کلینیک پوست و مو رز , Clinic_Rose

کلینیک پوست و مو رز

کلینیک پوست و مو رز , Clinic_Rose

کلینیک پوست و مو رز

3نــــفــــــر
عضو شده اند
3نفر عضو شده اند
بیشتر
کادر با تجربه ای از جراحان مطرح کشور و تکنسین های با استعداد در کلینیک پوست و مو ( رز ) گرد هم آمده اند تا با استفاده از پیشرفته ترین دستگاهها و تکنولوژیهای روز دنیا خدماتی ارزشمند در زمینه کاشت مو ، کاشت ابرو ، تزریق چربی ، لیپوماتیک ، بوتاکس و … به هموطنان گرامی ارائه نمایند.کادر با تجربه ای از جراحان مطرح کشور و تکنسین های با استعداد در کلینیک پوست و مو ( رز ) گرد هم آمده اند تا با استفاده از پیشرفته ترین دستگاهها و تکنولوژیهای روز دنیا خدماتی ارزشمند در زمینه کاشت مو ، کاشت ابرو ، تزریق چربی ، لیپوماتیک ، بوتاکس و … به هموطنان گرامی ارائه نمایند.مشاهده کامل مشخصات
4 مرداد 1397
آموزش و تحصیل

اعضاء

 • محیا , mahya1993
 • ایمیل بانک پلاس , aaa6886

کلوبهای مشابه

 • دبیران برجسته ی رشت , ranking_teachers
 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد دورود , us2roud
 • دانشگاه آزاد دهاقان , dehaghan_university
کلینیک پوست و مو رز , Clinic_Rose
>> همه چیز در مورد لیزر موهای زائد
با " کلینیک پوست و مو رز " همرا باشید با مقاله کاربردی و جامع " همه چیز در مورد لیزر موهای زائد " و نتایج بعد از لیزر موهای زائد .
>> واقعیت هایی در مورد لیزر موهای زائد
- در لیزر موهای زائد برای جلوگیری از رشد موها، از تکنولوژی نورهای متمرکز استفاده می شود.
- لیزر موهای زاید یکی از بهترین فرآیندهایی است که به جراحی نیازی ندارد و از سال 2016 تا کنون در آمریکا از این روش استفاده می شود.
- از لیزر موهای زاید می توان برای همه ی بخش های بدن استفاده کرد.
>> ایمنی دستگاه لیزر موهای زائد
- از سال 1960 بر روی کارایی دستگاه لیزر موهای زائد آزمایشات زیادی انجام شده است و از سال 1990 استفاده از لیزر آغاز شده است.
- اولین دستگاه لیزر موهای زائد در سال 1995 ساخته شده است که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا هم تایید شده است.
- وسایلی که در ساخت دستگاه لیزر موهای زاید استفاده می شود، کاملا بی خطر است و کارایی کلیه اجزای دستگاه لیزر موهای زائد توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است.
- معمولا برای لیزر موهای زاید، 3 الی 7 جلسه لازم است.
- در اکثر موارد، بیماران درد کمی را در طول لیزر موهای زائد و بعد از آن احساس می کنند.
- لیزر موهای زائد به دوره ریکاوری خاصی نیاز ندارد.

>> کارایی لیزر موهای زائد :
- بر طبق تحقیقاتی که در سال 2003 انجام شده است، 71 درصد از بیماران از نتایج لیزر موهای زائد خود رضایت کاملی دارند.
- بر طبق تحقیقات در سال 2012، لیزر موهای زائد بیشتر توسط بیمارانی انتخاب می شود که پوست های تیره تری دارند.
>> لیزر موهای زائد چیست ؟
لیزر موهای زائد، یک روش غیر تهاجمی برای کاهش یا رفع موهای آزار دهنده بدن است. در بین بیش از 1 میلیون روش و فرآیند برای رفع موهای زائد، لیزر موهای زائد از سال 2016 یکی از پرطرفدارترین فرآیندها در آمریکا شناخته شده است. لیزر موهای زائد، گزینه خوبی برای کسانی است که موهای زائد زیادی دارند و به دنبال روشی برای کاهش یا رفع موهای زائد در تمام بخش های بدن خود هستند.

>> فرآیند لیزر موهای زائد
قبل از انجام لیزر موهای زائد، متخصص یا دستیارانش نقاط مشخصی از بدن را ضد عفونی می کنند. اگر بخش مورد نظر حساس باشد، می توان از ژل بی حسی هم استفاده کرد. در طول لیزر موهای زائد، همه ی افرادی که در اتاق لیزر حضور دارند، باید از چشمان خود در برابر نور لیزر محافظت نمایند.

به محض اینکه نقطه مورد نظر بی حس شود، متخصص بر روی قرار دادن دستگاه لیزر بطور مستقیم بر روی نقاط مورد نظر متمرکز می شود. هر چقدر بخش های مورد نظر بزرگتر باشند، فرآیند لیزر موهای زائد بیشتر طول می کشد. لیزر بخش های کوچک تر، در عرض چند دقیقه انجام می شود ولی لیزر بخش های بزرگتر تا یک ساعت هم ممکن است طول بکشد.

وقتی نور لیزر به فولیکول های مو می رسد، امکان دارد کمی بوی سوختگی هم احساس کنید.

>> آمادگی های قبل از لیزر موهای زائد
متخصص به شما در مورد آمادگی های قبل از لیزر موهای زاید توضیحاتی خواهد داد. البته انجام یک سری از کارها، تاثیر لیزر را برای رفع موهای زائد افزایش خواهد داد و حتی می تواند عوارض جانبی ناشی از آن را هم کاهش بدهد. چند تا از کارهای مفیدی که قبل از لیزر موهای زاید می توانید انجام بدهید، عبارتند از :

- قبل از لیزر موهای زائد، به مدت چند روز در معرض نور خورشید قرار نگیرید. لیزر موهای زاید نباید روی پوست آفتاب سوخته انجام بشود.
- از وارد کردن هر گونه آسیب و جراحت به پوستتان خودداری کنید.
- از وکس و سایر روش های اصلاح موهای زائد خودداری کنید.
- دارو مصرف نکنید (مخصوصا داروی آسپیرین)
- اگر در بدن شما عفونتی وجود دارد مانند تاول تبخالی یا حتی اگر عفونت باکتریایی در سطح پوستتان دارید، نمی توانید از لیزر برای رفع موهای زائدتان استفاده کنید.
علاوه بر اینها اگر پوست شما تیره باشد، ممکن است متخصص از شما بخواهد که اول پوستتان را در کلینیک با لیزر سفید کنید ( لیزر بلیچینگ ) و بعد برای رفع موهای زائد از لیزر استفاده کنید.

>> نتایج بعد از لیزر موهای زائد
بعد از لیزر، تعداد موهای زائد در بخش هایی که مورد درمان قرار گرفته است، تا حد زیادی کاهش می یابد. 2 الی 8 هفته بعد از لیزر موهای زائد، شاهد افزایش سرعت رشد موهای زائد خواهید بود زیرا تمام فولیکول های مو به یک اندازه به لیزر واکنش نشان نمی دهند.

اکثر بیماران شاهد 10 الی 25 درصد از کاهش حجم موهای زائد خود، بعد از اولین جلسه لیزر موهای زاید هستند. حدودا بین 3 الی 8 جلسه طول می کشد تا موها بطور دائم از بین بروند. متخصص می تواند تعداد دقیق جلسات لازم را در اولین جلسه از لیزر به شما بگوید. علاوه بر این، مراجعه به کلینیک پوست و مو بطور سالانه هم تاثیر خوبی در نتایج نهایی لیزر موهای زاید شما خواهد گذاشت.

>> هزینه لیزر موهای زائد
هزینه لیزر موهای زاید به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، از جمله:

تجربه متخصص
موقعیت مکانی کلینیک پوست و مو
حجم کار و بخش های مورد نظر برای لیزر
تعداد جلسات
>> لیزر چگونه باعث کاهش تعداد موهای زائد می شود؟
در لیزردرمانی، برای رفع موهای زائد از نور متمرکزی استفاده می شود تا بر روی فولیکول های مو نهایت تاثیر را بگذارد. فولیکول های مو مانند حفره های کوچکی هستند که در زیر پوست قرار دارند و موها از همین حفره ها رشد می کنند.

فولیکول های مو، نور لیزر را جذب نمی کنند بلکه این رنگدانه های مو هستند کگه این نور را به خودشان جذب می کنند و مو سریعا بخار می شود زیرا لیزر گرمای زیادی دارد.

همانطور که می دانید رنگدانه های مو نور لیزر را جذب می کنند، بنابراین موهای تیره تر نور لیزر را بهتر جذب می کنند؛ بخاطر همین است که افرادی با موهای تیره و پوست روشن، کاندیدهای ایده آلی برای لیزر موهای زائد هستند.

بیمارانی که پوست تیره تری دارند، باید از دستگاه لیزری استفاده کنند که بتواند بر روی موی آنها (جدا از رنگ پوستشان) تاثیر خوبی بگذارد.

بیمارانی که رنگ موی روشن تری دارند، کاندیدهای خوبی برای لیزر موهای زاید نیستند زیرا شاهد نتایج خوبی از لیزر موهای زائد خود نخواهند بود. دستگاه لیزر بر روی موهای بدون رنگدانه، نمی تواند به خوبی متمرکز بشود. در واقع لیزر موهای زائد بر روی موهای بلوند، خاکستری یا سفید اثری ندارد.

 

ادامه
99
  کلینیک پوست و مو رز , Clinic_Rose
  >> کاشت مو به روش safer
  کاشت مو به روش SAFER، شامل استخراج فولیکول های مو از نقاط مختلفی از بدن می شود؛ در واقع در این روش، از نقاطی از بدن استفاده می شود که دچار ریزش مو نشده اند. در این روش از موهای نقاط مختلف بدن برای کاشت در نقاط طاس استفاده می شود. سیستم کاشت مو به روش SAFER، به متخصص اجازه می دهد تا موهایی که برای کاشت مو احتیاج دارد را از نقاطی به غیر از سر بیمار پیدا کند؛
  بخش های دیگر بدن شامل قفسه سینه، پشت بدن و یا دست و پاها می شود که می توان از موهای این بخش ها برای کاشت استفاده کرد. در واقع کاشت مو به روش SAFER، گزینه های متنوع تری را برای درمان ریزش موی بیمار فراهم می کند.    

  >> کاشت مو به روش SAFER ؛ ایمن ترین و بی خطرترین روش کاشت مو
  کاشت مو به روش SAFER، از تکنیکهایی کاملا بی خطر برای کاشت موی طبیعی در بیمار استفاده می کند که در طی مدت زمان کوتاهی هم انجام می شود. روش های سنتی کاشت موی طبیعی که بیشتر در گذشته از آنها استفاده می شد، مثل کاشت مو به روش FUE یا نواری، شامل برش های وسیعی در پوست سر بیمار می شد و بنابراین اسکارهای بسیار بزرگی هم در سر بیمار ایجاد می شد.

  سیستم کاشت موی طبیعی به روش SAFER، هیچ آسیبی به فولیکول موهای کاشته شده وارد نمی کند و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در تکنولوژی کاشت مو به روش SAFER، برش هایی به اندازه 1 میلی متر در سر بیمار ایجاد می شود و بهترین فولیکول های مو از نقاطی خاص انتخاب می شود.

  در کاشت موی طبیعی به روش SAFER، استخراج موها با کمک دستگاه ساکشن انجام می شود که این دستگاه محافظ پیاز موهای استخراج شده و همچنین محافظ موهای اطراف بدن بیمار هم هست.

  در مرحله دوم کاشت مو به روش SAFER، دسته های مو توسط دستگاه در محل جدید قرار می گیرند. زخم های کوچک بعد از کاشت مو هم سریع بهبود می یابند. فرآیند کاشت موی طبیعی به روش SAFER، بین 4 الی 8 ساعت طول می کشد و بستگی به تعداد فولیکول هایی دارد که باید در سر بیمار کاشته بشود.

  در کاشت موی طبیعی به روش SAFER، احتمال عدم پذیرش موها در ناحیه ای که کاشته می شوند، نزدیک به صفر است و فولیکول های مو از چرخه ی رشد خوبی برخوردار هستند.

  >> فواید کاشت مو به روش SAFER
  -هیچ اسکاری به جا نمی ماند
  در کاشت مو به روش SAFER، بجای بخیه های دردناکی که باعث بوجود آمدن اسکارهای زیادی در روی سر می شدند، از تکنیک مدرنی استفاده می شود که در آن برش های بسیار کوچکی در سر بیمار ایجاد می شود.
  -کاشت موی طبیعی به روش SAFER نسبت به روش های تهاجمی دیگر، اصلا تهاجمی نیست.
  دوره ریکاوری بیمار بسیار سریع است.
  بیماران می توانند روز بعد از کاشت موی طبیعی به روش SAFER، به کارهای روتین خود بپردازند.
  نتایج بسیار رضایت بخشی را به دنبال دارد.
  در کاشت موی طبیعی به روش SAFER، از متد وکیوم استفاده می شد که هیچ آسیبی به فولیکول های مو وارد نمی شود.
  برای کاشت فولیکول های مو می توان از نقاط مختلفی از بدن استفاده کرد.
  زمانی که کف سر بیمار هیچ فولیکولی برای کاشت نداشته باشد، می توان از سایر نقاط بدن هم استفاده کرد.
  >> مراقبت های کاشت مو به روش SAFER
  >> مراقبت های قبل از کاشت مو به روش SAFER
  تا 10 روز قبل از کاشت مو ، از داروی خاصی استفاده نکنید.
  تا 3 هفته قبل از کاشت موی طبیعی، از ماینوکسیدیل استفاده نکنید.
  تا 7 روز قبل از کاشت موی طبیعی ، مولتی ویتامین مصرف نکنید (مخصوصا ویتامین های B و E)
  >> مراقبت های لازم در روز کاشت مو به روش SAFER
  در روزی که ییمار قصد کاشت مو دارد، نباید در هنگام شسشتوی موهایش از هیچگونه روغن و ژلی استفاده نماید.
  بسیاری از متخصص ها پیشنهاد می کنند که بیمار صبحانه مختصری را میل نماید.
  >> مراقبت های بعد از کاشت مو به روش SAFER
  بعد از کاشت مو، استراحت کنید و از مصرف مواد الکلی و کشیدن سیگار هم خودداری کنید.
  در صورت درد در ناحیه سر، از داروهای تجویز شده توسط متخصص استفاده نمایید.
  می توانید هر 2 ساعت از کمپرس سرد در ناحیه سر هم استفاده کنید.
  >> چه کسانی می توانند از روش SAFER برای کاشت مو استفاده کنند؟
  مردهایی که آلوپسی (ریزش مو) آندروژنیک دارند
  زنهایی که آلوپسی آندروژنیک دارند
  کسانی که ریزش موی آنها بخاطر جراحت است
  کسانی که بخاطر سوختگی و شیمی درمانی، موهای خود را از دست داده اند
  کسانی که به خاطر التهابات پوستی، موهای خود را از دست داده اند
  کسانی که بعد از عمل جراحی، اسکارهایی در سر آنها بوجود آمده است و دچار ریزش شدید مو شده اند
  کسانی که در گذشته، سابقه کاشت موی طبیعی به روش FUE را داشته اند
  >> چه کسانی نمی توانند از روش SAFER برای کاشت مو استفاده کنند؟
  کسانی که بیماری ها و مشکلات زیر را دارند، نمی توانند از روش SAFER برای کاشت موی طبیعی استفاده کنند:

  دیابت پشرفته
  فشار خون بالا
  وجود التهاباتی در پوست سر
  آلوپسی ناحیه ای
  افرادی که بسیار جوان هستند
  کسانی که به مواد بی حسی موضعی، حساسیت دارند
  کسانی که مشکل انعقاد خون دارند
  >> اثرات جانبی کاشت مو به روش SAFER
  ممکن است بیماران بعد از کاشت مو SAFER، شاهد تورم در سرشان باشند که 3 روز طول می کشد تا بهبود پیدا کند.
  در بعضی از بیماران هم ممکن است ناحیه پیشانی آنها دچار تورم بشود.
  خارش خفیف و بی حسی سر هم تا چند هفته ادامه می یابد.
  1 الی 3 روز طول می کشد تا پیازهای مو در محل جدید سازگار بشوند و در نهایت موها در محل جدید ریشه بزنند.
  بعد از 5 روز، بیمار می تواند برای شستشوی موهای خود از شامپوی بچه استفاده کند.
  پوسته های زخم هم بعد از 7 الی 14 روز شروع به ریزش می کنند.
  3 الی 4 ماه بعد از کاشت موی طبیعی به روش SAFER، موها بطور طبیعی شروع به ریزش می کنند. ممکن است رشد کامل موها تا 1 سال هم طول بکشد. اگر کاشت موها به درستی انجام بشود، فولیکول های مو به خوبی رشد می کنند و بیمار از این لحاظ با هیچ مشکلی مواجه نخواهد شد.

  ” کلینیک کاشت مو رز“ با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته یکی از بهترین مرکز کاشت موی طبیعی در تهران می باشد و خدمات کاشت موی طبیعی به روش SAFER را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

  در این کلینیک پوست و مو ، هدف ما رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو به روش SAFER، با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس حاصل فرمایید.
  ادامه
   کلینیک پوست و مو رز , Clinic_Rose
   >> طاسی و ریزش موهای جلوی سر و درمان آن با کاشت مو
   آیا درمان ریزش موی سر با کاشت مو امکان پذیر می باشد؟ با " کلینیک پوست و مو رز " همراه باشید با مقاله کاربردی " درمان ریزش موی سر با کاشت مو " . با افزایش سن، موهای جلوی سر شما شروع به ریزش پیدا می کنند و رفته رفته جلوی سر شما طاس هم می شود. معمولا طاسی موها در جلوی سر مردها، از سن 17 تا 29 سالگی شروع می شود.
   اگر ریزش موها در جلوی سر مردها ادامه پیدا کند و جلوی سر هیچ مویی نداشته باشد و یا دارای موهای بسیار کمی باشد، به آن " طاسی با الگوی مردانه " گفته می شود. جدا از تاثیرات منفی افزایش سن در ریزش موها، در بیشتر افراد ریزش مو دارای ریشه ی ژنتیکی هم هست. البته چند روش برای درمان ریزش موهای جلوی سر وجود دارد که در این مقاله در مورد آنها توضیح داده شده است.

   >> روش های درمان ریزش موهای جلوی سر
   چند روش برای جلوگیری از ریزش و پرپشت تر شدن موهای جلوی سر وجود دارد که با هم بررسی می کنیم:

   1. رژیم غذایی سالم
   رژیم غذایی که حاوی آنتی اکسیدانت باشد، می تواند باعث سلامتی و افزایش حجم موهای شما در جلوی سرتان بشود. آنتی اکسیدانت ها موادی هستند که از موهای شما در برابر عوامل تخریب کننده محافظت می کنند. غذاهایی که شامل آنتی اکسیدانت ها هستند شامل:

   بلوبری
   اسفناج
   دل و قلوه
   گردو
   البته رژیم غذایی سالم جدا از آنتی اکسیدانت ها، شامل ویتامین ها و مواد معدنی هم می شود. مصرف سبزیجات و آجیل هم باعث بهبود وضعیت موهای جلوی سر می شود.

   2. دارو
   ماینوکسیدیل، معروفترین دارویی است که برای جلوگیری از ریزش موهای جلوی سر استفاده می شود. تحقیقات نشان می دهد که استفاده از ماینوکسیدیل بصورت موضعی بسیار موثرتر است.

   فیناستراید هم دارویی است که هورمون هایی که باعث ریزش موهای جلوی سر می شوند را می تواند در سطح بدن کاهش بدهد. طبق بررسی هایی که در این زمینه انجام شده است، فیناستراید می تواند باعث تقویت پوست سر بیمار بشود و رشد موها را هم افزایش بدهد.

   3. داروهای گیاهی
   اگر مشکل ریزش مو در جلوی سرتان را دارید، استفاده از داروهای گیاهی می تواند به شما کمک کند. داروهای گیاهی که می توانند از ریزش موهای جلوی سر جلوگیری کنند، عبارتند از :

   گیاه سفرس
   آلوئه ورا
   گیاه جنسان
   البته می توانید داروی گیاهی را با روغن های گیاهی ترکیب کنید و در کف سرتان بصورت موضعی از آنها استفاده کنید.

   4. انتخاب شامپویی مناسب
   بعضی از شامپوها از موهای شما مراقبت می کنند و فولیکول های مو را برای رشد بیشتر تحریک می کنند. شامپوهایی که حاوی مواد شیمیایی هستند، باعث ضعیف تر شدن فولیکول های مو می شوند. تحقیقات نشان می دهد که شامپوهایی که حاوی ماده " کتوکانوزول " ( ضد قارچ ) باشند، می توانند باعث تقویت موها و رشد سریعتر آنها بشوند.

   5. استفاده از روغن های مناسب
   بعضی از روغن ها می توانند از ریزش موهای جلوی سر جلوگیری کنند. روغن هایی که تاثیر خوبی در جلوگیری از ریزش و طاسی موها در جلوی سر دارند، عبارتند از :

   روغن رزماری
   روغن نعناع
   روغن لاوندر (اسطوخودوس)
   البته این 3 روغن را می توان با روغن هایی مثل بادام، نارگیل و جوجوبا مخلوط کرد و به صورت موضعی در روی کف سر استفاده کرد.

   6. سطح هورمون DHT را در بدنتان پایین نگه دارید
   اگر سطح هورمون DHT در بدن افزایش پیدا کند، ریزش موها در جلوی سر هم بیشتر می شود. شما می توانید سطح هورمون DHT را در بدنتان با مصرف غذاهایی که حاوی زینک و لیزین هستند کاهش بدهید. مصرف بادام و گردو هم راهی آسان برای کاهش سطح این هورمون در بدن است.

   7.استرس و اضطراب را از خودتان دور کنید
    استرس و اضطراب باعث ریزش موهای جلوی سر می شود. با انجام ورزش، رفتن به مسافرت و انجام تکنیک های مدیتیشن و مراقبه می توانید سطح استرس و اضطراب را در وجودتان کاهش بدهید.

   >> درمان ریزش موهای جلوی سر با کاشت مو
   کاشت مو به زبان ساده تر، به فرآیندی گفته می شود که در آن متخصص موهای پشت یا کناره های سر را به قسمت جلوی سر انتقال می دهد. کاشت موهای پشت سر در قسمت جلو، باعث بهبود ظاهر خط رویش موها می شود و حجم موهای جلوی سر را هم افزایش می یابد.

   البته احتمال دارد که کاشت مو برای بیمار کمی دردناک باشد ولی چون متخصص در حین کاشت مو از بی حسی موضعی استفاده می کند، بیمار هیچ دردی را در حین کاشت مو احساس نمی کند.

   شما می توانید با متخصص خود در زمینه کاشت مو صحبت کنید تا بفهمید که آیا کاندید خوبی برای کاشت مو هستید یا خیر. البته کاشت موی طبیعی هم با روش های متنوعی انجام می شود که عبارتند از:

   کاشت مو به روش SUT
   کاشت مو به روش FUT
   کاشت مو به روش SAFER
   کاشت مو به روش PRP
   کاشت مو به روش BHT
   انتخاب روش کاشت موی خود را به دست متخصصی با تجربه بسپارید تا طاسی و ریزش موهای جلوی سر شما به خوبی درمان بشود.

   مزیتی که کاشت مو نسبت به سایر روش ها دارد این است که کاشت مو نتایجی ماندگار را برای بیمار به ارمغان می آورد ولی در روشی مثل استفاده از داروهای گیاهی، اگر بیمار از داروهای گیاهی بصورت مرتب استفاده نکند، نتیجه خوبی از آن نمی گیرد و ریزش موهای جلوی سرش هم همچنان ادامه خواهد یافت.

   >> چه عواملی باعث ریزش موها در جلوی سر می شوند؟
   فاکتورهای زیادی می تواند در کاهش حجم موها در جلوی سر نقش داشته باشد، مثل :

   استفاده از سشوار و سایر ابزارهای حرارتی برای موها
   بافتن موها بصورت نوارهای باریکی که از جلوی سر شروع می شود
   استفاده از مواد شیمیایی مثل پروکسید برای رنگ کردن موهای جلو
   مصرف غذاهایی که فرآوری شده باشند، شکر زیادی داشته باشند و همچنین شامل مواد نگه دارنده باشند
   مصرف سیگار
   >> چه زمانی برای درمان ریزش موهای جلوی سر باید به متخصص مراجعه کرد؟
   توجه کنید که در بعضی از موارد، ریزش موها در جلوی سر کاملا طبیعی است. البته ریزش بیش از حد موها در جلوی سر اصلا طبیعی نیست و اگر با چنین مشکلی مواجه شدید و نقاط و بخش هایی از جلوی سرتان طاس شده و یا سایر نشانه های ریزش مو در جلوی سر را دارید، حتما باید به متخصص مراجعه کنید.

   ” کلینیک کاشت مو رز“ با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته یکی از بهترین مرکز کاشت مو در تهران می باشد و خدمات کاشت موی طبیعی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد

   در این کلینیک پوست و مو ، هدف ما رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو ، با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس حاصل فرمایید.

   ادامه
    کلینیک پوست و مو رز , Clinic_Rose
    >> الگوهای ریزش مو در زنان و درمان آن با کاشت مو
    الگوهای ریزش مو در زنان که در اصطلاح " آلوپسی آندروژنیک " هم نامیده می شود، تاثیر بدی روی کیفیت موهای زنان می گذارد. الگوهای ریزش مو در زنان، شبیه به الگوهای طاسی در مردان است ولی الگوهای ریزش مو در زنان با مردها کاملا متفاوت است.
    ریزش مو در زنان تا حدی طبیعی است؛ مخصوصا وقتی سن خانم ها بالاتر می رود. نزدیک به دو سوم از زنها، بعد از اولین دوره یائسگی خود دچار ریزش مو می شوند. بیشتر از پنجاه درصد از خانمها بعد از سن 65 سالگی، دچار ریزش مو می شوند.

    الگوهای طاسی در زنان می تواند ارثی هم باشد. الگوهای طاسی در زنان معمولا بعد از دوران یائسگی شروع می شود؛ بنابراین هورمون ها هم می توانند مسئول ریزش موها باشند. اگر روزی متوجه شدید که حجم زیادی از موهایتان را دارید از دست می دهید، حتما به نزد متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

    متخصص پوست و مو با مشاهده موهای شما، متوجه می شود که ریزش موهای موهای شما بخاطر الگوهای طاسی زنانه است و یا سایر الگوهای ریزش مو در زنها. هر چقدر سریع تر درمان بشوید، ریزش موهای شما هم سریعتر متوقف می شود و حتی می توانید شاهد رشد دوباره موهایتان هم باشید.

    >> الگوهای طاسی در زنان
    در الگوهای طاسی زنانه، مراحل رشد مو بسیار آهسته تر از قبل می شود و حتی موهای جدید هم دیرتر شروع به رشد می کنند. در الگوهای طاسی زنانه، فولیکول های مو جمع می شوند و باعث می شوند تا جنس موهایی که رشد می کنند، نازک تر از قبل بشود. موهای نازک هم بسیار آسیب پذیر هستند و به راحتی می شکنند.

    از دست دادن 50 الی 100 تار مو در روز برای خانم ها طبیعی است ولی خانم هایی که الگوهای طاسی دارند، تعداد بیشتری از موهای را از دست می دهند. در مردها، ریزش مو بیشتر از جلوی سر شروع می شود و ریزش موها به سمت عقب ادامه می یابد، تا زمانی که کاملا طاس بشوند ولی ریزش مو در زنها در نقاط مختلفی از سرشان رخ می دهد.

    زنان کمتر از مردها دچار طاسی کاملی می شوند، ولی موهای آنها بسیار نازک تر و کم پشت تر از قبل می شود.

    متخصص های پوست و مو، الگوهای طاسی زنانه را به سه دسته تقسیم می کنند :

    نوع اول : بخش کوچکی از موهای خانم ها دچار کم پشتی می شود.
    نوع دوم : حجم موهای کم پشت در زنها افزایش پیدا می کند و رفته رفته درصد زیادی از موها نازک و کم پشت می شوند.
    نوع سوم : کل موها کم پشت می شود و مخصوصا در وسط کف سر خانم ها، از حجم موها بسیار کاسته می شود.
    >> آیا ژنتیک میتواند عامل ایجاد الگوی طاسی در زنها باشد ؟ 
    ریزش مو از والدین به فرزندان به ارث می رسد و ژن های مختلفی می تواند در ریزش موها نقش داشته باشند. کسانی که الگوهای طاسی زنانه دارند، معمولا از مادر، پدر و یا دیگر خویشاوندان نزدیک خود این ژن را به ارث برده اند.

    >> آیا زنها در رنج سنی 20 سالگی هم می توانند دچار الگوی طاسی بشوند ؟
    بیشتر زنها در میانسالی شاهد الگوی طاسی در موهای خود هستند. زنها هم مانند مردها، موهای خود را در بین رنج سنی 40 سالگی تا 50 سالگی از دست می دهند.

    سطح بالای هورمون مردانه که به آن آندروژن گفته می شود، باعث ریزش مو در مردها می شود و اگر در زنها هم این هورمون وجود داشته باشد، می تواند عامل مهمی در ریزش موها باشد. سیگار کشیدن هم می تواند باعث ایجاد الگوی طاسی زنانه باشد.

    >> درمان الگوی طاسی زنانه
    الگوی طاسی زنانه را می توان با روش های زیر درمان کرد:

    1. ماینوکسیدیل 
    ماینوکسیدیل، تنها دارویی است که برای درمان الگوی طاسی زنانه توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است. ماینوکسیدیل 2 درصد و 5 درصد در بازار موجود هستند و بهتر است از ماینوکسیدیل 5 درصد استفاده کنید.

    شما می توانید از ماینوکسیدیل بصورت روزانه بر روی سرتان استفاده کنید. با اینکه ماینوکسیدیل نمی تواند تمام موهای از دست رفته شما را ترمیم کند، ولی می تواند باعث تحریک فولیکول ها بشود و رشد موها را تضمین کند.

    البته برای رسیدن به نتایج باید 6 الی 12 ماه صبر کنید. نکته ای که در استفاده از ماینوکسیدیل وجود دارد این است که در صورت استفاده نامنظم، هیچ تاثیری بر روی موها نخواهد گذاشت.

    2. فیناستراید و دوتاستراید
    از فیناستراید و دوتاستراید، بیشتر برای درمان ریزش مو در مردها استفاده می شود. البته بعضی از متخصص ها هم استفاده از فیناستراید و دوتاستراید را برای درمان الگوی طاسی، به زنها هم پیشنهاد می دهند.

    تحقیقات نشان می دهد که استفاده از این داروها باعث رشد مجدد موها در زنان می شود. البته استفاده از این داروها، عوارض و محدودیت های خاصی هم دارد.

    3. تغییر رژیم غذایی و مصرف مکمل ها
    شما می توانید غذاهای سالم بخورید. آهن در سبزیجاتی با برگ های تیره، لوبیا و غلات یافت می شود. البته می توانید از متخصص هم بخواهید برای شما مکمل آهن را تجویز کند ولی بهتر است با مصرف مواد غذایی، آهن مورد نیاز بدنتان را تامین کنید. البته فولیک اسید و بیوتین هم می تواند باعث ضخامت بیشتر و افزایش حجم موهای شما بشود.

    تحقیقات نشان می دهد که زنهایی که بطور مرتب اسیدهای چرب امگا 3، امگا 6 و آنتی اکسیدانت مصرف کرده اند، موهای پرپشت تری نسبت به بقیه دارند.

    >> درمان الگوی طاسی زنانه با کاشت مو به روش PRP
    کاشت مو به روش PRP برای درمان الگوی طاسی زنانه می تواند بسیار مفید باشد. کاشت مو به روش PRP شامل گرفتن خون، قرار دادن آن در دستگاه سانتریفوژ و جدا سازی ترکیبات آن است.

    در کاشت مو به روش PRP، پلاکت های خون نقش اساسی و مهمی دارند زیرا با تزریق پلاکت ها (با سرنگ) در روی سر، می توانیم شاهد نتایج خوبی باشیم. کاشت مو به روش PRP باعث تحریک فولیکول های مو می شوند و با تحریک آنها، موها هم شروع به رشد خواهند کرد. کاشت مو به روش PRP، نتایج ماندگاری را برای زنان به دنبال دارد.

    >> درمان الگوی طاسی زنانه با کاشت مو به روش های SUT, FUT، SAFER
    کاشت مو برای درمان الگوی طاسی زنانه، با روش های مختلفی انجام می شود؛

    مثل کاشت مو به روش SUT، کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش SAFER . نحوه کاشت مو در هر کدام از این روش ها با یکدیگر متفاوت است که در مقالات قبلی مفصل در مورد آنها صحبت کرده ایم ولی اگر بخواهیم به طور کلی برای شما توضیح بدهیم؛

    در طول فرآیند کاشت مو، متخصص پوست و مو بخش کوچکی از موهای سر شما را از پوست سر جدا می کند که شامل گرافت های زیادی می شود و در نقاطی که موهای شما کم حجم تر است و بصورت نقاط خالی در سرتان نشان داده می شود، این گرافت ها را قرار می دهد. بعد از چند ماه، گرافت ها رشد می کنند و در نتیجه الگوی طاسی زنانه به خوبی درمان می شود.

    اگر الگوی طاسی زنانه بخوبی و با روشی مناسب درمان بشود، قابل برگشت نخواهد بود. کاشت مو می تواند از ریزش موها جلوگیری کند و باعث رشد مجدد موهای از دست رفته هم بشود. فقط برای گرفتن نتیجه ای خوب از کاشت مو، باید مقداری صبور باشید.

     

    ” کلینیک کاشت مو رز“ با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته یکی از بهترین مرکز کاشت مو در تهران می باشد و خدمات کاشت موی طبیعی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

    در این کلینیک پوست و مو ، هدف ما رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو و درمان ریزش مو، با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس حاصل فرمایید.

    ادامه
     کلینیک پوست و مو رز , Clinic_Rose
     >> آیا لیپوماتیک کاملا بی خطر است ؟
     مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به میزان ایمنی و بی خطر بودن لیپوماتیک اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره شرایط  بیمار، عوارض، اثرات بلند مدت و سایر موارد مربوط به لیپوماتیک اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. لیپوماتیک، یک جراحی زیبایی است که چربی های اضافه را از بدن خارج می کند.
     امروزه، لیپوماتیک طرفداران زیادی پیدا کرده است زیرا لیپوماتیک فرم بدن را کاملا تغییر می کند و آن را از نو می سازد. با کمک لیپوماتیک میتوان چربی های اضافه را از ران، باسن، شکم، بازو، گردن یا از پشت بدن خارج نمود.

     اکثر افرادی که از چربی های موضعی رنج می برند، ورزش ها و رژیم های مختلف غذایی را امتحان کرده اند ولی تاثیری بر روی بدن آنها نگذاشته است. در بعضی از بیماران، ممکن است انجام لیپوماتیک با یک سری عوارض ها و مشکلاتی همراه باشد؛ پس لازم است بیمار قبل از انجام لیپوماتیک بطور مفصل با متخصص صحبت نماید.

     >> شرایط بیمار در هنگام انجام لیپوماتیک در کلینیک و بعد از آن
     پیکرتراشی، تحت بی حسی موضعی انجام می شود و هیچ دردی را در طول فرآیند استخراج چربی ها احساس نمی کنید ولی بعد از اتمام فرآیند پیکرتراشی، دردهایی را هم احساس خواهید کرد. دوره ریکاوری در بعضی از بیماران می تواند همراه با درد باشد.

     شرایط شما در دوره ریکاوری بستگی به بخش هایی از بدن دارد که پیکرتراشی انجام داده اید. جدا از احساس درد، معمولا بیمار بعد از لیپوماتیک شاهد تورم، کبودی، جراحت و بی حسی آن ناحیه خواهد بود.

     برای اینکه درد شما قبل از لیپوماتیک کاهش پیدا کند، می توانید :

     با متخصص درباره میزان دردها و تحمل آنها صحبت نمایید
     در مورد نوع بیهوشی هم با متخصص صحبت کنید
     در مورد داروهایی که قبل از لیپوماتیک می توانید مصرف کنید تا به کاهش درد شما کمک کند، هم از متخصص سوالاتی را بپرسید.
     برای کاهش درد بعد از لیپوماتیک :

     از تمام داروهایی که متخصص برایتان تجویز کرده است، مخصوصا از داروهای ضد درد استفاده کنید.
     از لباس های فشرده ای (گن) که متخصص به شما پیشنهاد داده است، حتما استفاده کنید
     استراحت کنید و تلاش کنید تا آرام باشید
     مایعات فراوانی بنوشید
     از مصرف نمک خودداری کنید زیرا باعث افزایش تورم بدنتان می شود.
     >> آیا انجام لیپوماتیک برای شما مناسب است؟
     بعضی از افراد کاندیدهای خوبی برای پیکرتراشی هستند ولی بقیه افراد باید از انجام پیکرتراشی خودداری کنند. شما می توانید با متخصص در این زمینه صحبت کنید تا مشخص بشود که آیا کاندید خوبی برای انجام پیکرتراشی هستید یا خیر. در مورد تمام نگرانی هایی که در زمینه لیپوماتیک دارید، حتما با متخصص صحبت کنید.

     کاندیدهای خوب برای پیکرتراشی شامل افرادی می شود که :

     پوست اضافه ای در بدنشان ندارند
     پوستشان از نظر قابلیت ارتجاعی در وضعیت خوبی قرار دارد
     ماهیچه های سفتی دارند
     چربی هایی در بدنشان وجود دارد که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند
     از نظر فیزیکی و سلامتی در وضعیت خوبی قرار دارند
     اضافه وزن زیادی ندارند و چاق نیستند
     سیگار هم نمی کشند
     شما باید از انجام پیکرتراشی خوددای کنید اگر :

     بیماری خاصی دارید
     اضافه وزن دارید
     سیگار می کشید
     سیستم ایمنی بدنتان ضعیف است
     پوست شلی دارید
     سابقه دیابت، بیماری قلبی- رگی، لخته شدن خون در قلبها و رگها یا سابقه سکته دارید
     داروهایی مصرف می کنید که احتمال خون ریزی را در حین پیکرتراشی افزایش می دهند
     >> عوارض احتمالی لیپوماتیک
     عوارض لیپوماتیک در طول جراحی شامل موارد زیر است :

     ایجاد جراحت بر روی پوست
     مشکلاتی که بر اثر بی هوشی بوجود می آید
     آسیب به سیستم عصبی
     شوک
     احتمال سوختگی بوسیله لوله ها
     عوارض بعد از انجام پیکرتراشی عبارت است از :

     لخته شدن خون در ریه ها
     باقی ماندن مایعات در ریه ها
     لخته خون حاوی چربی
     عفونت
     هماتوما (خونریزی در زیر پوست)
     تورم
     بافت مردگی (سلول های پوستی)
     واکنش به بیهوشی و داروهای دیگر
     مشکلات قلبی و کلیه ای
     عوارض لیپوماتیک در طول دوره ریکاوری عبارت است از :

     ایجاد مشکلاتی در فرم بدن
     پوست ناهموار و پر از گودی
     عدم توازن مایعات در بدن
     ایجاد اسکار
     تغییر در رنگ پوست
     >> اثرات بلند مدت لیپوماتیک
     اثرات بلند مدت پیکرتراشی در هر بیماری متفاوت است. لیپوماتیک بطور دائمی سلول های چربی را از نقاط مشخص شده در بدن خارج می کند و اگر بعد از لیپوماتیک، وزن بیمار افزایش پیدا کند، سلول های چربی دوباره در جاهای مختلفی بدن مستقر می شوند.

     سلول های جدید چربی در زیر پوست بیمار، کاملا نمایان می شوند و اگر قلب یا کبد بیمار توسط این سلول های چربی محاصره بشود، برای سلامت بیمار می تواند بسیار خطرناک باشد.

     در بعضی از بیماران هم ممکن است آسیب زیادی به سیستم عصبی وارد بشود که اثرات آن بلند مدت است و همچنین تغییراتی در سطح پوست هم ممکن است ایجاد بشود که در اثر آن، پوست در اکثر اوقات بی حس است.

     از سایر اثرات بلند مدت پیکرتراشی می توان به ایجاد گودی و فرو رفتگی در سطح پوست اشاره کرد؛ البته این فرورفتگی ها در نقاطی ایجاد می شوند که چربی ها از بدن خارج شده اند.

     ایجاد برآمدگی بر روی سطح پوست هم یکی دیگر از عارضه های پوستی مربوط به لیپوماتیک است که سطح پوست پر از برآمدگی های کوچکی می شود که براحتی از بین نمی روند.

     >> توصیه هایی به بیماران در مورد لیپوماتیک
     پیکرتراشی فرآیندی است که عوارض زیادی را برای بیمار به دنبال دارد. البت ممکن است بیمار بعد از پیکرتراشی، تنها شاهد عوارض موقتی لیپوماتیک مثل کبودی و تورم باشد و هیچکدام از عوارض خطرناکی که در این مقاله به آن اشاره شد، برای بیمار اصلا بوجود نیاید. در واقع بروز عوارض کاملا بستگی به بیمار و مهارت متخصص دارد.
     پیکرتراشی، فرآیندی نیست که باعث کاهش وزن بیمار بشود.
     همه ی بیماران، کاندید خوبی برای انجام پیکرتراشی نیستند.
     در انتخاب متخصص بسیار دقت نمایید و متخصصی را انتخاب کنید که در زمینه پیکرتراشی، بسیار با تجربه باشد.
     متخصص وضعیت شما را قبل از انجام لیپوماتیک با دقت بررسی می کند؛ پس تمام نکاتی که به نظرتان می رسد مهم هستند را با متخصص درمیان بگذارید.
       

     کلینیک پوست مو رز بزرگترین مرکز لیپوماتیک در تهران می باشد که آماده خدمت رسانی به علاقه مندان گرامی با استفاده از بروزترین تجهیزات پزشکی می باشد.
     ادامه