نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
مجله علم ورزش , elmevarzesh

مجله علم ورزش

مجله علم ورزش , elmevarzesh

مجله علم ورزش

140نــــفــــــر
عضو شده اند
140نفر عضو شده اند
بیشتر
مجله علم ورزش , elmevarzesh
مصرف انگور قدرت تحمل ورزشکاران را تا 75 درصد افزایش می‌دهد حتی ورزشکاران دو میدانی با مصرف انگور رکورد بهتری داشتند. مصرف این میوه مفید در بین وعده‌های غذایی به کاهش سطح قند خون افراد کمک می‌کند. انگور، تصفیه کننده خون، ضد فشار خون، روماتیسم، نقرس، مسمومیت و معالج بیماریهای جلدی، خونی و عصبی است.
این میوه مفید و مصرف آن در وعده صبحانه در افراد لاغر موجب چاقی شده ضمن اینکه از سرطان جلوگیری، و در رفع انسداد مجرای طحال، کبد، سوء هاضمه و کم خونی اثر شایانی دارد. انگور بهترین دافع سموم بدن است و در تقویت قلب و کارکرد بهینه ریه و کلیه بسیار موثر است. انگور حاوی ویتامین‌های a،b،c قند، نشاسته، چربی، آلبومین، آهن، فسفر، پتاسیم، منگنز و ید است. این میوه دارای خاصیت ضد عفونی کنندگی بوده و برای افراد با بنیه ضعیف بسیار مفید است.
ادامه
99
مجله علم ورزش , elmevarzesh
مجله علم ورزش 6 سال پیش
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh


معمولاً بیشتر کسانی که می‌خواهند کاهش وزن پیدا کنند، اولین گزینه آن‌ها رژیم غذایی است. با رژیم غذایی وزن اضافه را کاهش می‌دهند و مشکل از اینجا شروع می‌شود. این مشکل زمانی حاد می‌شود که در کاهش وزن نیز استاندارد لازم را رعایت نمی‌کنند، یعنی تصور بر این دارند که هر چه بیشتر وزن کم کنند و این مقدار کاهش وزن در زمان کمتری رُخ دهد، موفق‌تر هستند.

وقتی که شما وزن از دست می دهید، لایه‌های چربی پوست از دست می‌رود، اما چنانچه کاهش وزن سریع اتفاق بیافتد، پوست وقت کافی برای کشش خود جهت انطباق را ندارد و با مشکل شل شدن پوست مواجه می‌شوید. اما نکته مهم دیگر این است که فعالیت ورزشی را در کنار رژیم غذایی به کار نگیرید، بدون شک بازهم دچار افتادگی پوست می‌شوید.
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
مجله علم ورزش 6 سال پیش
بسیاری از مردم از چربی و کلسترول موجود در تخم مرغ به ویژه در زرده آن وحشت دارند اما فراموش می‌کنند که سایر غذاها نظیر گوشت قرمز، ماکیان و لبنیات نیز به همین اندازه یا حتی بیشتر چربی و کلسترول دارند.
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
اسفناج و کاهو عضلات را تقویت می‌کند

محققان سوئدی در تحقیقات علمی خود دریافتند که مصرف اسفناج و کاهو می‌تواند به تقویت عضلات انسان کمک کند. گروهی از محققان انستستوی کارولینسکا در سوئد بر اساس تحقیقات عملی خود گفتند: اسید نیترات موجود در اسفناج، کاهو و چغندر عضلات را تقویت می‌کند.

این محققان در جریان تحقیقات خود روی گروهی از موشها آزمایش هایی انجام دادند.محققان موش ها را به دو دسته تقسیم کرده و به یک دسته از آن ها اسید نیترات داده و به دسته دیگر ندادند.نتایج نشان داد انقباض عضلات آن دسته از موش هایی که اسید نیترات مصرف کردند در مقایسه با دسته دیگر ۳۵ درصد سریع تر بود.محققان گفتند: این امر به وجود پروتئین برمی‌گردد که به انتقال کلیسم و تقویت فعالیت عضلات کمک می‌کند.این محققان قصد دارند تحقیقاتی را درباره تاثیر اسید نیترات روی افرادی که دچار ضعف عضلات هستند، انجام دهند.
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh


در یک مطالعه جدید آشکار شد افرادی که از ویتامین ها و مکمل ها استفاده می کنند ، احتمال مرگشان در یک دوره مشخص زمانی به مراتب بیشتر از افرادیست که ویتامین و مکمل مصرف نمی کنند.
در این مطالعه کارشناسان فنلاندی اطلاعات مربوط به ۱۸۰۰ داوطلب ۶۲ تا ۷۴ ساله را جمع آوری کرده و مورد ارزیابی قرار دادند. این داوطلبان ساکن یکی از شهرهای فنلاند بودند.پس از یک دوره ۱۰ ساله معلوم شد ۲۶،۶ درصد از افرادی که یک ویتامین یا مکمل مصرف می کردند، فوت کردند در حالی که نرخ مرگ در افرادی که هیچ ویتامین یا مکملی مصرف نکرده بودند ۱۸،۱ درصد تخمین زده شد.

به گزارش سایت اینترنتی مای هلت نیوز دیلی، دکتر تومی – پکا تومانین از متخصصان دانشگاه استیرن فنلاند که سرپرستی این مطالعه را بر عهده داشت، تصریح کرد: ما با در نظر گرفتن سایر فاکتورهای موثر در افزایش خطر مرگ مانند سن، جنسیت و سیگار دریافتیم که مصرف ویتامین ها و مکمل ها ۵۰ تا ۷۰ درصد احتمال مرگ را در طول این دوره از مطالعات در مصرف کنندگان افزایش می دهد.به گفته متخصصان، این فلزات و املاح، می توانند نوعی استرس موسوم به «فشار اکسیدیته» به بدن وارد کنند که عامل بروز بیماری های مزمن است.
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh

بعید به نظر نمی رسد که حتی برای یک بار هم که شده به این فکر کرده باشید که چرا خانم های این دوره اینقدر چاق می شوند؟ زنان امروزی در کشور‌های مختلف جهان تفاوت‌های آشکاری با چند نسل قبل از خودشان دارند که باعث حیرت و شگفتی پزشکان شده است. دانشمندان در یک تحقیق دریافته‌اند، زنان امروزی به نسبت زنان ۶۰ سال گذشته دچار تغییرات فیزیکی فراوان شده‌اند.

گفتنی است، از جمله سایز کفش زنان امروزی ۲ برابر زنان ۶۰ سال پیش شده است، همینطور قد، وزن، اندازه دور کمر و شانه آن ها که تغییرات فراوانی کرده است. بررسی ها نشان می‌دهند، کارشناسان علت این امر را رژیم غذایی حاوی مواد پرچرب و شیرین و زندگی فاقد تحرک بدنی و استرس فراوان در زنان می‌دانند.

زنان ۶۰ سال پیش به کلاس ورزش نمی‌رفتند و غذاهای سرشار از گوشت و پروتئین می‌خوردند اما به دلیل داشتن فعالیت فیزیکی بالا مانند انجام کارهای خانه و همینطور کمتر بودن نرخ استرس بین بانوان از تناسب اندام بهتری برخوردار بودند. کارشناسان همچنین معتقد هستند، بزرگ شدن سایز پای زنان امروزی به دلیل افزایش وزن آن‌ها و تلاش ناخود آگاه بدن برای سازگاری با حفظ تعادل این وزن سنگین است.
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
مجله علم ورزش 6 سال پیش
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh

برای افزایش حوصله، حافظه و تقویت ماهیچه ها بهتر است شما مردان از یکسری موادغذایی استفاده کنید :
1- ماهی ساردین برای سلامت قلب شما ضروری است.
2- بادام کوهی برای پیشگیری از سرطان پروستات بسیار مفید است.
3- سبزیجات تازه به خصوص لوبیا سبز برای ارتقای حوصله شما مفید است.
4- دانه کنجد قوای جنسی شما را تقویت می کند.
5- میوه بلوبری برای تقویت حافظه شما مفید است.
6- عدس غذای بسیار مفید و سرشار از انرژی برای مردان است.
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
در بین همه مغزهای آجیلی، بادام زمینی بیشترین میزان پروتئین را داراست. همچنین چربی های موجود در آن از نوع اسیدهای چرب مفید و غیر اشباع بوده و در حفظ سلامت قلب و عروق و سیستم عصبی نقش موثری ایفا می کنند. بادام زمینی با اتساع رگ های خونی و تسهیل جریان خون از ایجاد لخته و سکته مغزی پیشگیری می کند. در بخش دیگری از این مطالعات مشخص شد که مصرف روزانه حدود 50 تا 100 گرم بادام زمینی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را تا 30 درصد و مصرف حدود 5 قاشق چای خوری كره بادام زمینی خطر ابتلا به دیابت را تا 20 درصد كاهش می‌دهد.

نکته مهمی که درباره مصرف بادام زمینی باید مد نظر داشت، سابقه حساسیت به این ماده غذایی است. افت ناگهانی فشار خون و سرگیجه از نشانه‌های بارز حساسیت به بادام زمینی هستند. توصیه می شود در صورتی که با این علایم روبه رو شدید از مصرف بادام زمینی صرف نظر کنید.
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
با اراده زیاد به خودتان قول می دهید که چند کیلو وزن اضافه را کم کنید. با رژیم و ورزش کارتان را شروع می کند. در هفته های اول همه چیز به خوبی پیش می رود و بابت این موفقیت به خودتان تبریک می گویید. اما بعد از مدتی وقتی خودتان را وزن می کنید، متوجه می شوید که وزن تان ثابت مانده است!

علت:
شما فقط تعادل وزن را حفظ کرده اید
شدت ورزش را نادیده می گیرید
کمبود خواب دارید
با مشکلات هورمونی دست و پنجه نرم می کنید
زندگی فعالی ندارید
استرس دارید
به پروتئین بیشتر توجه کنید

توضیحات بیشتر را در لینک زیر بخوانید
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
مجله علم ورزش , elmevarzesh
ترشح بزاق در دهان توسط غد بزاقی دهان انجام می شود. عمده این ترشحات مربوط به غدد پاروتید (بناگوشی)، تحت فکی و زیر زبانی می باشد. بیشتر ترشح بزاقی در حالت استراحت از غده تحت فکی صورت می گیرد ( 70 درصد) و ترشح غده پاروتید بیشتر در زمان تحریک بزاق می باشد.
مقدار ترشح بزاق در حالت عادی در حدود 15 میلی لیتر در ساعت است که در زمان تحریک می تواند تا 10 برابر افزایش پیدا کند. غدد بزاقی تحت تاثیر سیستم عصبی خودکار می باشد و ترشح بزاق از طریق تحریک پاراسمپاتیک صورت می گیرد.

غدد بزاقی در طول شبانه روز مقدار زیادی ترشح دارند که توسط فرد بلعیده می شود . بازماندن دهان از یک طرف و غذا نخوردن از طرف دیگر ، باعث خروج آب دهان در موقع خواب می شود ، بنابرابن ریزش آب دهان در موقع خواب بدون علتهای دیگر نگران کننده نیست.

در مورد درمان این مشکل هم باید ابتدا عللی که می تواند به عنوان عامل بروز آن باشد مشخص شود و درمان صورت گیرد. درمان مشکلات دهان و دندان، برطرف کردن انسداد بینی در صورت وجود، اصلاح زیر سر در هنگام خواب باید مد نظر باشد. بعضی از داروها نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد که البته باید با تجویز پزشک مصرف شوند.
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
سن تان بالا رفته است

با بالا رفتن سن، بدن ما تغییر می کند. هم در خانم ها و هم در آقایان متابولیسم بدن آهسته تر می شود و بدن انرژی کمتری می سوزاند. علاوه بر این، خانم ها در سن یائسگی بیشتر در معرض افزایش چربی در ناحیه شکم هستند. در دوران یائسگی، ترشح هورمون های استروژن و پروژسترون کندتر می شود و همین مسأله باعث تجمع چربی در شکم می شود

شما استرس دارید!

وقتی که به هر دلیلی استرس دارید، کاهش وزن به خصوص در ناحیه شکم، سخت تر می شود، زیرا هم تمایل به خوردن غذاهای پرانرژی و چرب بیشتر می شود و هم هورمون استرس (کورتیزول) اندازه سلول های چربی را در بدن افزایش می دهد. بالا بودن مقدار هورمون استرس با افزایش چربی شکم در ارتباط است.

به اندازه کافی نمی خوابید

اگر خواب شبانه کمتر از ۶ ساعت باشد، کاهش سایز دور کمر هم برای کار سختی خواهد بود. تحقیقات نشان می دهند کسانی که خواب شبانه آن ها کمتر از ۵ ساعت است، نسبت به کسانی که ۷ ساعت از شب را در خواب به سر می برند، تا ۳۰ درصد احتمال چاقی بیشتری دارند. افراد بزرگسال باید به طور طبیعی، ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه داشته باشند.

متن کامل را در لینک مطالعه کنید

ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
برای خانم ها آب کردن چربی در بعضی از بخش های بدن بسیار خصوصا" چربی باسن سخت است، دلیلش هم فرایند تکامل است چون ویژگی که زمانی مزیت و فایده بوده دیگرامتیاز نیست و نفعی برای بدن ندارد. بدن زن اینگونه برنامه ریزی شده که با تکیه بر چربی ذخیره شده در باسن و ران کالری لازم برای حفظ شرایط مناسب در دوران بارداری و سپس شیردهی را داشته باشد.

برای بیشتر خانم ها باسن، ران، عضلات سرینی و شکم سخت ترین قسمت ها برای چربی سوزی هستند، چون تمام این نواحی بطور بیولوژیکی مستعد و متمایل به ذخیره چربی بوده و عضلاتی دارند که اغلب غیر فعالند. شما می توانید با تمرین های قدرتی میزان سوخت و ساز تان را افزایش داده و با فرم دادن عضلات پایین این قسمت ها چربی های باسن و ران را بسیار کمتر جلوه دهید.

توجه داشته باشید که شما نمی توانید چربی های این نواحی را سریع از بین ببرید اما تقویت و فرم دهی می تواند به شما حس قوی تر بودن و راحتی بهتراز نظر پوست تان بدهد. آن وقت زمان آن می رسد که پیروزی تان را در پوشیدن شلوار جین تان جشن بگیرید!
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
[https://www.aparat.com/v/xQMaw]
اگر می خواهید به طور بهینه از زمانی که در اختیار دارید استفاده کنید اما نه به باشگاه دسترسی دارید و نه به وسایل ورزشی، کافیست در ادامه با ما همراه شوید تا در 10 دقیقه بتوانید به طور کلی تمام بدن را تمرین دهید.
در این فیلم تناسب اندام 10 حرکت برای تقویت عضلات پا، عضلات شکم، عضلات دست و بازو اجرا می شود. حرکات به این صورت خواهد بود که شما باید 10 دقیقه آن ها را انجام دهید، که در این صورت انجام تمرینات حداقل دو دور یا بیشتر تکرار می شود. مدت زمان انجام آن به خودتان بستگی دارد.

اگر یک دور اول را در 5 دقیقه انجام دادید، مجددا" همین حرکات را برای 5 دقیقه تکرار کنید تا 10 دقیقه کامل شود.
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
از امکانات آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

طبقه بندی مقالات بر اساس دسته بندی های وب سایت
دریافت جدیدترین مطالب به محض انتشار
امکان انتخاب مقاله برای مطالعه در آینده
امکان اشتراک گذاری، کپی و ارسال
تنظیم زمان به روز رسانی مطالب
امکان فعال کردن اطلاع رسانی از مقالات جدید

دانلود از کافه بازار
http://cafebazaar.ir/app/com.elmevarzesh.mag/?l=fa

دانلود با لینک مستقیم
http://www.elmevarzesh.com/app/
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
سرکه چگونه باعث لاغری می شود؟
یک مطالعه ژاپنی در 2009 نشان داد، افراد چاقی که به صورت روزانه برای ۸ هفته، یک یا دو قاشق غذاخوری سرکه مصرف کردند، کاهش قابل توجهی در بافت چربی خود داشتند، مخصوصا" چربی شکمی. پاملا پییک پروفسور پزشکی در دانشگاه مریلند می گوید:« یک تئوری این است که استیک اسید در سرکه پروتئینی تولید می کند که چربی سوز است.»
ادامه
  مجله علم ورزش , elmevarzesh
  ادامه
   مجله علم ورزش , elmevarzesh
   ادامه
   مجله علم ورزش , elmevarzesh
   چرا چربی های شکم دیر آب می شود؟

   گذشته از اینکه فیزیک بدنی هر فرد با دیگری تفاوت دارد، ولی ناحیه شکم یکی از مکان های دلخواه چربی ها برای جمع شدن است. حتی اگر رژیم غذایی دقیق و تمرینات ورزشی برنامه ریزی شده ای هم داشته باشید باز احتمال اینکه مقداری چربی در شکم داشته باشید وجود دارد. تغییرات هورمونی ناشی از کم خوابی، دیر خوابیدن، استرس، افزایش سن و مواردی از این قبیل باعث افزایش چربی در شکم می شوند.

   در ادامه بخوانید
   ادامه
    مجله علم ورزش , elmevarzesh
    ادامه
    2
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     مجله علم ورزش 6 سال پیش
     انتخاب یا شماست!
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     مجله علم ورزش 6 سال پیش
     از گذشته های دور در ایران همراه چلوکباب و برخی از غذاها، سماق استفاده می شده است. امروزه مقالات متعددی حاکی از آن است که این ماده خاصیتی چندکاره دارد و مواد موجود در آن خواص ضدمیکروبی بسیار قوی دارند. به عنوان نمونه، از آنجا که گوشت مورد استفاده برای طبخ کباب چرب است، سماق موحب کاهش کلسترول و جذب چربی موجود در آن می شود. همچنین سماق آلودگی موجود در گوشت را از بین می برد و از طرفی خاصیتی قابض دارد؛ یعنی اگر التهابات یا زخم هایی در مسیر لوله گوارش باشد تا حدودی موجب بهبود آنها شده و محافظ خوبی برای کبد است.
     ادامه