امامت و ولایت , emamatvelayat

امامت و ولایت

امامت و ولایت , emamatvelayat

امامت و ولایت

5,570نــــفــــــر
عضو شده اند
5,570نفر عضو شده اند
نوڪر اگـہ اســــمش نوڪرہ ، باید برا حسین(ع) سر بدہ / بعد نماز صبح یڪ سلام ، بـہ سوے حضرت قمر(ع) بدہ / نمیدونم حــــال ِ دلم چــــیـہ ، امـــــا دل ِ دیوونـہ تر مے خوام / پس دل دیوونـہ مو پس بگیر،جاش یـہ دلـہ دیوونـہ تر مے خوام / نوڪر اگـہ اســـــمش نـــوڪرہ ، معـــرفتش باید زیاد باشـہ / ...نوڪر اگـہ اســــمش نوڪرہ ، باید برا حسین(ع) سر بدہ / بعد نماز صبح یڪ سلام ، بـہ سوے حضرت قمر(ع) بدہ / نمیدونم حــــال ِ دلم چــــیـہ ، امـــــا دل ِ دیوونـہ تر مے خوام / پس دل دیوونـہ مو پس بگیر،جاش یـہ دلـہ دیوونـہ تر مے خوام / نوڪر اگـہ اســـــمش نـــوڪرہ ، معـــرفتش باید زیاد باشـہ / بگذرہ از مـَنیَت ِ خودش،اونے ڪـہ اربابش مے خواد باشـہ / تو راہ معرفت ڪـہ پا گذاشت تا عاقبت بخیرے راهے نیست / بوسـہ ڪـہ زد بـہ پرچم حسین(ع) بگید خیالش دیگـہ تخت باشـہ / نوڪر اگـہ اسمش نوڪرہ ، باید نمازش سر وقت باشـہ / طرفدارہ ولایت علے(ع) خیلے شدید و سرسخت باشـہمشاهده کامل مشخصات
15 مهر 1393
"شیعـہ علے(ع)ڪسے است ڪـہ ڪردارش گواه رفتارش باشد"
مولانا امام ڪاظم(ع)میفرمایند:
اگر شیعیانم را زیر و رو ڪنم، جز ادعا چیزه دیگرے ندارند و اگر آنان را آزمایش ڪنم سر از ارتداد درآورند و اگر ایشان را تصفیـہ نمایم از هزار نفر جز یڪ نفر خالص وبے غش نباشد و اگر غربالشان ڪنم با من جز خواص و نزدیڪانم نمانند ، فراوانند افرادے ڪـہ برپشتے ها تڪیـہ مے زنند و مے گویند:
ما شیعـہ علے(ع) هستیم!!! شیعـہ علے علیـہ السلام ڪسے است ڪـہ ڪردارش گواه رفتارش باشد.
روضـہ الڪافی،ثقـہ الاسلام ڪلینی،ج1،ص471.

اعضاء

 • قلبمی او شپ کتی , ali11681
 • علیرضا دمنده , zahra3838
 • میثم کوثری , meysam40
 • فرهاد کریمی , hosseinmaleki2011
 • 5570 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • راه زرتشت , zartoshtway
 • عاشقان كربلا , asheghanekarbala
 • پلاک خونی , pelak57
امامت و ولایت , emamatvelayat
به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» بهرام سرمست استاندار قم با آیات عظام صافی گلپایگانی، نوری همدانی، سبحانی، جوادی آملی، مكارم شیرازی، شبیری زنجانی، حضرت آیت الله علوی گرگانی و حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی دیدار كرد.
بر اساس این گزارش:‌حضرت آیت الله العظمی آقای حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی دام ظله در این دیدار با اشاره به جایگاه شهر مقدس قم به عنوان ام القرای جهان تشیع، گفتند: مسئولان استان قم باید در شان این شهر وظایف خود را انجام دهند.
ایشان خدمت در قم را توفیق الهی عنوان و خاطرنشان كردند: مدیران استان قم باید در جهت خواست خداوند متعال و رضایت مردم قدم بردارند.
ادامه
99
امامت و ولایت , emamatvelayat
عصر روز پنج شنبه ۲۶ ربیع الثانی ۱۴۴۰ (۱۳ دی‌ماه)، وزیر امور اقتصاد و دارایی به همراه جمعی از معاونان، با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته، با معظّم له دیدار و از توصیه‌های ایشان بهره‌مند شدند.
در ابتدای دیدار، آقای دکتر دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی، با بیان گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور، با اشاره به نامه مفصّل چندین سال پیش معظم له درباره بودجه به مجلس، توصیه‌های ایشان را بسیار کارساز و مفید دانستند.
معظّم له نیز با تقدیر و تشکّر از حاضران در جلسه، تقدیر معیشت و دقّت و تدبیر در مسائل اقتصادی را از مطالب مهمّ اسلامی دانسته و فرمودند: با وجود مشکلات زیاد اقتصاد کشور، امید داریم با عقلانیت، دلسوزی و تلاشِ بی‌وقفه، حلّ شوند و ان‌شاء الله همان‌طور که تا به حال کشور ما تحت عنایات حضرت ولی عصر عجّل الله تعالی فرجه الشریف محفوظ بوده است، از این به بعد هم همین‌طور خواهد بود ان‌شاء الله.
ایشان، در قسمت دیگری از بیانات خود، با اشاره به نجابت و صبوری مردم ایران، افزودند: مردم عزیز ما، نجیب و شریف و وفادار هستند و به خاطر اسلام و ایمانی که دارند صبر کرده‌اند و می‌کنند. همه باید با حلّ سریع مشکلات اقتصادی قدردان آنها باشیم. باید افرادی دلسوز، بدونِ وقفه، به معیشت مردم رسیدگی کنند و آنها را از فشارهای اقتصادی موجود، نجات دهند.
مرجع عالیقدر در بخش دیگری از توصیه‌های خود، با اشاره به گله‌مندی شدید مردم از بانک‌ها بیان داشتند: یکی از مشکلات مهمّ کشور، مسأله بانک‌ها است که مردم خیلی شکایت دارند. آن‌طور که می‌خواستیم بانک‌ها اسلامی باشد نشد. آن زمان که در شورای نگهبان، قانون بانکداری اسلامی اصلاح و تأیید شد، تمام اهتمام ما این بود که احکام شرع، دقیق اجرا شود و در عین حال، مردم در رفاه و آسایش باشند، اما آن قانون اجرا نشد و در مقام عمل، مشکل پیدا شد. باید هر چه سریع‌تر و با تدبیر و دقّت، در این مسأله، قوانین اسلام پیاده شود.
ادامه
امامت و ولایت , emamatvelayat
[https://www.aparat.com/v/3F8zS]
ادامه
امامت و ولایت , emamatvelayat
اردشیر امجدی گلپایگانی , ardeshir_715
پاسخ صریح حضرت آیت الله حاج شیخ حسین وحید خراسانی دامت برکاته به بعضی مطالب منتسب به ایشان به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
در پی سؤالات مکرّر مقلدین و مؤمنین از دفتر حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی (مدظلّه العالی) معظم له، در جلسۀ هفتگی پاسخ به استفتائات شرعی، به این سؤالات اینگونه پاسخ دادند:
سوال اول: آیا حضرت عالی به شخص یا اشخاصی از تلامذۀ خود یا غیر آنها، توصیه فرمودید (ولو اشارة ) که رسالۀ عملیه چاپ نمایند؟
جواب: باسمه تعالی أبداً حتی إشارةً،اگر کسی هم ادعا کرد نفی کنید ما خودمان در کار خودمان گیر هستیم تا برسد به کار دیگران.

سوال دوم : آیا حضرت عالی، احتیاطات خودتان را به کسی از تلامذه خودتان یا غیر آنها، ارجاع فرموده اید؟ وظیفه مقلدین حضرت عالی در احتیاطات چه می باشد؟
جواب: باسمه تعالی أبداً ما به کسی ارجاع ندادیم خود مقلدین به فالأعلم رجوع کنند.

سوال سوّم : آیا حضرت عالی در أمور اعتقادی، شخصی از شاگردان خود یا غیر آنها را معین فرموده‌اید که مؤمنین به ایشان رجوع نمایند؟
جواب: باسمه تعالی أبداً ما به کسی إرجاع ندادیم.

سوال چهارم : آیا حضرت عالی به کسی از شاگردان خود یا غیر آنها اجازۀ اجتهاد شفاهاً داده اید؟ یا کسی از شاگردان خودتان یا غیر آنها را مجتهد خطاب کرده اید؟
جواب: باسمه تعالی أبداً.

سوال پنجم : اگر کسی ادعای اجازۀ اجتهاد کتبی از حضرت عالی داشته باشد در چه صورتی مورد تایید شما می‌باشد؟
جواب: باسمه تعالی اگر خط و امضاء ما باشد و جعلی نباشد معتبر است و إلّا فلا.

سوال ششم : بعضی از اشخاص مطالبی را به حضرت عالی نسبت می دهند که مدعی هستند در جلسات خصوصی مطرح فرمودید که این مطالب با آنچه حضرت عالی در بحث و مجالس عمومی بیان نموده اید، مطابقت ندارد، مرجع در صحت و سقم این مطالب چیست؟
جواب: باسمه تعالی مرجع مطالبی است که در جلسات بحث و عمومی مطرح نموده ایم و اگر کسی چنین ادعائی داشته باشد برای صحت و سقم آن به خود ما رجوع کنند و اگر دسترسی به ما نبود به مؤسسه ای که تحت عنوان مؤسسه نظارت و تنظیم و نشر آثار تأسیس گردیده است رجوع کنند.

سوال هفتم : مؤسسه‌ای که تحت عنوان، (موسسه نظارت، تنظیم و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی) به دستور حضرت عالی تأسیس گردیده است، مورد تأیید و تصدیق کامل شما در جهات تألیف و تصنیف، تحشیه، تقریرات درس، تنظیم و تدوین مطالب اعم از شرح حال، اجازات ، وکالت نامه ها، ملاقات‌ها و خاطرات و غیره می‌باشد؟
جواب: بله مورد تأیید است
ده ربیع الثانی
۱۴۴۰
ادامه
کامنت بنویسید...
قاسم قاسم , naderighasem
سه شنبه 11 دی ، 13:47
دقیقا درسته
ادامه
اردشیر امجدی گلپایگانی , ardeshir_715
سه شنبه 11 دی ، 13:46
بله ولی متاسفانه افرادی پیدا شده اند که مصداق روایات آخر الزمانی هستند که میفرماید فقها بخاطر دنیا فقیه میشوند/ افرادی در حوزه ها هستند که از اول دنبال مقام مرجعیت هستند بر عکس گذشتگان که تا میتوانستند از این مقام دور میشدند مگر ضرورتی بود .
ادامه
قاسم قاسم , naderighasem
سه شنبه 11 دی ، 13:23
داداش شرایط فرق کرده با قبل الان مردم به خود مراحع دسترسی دارن دنیایی مجازی هم هست که منبع ش صحیح باشه امثال این دوتا اقا ذلیل هست ومایه خنده ووقت گذرونی یه عده میشن
ادامه
امامت و ولایت , emamatvelayat
آیت الله عیسی قاسم از علمای بزرگ بحرین که در پی محاصره از سوی رژیم آل خلیفه و وخیم شدن وضعیت سلامت خود برای عمل جراحی و طی کردن دوران درمان به لندن سفر کرده بود،‌ روز پنج شبنه وارد نجف اشرف و به زیارت حرم مطهر حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) مشرف شد.
ادامه
5
1
1
مهراوه , fm...
جمعه 7 دی ، 23:17
از بحرین بیرونش کردن بنده خدارو
مدارک بحرینی شو هم ازش گرفتن...
ادامه