نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
دندانپزشکان جوان , dentistclub

دندانپزشکان جوان

دندانپزشکان جوان , dentistclub

دندانپزشکان جوان

3,056نــــفــــــر
عضو شده اند
3,056نفر عضو شده اند
به محبوبترین و پربازدیدترین "اتاق گفتگو "در سایت کلوب.کام خوش امدید 1-درنظرسنجی کلوب شرکت کنید و امتیازدادن به کلوب یادتون نره!! 2-دوستان عزیز لطفا به هنگام ارائــه بحث حتمــــــــا به بحث ها سری بزنید و از ارائه ی بحث تکــــراری جـــــدا خودداری کنید! 3-درصورت نوشتن کامنت بصورت فینگیلی...به محبوبترین و پربازدیدترین "اتاق گفتگو "در سایت کلوب.کام خوش امدید 1-درنظرسنجی کلوب شرکت کنید و امتیازدادن به کلوب یادتون نره!! 2-دوستان عزیز لطفا به هنگام ارائــه بحث حتمــــــــا به بحث ها سری بزنید و از ارائه ی بحث تکــــراری جـــــدا خودداری کنید! 3-درصورت نوشتن کامنت بصورت فینگیلیش و نیز هرنوع توهین، پست بدون هرگونه توضیحی پاک خواهد شدودرصورت تکرار :مسدود 4- برای سلامت فضای اتاق گفتگو منتظر اطلاعات شما دررابطه با افراد مشکل دار هستیممشاهده کامل مشخصات
2 اسفند 1387
پزشکی و سلامت
برای هرنوع تبلیغ سایرکلوبها(چه خصوصی و چه عمومی) ،فحاشی،مسایل قومی نژادی ،اظهار نظرسیاسی ، متخلف"تا 1 ماه"و درصورت ذکر مسایل چت خصوصی دراین مکان متخلف"برای همیشه"مسدود خواهد شد.در صورت مشاهده توهین ،بدون درگیری با فرد فقط متن فحاشی همراه با "آیدی" توهین کننده را برای مدیریت بفرستید

اعضاء

 • د , re2n222
 • سجاد محمدی , sajjadjoker
 • هادی , hadi_eng_ir
 • دکتر پو یا امینی , saman1234a
 • 3056 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • کلوب ازدواج , married
لیست لینکها تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.
وبلاگ میهن بلاگ
لیست بحث ها تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.
دندانپزشکان جوان , dentistclub
لزوم اهدای خون همیشه وبخصوص در روزهای پایانی سال...
سلام برشمااکثرا به دلیل مشغله های گوناگون در آخر سال وبا نزدیک شدن به آغاز سال جدید وعید باستانی وعظیم نوروز عموما بانک خون کشور با کمبود خون مواجه می شود و این امر موجب به خطر افتادن جان بسیاری از بیمارانبخصوص بیماران تصادفی وکلیوی که نیاز به دیالیز دارند و...می شودکه در این مجال عاجزانه وخالصانه از شما گرامیان تقاضا می نوایم اگر از سلامت جسمی خویش مطلع هستید به مراکز اهدای خون مراجعه نموده و به وظیفه انسانی خویش عمل نمائید...حال توضیحی مختصر در مورد فواید اهدای خون:
در حقیقت اهدای خون علاوه بر اینكه باعث نجات جان بسیاری از بیماران نیازمند به‌خون و فراورده های خونی از قبیل گلبولهای قرمز , پلاكت , پلاسما وفاكتورهای انعقاد می شود برای فرد اهدا كننده نیز فواید بی شماری دارد. اهدای خون باعث تحریك سلولهای خونساز مغز استخوان می شود و این سلولهابا تولید و تزریق گلبولهای قرمز جوانتر به داخل خون باعث می شوند تاعملكرد فیزیولوژی خون تازه به طور چشمگیری افزایش پیدا كند و این كار درنهایت موجب بهبود و افزایش عملكرد دیگر ارگان های حیاتی بدن نیز می شود. از طرفی اهدای خون و نیز تولید گلبولهای جوانتر در پی این اقدام باعث‌استراحت عملكردی بافت هایی نظیر كبد و طحال كه نقش تصفیه كننده و حذف گلبول های پیر و از كار افتاده را برعهده دارند می شود و از میزان وروداجزا تجزیه شده گلبولها به داخل پلاسمای خون جلوگیری می كند.همچنین بسیاری از مردم در حالت عادی از برخی مشكلات خونی خود اگاهی‌ندارند كه در هنگام اهدای خون با ازمایش های بسیار دقیق بر روی خون فرداهدا كننده بسیاری از این مشكلات كشف و از طرف مسئولان سازمان انتقال‌خون به فرد اهدا كننده اطلاع داده می شود. افرادی كه خون اهدا می كنند پس از اهدای خون اذعان دارند كه دچار نشاط وشادابی وصف ناپذیری می شوند و قوای ذهنی انها به طور چشمگیری افزایش‌پیدا كرده است كه از نظر علمی علت این پدیده رقیق شدن و كاهش سیالیت یاویسكوزیته خون است/و به این طریق جریان خونرسانی به بافت های حیاتی‌انسانی از جمله مغز و سلول های ان افزایش پیدا می كند.حال بدرودادامه
99
دندانپزشکان جوان , dentistclub
آبسه دندان...

آبسه دندان:تجمع مواد عفونی (چرک) بوجود آمده از عفونت های باکتریایی در ریشه دندان است. اسامی فرعی: آبسه اطراف رأسی،آبسه دندانی، عفونت دندان، آبسه- دندان دلایل آبسه دندان :مشکل پوسیدگی دندان است. همچنین ممکن است از ضربه به دندان ،مثل وقتی که دندان می شکند یا کشیده می شود،ناشی شود. سوراخ های موجود در مینای دندان به باکتری اجازه می دهد که مرکز دندان (پالپ یا همان مغز دندان) را عفونی کند. عفونت ممکن از ریشه دندان به استخوان های حمایت کننده دندان،انتشار یابد.
عفونت منتج می شود به تجمع چرک (بافت مرده،باکتری های زنده و مرده و گلبولهای سفید خون) و تورم بافت های موجود در دندان. این موجب درد شدید دندان می شود. اگر ریشه دندان بمیرد، دندان درد ممکن است متوقف شود، مگر اینکه آبسه منتشر شده باشد. این موضوع خصوصا زمانی صادق است که آبسه هنوز فعال باقی مانده باشد و به انتشار و تخریب بافت ها ادامه دهد.
علامت اصلی:دندان درد شدید وممتد  است. این درد مستمر و ادامه دار است  و ممکن است تحت عنوان درد ساییده شونده، تیز،ضربه ای یا ضربان دار بیان گردد. سایر علائم ممکن است شامل این موارد باشند؛ -        مزه تلخ زبان -        بوی بد تنفس -        احساس عمومی ناراحتی یا بیماری -        تب -        درد هنگام جویدن -        حساسیت دندان به سرما یا گرما -        غدد متورم گردن -        یک منطقه متورم در فک پایین یا فک بالا (یک علامت بسیار مهم) معاینات و آزمایشات: وقتی که دندانپزشک به دندان بیمار ضربه می زند، ممکن است درد داشته باشد.گاز گرفتن با بستن محکم دهان نیز درد را افزایش می دهد. لثه ها ممکن است متورم و قرمز شوند. درمان معالجه عفونت،نگه داشتن دندان و پیشگیری از مشکلات بعدی است . آنتی بیوتیک ها برای مبارزه با عفونت داده می شوند. شستشو با آب نمک ولرم ممکن است آرام بخش باشد. مسکن های بدون نیاز به  نسخه ممکن است درد و تب را تسکین دهند. آسپیرین را مستقیما روی دندان یا لثه خود قرار ندهید، چرا که این کار موجب افزایش آسیب بافت و ایجاد زخم های داخل دهان می شود. عصب کشی(روت کانال) برای حفظ دندان پیشنهاد می شود. اگر یک عفونت شدید وجود داشته باشد،دندان کشیده می شود یا به جراحی نیاز پیدا می شود برای کشیدن مایع آبسه. بعضی ها هم باید در بیمارستان بستری شوند. تشخیص صحیح:
آبسه های درمان نشده،وخیم تر می شوند و می تواند به معضلات تهدید کننده حیات بدل شوند. درمان به موقع معمولا عفونت را معالجه می کند . دندان در بسیاری از موارد می تواند به طور کامل حفظ شود. مشکلات احتمالی -        از دست دادن دندان -        التهاب مدیاستن( یک قسمت از قسمت های قفسه سینه) -        عفونت خون -        انتشار عفونت به بافت های نرم ( التهاب سلولی صورت، آنژین لادویگ) -        انتشار عفونت به استخوان فک (استئومیلیتاستخوان فک) -        انتشار عفونت به سایر نواحی بدن منتج به آبسه مغز،اندوکاردیت،پنومونی(ذات الریه) یا مشکلات دیگر چه هنگام به پزشک متخصص مراجعه کنید هر گاه دچار دندان درد مقاوم و ضربان دار شدید،به دندان پزشک مراجعه کنید. پیشگیری: درمان به موقع پوسیدگی های دندان،شانس ابتلا به آبسه دندان را کاهش می دهد.دندان ضربه دیده باید سریعا توسط دندانپزشک معاینه شود.
حال بدرود
 
ادامه
15
2
19
  , baranmohamadi415
جمعه 18 بهمن ، 19:08
like
ادامه
ارزو , arezootondar
چهارشنبه 25 شهریور ، 15:59
سلام
ایا دوستان اینجا دندانپزشکن ؟
اگه اره موافقین ی گروپ تو تلگرام راه ندازیم ک سوالاتی ک داریم ب صورت کیس یا هرجوری دوستان مایلن مطرح کنیم و هرکی میدونه ج بده؟
ادامه