرانسه. بلور آب. سرچشمه متوری یوسویی آب بهاری. بلور آب. رودخانه هوربتسو، هوكایدو. بلور آب. كوهستان كوك گلاسیر، نیوزیلند. بلور آب. رودخانه شیمانتو، كوچی. بلور آب سد Fujiwara قبل از تقدیم مناجات بلور آب سد Fujiwara بعد از تقدیم مناجات بلور آبی كه در معرض موسیقی "Air for the G String" باخ قرار گرفته است. آلودگی. رودخانه یودو، اوزاكا. بلور آبی كه در معرض موسیقی "Farewell Song" چاپین قرار گرفته است. بلور آبی كه در معرض موسیقی "Goldberg Variations" باخ قرار گرفته است. بلور آبی كه در معرض موسیقی رقص گروهی Kawachi قرار گرفته است. بلور آبی كه در معرض موسیقی شفابخش "Hado" قرار گرفته است.
   بلور آب ریخته شده در یك بطری كه كلمه “متشكرم” روی آن نوشته شده است. بلور آبی كه در معرض موسیقی Heavy Metal قرار گرفته است.   بلور آب ریخته شده در یك بطری كه جمله “تو مرا مریض می‌كنی. من تو را می‌كشم.” روی آن نوشته شده است. این حقیقت ثابت شده كه آب وسیله‌ای است كه اطلاعات را در خود ذخیره ساخته و از خود عبور می‌دهد. آب هر كجا كه باشد، حتی در هوا، ارتعاشات را جذب و ذخیره می‌كند.
   ادامه
   2
   3
   عرفان ابجدی ولایت معصومین علیهم السلام , simorgh6
   یکشنبه 24 مرداد ، 12:58
   انرژی اب اثبات انرژی کلمات است که در احادیث ما و در اسلام سالها قبل آمده است و ضمنا مثلا در فنگ شویی می گوید بهداشت را رعایت کنید خوب این در احادیث ما از قبل بوده که مثلا رعایت بهداشت فقر را برطرف می کند و طبیعتا برای سلامتی هم موثر است اینها حق و باطل را درآمیخته اند تا ترویج بت پرستی کنند
   ادامه
   عرفان ابجدی ولایت معصومین علیهم السلام , simorgh6
   یکشنبه 24 مرداد ، 13:00
   ضمنا شما اشتباه نوشتی ساختار مولکولها نیست که انرژی دارد ایموتو ثابت کرد هر کلمه تاثیری دارد مثلا بسم الله مولکولهای اب را زیبا می کند لطفا مطلب را عوض نکنید ضمنا چقدر قران گفته ذکر خدا بگید یا گوسفند را با نام خدا سر ببرید پس اسلام قبلا انرژی کلمه را ثابت کرده
   ادامه
   فنگ شویی , fangshooyi
   تازگی با رنگ‌ سبز
   كاربردهای رنگ، روابط، تأثیرگذاری و چگونگی ساختن رنگ‌ها همواره مورد توجه دكوراتورها بوده است.

   بخشی از تأثیرگذاری رنگ‌ها وابسته به نمود شخصیت مستقل هر رنگ است كه از آن می‌توان به عنوان قدرت بیان و زبان رنگها نام برد؛ بخش دیگر مربوط به وضعیت ذهنی و روانی افراد است، با نوع انتخاب و نوع استفاده از رنگ‌های مشخص می‌توان به خصوصیات روانی و شخصیت افراد تاحدود زیادی پی برد.

   در اینجا قصد داریم به بررسی روانی رنگ سبز در فضا بپردازیم؛ رنگ سبز جزو رنگ‌های سرد در دایره رنگ قرار دارد و در كنار رنگ آبی سردترین رنگ‌ها به شمار می‌آیند. این رنگ نشانگر نرمش پذیری و اراده بوده و صفاتی چون خود محوری، حالت دفاعی، حس تعلق و تغییر ناپذیری را تداعی می‌كند.

   رنگ‌های سبز رگه‌ای از رنگ آبی در خود دارد؛ این رنگ دارای صفات روحی چون اراده در انجام كارها، پشتكار و استقامت است.

   رنگ سبز از نظر نمادی، شباهت زیادی به درخت كاج غول آسا، مغرور و تغییر ناپذیر دارد. این رنگ به عنوان یك عامل موجب اضطراب می‌شود و در پشت آن هیجان ناشی از وجود محرك‌های سر كوفته قرار دارند. رفتار رنگ سبز می‌تواند در تلاش برای ایجاد شرایط بهتر، بهداشت بیشتر، یا زندگی طولانی‌تر یا سودمند تجلی یابد.

   هر كس سبز را در نظر اول انتخاب می‌كند مایل به تأثیر گذاردن بر محیط پیرامون خویش است. باید توجه داشت كه سبز درخشان و روشن را نباید با خاكستری استفاده كرد زیرا باعث حس غم‌انگیزی و فروپاشی می‌شود. ولی برعكس، رنگ سبز با زرد درخشان، حس جوانی و نیزوی بهار را تداعی می‌كند.

   استفاده از گیاهان و درختچه‌ها در داخل بنا حس سرزندگی و نشاط طبیعت را وارد محیط خانه می‌كند.

   همچنین استفاده از پرده‌های سبز همراه با رنگ كرم در كناره‌ها، می‌تواند به باز شدن فضا كمك كند.

   در كنار محل‌هایی كه از رنگ سبز استفاده شده یا بالای گلدان‌ها و گیاهان داخل خانه، بهتر است از چراغ‌هایی با رنگ زرد درخشان استفاده شود.

   همچنین در بالای تابلوهایی از طبیعت كه بروی دیوار نصب است، نورپردازی با زنگ‌های درخشان به ویژه زرد تأثیر فراوانی در فضا دارد.بهترین استفاده از رنگ سبز به همراه نارنجی در اتاق پذیرایی امكان پذیر است. وجود راحتی‌هایی با سبز چمنی و استفاده از كوسن‌های كرم و نارنجی بر روی آنها، هماهنگی زیبایی در فضا ایجاد می‌كند.

   استفاده از رنگ‌ سبز در فضای آشپزخانه و اتاق كار توصیه نمی‌شود ولی استفاده از آن در كنار رنگ آبی آرامش فوق‌العاده‌ای را برای اتاق خواب به ارمغان می‌آورد. استفاده از كاشی‌های شیشه‌ای تزئینی سبز رنگ در كنار بنفش كمرنگ، در سرویس‌ها نیز فضای جذابی ایجاد می‌كند و چنانچه در این فضاها تعدادی عنصر با رنگ نارنجی هم قرار گیرد، كنتراست قابل قبولی را به دست می‌دهد.

   تأثیرات روانی رنگ‌ها:

   گاهی یك علامت با یك رنگ خاص به صورت قرار دادی در جامعه ماندگار می‌شود و معنی ویژه‌ای پیدا می‌كند، مثل رنگ پرچم كشوری یا رنگ علائم راهنمایی و رانندگی كه براساس نوعی از توافق به صورت قرار دادی وضع شده‌اند.
   ممكن است رنگها در نزد اقوام مختلف كه سنت‌های گوناگونانی دارند تعابیر مختلفی داشته باشد.

   به تن كردن پیراهن سفید برای لباس عروس، بخت و اقبال سفید در زندگی جدید را نشان می‌دهد.

   لباس احرام، زدودن همه پیرایه‌های مادی و معمول زندگی را نشان می‌دهد.

   رنگ سبز نیز رنگ بهار و رویش طبیعت است، رنگ امید و زندگی دوباره، دانش و ایمان معنوی رستاخیز و صعود روحانی به عالم بالاست. سبز، رنگ امید به آغازی دوباره، رنگی مقدس و فعال و سرزنده است.


   هماهنگی رنگ‌ها (هارمونی)

   ایجاد هماهنگی به معنای ایجاد تعادل و رابطه متناسب میان رنگ‌های یك تركیب است، به طوریكه برای چشم خوشایند و راضی‌كننده باشد.

   در هماهنگی رنگ‌ها باید میزان كنتراست در نظر گرفته شود. منظور از كنتراست، وجود روابط و تأثیراتی است كه هم تمایز میان رنگ‌ها و هم تأثیرات متقابل میان آنها را از نظر بعدی مورد توجه و مقایسه قرار می‌دهد.

   نتیجه موفقیت‌آمیز در ایجاد یك تركیب رنگی، بستگی به شناخت روابط میان رنگ‌ها و قواعد استفاده از كنتراست‌های رنگی دارد.

   به طور مثال، رنگ سبز در كنار زرد روشن و شفاف و آبی اقیانوسی هارمونی منطقی‌تری دارد تا اینكه در كنار رنگ‌های تند مانند قرمز آتشین و خاكستری یا قهوه‌ای قرار گیرد.

   در یك فضا با پوشش سنگ در كف، رنگ سبز بهترین هماهنگی را دارد، ولی در فضایی كه پوشیده از موكت یا فرش‌هایی با رنگ‌های تند است، رنگ سبز كارایی و گیرایی خود را از دست می‌دهد.

   رنگ سبز با سایر رنگ‌ها:

   رنگ سبز با هر رنگ دیگری حالت خاص روانی را تداعی می‌كند كه به اختصار به آنها می‌پردازیم:

   سبز با سبز: دوگانگی عقیده و میل به فرار

   سبز با خاكستری: هراس

   سبز با‌ آبی تند: اضطراب و ناخشنودی

   سبز با آبی كمرنگ: سردی و آرامش و سكون

   سبز با قرمز: تحلیل انرژی و شور

   سبز با زرد: سرزندگی و درخشانی

   سبز با قهوه‌ای: ارزش شخصی و معیارهای عالی

   سبز با بنفش: تحكیم موقعیت و تقویت عزت نفس


   تنوع رنگ‌ها و چگونگی انتخاب و بهره‌گیری از آنها ما را در دستیابی به فضایی هرچه زیباتر و بهتر یاری می‌كند. این ما هستیم كه باید با سلیقه خود و رجوع به قوانین در كنار هم قرار گرفتن رنگ‌ها، بهترین تزئینات و چیدمان را خلق كنیم.

   در محیط آشپزخانه، چنانچه قفسه‌ها به رنگ چوب یا قهوه‌ای‌های كمرنگ باشد، وجود یك گلدان پر از برگ‌های سبز روی پیشخوان و همچنین تزئین فضا با عناصر نارنجی شفاف و خوشرنگ، هیجان و لذت صرف غذا و تهیه پخت آن را افزایش می‌دهد.

   خانه‌ای كه در آن از رنگ سبز استفاده كافی و به جایی شده باشد؛ خانه‌ای جوان، شاداب و سرزنده خواهد بود. باید توجه داشت كه رنگ سبز هنگام قرار گرفتن در كنار نارنجی، آبی، بنفش، زرد لیمویی و كرم بهترین كارایی را خواهد داشت. رنگ‌ها جان زندگی ما هستند و استفاده بهینه از آنها، زندگی ما را دوست ‌داشتنی‌تر و جذاب‌تر می‌‌كند.

   منبع:مجله دکوراسیون منزل
   ادامه