دبی فا , dubaifa_com

دبی فا

دبی فا , dubaifa_com

دبی فا

5نــــفــــــر
عضو شده اند
5نفر عضو شده اند
بیشتر
راهنمای ساکنان و گردشگران دبیراهنمای ساکنان و گردشگران دبیمشاهده کامل مشخصات
9 مهر 1395

اعضاء

 • سعید سعید , badboyshiraz
 • مصطفی بریجانیان , mb137
 • ویزا شنگن , viza2017
 • عبدالله علی , abdullah.a1373
 • 5 نفر

  morebox img
دبی فا , dubaifa_com
دبی فا 1 سال پیش


پیست اسکی دبی : تا به حال تصور کرده اید در بیابان هم بشود اسکی کرد ؟! آن هم اسکی روی برف واقعی !!

شاید در فصل زمستان در بسیاری از کشورها بازار اسکی داغ باشد ولی وقتی در هر فصل سال و در کویر بتوان اسکی کرد واقعا تعجب آور است .

در نوامبر ۲۰۰۵ (۱۳۸۴) اولین پیست اسکی سرپوشیده در خاور میانه در دبی امارات افتتاح شد .

ویژگی های پیست اسکی دبی

این پیست اسکی داخل سالنی با ۲۲۵۰۰ متر مربع زمین (این زمین معادل سه زمین فوتبال است) ساخته شده است و گنجایش ۱۵۰۰ میهمان به طور هم زمان را دارد .

دمای پیست اسکس دبی بین ۱- تا ۵- درجه سانتی گراد بوده و دارای ۸۵ متر ارتفاع (حدودا معادل یک ساختمان ۲۵ طبقه) و ۸۰ متر عرض است .

در این پیست اسکی ۵ دور با ارتفاع و شیب متفاوت وجود دارد که طولانی‌ترین دور ‌آن، ۴۰۰ متر با سقوطی بیش از ۶۰ متر می‌باشد . همچنین دارای شیب های آرام برای مبتدی ها نیز هست.

همچنین مربیان حرفه‌ای نیز در صورت نیاز آماده همکاری با اسکی بازان و اسنوبرد سواران هستند .

اسکی بازها می توانند به پایین شیب منتقل شوند و تله کابین چهارنفره و یدک‌ کش ها آن ها را برای دور بعدی به بالا منتقل می کنند .

پارک برفی

در دو طرف این پیست در زمینی به وسعت ۳۰۰۰ متر مربع بزرگ ترین پارک برفی سرپوشیده درجهان ایجاد شده که مخصوص بازی و استفاده کودکان و خانواده هاست . با یک غار بزرگ برفی بسیار جالب !

بعلاوه پارک برفی نیز دارای تله کابین چهار نفره ، یدک‌کش ، قالیچه‌های پرنده و همچنین رستوران می باشد.

از دیگر ویژگی های پارک برفی می توان به اتاقهای خصوصی برای میهمانی بچه‌ها ، کمد لباس ، فروشگاه خرده‌ فروشی انحصاری – اسنو‌ پرو ، کافه سنت‌ موریتس‌ و کافه آوالانچه و … اشاره نمود .

در صورتیکه لباس گرم و یا تجهیزات اسکی به همراه ندارید نگران نباشید ، زیرا در این پیست کلیه موارد برای تفریح خانواده ها در نظر گرفته شده و امکان استفاده از لباس زمستانی و تجهیزات اسکی و اسنو‌بورد برای میهمانان ایجاد شده است و امکان اجاره وسایل مورد نیاز وجود دارد .

‌ وجود ۲۰ پنگوئن در این پیست که از تگزاس آورده شده اند و به همراه یک دامپزشک و چندین خدمه برای تهیه غذا که پنگوئن ها سلامت بمانند و محیط طبیعی برایشان فراهم شده به واقع این مجموعه را بی نظیر می سازد.

http://dubaifa.com/پیست-اسکی-دبی/DBF-780
ادامه
99
1
  سعید سعید , badboyshiraz
  یکشنبه 27 اسفند ، 14:41
  جالبه
  ادامه