سینمای انیمیشن , cnama_animation

سینمای انیمیشن

سینمای انیمیشن , cnama_animation

سینمای انیمیشن

661نــــفــــــر
عضو شده اند
661نفر عضو شده اند
انیمیشن یا نقاشی متحرک از واژه animate به معنای «جان بخشیدن» گرفته شده است. انیماتورها به واقع به نقاشی ها، طلق ها، شیشه ها و عروسک ها جان می بخشند و آنها را متحرک می کنند. تصاویر متحرک نخستین بار در 1887 میلادی در سالن های تاریک زیرزمین های پاریس و با تکنیک آینه های مکثر روی پرده سفی...انیمیشن یا نقاشی متحرک از واژه animate به معنای «جان بخشیدن» گرفته شده است. انیماتورها به واقع به نقاشی ها، طلق ها، شیشه ها و عروسک ها جان می بخشند و آنها را متحرک می کنند. تصاویر متحرک نخستین بار در 1887 میلادی در سالن های تاریک زیرزمین های پاریس و با تکنیک آینه های مکثر روی پرده سفید به نمایش درآمدند، اما در 28 اکتبر 1892، امیل رنو، نخستین تصاویر متحرک خود را در سالن موزه «گره ون» پاریس به حرکت درآورد و به آن «تئاتر اپتیک» نام دادبدین ترتیب، انیمیشن 10 سال قبل از اختراع سینما توسط برادران لومیر، متولد شد. در واقع انیمیشن را می توان مادر سینما نامید. نخستین مجموعه کارتونی مشهور، «گرتی دایناسور» بود که توسط وینسور مک کی ساخته شد و او بود که انیمیشن را به اوج رساند. والت دیزنی هم صدا را وارد دنیای انیمیشن کرد و نخستین فیلم های طولانی سینمایی و کارتونی را ساختمشاهده کامل مشخصات
24 فروردین 1384
فیلم و عکاسی
1- لطفا فارسی تایپ كنید.
2- ورود و خروج از كلوب اختیاری می باشد.
3- از تبلیغ كردن سایت هایی كه فیلتر شده اند خودداری كنید.

اعضاء

 • الناز راد , 2000elnaz2000
 • میثم بابایی , molecule
 • هلیگو   , sahamdar
 • زهره الف , chapartagh
 • 661 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • انیمیشن , animationclub
 • انیمیشن 3dsmax&maya , animati_3dsmax_maya
 • هایائو میازاكی , hayao_miyazaki
سینمای انیمیشن , cnama_animation
کانسپتهایی از “حماسه"

epic یا “حماسه” ، نام تازه ترین اثر بلند انیمیشنی محصول استودیو ” بلو اسکای Blue sky” است که همین هفته اکران شده است. شما را به دیدن کانسپتهایی از این فیلم دعوت می‌کنم.
ادامه
99
سینمای انیمیشن , cnama_animation
سینما چند بعدی!
سینماهای چند بعدی از تکنولوژی های جدید عرصه تفریحات هستند و در بسیاری از شهرها همزمان جای خالی سینما و شهربازی را پر کرده اند. سینما ۵ بعدی مرسوم ترین سینمای چند بعدی موجود در ایران میباشند. سینمای ۵ بعدی یکی از پر طرفدار ترین گونه های سینمای چند بعدی میباشد. این سیستم علاوه بر دارا بودن افکت کامل حرکتی در ۶ راستا (سقوط و پرواز، زاویه به چپ و راست و یا حرکت خطی به چپ و راست، زاویه به جلو و عقب) دارای افکت کامل محیطی شامل افکتهای نوری مانند صاعقه، رقص نور، آتش و خون – افکتهای صندلی مانند پاشش آب و باد و موش و افکتهای طبیعی مانند دود و حباب و طوفان و …. است. در این تیپ سینما فیلمهایی با مدت طولانی تر نسبت به سیمولاتور ها و با تعداد افکت کمتر نسبت به زمان پخش میگردد. در واقع اگر بخواهیم اختلاف حسی میان سیمولاتور و سینما ۴ و ۵ بعدی را بیان کنیم میتوانیم به از ۲ مشخصه سینمایی و شبیه سازی (Simulate) کردن آنها نام ببریم. در واقع در سینما چند بعدی فیلمها طولانی تر و تعداد افکتها کمتر است و بیننده فرصت توجه کردن به فیلم را دارد و از افکتها برای ایجاد شک و هیجان حین پخش فیلم استفاده میگردد. سیمولاتور ها دارای حرکتی مداوم در فیلمهایی با زمان ۳ تا ۷ دقیقه هستند. این حرکت مداوم سیمولاتور ها بیشتر شبیه وسایل شهربازی میکند و حسی شبیه آنها به علاوه قرار گرفتن در یک فضای مجازی را القا میکند. متناسب با مکان بایستی سینمای ۴ ، ۵ و ۶ بعدی و یا سیمولاتور ۴ ، ۵ ، ۶ و ۷ بعدی را انتخاب نمایید. برای آشنایی بیشتر با این سینماها به لینکهای زیر مراجعه کنید. [http://www.aparat.com/v/mkltN] میتوانید برای توضیحات بیشتر به سایت تنها دارنده تکنولوژی این سینماها به صورت کامل در ایران مراجعه نمایید. http://5dchair.com/fa/ http://5dchair.com/fa/products
ادامه
  سینمای انیمیشن , cnama_animation
  کتاب خونها , dostdaran_ketab
  اسکار بهترین انیمیشن کوتاه:انیمیشنی در ستایش کتاب

  در اسکار ۸۴‌ام، انیمیشن کوتاهی برنده جایزه اعلام شد به نام «کتاب‌های شگفت‌انگیز پرنده‌ی آقای موریس لسمور». این انیمیشن را استودیوی Moonbot اسخته است که مقر آن در لوئیزیانای آمریکاست. نویسنده این انیمیشن، ویلیام جویس است. او کارنامه درخشانی دارد و مروری بر این کارنامه نشان می‌دهد که چرا او موفق شده است داستانی بنویسد که جلوه‌های بصری زیبایی دارد. ویلیام جوبس یک طراح هم است و روجلدهای نشریه نیویورکر را طراحی می‌کند، او برنده جایزه «اِمی» هم شده است، تعدادی از شخصیت‌های انیمیشن‌های پیکسار، حاصل تخیل او هستند، او برای استودیوهای زیادی مثل دیزنی و دریم‌ورکس هم کار کرده است. این انیمشن کوتاه ۱۵ دقیقه‌ای، عناصری از رویدادها، اشخاص و فیلم‌های دیگر را به عاریت گرفته است: طوفان کاترینا، باستر کیتون، جادوگر شهر اُز.

  از همه این عناصر برای خلق شهری تخیلی استفاده شده است که در آنها آدم‌ها عاشق کتاب‌ها هستند و کتاب‌ها هم متقابلا لطف آدم‌ها را فراموش نمی‌کنند. اما جالب است بدانید که این انیمشن به صورت یک کتاب الکترونیک تعاملی بسیار باکیفیت برای آی‌پد هم درآمده است، این اپلیکیشن آنقدر خوب از آب درآمده که در سال ۲۰۱۱ به عنوان بهترین اپلکیشن از سوی Apps Magazine و سایت ipadinsight.com انتخاب شده است.

  اگر اپلیکیشن را دانلود کنید به احتمال زیاد هوس می‌کنید که یک بار دیگر کودک بشوید تا بتوانید از امکانات دنیای مدرن استفاده کنید! با این اپلیکیشن نه‌تنها می‌توان انیمیشن‌های کوتاه مربوط به داستان را پخش کرد، بلکه می‌شود بازی کرد، نقاشی کشید، پیانو زد، با غذا بازی کرد. این اپلیکشن می‌تواند شما را به خنده و گریه واردار کند.
  دانلود(۵۷ مگابایت) ۳۶۰p


  ادامه
  سینمای انیمیشن , cnama_animation
  خاطرات یک گورکن , rafighxy12
  برترین فیلم های تاریخ سینما در ژانر «فانتزی»

  جادو، وقایع فراطبیعی، موجود افسانه ای، سرزمین و دنیای خیالی و آدم هایی با خصوصیات عجیب نقطه مشترک فیلم هایی هستند که در ژانر فانتزی قرار می‌گیرند.
  10 برتر سینمایی، درباره مشهورترین فیلم های فانتزی است که در آن هیجان حرف اول و آخر را می‌زند. البته همین ابتدا بگویم اگر اثری از هری پاتر، ارباب حلقه ها و دزدان دریایی کارائیب در این 10 مشهور نمی‌بینید، به این دلیل است که قبلا درباره آنها زیاد بحث کردم


  جادوگر شهر اوز
  The Wizard of Ozکارگردان: ویکتور فلمینگ
  بازیگران: جودی گارلند، فرانک مورگان، ری بولگر، برت لار، جک هالی و...
  به احتمال زیاد، اسم جادوگر شهر اوز را بارها شنیده اید. شهری که دوروتی دختر کوچکی به همراه سگش توتو بر اثر یک گردباد به آن سرزمین می‌روند. در شهر اوز همه چیز عجیب و غریب است.
  شیرها بزدل، مترسک ها بدون مغز هستند و آدم آهنی ها هم قلب ندارند. این فیلم با برداشتی از کتابی به همین اسم ساخته شده است و هیجانی که دارد به ناشناخته های این شهر مربوط می‌شود.
  درگیری جادوگر نیکوکار شمال و جادوگر بدجنس غرب که در پی انتقام مرگ جادوگر بدجنس شرق است، باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی می‌شود.

  هزارتوی پن
  Pan’s Labyrinthکارگردان: گییرمو دل تورو
  بازیگران: ایوانا باکورو، سرگی لوپز، ماریبل وردو و...
  19 میلیون دلار صرف شد تا دل تورو بتواند فیلم هزارتوی پن را در ژانر فانتزی – هیجان انگیز بسازد. این فیلم که توانسته نظر 96 درصد از مردم و منتقدان را به خودش جلب کند تا به حال جوایز زیادی از جمله اسکار را به دست آورده است.
  اوفلیا دختری است که بعد از یک اتفاق عجیب و البته برای فرار از ناپدری اش وارد دنیای خیالی می‌شود و مرز بین واقعیت و رویا را از بین می‌برد. در فیلم «افسانه هزارتوی پن» تماشاگر با دنیای واقعی و افسانه ای رو به رو است که به موازات هم در حرکتند. اگر دلتان می‌خواهد افسانه دیدن را یک بار به زیباترین شکل تجربه کنید، هزار توی پن را از دست ندهید.

  بلور تاریک
  The Dark Crystalکارگردان: جیم هنسن و فرانک آز
  بازیگران: فرانک آز، دیو گولز، استیو ویتمر، لیوس گل و...
  تمام داستان این فیلم در یک سرزمین تخیلی روایت می‌شود. بلور مرموزی در آن وجود دارد که به «بلور حقیقت» معروف است. اما بلور حقیقت هزار سال قبل ترک بر دشته و دیگر نوری برای روشنایی ندارد و سرزمین تخیلی هم به همین دلیل در تاریکی فرو رفته است.در این سرزمین نیروهای اهریمنی و نیروهای صلح جو با هم در جنگ هستند تا بالاخره یک گروه پیروز شوند و هدایت دنیا را در دست بگیرند و بلور تاریک را برای همیشه ترمیم کنند. جن اسم کسی است که باید بلور تاریک را ترمیم کند و زندگی را به مردم بازگرداند.

  کرول
  KRULL کارگردان: پیتر ییتس
  بازیگران: کن مارشال، لایست آنتونی، فردی جونز، فرانچسکا آنیس، آلن آرمسترانگ، دیوید باتلی، لیام نیسن و...
  هیولا موجود اصلی این فیلم فانتزی – هیجان انگیز است. زمانی که دو شاهزاده با هم ازدواج می‌کنند این هیولا خودش را در معرض خطر می‌بیند و تصمیم می‌گیرد با برهم زدن مراسم، عروس را بدزدد.
  همین مساله باعث می‌شود داماد با شمشیر سحرآمیزش به مبارزه با هیولا برخیزد و همسرش را نجات دهد. جنگی که بین این دو درمی‌گیرد صحنه های عجیب و هیجان انگیزی دارد.

  داستان بی پایان
  The Neverending Story
  کارگردان: وولف گانگ پیترسون
  بازیگران: بارت الیور، درام گرت، نیکولاس گیلبرت، توماس هیل و... داستان بی پایان پر از خیال پردازی های عجیب است و آن قدر پرمایه ساخته شده که تا به حال فیلمسازهای زیادی از داستان آن برداشت کرده اند.
  اولین قهرمان داستان پسری به اسم آتریو است که توسط ملکه ماموریت یافته است دنیای رویاها را نجات دهد. دومین قهرمان باستیان است که در دنیای واقعی زندگی می‌کند اما همه چیز وقتی به هم می‌ریزد که کتابی را از فروشگاه می‌دزدد و با خواندن آن، وارد دنیای خیالی می‌شود و خودش تکه ای از داستان می‌شود.

  شاهزاده موناکو
  Princess Mononokeکارگردان: هایائو میازاکی
  بازیگران: بیلی کرادوپ، بیلی باب تورنتو، کلاری دنس و...
  وقتی اسم میازاکی در جایگاه کارگردانی یک انیمیشن به میان می‌آید، شک نکنید که با یک اثر خوش ساخت و البته دلهره آور رو به رو خواهید شد. به محض شروع داستان، موسیقی انتخاب شده شما را به سمت ماجراهای درهم تنیده شده راهنمایی می‌کند.
  داستان درباره ارواح و دیوارهایی است که سال ها از آنها خبری نبود اما به یک باره تمام آنها زندگی شان را دوباره از سر می‌گیرند. مخاطبان این انیمیشن فقط بزرگسالان هستند و ترسی که در پلان های آن وجود دارد. این انیمیشن را جذاب تر می‌کند.
  این انیمیشن بدون افکت های خاص ساخته شده است و نزدیک به 15 سال قبل عنوان پرخرج ترین انیمیشن تاریخ را به دست آورد. فراموش نکنید. این داستان پر از غول های مشمئزکننده است که دیدنش دلتان را می‌لرزاند.

  بیتل جوس
  BEETLE JUICEکارگردان: تیم برتون
  بازیگران: الک بالدوین، جینا دیویس، مایکل کیتن، کاترین اوهارا، وینونا رایدر، سیلویا سیدنی و...
  «آدام میتلند» و همسرش، «باربارا» در یک تصادف می‌میرند اما روح شان بعد از مدت ها به زمین برمی‌گردد تا کسانی که در خانه شان ساکن شده اند را بترسانند و فراری شان بدهند. آنها در این راه با بیتل جوس که روح شروری است آشنا می‌شوند...
  بیتل جوس یکی از نمونه های درخشانی است که تیم برتون توانسته در فضای سوررئال آن را بسازد. ارواح در این فیلم در کنار هم زندگی می‌کنند و مخاطب احساس می‌کند آنها هیچ وقت نمرده اند.

  ماجرای بزرگ پی وی
  PEE-WEE’S BIGADVENTUREکارگردان: تیم برتون
  بازیگران: پی وی هرمن، الیزابت دیلی، مارک هالتن، دایان سالینجر، جاد اومن، اروینگ هلمن، مانتی لندیس و...
  «فرانسیس»، دشمن قدیمی «پی وی»، دوچرخه محبوب او را می‌دزدد. پی وی تصمیم می‌گیرد با پیشگویی صحبت کند تا مکانی که دوچرخه اش در آنجاست را پیدا کند اما این پیشگویی بدجنس او را به زیرزمینی در قلعه آلامو در تگزاس روانه می‌کند تا دوچرخه اش را پیدا کند.
  فیلم با روایت پی وی درباره دوچرخه اش آغاز می‌شود و به پایان می‌رسد. سرک کشیدن به دنیای فانتزی، اتفاقی است که با دیدن این فیلم شما مهمانش می‌شوید.

  ادوارد دست قیچی
  Edvard Seissor handکارگردان: تیم برتون
  بازیگران: جانی دپ، وینونا رایدر، دنی ویلست، آنتونی مایکل هال، کتی بیکر، رابرت اولی بریو،وینسلت پرایس و...
  اگر بخواهیم کارگردان فیلم های فانتزی و هیجان انگیز را انتخاب کنیم، قطعا کسی برازنده تر و واردتر از تیم برتون نیست. ادوارد دست قیچی یکی از بهترین فیلم های این ژانر است که داستان زندگی پسری است که دستانش قیچی است. این فیلم سکوی پرتابی برای جانی دپ و تیم برتون بود تا خودشان را به دنیای فانتزی سازها وارد کنند.
  فضای فیلم کاملا فانتزی است و یک نفر آن را روایت می‌کند. ادوارد که دستانش، قیچی های تیز و برنده ای دارد وارد شهر می‌شود و ماجراهایی برایش به وجود می‌آید.
  تاریکی، قلعه های بلند، دانه های برف و صدای هیجان انگیز راوی، تمام چیزی است که این فیلم برای واردشدن به دنیای هیجان انگیز فیلم های فانتزی لازم داشت.

  افسانه روز دوم ژانویه (روز موش خرما)
  Groundhog Dayکارگردان: هارولد رامبز
  بازیگران: کریس الیوت، استیفن توبولوسکی، آنجلا پاتون و...
  همه شهر منتظر هستند تا موش خرمایی به اسم «فیل» از خانه اش بیرون بیاید و اعلام کند که زمستان تمام شده یا 6 هفته دیگر ادامه دارد. خبرنگاری که برای گزارش گرفتن از این اتفاق راه یگراند هاگ شده در کولاک گیر می‌کند و وقتی از خواب بیدار می‌شود، می‌بیند همان روز قبل تکرار شده است آن هم بدون هیچ تغییری.
  این روز مدام برای او تکرار می‌شود تا اینکه تصمیم به خودکشی می‌گیرد، اما خودکشی هم پایان ماجرا نیست، چون روزها برای او در حال تکرار شدن هستند.

  ادامه
  8
  5
  خاطرات یک گورکن , rafighxy12
  سه شنبه 26 شهریور ، 11:50
  خب این چیه ؟؟
  ادامه
  مهدی حسنی , animator3d
  سه شنبه 26 شهریور ، 11:14
  m3d.gigro.ir
  ادامه
  سینمای انیمیشن , cnama_animation
  خاطرات یک گورکن , rafighxy12
  کمیک استریپ جدید اینبار از سوی برادران وارنر  موفقیت مالی و انتقادی چند فیلم ابرقهرمانانه و کمیک استریپی در چند ماه اخیر، کمپانی برادران وارنر را هم به فکر تولید نسخه سینمایی قصه مصور «لیگ عدالت» انداخته است. این کمپانی برای کار نگارش فیلم‌نامه «لیگ عدالت» از ویل بیل دعوت به همکاری کرده است. او فیلم‌نامه را تا دو ماه دیگر آماده خواهد کرد.

  خط اصلی قصه فیلم درباره ابرقهرمانی با قدرت‌های فراطبیعی است که در عین حال، یک مامور مخفی هم هست و باید با آدم‌های بد ماجرا مبارزه کند.

  ویل بیل قبل از این چندین همکاری مشترک با کمپانی برادران وارنر داشته و تعدادی فیلم‌نامه موفق برای این کمپانی نوشته است.

  کمپانی برادران وارنر از چند سال قبل در فکر تولید نسخه سینمایی قصه کمیک استریپی «لیگ عدالت» بود. اما پرهزینه بودن فیلم، مانع از ساخت آن شد.

  در آن زمان قرار بود جرج میار فیلم‌ساز استرالیایی تبار سینما این فیلم را کارگردانی کند. ولی معلوم نیست در حال حاضر او همچنان با این پروژه همکاری خواهد کرد یا خیر.

  میلر قرار بود فیلم را براساس فیلم‌نامه‌ای از مایکل مالرونی بسازد. در حال حاضر، کمپانی برادران وارنر این فیلم‌نامه را بایگانی کرده است.

  آدام برودی برای بازی در نقش اصلی این نسخه انتخاب شده بود. ولی هم اکنون بازیگر دیگری جایگزین وی خواهد شد.

  فروش کلان «آونجرز» (محصول مشترک کمپانی والت دیزنی و شرکت مارول) در جدول گیشه نمایش سینماها، یکی از دلایل اصلی اشتیاق کمپانی برادران وارنر برای تولید «لیگ عدالت» است.

  نسخه سینمایی «لیگ عدالت» اوایل فصل پاییز و با هزینه‌ای حدود 90 میلیون دلار جلوی دوربین می‌رود. لس‌آنجلس لوکیشن اصلی فیلم است.

  منابع نزدیک به کمپانی برادران وارنر می‌گویند «لیگ عدالت» قرار است تبدیل به یک مجموعه فیلم سینمایی شود و با بقیه مجموعه فیلم‌های ابرقهرمانانه و کمیک استریپی رقابت کند.

  «لیگ عدالت» در حالی وارد مرحله تولید می‌شود که صنعت سینما در حال حاضر، حداقل در حال تولید شش فیلم موفق کمپک استریپی است.
  ادامه