نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
مجله علم ورزش , elmevarzesh

مجله علم ورزش

مجله علم ورزش , elmevarzesh

مجله علم ورزش

140نــــفــــــر
عضو شده اند
140نفر عضو شده اند
بیشتر
مجله علم ورزش , elmevarzesh
ترشح بزاق در دهان توسط غد بزاقی دهان انجام می شود. عمده این ترشحات مربوط به غدد پاروتید (بناگوشی)، تحت فکی و زیر زبانی می باشد. بیشتر ترشح بزاقی در حالت استراحت از غده تحت فکی صورت می گیرد ( 70 درصد) و ترشح غده پاروتید بیشتر در زمان تحریک بزاق می باشد.
مقدار ترشح بزاق در حالت عادی در حدود 15 میلی لیتر در ساعت است که در زمان تحریک می تواند تا 10 برابر افزایش پیدا کند. غدد بزاقی تحت تاثیر سیستم عصبی خودکار می باشد و ترشح بزاق از طریق تحریک پاراسمپاتیک صورت می گیرد.

غدد بزاقی در طول شبانه روز مقدار زیادی ترشح دارند که توسط فرد بلعیده می شود . بازماندن دهان از یک طرف و غذا نخوردن از طرف دیگر ، باعث خروج آب دهان در موقع خواب می شود ، بنابرابن ریزش آب دهان در موقع خواب بدون علتهای دیگر نگران کننده نیست.

در مورد درمان این مشکل هم باید ابتدا عللی که می تواند به عنوان عامل بروز آن باشد مشخص شود و درمان صورت گیرد. درمان مشکلات دهان و دندان، برطرف کردن انسداد بینی در صورت وجود، اصلاح زیر سر در هنگام خواب باید مد نظر باشد. بعضی از داروها نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد که البته باید با تجویز پزشک مصرف شوند.
ادامه
99
مجله علم ورزش , elmevarzesh
سن تان بالا رفته است

با بالا رفتن سن، بدن ما تغییر می کند. هم در خانم ها و هم در آقایان متابولیسم بدن آهسته تر می شود و بدن انرژی کمتری می سوزاند. علاوه بر این، خانم ها در سن یائسگی بیشتر در معرض افزایش چربی در ناحیه شکم هستند. در دوران یائسگی، ترشح هورمون های استروژن و پروژسترون کندتر می شود و همین مسأله باعث تجمع چربی در شکم می شود

شما استرس دارید!

وقتی که به هر دلیلی استرس دارید، کاهش وزن به خصوص در ناحیه شکم، سخت تر می شود، زیرا هم تمایل به خوردن غذاهای پرانرژی و چرب بیشتر می شود و هم هورمون استرس (کورتیزول) اندازه سلول های چربی را در بدن افزایش می دهد. بالا بودن مقدار هورمون استرس با افزایش چربی شکم در ارتباط است.

به اندازه کافی نمی خوابید

اگر خواب شبانه کمتر از ۶ ساعت باشد، کاهش سایز دور کمر هم برای کار سختی خواهد بود. تحقیقات نشان می دهند کسانی که خواب شبانه آن ها کمتر از ۵ ساعت است، نسبت به کسانی که ۷ ساعت از شب را در خواب به سر می برند، تا ۳۰ درصد احتمال چاقی بیشتری دارند. افراد بزرگسال باید به طور طبیعی، ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه داشته باشند.

متن کامل را در لینک مطالعه کنید

ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
برای خانم ها آب کردن چربی در بعضی از بخش های بدن بسیار خصوصا" چربی باسن سخت است، دلیلش هم فرایند تکامل است چون ویژگی که زمانی مزیت و فایده بوده دیگرامتیاز نیست و نفعی برای بدن ندارد. بدن زن اینگونه برنامه ریزی شده که با تکیه بر چربی ذخیره شده در باسن و ران کالری لازم برای حفظ شرایط مناسب در دوران بارداری و سپس شیردهی را داشته باشد.

برای بیشتر خانم ها باسن، ران، عضلات سرینی و شکم سخت ترین قسمت ها برای چربی سوزی هستند، چون تمام این نواحی بطور بیولوژیکی مستعد و متمایل به ذخیره چربی بوده و عضلاتی دارند که اغلب غیر فعالند. شما می توانید با تمرین های قدرتی میزان سوخت و ساز تان را افزایش داده و با فرم دادن عضلات پایین این قسمت ها چربی های باسن و ران را بسیار کمتر جلوه دهید.

توجه داشته باشید که شما نمی توانید چربی های این نواحی را سریع از بین ببرید اما تقویت و فرم دهی می تواند به شما حس قوی تر بودن و راحتی بهتراز نظر پوست تان بدهد. آن وقت زمان آن می رسد که پیروزی تان را در پوشیدن شلوار جین تان جشن بگیرید!
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
[https://www.aparat.com/v/xQMaw]
اگر می خواهید به طور بهینه از زمانی که در اختیار دارید استفاده کنید اما نه به باشگاه دسترسی دارید و نه به وسایل ورزشی، کافیست در ادامه با ما همراه شوید تا در 10 دقیقه بتوانید به طور کلی تمام بدن را تمرین دهید.
در این فیلم تناسب اندام 10 حرکت برای تقویت عضلات پا، عضلات شکم، عضلات دست و بازو اجرا می شود. حرکات به این صورت خواهد بود که شما باید 10 دقیقه آن ها را انجام دهید، که در این صورت انجام تمرینات حداقل دو دور یا بیشتر تکرار می شود. مدت زمان انجام آن به خودتان بستگی دارد.

اگر یک دور اول را در 5 دقیقه انجام دادید، مجددا" همین حرکات را برای 5 دقیقه تکرار کنید تا 10 دقیقه کامل شود.
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
از امکانات آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

طبقه بندی مقالات بر اساس دسته بندی های وب سایت
دریافت جدیدترین مطالب به محض انتشار
امکان انتخاب مقاله برای مطالعه در آینده
امکان اشتراک گذاری، کپی و ارسال
تنظیم زمان به روز رسانی مطالب
امکان فعال کردن اطلاع رسانی از مقالات جدید

دانلود از کافه بازار
http://cafebazaar.ir/app/com.elmevarzesh.mag/?l=fa

دانلود با لینک مستقیم
http://www.elmevarzesh.com/app/
ادامه
مجله علم ورزش , elmevarzesh
سرکه چگونه باعث لاغری می شود؟
یک مطالعه ژاپنی در 2009 نشان داد، افراد چاقی که به صورت روزانه برای ۸ هفته، یک یا دو قاشق غذاخوری سرکه مصرف کردند، کاهش قابل توجهی در بافت چربی خود داشتند، مخصوصا" چربی شکمی. پاملا پییک پروفسور پزشکی در دانشگاه مریلند می گوید:« یک تئوری این است که استیک اسید در سرکه پروتئینی تولید می کند که چربی سوز است.»
ادامه
  مجله علم ورزش , elmevarzesh
  ادامه
   مجله علم ورزش , elmevarzesh
   ادامه
   مجله علم ورزش , elmevarzesh
   چرا چربی های شکم دیر آب می شود؟

   گذشته از اینکه فیزیک بدنی هر فرد با دیگری تفاوت دارد، ولی ناحیه شکم یکی از مکان های دلخواه چربی ها برای جمع شدن است. حتی اگر رژیم غذایی دقیق و تمرینات ورزشی برنامه ریزی شده ای هم داشته باشید باز احتمال اینکه مقداری چربی در شکم داشته باشید وجود دارد. تغییرات هورمونی ناشی از کم خوابی، دیر خوابیدن، استرس، افزایش سن و مواردی از این قبیل باعث افزایش چربی در شکم می شوند.

   در ادامه بخوانید
   ادامه
    مجله علم ورزش , elmevarzesh
    ادامه
    2
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     مجله علم ورزش 6 سال پیش
     انتخاب یا شماست!
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     مجله علم ورزش 6 سال پیش
     از گذشته های دور در ایران همراه چلوکباب و برخی از غذاها، سماق استفاده می شده است. امروزه مقالات متعددی حاکی از آن است که این ماده خاصیتی چندکاره دارد و مواد موجود در آن خواص ضدمیکروبی بسیار قوی دارند. به عنوان نمونه، از آنجا که گوشت مورد استفاده برای طبخ کباب چرب است، سماق موحب کاهش کلسترول و جذب چربی موجود در آن می شود. همچنین سماق آلودگی موجود در گوشت را از بین می برد و از طرفی خاصیتی قابض دارد؛ یعنی اگر التهابات یا زخم هایی در مسیر لوله گوارش باشد تا حدودی موجب بهبود آنها شده و محافظ خوبی برای کبد است.
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature‏) است که در آخرین شنبه ماه مارس هر سال برگزار می شود. خانواده ها و کسب و کار با خاموش کردن چراغ ها و سایر دستگاه های الکتریکی غیر ضروری خود به مدت یک ساعت آن را یادآوری می کنند.

     آرمان نخست این اقدام آگاهی درباره تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان است. این طرح در سراسر جهان به منظور فرهنگ سازی و فراهم نمودن زمینه های توسعه پایدار در بهره مندی از منابع گوناگون انرزی و محیط زیست اجرا می گردد. با خاموش کردن چراغ به زمین فرصت نفس دوباره دهیم. شما هم در این طرح شرکت کنید و آن را به دیگران اطلاع رسانی کنید.
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     مجله علم ورزش 6 سال پیش
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     به نظر می رسد حق با والدین ما بود، شیر واقعا" برای بدن مفید است، حداقل بعد از یک تمرین ورزشی. تحقیقات نشان داده اند یک لیوان شیر شکلات کم چرب بعد از یک جلسه تمرین سخت بهینه ترین نوشیدنی ورزشی حاوی کربوهیدرات و پروتئین با کیفیت می باشد. به علاوه، شیر شکلات واقعا" خوشمزه است.

     در ۳ تحقیق مشابه، محققان تأثیرات نوشیدن شیر شکلات کم چرب بعد از تمرین را با نوشیدن با آب یا نوشیدنی های ورزشی مقایسه کردند. در ورزشکاران مقاومتی، نتایج نشان دادند که نوشیدن شیر شکلات می تواند منجر به:
     ادامه در لینک
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     مجله علم ورزش 6 سال پیش
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     مجله علم ورزش 6 سال پیش
     در همین رابطه بخوانید:
     ۷ راهکار برای اینکه انرژی بیشتر و خواب منظمی داشته باشید
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     دخانیات بیش از حوادث رانندگی، مصرف مشروبات الكلی، آدمكشی، سو استفاده از داروها، خودكشی و آتش سوزی در جهان موجب مرگ و میر انسان ها می شود.

     ادامه
     4
     1
     3
     آرمین , armarmin2013
     جمعه 22 اسفند ، 22:48
     واقعا عکس جالبیه!!
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     اهمیت قدرت و استقامت عضلانی در خانم ها مانند آقایان است. متأسفانه بعضی از خانم ها به این علت که از حجیم شدن عضلات خود نگران هستند، در برنامه های تمرین قدرتی شرکت نمی کنند، در حقیقت این نگرانی بی مورد است زیرا بیشتر خانم ها توانایی افزایش قابل توجه حجم عضلانی از طریق تمرین با وزنه را ندارند.

     یکی از عوامل اصلی افزایش قابل توجه حجم عضلانی، وجود هورمون استروئیدی آنابولیکی است که تستوسترون نامیده می شود، تستوسترون هورمونی است مردانه ولی زنان نیز در بدن خود دارای مقداری تستوسترون هستند.

     زنانی که میزان بیشتری از این هورمون را دارا هستند، ویژگی های مردانه بیشتری دارند و احتمال بیشتری برای حجیم شدن عضلات آن ها وجود دارد.

     www.elmevarzesh.com
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh

     بعد از ۲۰ دقیقه دویدن آهسته شروع به عرق کردن می کنید، تشنه می شوید و کم کم احساس خستگی در شما پدیدار می شود. مشکل از کجاست؟ جواب به احتمال زیاد این است که علائم کم آبی نمود کرده اند.

     قبل از تمرین، حین تمرین و بعد از آن باید چه مقدار آب بنوشید؟ استفاده از نوشیدنی های ورزشی بهتر است یا آب معمولی؟ در اینجا بخوانید:
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     مجله علم ورزش 6 سال پیش
     توصیه های برای پیاده روی

     پیاده روی که تمام مدت با گام های یکنواخت انجام شود کالری کمتری مصرف می کند. به جای اینکه در پیاده روی سرعت ثابت و یکنواختی داشته باشید سه دقیقه آهسته راه بروید و سپس به مدت سه دقیقه سرعت خود را افزایش دهید و دوباره آهسته راه بروید. پیاده روی روی شن در مقایسه با پیاده روی روی سطح خیابان و سنگفرش کالری بیشتری مصرف می کند. راه رفتن روی شن ها نسبت به سطوح صاف دیگر۵۰ درصد کالری بیشتری می سوزاند. اگر به ساحل دریا دسترسی ندارید راه رفتن روی خاک های نرم را امتحان کنید.پیاده روی روی هر سطح نرمی که پای شما کمی در آن فرو رود نسبت به سطوح صاف کالری بیشتری مصرف می کند.
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     کراتین یکی از محبوب ترین و معروف ترین مکمل های بازار است. مصرف مداوم و به میزان مناسب کراتین یکی از مؤثرترین راه های افزایش توده عضلانی بدون چربی و بالا بردن قدرت و توان در ورزش های با شدت بالا است. به رغم وجود محصولات بدون کیفیت کراتین، متأسفانه باورهای غلط و اطلاعات ناصحیح و ناقص در مورد نحوه مصرف و بزرگنمایی در مورد عوارض جانبی باعث سردرگمی بسیاری از ورزشکاران شده است. آیا این مکمل بی ضرر است؟ آیا سبب افزایش وزن می شود؟ آیا به کلیه ها آسیب می رساند؟ در این مطلب به ۵ باور غلط در مورد کراتین و حقایق پشت آن ها نگاهی علمی می اندازیم.
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh

     پوست نسبت به داخل میوه دارای مواد مغذی زیادتری است. این مورد شامل پرتقال و موز است. احتمالا شما نمی دانستید که پوست موز و پرتقال بسیار مغذی است
     پوست پرتقال، درست مثل پوست سیب حاوی ارزش های تغذیه ای بسیار زیادی است.
     پوست پرتقال بهترین درمان سرما خوردگی وگلو درد بوده و هضم و سوخت و ساز بدن را بهبود می دهد در برابر گاز، سوزش سردل، اسید و استفراغ پیشگیری میکند.

     در هنگام بروز سرماخوردگی از دمنوش پوست پرتقال خشک استقاده کنید وکمی عسل به ان اضافه کرده نوش جان کنید.من سالهاست که از این روش برای درمان استفاده میکنم .
     پوست آن شامل روغن های ضروری است این روغن دارای خواص ضد باکتری و ضد التهاب است. و به بهبود کار کبد کمک میک ند. اسانس آن بر سیستم عصبی بدن مفید است، بنابراین برای خوش اخلاق کردن و بی خوابی مفید است

     پوست موز شامل آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و ویتامین ها است. برای از بین بردن گزش حشرات -آن را به محل گزیدگی مالش دهید. پوست موز زخم را بهبود داده و کبودی در بدن را از بین می برد. با کمک پوست موزدندان های خود را سفید کنید، و همچنین درمان کننده سردرد است . بیماران مبتلا به پسوریازیس نیز می توانند پوست موز را بر روی پوست مالش دهند درمان کننده بسیار خوبی اس
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     مجله علم ورزش 6 سال پیش
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     اگر شما از تیپ بدنی خود آگاه باشید، از نوع کارکرد بدن، متابولیسم، نحوه افزایش وزن و عضله درک بهتری خواهید داشت و می توانید بر اساس آن برنامه تمرینی را برنامه ریزی کنید. پس مهم است که بتوانید نوع بدن خودتان را شناسایی کنید و کارکرد آن را درک کنید. بدن های مختلف به متد های تمرینی و رژیم های غذایی مختلف نیاز دارند. در این مطلب به ۳ تیپ بدنی اشاره می کنیم: اکتومرف، مزومرف، اندومرف. با خصوصیات هر کدام نیز آشنا خواهید شد.
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     در دنیای تناسب اندام خرافات و باورهای غلطی وجود دارد، تمرینات هوازی نیز از این قاعده مستثناء نیست. در واقع میزان اطلاعات غلطی که درباره تمرینات هوازی وجود دارد با میزان محبوبیت این تمرین ها برابری می کند. اطلاعات غلط زیادی در جامعه امروزی وجود دارد، برای همین ما از دو متخصص تناسب اندام، تراویس هاکینگز و مایکل ملینیوتیس خواستیم تا به چند مورد از شایع ترین خرافه هایی که در طول حرفه شان شنیده اند، اشاره کنند تا موضوع برای همه روشن شود.
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     مجله علم ورزش 6 سال پیش
     دانستنی ها و خواندنی ها در http://point.elmevarzesh.com
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     چگونه تمرین بیش از حد پیشرفت در تناسب اندام را متوقف می کند؟

     خیلی از ورزشکاران تصور می کنند اگر هر روز به مدت طولانی تمرین کنند، زودتر و بهتر نتیجه می گیرند! اما خبر از عواقب آن ندارند، زیاده روی در تمرین گذشته از آسیب های جدی با بیش تمرینی یا تمرین زدگی، رابطه مستقیم دارد. بحث معروف و جنجالی " تمرین زدگی " در میان ورزشکارانی که به طور مرتب تمرین می کنند، مسئله حساسی است. با وجود اینکه قرار دادن زمان کافی برای استراحت و ریکاوری در بین جلسه های تمرینی مهم است، اما فکر کردن به اینکه تمرین بیش از حد می تواند یک عامل نابود کننده در تناسب اندام شما باشد، سخت است!

     با این وصف شاید به دنبال این سؤال باشید که چه مدت زمانی برای استراحت و عدم از دست دادن نتیجه تمرینات به خاطر زیاده روی در تمرینات مناسب است؟ زمان پیشنهاد شده برای استراحت به چند عامل مختلف بستگی دارد: این عوامل شامل هدف های شما در تناسب اندام و سبک تمرینی مورد علاقه تان می شود. در زمان چیدن یک برنامه تمرینی داشتن درک مناسبی از ارزش زمان استراحت بسیار مفید است، ولی شما نباید به خاطر ترس از خراب کردن نتایج تان از تمرین های مرتب دوری کنید.
     ادامه
     ادامه
     مجله علم ورزش , elmevarzesh
     مجله علم ورزش 6 سال پیش