نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر) , Eco.Center

مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر)

مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر) , Eco.Center

مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر)

95نــــفــــــر
عضو شده اند
95نفر عضو شده اند
بیشتر
مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر)مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر)مشاهده کامل مشخصات
24 آذر 1393

اعضاء

 • حمید صفار , hily
 •  , ebiboy
 • رسول رهنما , rasol_rahnama
 • محمد علی یوسفی , zakomiii
 • 95 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • ابراهیمی , ebrahimiclub
 • مهندسین مشاور موننکوایران , monenco
 • کارلس پویول , carlos_puyol
رسانه فروردین - مجله علم و فن - سرویس وبلاگ

Buy Website Traffic
مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر) , Eco.Center
شنبه - قیمت‌ ارز، سکه و طلا در مقایسه با اواخر هفته گذشته با شیبی نسبتا ملایم به سمت افزایش حرکت کرده است.

به گزارش مرکز خبری اقتصاد ایران(اکوسنتر)، سکه تمام طرح جدید 869 هزار و 500 تومان فروخته می‌شود و هر دلار آمریکا 3285 تومان عرضه می‌شود.

هر گرم طلای 18 عیار نیز بیش از 88 هزار تومان فروخته می‌شود. همچنین نیم سکه و ربع سکه به ترتیب 475 و 263 هزار تومان داد و ستد می شوند.
ادامه
99
2
1
سجاد ارجمند , shahbeik
چهارشنبه 11 شهریور ، 12:45
این انجمن دیگه خبر منتشر نمیکنه؟ خبراش مال یه ماه پیشه
ادامه
مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر) , Eco.Center
لیست بدهکاران شرکت ملی نفت ایران در دوران تحریم به طور رسمی اعلام شد که پالایشگاه‌های اروپایی با ۳ میلیارد دلار و آسیایی‌ها با ۲ میلیارد دلار در صدر این لیست قرار گرفته اند.
به گزارش مرکز خبری اقتصاد ایران (اکوسنتر)، در دوران تحریم‌های نفتی ایران، چندین شرکت و پالایشگاه اروپایی و آسیایی به دلیل محدودیت‌های انتقال ارز و تحریم شبکه مالی و اعتباری «جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی» موفق به پرداخت بدهی های نفتی چند میلیارد دلاری نفتی خود به شرکت ملی نفت و بانک مرکزی ایران نشدند.
بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط مسئولان بانک مرکزی و شرکت ملی نفت ایران، برخی از پالایشگاه‌های نفت یونان، شرکت انگلیسی و هلندی شل، برتیش پترولیوم انگلیس، شرکت‌های پتروشیمی کره جنوبی، در کنار برخی از پالایشگاه‌های هند همچون ویدش و منگالور و پالایشگرهای چینی در صدر بزرگترین بدهکاران نفتی ایران در شرایط تحریم قرار گرفته‌اند.
از این رو به استناد گزارش «نیرمالا سیثارامان وزیر تجارت هند» در پارلمان این کشور طلب نفتی ایران از پالایشگرهای هندی به ۸.۸ میلیارد دلاری رسیده است و این در حالی است که ایران حدود ۲.۸ میلیارد دلاری از شرکت انگلیسی – هلندی شل طلب نفتی دارد.
در همین حال، در کنار شرکت شل، برتیش پترولیوم انگلیس هم در جایگاه دومین بدهکار گازی ایران قرار دارد به طوری‌که با وجود ازسرگیری تولید گاز ازمیدان مشترک رهوم در دریای شمال از سال گذشته میلادی اما منابع مالی متعلق به شرکت ملی نفت ایران از محل استخراج گاز از این میدان با دستور مستقیم دولت انگلیس تا اطلاع ثانوی توسط شرکت برتیش پترولیوم در حسابی بلوکه شده است.
لیست بدهکاران نفتی ایران اعلام شد
در حال حاضر حجم طلب‌های نفتی شرکت ملی نفت ایران به استثنای مطالبات بانک مرکزی از شرکت‌های خارجی شامل پالایشگاه‌های آسیایی و اروپایی حدود ۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود.
از این میزان سهم پالایشگاه‌ها و شرکت‌های اروپایی حدود سه میلیارد دلار و سهم مشتریان نفتی ایران در آسیا حدود دو میلیارد دلار تخمین زده شده است.
شرکت ملی نفت ایران به نقل از رکن الدین جوادی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درباره حجم طلب‌های نفتی ایران از شرکت‌ها و پالایشگاه‌های خارجی در شرایط تحریم، اعلام کرد: آمار دقیق طلب نفتی ایران را باید بانک مرکزی ارائه کند اما پولی که شرکت ملی نفت ایران از بابت نفت فروخته‌ شده در خارج کشور دارد، کمتر از ۵ ‌میلیارد دلار است.
معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه حدود ۶۰‌ درصد این طلب نفتی مربوط به شرکت‌ها و کشورهای اروپایی است، تصریح کرد: مابقی این طلب هم مربوط به شرکت‌ها و کشورهای آسیایی است.
به گفته این مقام مسئول، این ارقامی که عرض کردم، جدا از پولی است که بانک مرکزی در خارج از کشور دارد یا در کشورهایی همچون چین و هند سپرده‌گذاری کرده است.
سید محسن قمصری مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران هم اخیرا با اعلام اینکه پیش بینی می‌شود در صورت لغو کامل تحریم‌های بانکی و مالی امکان برداشت این طلب نفتی فراهم شود، گفته است: پالایشگاه‌های بدهکار نفتی تاکنون بدهی‌های خود را پرداخت کرده اما این بدهی‌ها در حساب‌ها مسدود شده است.
این در حالی است که بیژن زنگنه وزیر نفت هم اردیبهشت ماه سال جاری درباره پرداخت بدهی حدود ۲.۸ میلیارد دلاری شرکت شل به شرکت نفت ایران، اظهار کرده بود: یک روز پس از لغو کامل تحریم‌ها این بدهی میلیاردی به حساب ایران واریز خواهد شد.
با این وجود، در حالی حجم طلب‌های نفتی شرکت ملی نفت ایران به تنهایی از مشتریان و پالایشگاه ها حدود ۵ میلیارد دلار اعلام شده است که سیدمحمد علی خطیبی نماینده سابق ایران در اوپک خواستار صدور مجوز از سوی مجلس و دولت برای خرید سهام پالایشگاه‌های اروپایی به ویژه پالایشگاه‌های یونانی شده و تاکید کرده است: در صورت لغو تحریم‌ها، ایران با خرید پالایشگاه‌ها تقاضا برای نفت خود را تضمین می‌کند.
ادامه
  مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر) , Eco.Center
  سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه به زودی هیأتی از سازمان هواپیمایی کشوری فرانسه به ایران سفر می کند، گفت: مقدمات حضور این هیات در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به فرانسه فراهم شده بود و قرار است در خصوص افزایش تعداد پروازها به فرانسه مذاکراتی صورت گیرد.
  به گزارش مرکز خبری اقتصاد ایران (اکوسنتر)، محمد خداکرمی از افزایش مقاصد پروازی به لندن، پاریس، آلمان، روسیه و ترکیه خبر داد و گفت: در همین راستا به زودی هیأتی از سازمان هواپیمایی کشوری فرانسه برای مذاکره وارد ایران می شود.
  وی با بیان آنکه پروازهای آتن نیز که چند سال متوالی انجام نمی شد اما با تمایل دو طرف این پروازها توسط ایرلاین ایرانی و یونانی راه اندازی شده است، گفت: البته با توجه به ظرفیت و تقاضای مسافر در این مسیر، طرفین برای افزایش سقف پروازی در این مسیر اعلام آمادگی کرده اند.
  وی اظهار داشت: در حال حاضر سه پرواز هفتگی از ایران به فرانسه انجام می شود و در نظر داریم تعداد این پروازها به 10 فقره در هفته توسط ایرلاین داخلی یا خارجی افزایش یابد.
  خداکرمی درباره پروازهای آلمان گفت: در حال حاضر 14 پرواز هفتگی به آلمان انجام می شود که باید برای افزایش این سقف پروازی مکاتبات لازم صورت گیرد چرا که تقاضای آن وجود دارد.
  سرپرست سازمان هواپیمایی تعداد پروازهای فعلی به روسیه را 7 پرواز در هفته عنوان کرد و گفت: این میزان به تدریج به 28 پرواز در هفته افزایش می یابد.
  وی با اشاره به افزایش پروازها به ایتالیا نیز افزود: در حال حاضر 4 پرواز هفتگی به ایتالیا انجام می شود که طرفین برای افزایش سقف پروازی تقاضا دارند و باید در این زمینه مذاکره شود.
  وی با بیان آنکه میزان پروازهای ایران و ترکیه نیز در حال حاضر به 70 پرواز در هفته رسیده است، گفت: بزودی این میزان به 100 پرواز هفتگی افزایش خواهد یافت.
  خداکرمی از برنامه ریزی برای افزایش تعداد پروازها به کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس خبر داد و گفت: راه اندازی پروازهای استرالیا و دانمارک نیز در دستور کار قرار دارد.
  سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری افزود: برخی منابع غیرموثق اعلام می کنند سهم ایرلاین های خارجی در پروازهای بین المللی بیش از ایرلاین های داخلی است اما حدود دو سوم پروازهای خارجی توسط ایرلاین های داخلی انجام می شود و فقط یک سوم این سهم مربوط به ایرلاین های خارجی است.
  وی در ادامه به وضعیت صنعت هوانوردی بعد از توافقات هسته ای اشاره کرد و گفت: تقاضاهای زیادی از سوی شرکت های خارجی در زمینه های فروش هواپیما، راه اندازی شرکت تعمیر و نگهداری هواپیما در ایران و فروش تجهیزات راداری به ایران ارایه شده است.
  خداکرمی با بیان اینکه ایران در صنعت هوانوردی اعم از تامین ناوگان و فرودگاهی با اولویت نیازها و با تدبیر عمل می کند، گفت: شرکت های بوئینگ و ایرباس نیز منتظر نتایج کامل توافقات هستند و این آمادگی برای همکاری میان دو طرف وجود دارد.
  سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری گفت: قطعا با شرایط جدید خرید ناوگان تسهیل می شود اما موضوعی که باید مدنظر داشت تامین نقدینگی برای خرید هواپیماست و تامین منابع مالی از طریق صندوق توسعه ملی، فاینانس یا سایر روش های مالی بسیار مهم است.
  ادامه
   مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر) , Eco.Center
   شاخص بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه 3 تیرماه 94 علی رغم تمام پیش بینی‌ها مثبت ،با ادامه روند منفی با 607 واحد ریزش در مرز سقوط از کانال 67 هزار واحدی قرار گرفت.
   به گزارش مرکز خبری اقتصاد ایران (اکوسنتر)، امروز شاخص بورس اوراق بهادار تهران علی رغم تمام پیش بینی‌ها مثبت ،با ادامه روند منفی با 607 واحد ریزش در جایگاه 67 هزار و 36 واحدی قرار گرفت.
   بعلاوه شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ،شاخص آزاد شناور،شاخص بازار دوم بیشترین روند نزولی را در معاملات امروز تجربه کردند.
   در جریان این معاملات بیش از 292 هزار سهم به ارزش بیش از 596 میلیارد ریال در بیش از 23 هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.
   به گزارش اکوسنتر، انتظار می رفت اعلام اخباری همچون تصویب قطعنامه و توافق هسته ای شوک هیجانی مثبت کوتاه مدتی به بازار وارد کند، اما این طور نبود و شاهد افت قیمت ها هستیم. اما روند بازار در بلند مدت خوشبین و آینده بازار مثبت پیش بینی می شود چرا که قطعاً وضعیت اقتصاد کشور با بهبود همراه و از التهاب و رکود شدید آن کاسته خواهد شد.
   امروز خپارس با صف فروش 50 میلیونی خود وضعیت دقیق بازار خودرو را نشان داد. در این گروه به جز ختراک هیچ سهم دیگری در حالت مثبت نبود تا بیش از پیش تاثیرات رکود اقتصادی به چشم آید.
   تاپیکو نیز 5 میلیون صف فروش داشت تا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بگذارد. از سویی دیگر در این گروه تنها فارس اندکی رشد را تجربه کرد.
   صف فروش سه میلیونی حکشتی نیز بازتابی از وضعیت بد گروه حمل و نقلی بود که به طور تقریبا 50 درصد سهام آن بسته است.
   فراموش نکنیم در حال حاضر اقتصاد کشور با رکود دست و پنجه نرم می کند و در این شرایط علاوه بر عدم اعتماد به بازار، نقدینگی لازم نیز وجود ندارد چراکه به دلیل سیاست های انقباضی دولت حجم نقدینگی در دست مردم کاهش یافته است و با رفع این موانع می توان انتظار بازگشت بورس را به دوران طلایی داشت.
   ادامه
    مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر) , Eco.Center
    مهمترین عناوین اقتصادی دنیا در ۲۴ ساعت گذشته منتشر شد.
    به گزارش مرکز خبری اقتصاد ایران (اکوسنتر)، مهمترین عناوین اقتصادی دنیا در ۲۴ ساعت گذشته به شرح ذیل است:
    رویترز : قیمت جهانی طلا با رسیدن به قیمت یکهزار و ۷۸ دلار و ۷ سنت در هر اونس به پایین ترین میزان در ۵ سال و نیم اخیر رسید.
    اف اکس استریت : بدهی دولتی ژاپن معادل ۲۴۵ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور است.
    رویترز : قیمت نفت دریای برنت با افزایش ناچیز ۷ دهم درصدی به نرخ ۵۵.۳۴ دلار در هر بشکه رسید.
    فایننشال تریبون : صادرات محصولات پتروشیمی ایران در سه ماه دوم سال جاری میلادی به ۳ میلیارد دلار رسید.
    رویترز : شرکت «گازپروم» روسیه از شرکت «ترکمن گاز» ترکمنستان بر سر قیمت قرارداد گازی اقامه دعوی کرد.
    داچ ول : اعضای سازمان تجارت جهانی، تعرفه محصولات «آی تی» را کاهش می دهند.
    رویترز : پالایشگاه «ساراس» ایتالیا آماده همکاری با ایران در حوزه فعالیت‌های نفتی است.
    البوابه : رشد اقتصادی مصر در سال جاری میلادی ۴.۷ درصد پیش بینی شد.
    رویترز : یونان به وضعیت رکود اقتصادی بازگشت.
    بی بی سی : دولت فرانسه برای حل مشکلات اقتصادی کشاورزان این کشور، ۶۵۷ میلیون دلار تخصیص می دهد.
    رویترز :به دلیل تقویت دلار آمریکا، قیمت فلزات گرانبها در روز جمعه به پایین ترین میزان در ۵ سال اخیر رسید.
    الافریکا : آفریقای جنوبی نرخ بهره بانکی را به ۹.۵ درصد افزایش داد.
    برناما : نرخ بیکاری مالزی روبه افزایش است.
    ادامه