نرم افزار اندروید کلوب
کافی نت های آریاشهر(سپهر) , coffenet_aryashahr

کافی نت های آریاشهر(سپهر)

کافی نت های آریاشهر(سپهر) , coffenet_aryashahr

کافی نت های آریاشهر(سپهر)

77نــــفــــــر
عضو شده اند
77نفر عضو شده اند
برو بچ اینترنتی آریاشهر بیان تو فقطبرو بچ اینترنتی آریاشهر بیان تو فقطمشاهده کامل مشخصات
16 تیر 1385

اعضاء

 • ندا مدیر , p30neda
 • خانم ستاره محمدی , setare_mohammadi
 • تحقیق،پروژه مقاله،پاورپوینت , alibara
 • روشنک فریدونی , roshanbanoo
 • 77 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • CSharp کاران , csha
 • کافی نت پویش پردازش رودان , pouyeshnetclub
 • کافی نت google خلخال , googel_net
وبلاگ میهن بلاگ
کافی نت های آریاشهر(سپهر) , coffenet_aryashahr
لینوکس یا ویندوز
ویندوز یک سیستم عامل تجاری بوده که حتی برای نصب مجدد آن باید از Microsoft جواز نصب خریداری کرد و از آنجا که تحت قانون کپی رایت قرار دارد شما نمی توانید آنرا کپی کرده و حتی استفاده نمایید ، در حالی که شما قادر به کپی کردن نسخه های تجاری لینوکس نیز هستید .
تعداد افرادی که در سراسر دنیا بر روی لینوکس کار می کنند به مراتب بیشتر از کل برنامه نویسان مایکرو سافت بوده و به تنهایی این موضوع باعث افزایش کیفیت این نوع سیستم عامل نسبت به ویندوز می گردد .
با نصب یک سیستم عامل لینوکس مجموعه ای کامل از انواع نرم افزار ها در اختیار شما قرار می گیرد . این مجموعه از ساده ترین ابزار های کاربردی تا چندین ابزار برنامه برنامه نویسی را شامل می شود . به عنوان مثال در Red Hat 9 مجموعه Open Office همراه با سیستم عامل نصب می شود . این مجموعه که بسیار شبیه به Office مایکرو سافت است فایل های ساخته شده توسط Office را نیز پوشش می دهد . البته این به آن معنا نیست که شما قادر به نصب نرم افزار های دلخواه خود در لینوکس نباشید . بسیاری از نرم افزار های پر طرفدار نسخه قابل استفاده در لینوکس نیز دارند و این در حالی است که با چند ابزار مفید شبیه سازی قادر به استفاده از بیشتر نرم افزار های ویندوز در لینوکس هستید .
پایداری خانواده یونیکس در طول 30سال استفاده از آن کاملاً مشخص شده است . این در حالی است که حتی جدیدترین و پایدارترین سیستم‌ عامل ویندوز حتی چند ماه نیز دوام نیاورده و به نصب مجدد احتیاج پیدا می کنند . این سیستم عامل ها را می توانید حتی بدون راه اندازی مجدد ، به نسخه بالاتر ارتقاع داده و به کار گیرید .
از آنجا که لینوکس از همان ابتدا برای محیط های چند کاربره و تحت شبکه طراحی شده است ، از نظر امنیتی دارای قابلیت های زیادی بوده که قابل مقایسه با ویندوز نمی باشند . در تمامی نسخه های ویندوز Media Player ، Internet Explore که سرشار از حفره های امنیتی هستند یافت می شوند . پس اگر شما برای یکی از این دو نرم افزار ویروس و کرمی بنویسید مطمئن هستید که با درصد بالائی اجرا می شود و این در حالیست که لینوکس ابزار های مختلفی برای کارهای یکسان در خود دارد . Opera ، Mozilla ، Pine ، Mutt و Kmail از ابزارهای تحت وب لینوکس می باشند که شما تنها قادر به نوشتن ویروس برای یکی از آنها می باشید .
با این وجود لینوکس فاقد اشکال نبوده ولی در دسترس قرار داشتن کد منبع آن باعث شده که این مشکلات در مراحل ابتدایی انتشار کشف شده و به سرعت بر طرف گردد . این در حالی است که برای کوچکترین مشکل باید منتظر مایکروسافت باشیم تا آن را مرتفع کند .
توزیع های مختلف لینوکس برای استفاده های متعدد بوجود آمده اند. این توزیع ها سرویس دهندگان وب ، دیوارهای آتش ، مسیر یاب ها ، بانک اطلاعاتى ، ایستگاه های کاری و... همه را شامل می شوند . این سیستم عامل به صورت LIVE از روی سی دی قابل اجرا بوده و می توانید از آن برای کمک رسانی به ویندوز در مواقع ضروری استفاده کنید !!. یک کاربر معمولی ممکن است امکانات نهفته در لینوکس را درک نکند ولی امکانات جالب آن برای کاربران حرفه ای تا سالها سرگرمی مناسبی خواهد بود .
خط فرمان لینوکس امکاناتی را در اختیار برنامه نویسان قرار میدهد که از آن به عنوان بهشت برنامه نویسان یاد می کنند . با این امکانات شما می توانید سیستم عاملی داشته باشید که تنها به عنوان مرورگروب یا ماشین تحریر قابل استفاده باشد . این فکر بسیار فراتر از این حدود بوده تا جایی که سیستم عامل هایی جهت ویرایش و ضبط صدا بوجود آمده اند . با این وجود سادگی بیش از اندازه ویندوز برای کاربران باعث شده که نسبت به آن تعصب ویژه ای داشته باشند . ولی این سیستم عامل ارزش یک بار امتحان کردن را دارد. لینوکس در حدود 15 سال به چنان جایگاهی دست یافته است که حتی بازار سیستم های مکینتاش را نیز تهدید می کند .
یک لینوکس با کنار هم قرار گرفتن افکار مختلف شکل می گیرد . رشد و بهبود این سیستم عامل همه و همه در سایه تبادل اطلاعات بین کاربران صورت پذیرفته است و این امر باعث بوجود آمدن اشتیاق جهانی برای استفاده و گسترش آن شده است .
وقایع مهم در شکل گیری لینوکس بدین شرح اند :
‌1991- اولین هسته لینوکس در طول ٦ ماه توسط لینوس توروالدز نوشته شد . در همین سال این کرنل در سراسر دنیا انتشار یافت .
1992- لینوکس تحت مجوز GNU/GPL اجازه انتشار یافت .
1994- لینوکس 1.0 منتشر شد .
1994- شرکت Red Hat توسط Bob Young و Marc Ewing تأسیس شد .
1995- GNU/Linux و سایر نرم افزار های رایگان آن در اینترنت انتشار یافتند .
2001- شرکت IBM با سرمایه یک میلیارد دلار پروژه لینوکس خود را شروع کرد .
ادامه
99