شیراز , shiraz

شیراز

شیراز , shiraz

شیراز

13,477نــــفــــــر
عضو شده اند
13,477نفر عضو شده اند
شیراز , shiraz
شیراز- سرعت غیر مجاز خودرو سواری در محور فیروزآباد به سمت قیر و کارزین در استان فارس منجر به جان باختن سه نفر شد.

معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس در گزارش روز شنبه خود این مطلب را به نقل از رئیس پلیس راه شمال
این استان اعلام و بیان کرد: در این حادثه خودرو پژو 405 که حامل 2 نفر سرنشین بود پس از برخورد با یک نفر عابر پیاده موجب مرگ او شد و سرنشینان این وسیله نقلیه نیز جان سپردند.
سرهنگ عبدالهاشم دهقانی افزود: کارشناسان، علت وقوع این سانحه رانندگی را تخطی از سرعت مطمئنه راننده پژو اعلام کرده اند.
شهرستان فیروزآباد در فاصله 93 کیلومتری جنوب غرب شیراز قرار دارد.
ادامه
99
  شیراز , shiraz

  شاید مردم گمان کنند با توجه به بارش های خوب امسال در استان فارس مشکل کم آبی و بحران خشکسالی حل شده است، اما متأسفانه اینطور نیست و اوضاع حتی بدتر هم شده است.
  مدیر روابط عمومی آب منطقه‌ای فارس با بیان اینکه آب قابل استفاده پشت سد‌های فارس نسبت به مدت مشابه پارسال، کاهش یافته است، گفت: مجموع آب قابل استفاده از ۹ سد استان، حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب است و این در حالی است که این میزان در مدت مشابه پارسال ۸۰۰ میلیون متر مکعب بود.

  ارجمندی افزود: از این میزان سد سلمان فارسی ۵۶۷ میلیون متر مکعب، سد تنگاب ۸ میلیون متر مکعب، سد رودبال ۳۷ میلیون متر مکعب، سد درودزن ۱۵ میلیون متر مکعب، سد ملاصدرا حدود ۸ میلیون متر مکعب، سد ایزد خواست منفی ۲ میلیون متر مکعب، سد سیوند منفی ۱۰ میلیون متر مکعب، سد چشمه عاشق ۲۵ میلیون متر مکعب و سد خسویه منفی ۳ میلیون متر مکعب آب دارد.

  به گفته مدیر روابط عمومی آب منطقه‌ای فارس ،حجم کل مخازن سد‌های فارس حدود ۳ میلیارد متر مکعب و در حال حاضر حجم آب موجود در مخازن سد‌ها یک میلیارد متر مکعب است و از این میزان تنها حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب آن قابل استفاده است.
  ادامه
   شیراز , shiraz

   مدیر عامل حمل و نقل ریلی شیراز با بیان اینکه ایستگاه میدان امام حسین با ۸۰ میلیارد تومان اعتبار به صورت سه سطحی ساخته شده است، گفت: این ایستگاه در مرکز شهر شیراز واقع شده و محل اتصال خط یک و دو مترو است که نقش بسزایی در کاهش بار ترافیکی دارد.
   مرادی افزود: با اضافه شدن ایستگاه میدان امام حسین ۱۰ درصد به ظرفیت جابجایی مسافر در خط یک مترو اضافه می‌شود.

   مرادی ادامه داد: این ایستگاه با حدود ۳۰ هزار متر مربع زیر بنا و ۹۱ میلیارد تومان هزینه اجرا و تملک یک ایستگاه تبادلی و محل تلاقی خط یک و خط دو قطارشهری شیراز محسوب می‌شود.

   وی بیان کرد: این ایستگاه با ۳۰ متر عمق یکی از عمیق‌ترین ایستگاه‌های متروی شیراز است که در ۳ طبقه و به صورت سکو جزیره‌ای احداث شده و دارای ۶ مسیر ورودی و خروجی است.

   شهردار شیراز در این مراسم گفت: اگر اعتبار لازم برای خط 2 متروی شیراز تحقق یابد، این پروژه در طول 3 سال بازگشایی خواهد شد.

   نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز هم گفت: اجرای پروژه های عمرانی از جمله پروژه های عمرانی شهرداری شیراز با بهره ‌گیری از نیروی های بومی موجب بالندگی و افتخار است.
   ادامه
   1
   1
   علی رضا , arava
   دوشنبه 22 بهمن ، 12:27
   نیروهای بومی؟ خخخ، من خودم شیرازیم، خیلی از نیورهای کاری اون از همه هشرهای ایارن اومدن از اردبیل و آذربایجان گرفته تا بوشهر. معنی بومی هم فهمیدیم
   ادامه
   شیراز , shiraz

   شیراز - پزشکان شیرازی بزرگترین عمل های پیوند دنیا را انجام می دهند تا شیراز را به عنوان یکی از بزرگترین مراکز پیوند عضو دنیا مطرح کنند، جایی که با مراکز معتبر جهانی رقابت می کند.
   گروه استان ها: بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینای شیراز امروز یکی از مراکز مهم پیوند اعضا نه تنها در سراسر کشور بلکه در منطقه و جهان به شمار می رود.
   این بیمارستان در سال ۹۶ کار خود را شروع کرد و امروز میزبان تعداد زیادی عمل پیوند است.
   پیش از این نیز تیم پیوند اعضای شیراز دستاوردهای بزرگی را در سطح منطقه و جهان رقم زده و توانسته بود با عمل های متعدد پیوند برای خود جیگاه جهانی کسب کند.

   بیمارستان پیوند اعضا شیراز جزو بزرگترین بیمارستان های خاورمیانه و حتی دنیا است.
   ادامه
    شیراز , shiraz

    شیراز- مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش فارس از مرگ مشکوک دختر دانش آموز در منطقه سیمکان شهرستان جهرم خبر داد.

    حمید رضاشعبانی افزود: ساعت ٢١ سه شنبه ١٦ بهمن در خوابگاه دبیرستان شبانه روزی مرضیه کوشکسار سیمکنان جهرم دانش آموزان و سرپرست خوابگاه با پیکر خونین یک دانش آموزان دختر پایه یازدهم مواجه شدند.

    مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه در محل حادثه یک اسلحه کلت نیز پیدا شد، ادامه داد: سرپرست خوابگاه مراتب را بلافاصله به پاسگاه اطلاع داد.

    وی در خصوص علت حادثه عنوان کرد: تا الان مقامات قضائی یا نیروی انتظامی إظهار نظری قطعی در خصوص علت حادثه نکردند و فقط اعلام شده که همه نوع احتمالی در این حادثه وجود دارد.

    شعبانی گفت: تا اطلاع نظر رسمی دادستانی هنوز نمی توان علت قطعی حادثه را اعلام کرد.
    ادامه
     شیراز , shiraz


     با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی؛ اولین گلخانه تولید نشا تمام اتوماتیک جنوب فارس با ظرفیت تولید سالانه ۱۰ میلیون نشاء در لارستان افتتاح شد.
     صدا و سیما:زهره روایی کارشناس این طرح گفت: این گلخانه جز معدود گلخانه‌های ایران است که بصورت تمام اتوماتیک فعالیت می‌کند و صرفه‌جویی بی‌نظیری در مصرف آب دارد.
     روایی محصولات نشاء این گلخانه را بادمجان، فلفل، طالبی، هندوانه، گوجه، خیار، گل و گیاهان دارویی اعلام کرد و افزود: این گلخانه مطابق با استاندارد و امکانات روز دنیا طراحی و اجرا و تلفات نشا و هزینه تولید در آن به حداقل رسیده است.
     متقاضی و کارشناس این طرح تصریح کرد: این گلخانه با ۵ هزار و ۴۳۰ مترمربع زیر بنا با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی راه‌اندازی شده است و برای بیش از ۱۵ نفر اشتغالزایی دارد.
     ادامه
      شیراز , shiraz
      با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان فارس، ۳ باند قاچاق سوخت در شهرستان های مرودشت, کازرون و لامرد استان فارس با هماهنگی مراجع قضایی مورد ضربه قرار گرفت.

      به نقل از واجا، با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان فارس و در راستای مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی ۳ باند قاچاق سوخت در شهرستان های مرودشت, کازرون و لامرد استان فارس با هماهنگی مراجع قضایی مورد ضربه قرار گرفت و ۱۵ نفر از اعضای اصلی این شبکه را دستگیر کردند.

      در بررسی های صورت گرفته مشخص گردید متهمین در مدت فعالیت خود بیش از ۱۷ میلیون لیتر سوخت در قالب قاچاق و عرضه خارج از شبکه، جمع آوری و با همکاری دلالان از کشور خارج کرده اند.

      همچنین سوء استفاده از سهمیه سوخت تعاونی های روستایی، حواله سوخت کوره های آجرپزی، خودروهای اسقاطی و تبانی با برخی از جایگاه های سوخت از جمله شگردهای اصلی اعضای این باند بوده است.

      وزارت اطلاعات به مفسدین اقتصادی هشدار می دهد فعالیت های مخرب و اخلال گرانه آن ها که باعث بروز آسیب در بخش های مختلف اقتصاد کشور می شود مورد رصد و پیگیری دقیق است.
      ادامه